- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Horní míra Pstruha obecného a lípana P/L27
Loví a žere potočák potočáčky,lipísky a duhýsky?
A) Řízek má pravdu-ani ho nenapadne jim jakkoliv ublížit,má je rád27%
B) Řízek nemá pravdu-pstruh sežere co se ve vodě hýbe,tudíž je to zlý kanibal73%
Od 16.7.2010 hlasovalo 59 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nchrostik3 - Profil | Čt 15.7.2010 12:43:43
NSven - Profil | Čt 15.7.2010 12:38:35
Pokud by bylo opravdu žádoucí ochránit některý ohrožený druh, stačí použít stávající nástroje vyplývající z vyhlášky 197/2004 Sb. a omezit počet vydaných povolenek, nebo vydávat pouze povolenky krátkodobé.
Zároveň je možné stanovit přísnější limity ponechaných úlovků. Např. u Pstruha potočního cca 5 ks ročně, nikoli jak se děje na nejmenované vodě, všechno malá domů.
§ 7
.
(3) Stanovením maximálních počtů vydávaných povolenek na 1 ha vodní plochy rybářského revíru příslušný rybářský orgán reguluje rybářské využívání rybářského revíru tak, aby populace ryb, které jsou lovem nejvíce ovlivňovány, neklesly pod hranici porušení rovnováhy rybí obsádky. Zpravidla stanoví maximálně 15 celoročních povolenek v revírech pstruhových a 25 celoročních povolenek v revírech mimopstruhových. ..............
(4) Vydávání celoročních povolenek lze plně nebo částečně nahradit vydáním krátkodobých povolenek přepočtem podle přílohy č. 3a.
Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 15.7.2010 12:24:30
Dám ti příklad, zdánlivě nesouvisející.
Včera jsem dorazil z práce v obligátních sedm, dcerkám a manželce dal v podstatě pusu a mazal před dům na předzahrádku sekat a plít. Protože to nikdo jiný nechce dělat, tak to dělám já za symbolický poplatek 5000 CZK ročně včetně zimního úklidu chodníků.
Vzal jsem to, i když mám odpovídající sumu za dva dny v zaměstnání. Líbí se mi upravené, udržované věci a někdo to dělat prostě musí.
Nebyl čas, po dvou týdnech dovolené kůra zarostlá, trávník nesekaný, buxusy skoro uschlé, kraje trávníků přerostlé s bujícím plevelem. Do tmy jsem stihnul vyplít kůru a vystříhat kraje trávníků. Posekat a zalít nestihl. Okradl jsem se o čas a hlavně o něj okradl svojí rodinu. Byl jsem rozhodnut, že se na to vyseru. V baráku je několik vohnoutů, kteří nemají žádné závazky, času tři prdele a na všechno serou. Tuplem nevím, proč by se měl angažovat v takové situaci fotr od rodiny.
(nestěžuji si, nemusím to dělat, pouze dávám sondu do způsobu myšlení)
Už tuhle aktivitu začínám dávat na okraj, na spoustu věcí plánovitě seru, anebo je dělám polovičatě.
Kdyby mi zaplatili pořádně, bylo by to jiné a i tak bych se rozmýšlel (netrpím vyloženě nouzí).
___________________________
Teď považ, že existuje organizace, jejíž členové mají dávat DOBROVOLNĚ a téměř ZDARMA všanc svůj čas ve prospěch čtvrtmilionu konzumentů.
Ani bych se na to nevysral.
Lidi, kteří to z nějakého pocitu uvědomění a zdopovědnosti ještě neudělali, obdivuji. Fakt.
Jenom díky tomu celý Svazomatrix ještě dýchá, nějaké ryby se slovují a vysazují, i něco porostu na břehu zasadí, potok zajízkuje, přesto by bylo lepší, aby ve stávající podobě shořel jak papírovej čert.
Npfly - Profil | Čt 15.7.2010 12:17:36
Njircek - Profil | Čt 15.7.2010 12:17:33
Nhraji - Profil | Čt 15.7.2010 12:13:18
Njircek - Profil | Čt 15.7.2010 12:11:10
Nsolich76 - Profil | Čt 15.7.2010 12:07:35
Nchrostik3 - Profil | Čt 15.7.2010 12:06:51
Npfly - Profil | Čt 15.7.2010 12:01:52
Bohužel se to fakt všechno točí kolem nastaveného systému hospodaření,ale to je na širokou debatu a do tý se pouštět nechci.
Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 15.7.2010 11:47:05
Všichni jsou spokojeni.
O nevzdělanosti to není, na Radě i některých územácích sedí v oboru mimořádně erudovaní lidé, kteří ty problémy vidí mnohdy úplně stejně jako my a uvědomují si je. Jenže nepůjdou proti davu, tedy logicky ani proti systému. Nejsou za boj honorováni a jsou na něj moc staří a konzervativní.
Spolu kradli, spolu viseli.....
NŘízek 29,76 - Profil | Čt 15.7.2010 11:45:46
na nektery vode muzes mit na 100 metrech dvacet padesatek a 10 sedesatek, tam uz je treba trofej ryba pres 70 cm...., voni se ty ryby docela srovnaj, kdyz jim do toho nikdo nekeca-tedy nikdo je nechyta:-). fakt je, ze velkjech ryb musi logicky bejt nejmin, ale furt jich muze bejt docela dost:-)
NŘízek 29,76 - Profil | Čt 15.7.2010 11:40:22
Jinak mas v zasade pravdu.
edit: s tim tvym prispevkem jircekovi nelze nez zcela souhlasit.
Nhraji - Profil | Čt 15.7.2010 11:39:50
Ani nejlepší znalosti a úmysl ti v současném systému demokracie nezaručí, že prosadíš sebelepší opatření na záchranu salmonidů proti tupé mase "konzumentů"
Nhraji - Profil | Čt 15.7.2010 11:37:13
Njircek - Profil | Čt 15.7.2010 11:36:19
NŘízek 29,76 - Profil | Čt 15.7.2010 11:35:27
Sem spis pro celoplosny hajeni lipana i potocaka, narizeny nejlepe z hora, nejlepe vod zelenejch mozku, proti tomu nebude mit co kdo pindat. A hajil bych je i na MP, bo na drtive vetsine MP to sou zcela puvodni samorozmnozujici se populace a furt tam ty ryby sou, presto ze se je vsichni snazej sezrat…….
Jinak bych “zeleny” tak neodsuzoval, je mezi nima spousta rozumnejch lidi a jen diky jim se tu podarilo udrzet nebo znovu zavest nektere druhy, ktere byli na pokraji vyhubeni…jen diky jim to ma betonova a dalnicni loby v tyhle zemi tezsi. Ja bych se na ne nedival jen z toho naseho ciste sobeckyho rybarskyho hlediska….
Kde to žije - všechna témata
22:24NÚprava chodu woblerů. 9
20:54NNepromokavá bunda na boat a brození 66
20:21NATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
19:44NLabe fishing store 18
19:39NStaré Česke rybářské vybavení 392
19:20NŽermanky a bivakovani 4
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












