Loop Pike Booster 9ft 9aftm, nebo guideline ACT4 9ft 9aftm

Ahoj rybáři. Který by jste vybrali na lov štik a házení velkých streamrů? Nebo mám radši kouknout po nějaké 10ce:-)
Autor diskuse: Iza - Profil , 30.7.2010 muškaření - náčiní, doplňky

Je normální chytat štiky na mouchu, nebo jde jen a pouze o úchylku?

A) ano, je to normální85%

B) jde o úchylku15%

C) nemám vlastní názor:-)0%

Od 10.1.2012 hlasovalo 39 čtenářů.

David Bek - Profil | Út 3.8.2010 20:21:51

Iza >> a co naviják?ten bude taky dost vytíženej...

    Iza - Profil | Út 3.8.2010 20:13:01

    Asi sem měl svoji otázku položit malinko jinak, protože štika je pro mě lovenou rybou č1 a jezdím za ní i mimo ČR. Kde chytit něco většího je o dost jednoduší (někdy), ale i u nás se dá chytit pořádná zubatice.

      Iza - Profil | Út 3.8.2010 20:06:59

      pepa-č >> pravda je kutá a život je zlej:-)

        David Bek - Profil | Út 3.8.2010 20:06:23

        Ahoj,jestli taky mohu přidat pár mých zkušeností.Před 6 lety jsem zakoupil Xi2 v osmě.S prutem maximálně spokojený,jen jsem toho měl po celodením chytání plné kecky.Přehodnotil jsem situaci s velikostí lovených štik,kdy jsem se za x let nedostal nad 70cm...štiky kolem 50cm,které jsem nejčastěji lovil,šly s osmou neuvěřitělně snadno a rychle z vody.Osmu jsem prodal a postavil si Xi2 v šestce.Nádherně lehký prut,přitom nadupaný,který s klidem uhází každou umělotinu i v podobě strýmrů 15cm.Ruka mi z ní nebolí,hází stejně daleko jako osma a když zapřáhnu štičku kolem 50-60cm,tak si ji pěkně vychutnám a přitom má prut hodně velkou rezervu na náhodné větší monstrum.Být tebou,tak se řídím tím co napsal Pájka a hlavně si uvědomit jak velké štiky budeš nejčastěji chytat.Na ty padesátky je osma strašný kopyto...už bych ji nikdy nechtěl

          brčál - Profil | Út 3.8.2010 19:53:27

          Iza - >> kup si třeba i aftma 12 je mi to fuk :-)) Napsal jsem na co chytám já :-))

            pepa-č - Profil | Út 3.8.2010 19:52:21

            Iza >> některá sedma může být betálnější než jiná osma apod. A jiné devítka může být jako desítka v porovnání s jinou.

              Iza - Profil | Út 3.8.2010 19:48:37

              Brčál - už nikdy Mic >> brčál - 3.8.2010 19:03:04 >> ono jsou štiky a štiky. Každý si pod pojmem štika představuje něco jiného:-) 7ka je prostě málo.

                Iza - Profil | Út 3.8.2010 19:46:11

                u.x.a. >> u.x.a - 3.8.2010 18:52:24 >> přesně proto chci 9ku a né 7ku. Obzvlášť když doma 8ku mám a je to pro mě málo:-)

                  Pike - Profil | Út 3.8.2010 19:38:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Já bych se tady na ty rady vysral, protože co soudruh, to zaručená rada a zcela jiný vkus. Jeden radí sedmu, druhý devítku, někdo chytal štiky s šestkou atd. Další pomalou akci, jiný mořský prut, další speciál custom, rukojeť jedna, rukojeť dva a vůbec
                  Radši bych zjistil, kdo má jaký prut a ten si u vody vyzkoušel. Radit, jaký prut je in a jaký je nejlepší je hrozně subjektivní. Viz ona Xi2, která půlce lidí sedí a půlka jí nemůže přijít na jméno.

                    u.x.a - Profil | Út 3.8.2010 19:17:57

                    Brčál - už nikdy Mic >> brčál - 3.8.2010 19:14:33 >> wf proč ne dt je na ústupu a nebude trvat dlouho a z pultů zmizí úplně,dt šnůra se dělala jen proto že dříve šnůry moc nevydržely tak by se dala otáčet...

                      u.x.a - Profil | Út 3.8.2010 19:15:54

                      Brčál - už nikdy Mic >> brčál - 3.8.2010 19:03:04 >> tu devítku jsem si nechal postavit protože příležitostně navštěvuju slovensko konkrétně řeku Oravu tak abych měl i něco na hlavatku.

                        brčál - Profil | Út 3.8.2010 19:14:33

                        u.x.a. >> u.x.a - 3.8.2010 19:07:35 >> a na trojku prut si vemeš zásadně šnůru wf že ? :-)

                          brčál - Profil | Út 3.8.2010 19:13:55

                          u.x.a. >> u.x.a - 3.8.2010 19:07:35 >> nikdo tu nepíše že nemám větší výbět prutů ale největší do aftma 7 ale ty mě to jednou naučíš třeba :-))

                            u.x.a - Profil | Út 3.8.2010 19:07:35

                            Brčál - už nikdy Mic >> brčál - 3.8.2010 19:03:04 >> s touto odpovědí jsem počítal správný muškař potřebuje vícero aftma 3,5,6,7 a 9 aby pokryl veškeré situace ještě můžem doplnit o 2,8,11 a 16

                              brčál - Profil | Út 3.8.2010 19:03:04

                              u.x.a. >> u.x.a - 3.8.2010 18:52:24 >> s aftma 7 jsem ještě neměl problém nikdy a překážek tam bylo spoustu :-)). Jediné prut mám tvrdší a rychlejší.

                                u.x.a - Profil | Út 3.8.2010 18:52:24

                                Iza - >> rozhzhodně ne pod 8 aftma nejednou jsem ocenil devítku když štika vzala strímrda těsně v mezeře mezi větvema do prutu se můžeš opřít a štika vylítne až skoro ne břech to ti 7ma neumožní sedmu považuju za těžkej pstruhovej prut na jezero a moře ale rozhodně né na štiku,když ti to veme nedejbože metrovka někde u překážky nebude alespoň vodit štika tebe ale ty štiku a rozhodně čím tvrdší a rychlejší tím podle mě lepší.

                                  brčál - Profil | Út 3.8.2010 18:40:11

                                  Zásadně aftma 7 a se štikou není problém s 9 ani 8 bych nebral na naších vodách je to na h.....
                                  Málokdo tu napsal že ani moc o hod nejde házet můžeš klidně i 3 m.Na tu posledmí sem hodil 2 m a 1 m před břehem mi to dobrala.S lodí jezdím kolem břehu do 15 m. takže jsem ještě neházel někde 20 m a více.Doporučuji aftma 7 jen bych šel možná do větší délky než 9 stop.

                                    Iza - Profil | Út 3.8.2010 16:44:00

                                    pepa-č >> Asi jó:-)

                                      pepa-č - Profil | Út 3.8.2010 16:39:22

                                      Iza >> 55 má, co? :-)

                                        Iza - Profil | Út 3.8.2010 16:34:19

                                        martin@monfish >> Já radši takhle:-)