Kaprařská směrnice č.xxx

Dobrý den vážení kaprařští přátelé,

nejsem sice kovaný kaprař, avšak tuto rybolovnou techniku (potažmo i její stoupence) se zaujetím několik let sleduji a s napětím a emočním vytížením prožívám veškeré dění s tímto koníčkem spojeným. Nevím, jak vy, ale já jsem si po nějaké době úpěnlivého sledování všiml nejednotnosti, ba přímo rozstříštěnosti jednotlivých úkonů skupinek, či jednotlivců. Kaprařina jest koníčkem nádherným, ušlechtilým, progresivním, rychle se rozšiřujícím a daňově odčitatelným. Avšak i přes to mi zde schází jakási konkrétní jednota. Každý si v podstatě chytá jak ho napadne, čímž se mnohdy kaprařina degraduje. Ačkoliv nejsem aktivní moderní kaprař, tato skutečnost mne nenechává chladným a rád bych pomohl a podal tápající kaprařině pomocnou ruku. Jako takový základ potřebný k vybudování dobře fungujícího celoplošného sjednoceného kaprařství vidím kaprařskou směrnici, podle které se bude každý kaprař řídit. V žádném případě nemám autoritu ani potřebné znalosti k vytvoření takovéto směrnice, avšak mile rád pomohu a nastíním část své představy, na které později při finální upravě směrnice mohou kapraři stavět:

Kaprařská směrnice:
1) Kaprař chytá výhradně na boilies ( lze trpět i pelety)
2) Kaprař chytá výhradně kapry ( lze trpět i lov aumurů, zde však při opakovaného lovu bez povolení výkoného výboru kaprařů hrozí napomenutí)
3) Kaprař musí při výkonu své činnosti používat klinik bez ohledu na to, zda kapra chytne, či nikoliv
4) Kaprař musí po ulovení kapra položit na podložku a následně jej přikrýt další podložkou (tzv. carp sandvich - zamezí kontaktu kapra se slunečními paprsky)
5) Kaprař při fotografováním s kaprem musí ohnout hlavu na stranu (minimální úhel ohebu je 45 stupňů)
6) Kaprař musí používat zvukového signalizování záběru (pro neslyšící lze využít signalizátoru ve znakové řeči)
7) Kaprař musí dodržovat platný rybářský řád a při jeho porušení se neospravedlňovat skutečností, že on může, jelikož ryby pouští
8) Kaprař se musí na všechny kolem sebe usmívat (šířit radost)
9) Kaprař nezabije kapra. Kapr je pro něj přítel. Kapr je pro něj bratr. Kapr je pro něj matka. On sám je kapr
10) Kaprař má kšiltovku vždy s kšiltem dozadu
.......

Toto jsou samozřejmě pouze některé z mnoha návrhů. Já bych byl rád, kdybysme si tady o tomto popovídali a jasně určili, co kaprař má a co nemá
Autor diskuse: Netipa - Profil , 11.4.2010 kaprařina - ostatní

Kaprařská směrnice je...

A) Čupr dupr nápadeček3%

B) Něco, co tu chybělo a tu chátru konečně sjednotí v jedno mocné těleso5%

C) Zbytečná, neb kapraři pro svou nespolečenskost nejdou sjednotit3%

D) Zbytečná, neb každý kaprař jede na sebe a na svýho kapra3%

E) Něco, co stojí minimálně za zamyšlení, jelikož někteří kapraři to již perou do extrému28%

F) Pouhým odrazovým můstkem pro nástup kaprokracie ( kapraři ovládnou parlament a Lukáš Krása for prezident)3%

G) Netipa by měl radši zalízt do žumpy, chodit kanálama a na Mrku už se nevyjadřovat55%

Od 12.4.2010 hlasovalo 226 čtenářů.

NTempus - Profil | Po 12.4.2010 16:27:01

Slaughter Maniak >> jo ja taky krestany moc nechapu ale precejen tohle je uz me prijde az presprilis

    NFery - Profil | Po 12.4.2010 16:25:29

    Slaughter Maniak >> já jsem čistej ateista,ale uznávám nějaký hranice slušnosti a slušného lidského chování..to tě doma bohužel nenaučili:-((

      NSlaughter Maniak - Profil | Po 12.4.2010 16:22:06

      Tempus >> to nechť zhodnotí ostatní.... pro mne jako pro pohana je to dost slabota....neb znám mnohem větší formu veřejného rouhání....jinak křesťanství mě osobně připadá jako dost pochybná ideologie...stejně jako ortodoxní kaprařství

        NTempus - Profil | Po 12.4.2010 16:18:10

        Slaughter Maniak >> neni to uz trochu moc?

          NSlaughter Maniak - Profil | Po 12.4.2010 16:12:24

          Fery >> když mi tenkrát máti vyplňovala odvodovej dotazník v kolonce vyznání napsala : Neznaboh.....inu těším se na onen den " posledního zůčtování "

            NFery - Profil | Po 12.4.2010 16:10:34

            Slaughter Maniak >> tobě neni fakt nic svatý

              NTempus - Profil | Po 12.4.2010 15:57:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              uz je techto temat nejak moc... ale jeste jste zapomeli jedno pravidlo.
              § 11, odstavec A kapraskych smernic
              pravny kaprar musi pred zacatkem lovu, po ukonceni lovu a pri uloveni kapra nad 40 cm predrikat kaprenas jens si pod vodou, boilies vezdejsi dam ti hned.....
              pri poruseni sakce zakazu lovu na 3 pruty a nonstop lovu na dalsi 3 vypravy

                NRaduz - Profil | Po 12.4.2010 15:32:11

                Slaughter Maniak >> toho se nemusíš bát, celebritou již dávno jsi...

                  NSlaughter Maniak - Profil | Po 12.4.2010 15:29:21

                  Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa - >> jakým právem jsi se opovážil osočit někoho kdo obhajuje tak úctyhodné myšlenky a ctí tak krásnou techniku lovu jakou jen kaprařina může být.... hamba ti hamba tvojí štvavé a lživé protikaprařské kampani...

                    NSlaughter Maniak - Profil | Po 12.4.2010 15:26:05

                    Raduz >> možná budu mezi kapraři konečně uznáván jako celebrita.....

                      NRaduz - Profil | Po 12.4.2010 15:24:08

                      Slaughter Maniak >> to víš že mi to nevadí .)

                        NSlaughter Maniak - Profil | Po 12.4.2010 15:19:22

                        Mikšík- jen jednou >> Miksik - lucky bastard :) - 12.4.2010 15:16:53 >> po zveřejnění této mé hanebné fotografie jsem byl předpokládám mezi nekaprařskými vrstevníky dostatečně společensky zlikvidován...... nezbývá než si své pošramocené ego ošetřit notnou dávkou kliniku....

                          NSlaughter Maniak - Profil | Po 12.4.2010 15:16:56

                          Raduz >> doufám že ti nebude vadit že jsem si tuto skandální paparazi fotografii vložil do profilu.... samozřejmě jsem tě označil jako autora..... chtěl jsem jí vložit i do rubriky můj lov ale nechci příliš provokovat martina....

                            NMiksik - lucky bastard :) - Profil | Po 12.4.2010 15:16:53

                            Slaughter Maniak >> smazání profilu na mrku se rovná společenské likvidaci....

                              NMiksik - lucky bastard :) - Profil | Po 12.4.2010 15:15:50

                              ha teď sem tu četl nějaký příspěvek a on zmizel !!
                              zrada, asanace, cenzura...

                                NRaduz - Profil | Po 12.4.2010 15:13:45

                                Slaughter Maniak >> to je slovo kapraře! .)

                                  NSlaughter Maniak - Profil | Po 12.4.2010 15:11:12

                                  po odhalení této bolestné skutečnosti už mi nezbejvá nic než smazat profil a zalést hlouběji do své pomyslné ulity....

                                    NMiksik - lucky bastard :) - Profil | Po 12.4.2010 15:08:31

                                    Slaughter Maniak >> jasně hned mně to praštilo do očí...na tý fotce něco nesedí....ten kapr je nějakej divnej...

                                      NSlaughter Maniak - Profil | Po 12.4.2010 15:07:13

                                      Mikšík- jen jednou >> Miksik - lucky bastard :) - 12.4.2010 15:06:17 >> jedná se o jasnou fotomontáž.... neb ten kapr byl původně mnohem větší....a na pupku měl vypálen cejch jednoho nejmenovaného výrobce a prodejce bolelízu....

                                        NMiksik - lucky bastard :) - Profil | Po 12.4.2010 15:06:17

                                        Slaughter Maniak >> ha a nedíváš se mu do očí jako správný kaprař....
                                        potrestej se...taková fotka prostě nemá smysl!!