MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak na pytláky?

Dobrý den,mám menší problem.V našem reviru řádí dvojice pytláku,ale zdá se,že to vedení naší MO nějak nevadí,každý o nich ví,ale nikdo nic nedělá.Tato dvojice je celkem agresivní,tak je každý nechá raději na pokoji.Nejenže chytají zpusobem míra-nemíra,hájeno-nehájeno (berou vše),ale pokud se jim zalíbí Vaše místo,na kterém zrovne sedite,tak se vás z něj snaží vyhodit...RS u nás nemáme,muže někdo poradit co s tím???Děkuji

Autor diskuse: messer ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 31.5.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N tony.bobo - ® Út 1.6.2010 17:57:20
retrívr >> I celebrita se může splést ale musí se umět nad to povznést.Taky sem pad na takového suveréna který si myslí že když nemám hadry na ryby které nepropustí 5mm vody tak sem mimoň.
N Glanis - ® Út 1.6.2010 13:07:06
messer - >> tak pukud jsou dva tak na to je nejlepší tak 4 až 5 lidí a vysvětlit jim to ručne. Vzít jim pruty a at si potom ztěžujou, že i pžesto že nemaji papíry jim nekde ukradl u vody pruty. udělat to párkrát a bude klid
N vajo - ® Út 1.6.2010 13:02:36
KOLIBŘIK - ® Út 1.6.2010 12:49:14
"Pytláci jsou agresivní nebezpeční a ozbrojení ..." - i slušnej člověk má právo na použití zbraně nebo donucovacího prostředku na svou ochranu, je to složitější, ale jde to.
N vajo - ® Út 1.6.2010 12:58:32
na každou svini se vaří voda ...
N Hromy - ® Út 1.6.2010 12:56:41
:-D Kulicovka!!
N KOLIBŘIK - ® Út 1.6.2010 12:49:14
messer - >> Zdravím.S pytlákama je to stále stejné.Bohužel se za dobu co rybařím toho moc neudělalo pro ochranu revírů jak chovných tak i sportovních.Ono je to ale velmi jednoduché říct neudělalo.Stále se kontroly provádí i za přítomnosti policie.Ale pytláci jsou mazaní a ví kdy kontrola zrovna bude procházet a ví i kudy a ví i kdo je členem rybářské stráže.Zná i pravomoce a výsledek postihu při pytláctví.Pamatuji si jak tuším v roce 1984 na jednom revíru na Labských tůní při obyčejné kontrole jedním členem rybářské stráže zkončil porybný ve vodě a utopil se.Nic se tenkrát nestalo lépe řečeno nezměnilo a snad jen že začala rybářská stráž chodit ve dvou.Ale výsledek??Hned o rok později letěli do vody oba dva a jen díky tomu že neměli holiny tak se jim povedlo zachránit si holý život.Pytláci jsou agresivní nebezpeční a ozbrojení proto si myslím že by nějaké hrdinství samotné rybářské stráže nebylo na místě a mohlo by se stát že by šlo i o samotný život.Taky si myslím že se asi nikdy nestane aby samotná rybářská stráž mohla používat donucovací prostředky jako policie.Nebude moci nikdy používat zbran ke své obraně.Jsou revíry kde policie asistuje při kontrole s rybářskou stráží například na některých přehradách ale znova připomínám ,pytláci mají zmapované revíry kde takové kontroly i pro ně nebezpečné probíhají.K tvé otázce příteli.Pokud mají rybáři o kterých výše píšeš povolenku k rybolovu a pouze se chovají mocensky tak se nejedná o pytláky ale pouze a jenom o dva lumpy kteří neuznávají rybářskou etiku a je třeba ne na ně volat rybářskou stráž ta vám nepomůže ale dát jim sodu a to přímo VY těch co se to týká.Vím je to těžké ale jinak pokud nepytlačí nemáte šanci změnit jejich chování.My jsme si s klukama na svých revírech které často navštěvujeme pořádek museli také udělat sami.Nikdo nám nepomohl a i za cenu že padla nějaká facka.Přeji si tajně aby jsme se k sobě chovali alespon částečně stejně slušně .I když vím že tento sen není v naší společnosti myslitelný.
N miras S. - ® Út 1.6.2010 12:37:06
messer >> Co tady chceš řešit? Jste samostatná organizace, máte jeden rybník a nikdo cizí vám tam jít nemůže. Pokud si to neumíte vyřešit sami mezi sebou, je vás tam asi dvacet, tak tady ti asi nikdo neporadí.
N retrívr - ® Po 31.5.2010 22:07:36
tony.bobo - buď rád, o nic jsi nepřišel.Dávaly mi tu do hlavy i celebrity.Ale to je jiná.Tenhle případ je z těch ožehavých a zásadních.Já jsem toho moc nesjezdil,asi jsem měl smůlu, že jsem hodně špatného viděl a měl jsem a dodnes mám problém.Tady, to asi jednou někdo vůči mě vyjádřil dobře.Jsem asi rejpal.Ale víš, nikdy jsem do ničeho, co netlouklo do oka neryl.Někdy ale nevydržíš.
N Fáfa - ® Po 31.5.2010 22:04:58
vemes vzduchovku a pytlaci maj po hehe
N tony.bobo - ® Po 31.5.2010 21:58:52
retrívr >> Tu diskusi sem asi prošvihl ale taky nechápu co je to za rybařinu nahodit pruty a zalézt do bivaku s příposlechem a čekat až mi u ucha zahuláká.
N retrívr - ® Po 31.5.2010 21:51:45
tony.bobo - máš hlubokou pravdu.To si tady málo kdo přizná.Možná vzpomeneš diskuzi, kterou jsem v dobré vůli rozpoutal.Byly to nešťastné příposlechy.Co jsem dostal, to jsem dostal.Tady jde ale o úplně jiný problém. Zítra založím velmi kontroverzní zcela pravdivou otázku.Uvidíš ten fofr.Když dám otázku, chci u toho být.Dnes chci jít brzy spát, podařilo se mi na zítra uvolnit na ryby, tak se těším a chci být vyspalý, nemám příposlech.Ahoj.
N tony.bobo - ® Po 31.5.2010 21:40:46
retrívr >> Právě proto bych se přikláněl k té tlučce.Psal sem níž že sme u nás měli taky takovou partičku nebojsů.Nepomohla ani RS ani PČR.Sice je skásli ale bylo to prd platný.Proto ta tlučka je jediný východisko i kdyby to mělo jen za smysl že se přemístí jinam.Dneska jsou nedokonalí zákony které nahrávají takovejm šupákům a dokud se nezmění tak se nezmění ani chování některých lidí. Nepotřebujem tzv.policejní stát nebo aby se člověk něčeho bál ale potřebujem vybudovat určitou autoritu k některým složkám.Vem si v kolikati případech se porušují jen BP.Jen tu na MRKu se k tomu přihlásí každý 2 rybář že BP porušuje.Pro někoho třeba maličkost jako třeba zavážení kde není povoleno,lov v noci atd.
N paia - ® Po 31.5.2010 21:40:45
zkusil bych napřed ofiko cestu, čili volat 158, ale dobrý mít u sebe známýho, co ti to dosvědčí, případně se domluvit s více lidma z organizace a došlápnout si na ně a na členy RS. ještě mě napadá finta, pokud je to nějaká vesnice, kde se drby roznášejí nadsvětelnou rychlostí, tak vypustit blud o tom, že si na ty dva líčí policajti s profi RS, jakmile se to k nim dostane, tak by mohli dát pokoj a pokud ani to nezabere, tak vzít pár známých a pořádně je vymáchat ve vodě i s vercajkem.
N tony.bobo - ® Po 31.5.2010 21:31:11
Miky26 >> Nevím jak je to u profi ale RS klasická může kontrolovat jen ten revír pro který je ustanovená.
N Miky26 - ® Po 31.5.2010 21:30:52
Raduz >> a když něco vytáhneš tak musíš mít jistotu
N TWIN 69 - ® Po 31.5.2010 21:15:16
messer - >> Si z nás děláš srandu,ne????To mi neříkej,že si s chlapama nedokážete poradit s nějakýma vandrákama!!!!
N Neo - ® Po 31.5.2010 21:11:12
Volej 158
N M@1r - ® Po 31.5.2010 21:10:50
usekat ruky ku.vam zas.anym. nic jineho
N Miky26 - ® Po 31.5.2010 21:06:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Řekni si někomu tady z mrku kdo je členem RS.Pozvi ho na rybačku posad se na jejich flek.On jim takticky bude načítat přestupky až toho bude mít dost tak jim udělá kontrolu zabaví papíry a máš klid.
Vždyt RS může kontrolovat i na jiných revírech ne? Tak jestli jsou si tak jistí v kramflecích po sebrání papíru od nějakého přespolního čelna RS už jen tak nezamáznou a pokud ano udělej to dvakrát a pokaždé s někým jiným.Pokud jim to i pak projde pár otázek ze shora na vedení MO jak byli přestupky řešeny a oni se i MO poučí.
N jarda 2004 - ® Po 31.5.2010 20:47:16
messer - >> Smutnej příběh.
N Kraťas82 - ® Po 31.5.2010 20:41:23
Raduz >> beretta 92FS slusnej kousek, kvalita osvědčená dobou... :-)))

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPřipravte se na úspěšný lov!

Dokonalá nástraha pro jemnou přívlač. Speciální V-tvar ocasní části tohoto zavalitého smáčka způsobuje pod vodou pro ryby velmi dráždivé mikrovibrace.


akce, rybareniMS-Range Econ Feeder MH - 360cm

Za 2599
Velmi kvalitní feederový prut z vysoce komprimovaného uhlíku se štíhlým blankem. Korková rukojeť je zčásti opatřena protiskluzovým materiálem EVA.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
AQUAZONA.CZ &#8211; Rybářské potřeby AQUAZONA.CZ – Rybářské potřeby

Rybářský e-shop s maximálními službami pro zákazníky. Rychlé dodání, široký výběr, snadná orientace na stránkách, skvělý slevový a věrnostní...