Pajkovanie trojhacikov z BL jednohacikov

ako na pajkovanie kalenej vysokouhlikovej ocele? jedna sa o pajkovanie trojhakov z muskarskych bl jednohakov. normalna pajka to nechyti, resp nezmaca. uvitam tipy a triky z praxe. vdaka
Autor diskuse: ivanv - Profil , 24.5.2010 dravci - závodní sektor

Nivanv - Profil | Út 25.5.2010 22:32:39

smradzjzd >> treba si uvedomit, ze sa spajaju 4 komponenty. 3 jednohaciky a jeden kus osteofixu, alebo cu drutu na ocko. to sa pri takej malej velkosti robi dost tazko. nepajkoval som tieto ja, ale ja by som to neurobil lepsie.moje vyzerali stejne

    Nsmradzjzd - Profil | Út 25.5.2010 22:29:07

    ivanv 25,59 >> ivanv - 25.5.2010 21:57:48 >> z pohledu na ten napájený chuchvalec lze usuzovat, že pořebuješ lepší pájecí pastu. Ten cín musí daleko líp zabíhat, musí ho tam být méně a nebudeš to muset dlouho přepalovat.

      Nivanv - Profil | Út 25.5.2010 22:16:40

      kaco >> ok. som zvedavy

        Nkaco - Profil | Út 25.5.2010 22:13:39

        ivanv 25,59 >> ivanv - 25.5.2010 22:10:39 >> Dnes nie, už sa mi nechce ísť do auta pre fotoaparát, zajtra ti pošlem niekoľko foto mojich výrobkov.

          Nkaco - Profil | Út 25.5.2010 22:11:56

          ivanv 25,59 >> ivanv - 25.5.2010 22:09:05 >> Nech sa ti darí, isto je mnoho takých čo háky letujú a poznajú rôzne spôsoby a finty, dúfam, že poradia ostatným.

            Nivanv - Profil | Út 25.5.2010 22:10:39

            kaco >> skusal som pajlovat vo versatilke, ale bolo to slabe, tak s kolegom z mancaftu pouzivame najmensie sklucidlo z malej vrtacky

              Nivanv - Profil | Út 25.5.2010 22:09:05

              kaco >> urcite vyskusam. toto je jednoduche a u jednohakov na plandy overene. vdaka

                Nkaco - Profil | Út 25.5.2010 22:07:25

                ivanv 25,59 >> ivanv - >> No neviem, či ti pomôžem, ja to riešim takto : do versatilky vložím háčky z ktorých chcem urobiť trojhák, vycentujem postavenie a kvapnem kvalitné sekundové lepidlo. Po zachnutí vyberiem a z tenkého dátiku vyrobím tvar písmena U, zlepené trojháky vložím do muškárskeho zveráku, prichytím viazaciu niť a pene spravím jeden návin ku koncu, priložím očko a oviniem späť, kvapka sekundového lepidla a znova ovin ku očku. Pre lepší efekt sa dá telíčko trojháku omotať červenou lametkou, holografickou. Takto som si vylepšil svoje OOOO. malá finta, dostať háčky do versatilky je niekedy pakáreň, trasú sa ruky, sú veľmi malé, ja ich ramienkami zatlačím so takej bielej hmoty, používajú ich na prilepenie napríklad papiera na stenu atď, isto si to videl na školeniach, táto hmota neni mastná, po zatlačení háčkov ich vycentrujem a v pohode zopnem vo versatilke

                  NVítek - Profil | Út 25.5.2010 22:05:11

                  ivanv 25,59 >> ivanv - 25.5.2010 22:03:51 >> kdo chce kam, pomozme mu tam :-)

                    Nivanv - Profil | Út 25.5.2010 22:03:51

                    Vítek >> chytaju, to je podstatne. pri velkostiach okolo 16 a viac pajkovat nie je problem, ale tu nie je miesto

                      NVítek - Profil | Út 25.5.2010 22:01:31

                      ivanv 25,59 >> ivanv - 25.5.2010 21:57:48 >> to dělej radši epo, ať se dá na to koukat. firemní jsou letované bronzem, ale to by ses prohnul. udělej to lépe leicht.

                        Nivanv - Profil | Út 25.5.2010 21:57:48

                        aby bolo vsetkym jasne, o co ide.
                        na fotke su z prava:
                        najmensi kupitelny trojhacik owner st 11 ul velkost 18, wmc velkost 22, pajkovane mojim priatelom a dole jednohacik tmc 103bl velkost 19. z tych sa to bude vyrabat

                          NVítek - Profil | Út 25.5.2010 21:36:00

                          ivanv 25,59 >> ivanv - 25.5.2010 21:24:50 >> set, mobilní dynamický vercajk, který uzpůsobíš v situaci - tahej sebou pájku! jde o ligu, to si máš udělat do minuty přímo u vody.

                            Nivanv - Profil | Út 25.5.2010 21:24:50

                            Maxwell >> keby sa dali kupit, tak si ich pretekari nevyrabaju. take na trhu nie su

                              NVítek - Profil | Út 25.5.2010 21:17:01

                              Maxwell >> asi tak, jestli chceš trojháky samodomo

                                NMaxwell - Profil | Út 25.5.2010 21:05:57

                                Jakékoliv i malé zahřátí ti ovlivní tvrdost a houževnatost háčku. Popoštěcí teploty se pohybují už od 100 stupňů. Navíc pevnost spájení měkkou pájkou, nebude dostačující. Tvrdou pájkou to vyhřeješ úplně.
                                Já bych použil dvousložkové epoxydové lepidlo a omotávku šňůrou,ajk už tu někdo psal.Ještě bych vypiloval do těl háčků nějaké vroubky,aby to bylo tutový.
                                Nejelegantější řešení mi připadá,si takovej háček rovnou koupit....

                                  NVítek - Profil | Út 25.5.2010 21:04:08

                                  DeProfundis >> zkouším teď malované třísky s jednohákem, tam armatura s kroužkem a trojhákem je už cítit; je to jiná kategorie, gramáž 0, 9 - 1, 5 :-)

                                    NDeProfundis - Profil | Út 25.5.2010 20:56:12

                                    Vítek >> na takový prdítko přijde tak 0,2g cínu maximálně, že by to ovlivňovalo chod? Pochybuju. Spíš bych měl strach co to udrží, ale s chytáním na takový blechy nemám zkušenost.

                                      Npoldeci - Profil | Út 25.5.2010 19:50:39

                                      ivanv 25,59 >> ivanv - 25.5.2010 15:02:31 >> skús sa popýtať v zváracej technike,keď ti nechytá cín tak bude potrebné nejaké prídavné tavivo ako napr spomína deprofundis-pozri sa po pajkovacích tekutinách napr amasan nejaký typ sa bude urcite hodiť

                                        NVítek - Profil | Út 25.5.2010 19:31:17

                                        DeProfundis >> mám na mysli UL: trojhák pájený, anebo spojený pryskyřicí už ovlivňuje váhu: zkouším teď oreno na mušák s jednohákem, má to asi dva gramy -tam už se s trojhákem a kroužkem sotva chytím.... je to taková malovaná tříska, dám sem už konečně foto.