Shimano Technium 3000sfb / 4000fb

Potreboval by som poradiť. Ktorá veľkosť navijaku je vhodnejšia k prútu Shimano Beastmaster medium? Chytávam na rieke s 40-50g kŕmiktami.
Autor diskuse: gonokok - Profil , 30.10.2010 feeder - náčiní, doplňky

kopik - Profil | Ne 27.11.2011 20:25:44

TonyK >> dekuji :)

    TonyK - Profil | Ne 27.11.2011 19:16:08

    kopik >> Na tebou popsane rekreacni chytani ti vydrzi cokoli od Exage nahoru.

      Gregor - Profil | Ne 27.11.2011 13:31:04

      Na mediumko ti bohatě stačí 2500 až 3000, důležitý je, aby to byl navijáček kvalitní. Exage a Stradic těhle velikostí mi na feederu drží už čtyři roky bez konfliktu, kmenovýho vlasce 0,16 až 0,18 se na něj vejde dost :)

        vokounek - Profil | Ne 27.11.2011 12:55:44

        kopik >> určite ano na stojatú vodu je pre mňa ideálnejšia 3000 už len kôli váhe a tomu že ryba má viac navrch čo znamená že sa musím viac snažiť čo je vačší adrenalín..

          vokounek - Profil | Ne 27.11.2011 12:52:47

          gonokok - >> ahoj na mediumke mám 3000 ale je fakt že ak ti na rieke zabere vačšia ryba budeš tej 4000 vďačný nehovoriac o ťažších krmítkach. brzda je na techniumku superná a vyhovuje mi viac ako na twine, pretože funguje okamžite už pri pootočení o pár cvaknutí, tuším sa to volá rýchlobrzda. twina musím krútiť dokola kým sa zatiahne..

            kopik - Profil | Ne 27.11.2011 12:27:33

            mužu poprosit o radu?... shimano beast master medium + Shimano Technium 3000S FB - budu tam mit 0,18 silon a 30 krmitko... a budu chytat na rybnikach nekdy na rece... ale na rece taky max 30 g krmitka... vydrzi to ten Shimano Technium 3000S FB??.. dekuji moc

              snook - Profil | St 3.11.2010 19:42:21

              paia >> ja to znam.. taky jsem si udelal radost a mam na ceste daiwu certate 2500r:-)

                paia - Profil | St 3.11.2010 19:39:11

                snook >> na to moje hovnochytání je i ta Caldia těžce předimenzovaná, ale musel jsem si prostě udělat radost.

                  snook - Profil | St 3.11.2010 19:37:30

                  paia >> jo jasne.. jen chci napat ze ta kvalita uz je uplne jinde cena ale i cena

                    paia - Profil | St 3.11.2010 19:34:58

                    snook >> Stella je cenově mimo moji ligu.

                      snook - Profil | St 3.11.2010 19:30:02

                      paia >> tak to stejne jsem udelal i ja .. par kousku mam a jsem spokojen.. ale myslim ze stella je neco jineho:-)

                        paia - Profil | St 3.11.2010 19:24:19

                        snook >> proto jsem si teď koupil Caldii... ;o)

                          snook - Profil | St 3.11.2010 19:22:39

                          paia >> na plavacce je dobry.. ale privlac uz je neco jineho tam jsem odrovnal 3

                            paia - Profil | St 3.11.2010 19:18:07

                            plavan >> já jsem na plavačce zastáncem Stradica... ;o)

                              plavan - Profil | St 3.11.2010 19:16:21

                              paia >> já to taky nemyslel hádavě. Naopak. Tenkrát jsem byl z toho překvapenej, že byl twineček větší pracant. Ale na chytání v mělčí vodě ( do 2m hloubky ) jsem technium měl moc rád, na plavačce jsem ho miloval tak, že si ho snad ještě koupím.

                                paia - Profil | St 3.11.2010 19:12:24

                                plavan >> asi jo, nehádám se s tebou, jen popisuju svou zkušenost... ;o)

                                  plavan - Profil | St 3.11.2010 19:08:49

                                  paia >> Aspík s bojovkou nebo Twin s bojovkou má větší sílu než Technium. Když jsem měl problémy s lepením bojovky u twina, tak jsem potřeboval náhradní naviják na dobu, než mi vždycky Twinečka vyčistí. A koupil jsem technium FB 4000. A těžká krmítka z Labe tahal hůře než Twineček RB 4000. Ale zase měl pro mě magickou předobrzdu, sice takovou s kovovým zvukem a člověk se ji musel naučit štelovat, páč je trochu jiná než jsme zvyklí, ale fungovala perfektně.

                                    paia - Profil | St 3.11.2010 19:00:58

                                    s médiem chytám max. 40 g krmelce a ty mi zvládá Aspík 3000S RA naprosto s přehledem, na těžší nasazuju heavy s Aspíkem 4000 RA. ;o)

                                      Lálos - Profil | Út 2.11.2010 23:44:19

                                      T-Mc >> no já jsem odrovnal na Moravě superko s bojovkou snad za měsíc, tak nevím nevím:)

                                        T-Mc - Profil | Út 2.11.2010 23:36:21

                                        Lálos >> Ale jo neboj 100g zvládne-ozkoušeno-Morava;) Mám verzi s plytkou cívkou a opravdu není nač si stěžovat

                                          gonokok - Profil | Út 2.11.2010 21:59:08

                                          plavan >>tak som to zle pochopil. sorry

                                            plavan - Profil | Út 2.11.2010 21:54:37

                                            gonokok >> já nepsal, že ne.

                                              gonokok - Profil | Út 2.11.2010 21:51:39

                                              plavan >> medium 50 krmitka zvláda bez problémov

                                                vokounek - Profil | Út 2.11.2010 20:12:31

                                                plavan >> mám ho na speede ax medium a svedomie by mi nedovolilo osedlať ho niakym hovadom :)

                                                  vokounek - Profil | Út 2.11.2010 20:09:29

                                                  plavan >> maš pravdu 50g krmelec v prúde je trochu o hubu ja používam klasické boillie systémy a to olovo odpor nemá. asi by som možno išiel do heavyčka..

                                                    plavan - Profil | Út 2.11.2010 20:02:49

                                                    kubah >> tak to je ještě lepší. :-)))))

                                                      kubah - Profil | Út 2.11.2010 20:01:58

                                                      plavan >> a hlavně se gonokok rozhodl že vezme jiný naviják :-)

                                                        plavan - Profil | Út 2.11.2010 20:00:17

                                                        vokounek >> ale je to celkem jedno, který si vybere. Za týden už budou mít jenom tu velikost 4000. Nahradil ho nový model FC.

                                                          plavan - Profil | Út 2.11.2010 19:57:30

                                                          vokounek >> on chce tím mediumkem tahat z vody 50g krmítka. To ta třítisícovka bude plakat, spolu s ním. Technium není zas až tak silnej naviják. Má jiné přednosti než tahat těžké věci. To není jen o pocitu v prodejně.

                                                            vokounek - Profil | Út 2.11.2010 19:52:02

                                                            kubah >> chyť si ich do ruky a uvidíš čo by si chcel mať na mediumke.
                                                            neni o čom tá 4000 príliš

                                                              kubah - Profil | Út 2.11.2010 19:48:45

                                                              vokounek >> 3000 má 270gr a 4000 má 325gr.
                                                              To je fakt rozdíl, hlavně když na feederu leží ve vidličkách.

                                                              A navíc, vzhledem ke krmelcům jasně 4000.

                                                                vokounek - Profil | Út 2.11.2010 19:45:41

                                                                gonokok - >> som jej spokojný majitel ma výbornú brzdu a tak nebudem tu robiť reklamu :)