- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Aky univerzalny cln prevazne na vlacku?
Nafukonacka? Aka? alebo pramice?
A) bush22%
B) zodiac43%
C) suzumar13%
D) selva9%
E) honda4%
F) bombard9%
Od 6.7.2010 hlasovalo 23 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NErva - Profil | So 9.7.2011 10:34:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NGRUPA - Profil | So 9.7.2011 9:43:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NGRUPA - Profil | Út 6.7.2010 13:39:00
Npesa - Profil | Po 5.7.2010 21:35:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
pro srovnání :
suzumar 290AL váha 47 kg, nosnost 500 kg ..šířka 154 cm
bush 300 pevná podlaha váha 51 kg nosnost 424 kg.. šířka 147 cm , takže je užší
a navíc pozor na průmer plováků, čím kvalitnější člun , tím větší průměr plováků -lepší stabilita ve vlnách a tam je u suzumaru 42,5cm a u bushe jen 36 cm...
Npesa - Profil | Po 5.7.2010 14:17:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
1. zodiac - naprostá jednička , ale i cenově ( svařované spoje, velice kvalitní provedení, množství doplňku,
2. suzumar - člun na velice slušné úrovni ( svařované spoje, kvalitní provdení apod.) cenově o něco levnější - záruka 3 roky , osobně vyzkušeno 4 rokem naprosto bez problémů
na oba tyto typy člunů v ČR komlpetní servis
3. Selva - cenově srovnatelná se suzumarem, provedení také velice slušné, problém je však v ČR s dodávkami
4. Honda - vůbec nemám zkušenost, takže tam ti neporadím
5. Bombard - levnější varianta Zodiacu ( stejná továrna, stejný zpúsob výroby) levnější ceny je dosaženo menším průměrem plováků než u Zodiacu - při stejné délce člunu .. V ČR také komletní servis ..
NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Po 5.7.2010 14:01:15
porovnanie znaciek Honda, Suzumar, Selva, Zodiac popr. nejakych inych co sa tyka quality ?
Npesa - Profil | Po 5.7.2010 13:31:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Huchti - ® Čt 24.6.2010 16:43:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Star-Lab >> Odpověď rozdělím do několika bodů aby se v tom dalo vyznat:
1) motor
- na kratší vzdálenosti lze elektromotor, výhoda že s tím může jezdit všude, nevýhoda - člověk musí mít k tomu baterii (nejlépe gelova 100A+), což je cca 35 kg. Určite doporučuji silnější verzi, já mám Minn Kotu Endura 55, jezdím hlavně Pálavská jezera s gumákem, a když fouká, je potřeba mít silný motor, abych na té vodě mohl fungovat. Mám k tomu baterii 100A (gelovka) - výdrž cca 3 dny pro 2 osoby, vyvážka cca 300m, zdolávání, vyvážení (ve větší míře)
- spalovací motor - na trhu jsou modely od 2,5 HP, ideál do 5 HP - nemusí člověk mít "řidičák", výhoda nižší váha jak elektromotor + baterie (třeba Suzuki 2,5 HP cca 13 kg). Nevýhoda - nelze jezdit všude. Každopádně doporučuji koupit nový motor se zárukou, třeba Suzuki má na modely 2010 3 roky záruku. Nekupovat na inzerát: 3 roky starý, málo jetý apod. - většina motorů co se takto prodává jsou motory od moře z půjčoven = totální solničky, vyžilý, před totální generálkou.Často se to dá poznat tak, že je nově stříkaná noha a nová anoda na noze.
2) Člun
Určite gumák, už kvůli tomu, že ho lze přepravovat v autě v transportní tašce. Velikost 290 - 350 cm je pro 3 lidi ideál.
Co se týká typů dna, jsou 3:
- laťové dřevěné dno - snadná montáž na člun, horší stabilita a pevnost
- Hliníková desková podlaha (či stejně dřevěná desková podlaha) - vysoká pevnost, odolnost, časově náročnější pro začátečníka namontovat.
- Nafukovací dno - osobně si myslím, že v tomto typu dna je budoucnost - dneska jsou to tvrzené dna, zesílené materiály, člun je pevný, kompaktní. Dno se fouká cca na 0,8 - 1 bar, oproti plováku (0,25 bar v průměru). Dno je jak "beton", člověk nemusí nic montovat, jen nafukuje.
A na závěr už jen konstatování, že na člunu je lepší mít nafukovací kýl, zvedne špici cca o 15°, což je lepší pro jízdu ve vlnách.
Npesa - Profil | Po 5.7.2010 13:28:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ntinkky - Profil | So 3.7.2010 23:12:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
pricina- pretazenie,nestabilita,vietor ,neskusenost. u gumaka tento problem nehrozi lebo jeho nosnost je v porovnani z pramicou skoro trojnasobna.samozrejme vyvalit sa da aj z gumakom pokial pojdem pri silnom vetre oproti vetru na plne gule a jednoducho ma podfukne- ale to bude na ukor mojej jazdy. no ale u pramice ktoru pretazenu preleje vlna ,je iste ze pojde ku dnu, no gumak hravo tie vlny zvlada a aj pri zaliati vodou ostava napriek vahe motora ci posadky stale na hladine.
NP!F - Profil | So 3.7.2010 22:44:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NHrochoroh - Profil | So 3.7.2010 22:10:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
A ta montáž a demontáž pevný hliníkový podlahy pro mě zůstává trochu noční můrou :-) Ale je možný, že se to dá nějak nacvičit a získat grif - já u toho byl vždy jen náhodně.
Pokud bys uvažoval o tý nafukovací podlaze, tak např Bombard Aerotec se dělá v několika délkách (2,4, 2,6 i víc)
http://www2.best-boats24.net/cs/koupit-lode/nafukovaci-cluny/?oa-mask=8&oa_alias=schlauchboot&oa_language=cs&oa_langcode=6&kategorie=schlb&fulltext=&marke=BOMBARD&auswahl1=&seabjmin=&seabjmax=&laenge=0|300&preismin=&preismax=&liegeplatz=&kraftstoff=&zustand=&leistung=&revdate=&order=&submit[submit]=Hledej#start
NWhatWouldGeezesCatch - Profil | So 3.7.2010 11:26:40
NHrochoroh - Profil | Pá 2.7.2010 21:36:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NHrochoroh - Profil | Pá 2.7.2010 21:17:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Cenově by ses měl vejít do ca 15 tis.
Kde to žije - všechna témata
20:54NNepromokavá bunda na boat a brození 66
20:21NATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
19:44NLabe fishing store 18
19:39NStaré Česke rybářské vybavení 392
19:20NŽermanky a bivakovani 4
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....


















