- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kde se v nás bere toliko nenávisti a vzájemní netolerance?
Dobrý den vážení přátelé a kolegové,
jsem velmi smutný, když v poslední době pročítám jednotlivé diskuse. Vzájemné napadání a osočování jsou zde na denním pořádku. Patrně si neuvědomujete, že jsme na stejné lodi.Je smutné, že každý pádluje jiným směrem. Je zde patrné škatulkování na jednotlivé rybářské kasty a vzájemnými "souboji" mezi těmito kastami. Vzájemné popichování, hecování a humoru na účet těch druhých chápu a jsem jeho příznivcem, avšak mnohdy se již tento familiární přístup přehoupl na vzájemnou nevraživost. Prosím pokuste se akceptovat, že každý druh rybařiny má své příznivce a kouzlo a že nároky a zajeté způsoby na tento rybolov jsou specifické a nemusejí vždy jít ruku v ruce s filosofií rybářů z jiných táborů. Myslíte, že je třeba si navzájem házet klacky pod nohy a neustále se mezi sebou dohadovat? Pokud vám daný způsob rybolovu nevyhovuje a neprovozujete ho, potom nevidím důvod, proč byste jeho příznivce měli hanit. Jestliže danou techniku neprovozujete a její provozování vás nikterak nepoškozuje, tak nevidím důvod, proč byste měli jakýmkoliv způsobem škodit ostatním. Tímto reaguji na některé diskuze zde na Mrku, kde se vzájemná intolerance projevila velice zřetelně. Je třeba se přestat takto hádat. Všechny nás přeci spojuje láska k přírodě a rybám především a to by mělo být to nejdůležitější
s pozdravem Jarmil Koloušek
jsem velmi smutný, když v poslední době pročítám jednotlivé diskuse. Vzájemné napadání a osočování jsou zde na denním pořádku. Patrně si neuvědomujete, že jsme na stejné lodi.Je smutné, že každý pádluje jiným směrem. Je zde patrné škatulkování na jednotlivé rybářské kasty a vzájemnými "souboji" mezi těmito kastami. Vzájemné popichování, hecování a humoru na účet těch druhých chápu a jsem jeho příznivcem, avšak mnohdy se již tento familiární přístup přehoupl na vzájemnou nevraživost. Prosím pokuste se akceptovat, že každý druh rybařiny má své příznivce a kouzlo a že nároky a zajeté způsoby na tento rybolov jsou specifické a nemusejí vždy jít ruku v ruce s filosofií rybářů z jiných táborů. Myslíte, že je třeba si navzájem házet klacky pod nohy a neustále se mezi sebou dohadovat? Pokud vám daný způsob rybolovu nevyhovuje a neprovozujete ho, potom nevidím důvod, proč byste jeho příznivce měli hanit. Jestliže danou techniku neprovozujete a její provozování vás nikterak nepoškozuje, tak nevidím důvod, proč byste měli jakýmkoliv způsobem škodit ostatním. Tímto reaguji na některé diskuze zde na Mrku, kde se vzájemná intolerance projevila velice zřetelně. Je třeba se přestat takto hádat. Všechny nás přeci spojuje láska k přírodě a rybám především a to by mělo být to nejdůležitější
s pozdravem Jarmil Koloušek
Autor diskuse: Jarmil Koloušek - Profil , 12.3.2010 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NPvl - Profil | Pá 12.3.2010 18:18:04
kroupa >> Ty jsi na tom relativně dobře, pochopil jsi hned :o§)) PVL že se nerovná --- Pvl Dostáváš odemne " * "
NJarmil Koloušek - Profil | Pá 12.3.2010 18:16:50
vydrák >> Dobrý podvečer Romane (dovoluji si vás oslovit přímo jménem, jelikož jsem se svámi již setkal v několika diskusích a za vaše upřímné nepopulistické názory, které mají hlavu a patu si váš považuji)
Já s vámi takřka ve všem souhlasím. Pochmurné počasí má vliv na každého z nás. Avšak domnívám se, že zodpovědný rybář, který má svůj názor a nemá zapotřebí exhibovat zde na Mrku za každou cenu není ten, který by vyvolával šarvátky. Dobrý, spořádaný a vyspělý rybář zůstane tím samým člověkem i v takovémto počasí. Je sice možné, že bude možná na některé skutečnosti reagovat podrážděně, avšak nemůže se snížit k podlostem a napadání. To mi nevymluvíte, jelikož já stále věřím v nezlomný lidský charakter. Jinak vám děkuji za názor a považuji jej za velice přínosný.
a co se týče mé osoby, tak věřte,že i já jsem byl mladý a plný ideálů a svých nezlomných názorů, které jsem každému "cpal". Toto je prostě vývoj člověka. Když si vzpomenu, jak horlivý jsem v mládí byl, vyluzuje se mi na tváři úsměv.
s podravem Jarmil Koloušek
Já s vámi takřka ve všem souhlasím. Pochmurné počasí má vliv na každého z nás. Avšak domnívám se, že zodpovědný rybář, který má svůj názor a nemá zapotřebí exhibovat zde na Mrku za každou cenu není ten, který by vyvolával šarvátky. Dobrý, spořádaný a vyspělý rybář zůstane tím samým člověkem i v takovémto počasí. Je sice možné, že bude možná na některé skutečnosti reagovat podrážděně, avšak nemůže se snížit k podlostem a napadání. To mi nevymluvíte, jelikož já stále věřím v nezlomný lidský charakter. Jinak vám děkuji za názor a považuji jej za velice přínosný.
a co se týče mé osoby, tak věřte,že i já jsem byl mladý a plný ideálů a svých nezlomných názorů, které jsem každému "cpal". Toto je prostě vývoj člověka. Když si vzpomenu, jak horlivý jsem v mládí byl, vyluzuje se mi na tváři úsměv.
s podravem Jarmil Koloušek
Nkroupa - Profil | Pá 12.3.2010 18:05:30
vydrák >> uz jsem to opravil nemuzu se trefit na spravna pismenka. pavel az zjisti jak mu kur...vis nick
Nkroupa - Profil | Pá 12.3.2010 18:05:07
vydrák >> uz jsem to opravil nemuzu se trefit na spravna pismenka. pavel az zjisti jak mu kurvis nick
Nvydrák - Profil | Pá 12.3.2010 18:03:10
kroupa >> ha to jsi nemel dostanej rychru
Absolutně ti nerozumím!
Absolutně ti nerozumím!
NPvl - Profil | Pá 12.3.2010 17:56:32
chrostik3 >> Ale jdi ...:o§)) Kde ? .A hlavně kdo ? :o§))))))))))
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
0:14NLov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNRybáři vs ochránci přirody 86
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...










