- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak jste vytrestatli nebo schladili protivu vedle sebe u vody?.-)))
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Ndrda - Profil | St 10.3.2010 18:12:02
NIvo - Profil | St 10.3.2010 17:04:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Humor je skvělá věc. Mám rád vtipnou češtinu podpořenou dvojsmyslnými slovními obraty a snad právě proto jsem si velmi oblíbil dávné a přesto ještě dnes stále úžasné povídky pánů Šimka a Grosmanna. Obzvláště pak povídku „jak jsme chovali užitečné zvíře“.Je to samozřejmě pouhá fikce,bravurně napsaná a vyprávěna, leč rozzuřeného a řezníkem ohrožovaného divočáka, řádícího v činžovním bytě, si dokážu vcelku živě představit. Jenže – divočák patří do lesa a mě učarovala spíš řeka a ryby.O kance, sebedivočejšího, jsem se nikdy moc nezajímal a vlastně jsem o něm věděl pouze to, že žere bukvice, chrochtá, má divnej ksicht a je z něho výborný guláš.
Začátkem letošního jara jsem s kolegou hledal nová, řekněme neochytaná místa k lovu kaprů. Nějaké nové fleky jsme našli a doufali jsme, že budeme mít v letošní sezóně kam jezdit a zůstanou nám k dispozici i nějaké rezervy v případě, že vyhlídnuté místo bude obsazené. Jak se však později ukázalo,nebyli jsme jediní, kdo hledali a našli.Když jsem jeden pátek objel pět fleků a na všech seděli rybáři, bylo to už dost nepříjemné. Nezbylo mi tedy nic jiného, nežli se poohlédnout po něčem novém. Prostě znovu hledat místa dosud nechytaná.
V polovině prázdnin jsem vyrazil k řece s poněkud jinou strategií. Najít místo, které není vůbec pohodlné, kam se dá obtížně či vůbec zajet autem,kde bych si mohl dopředu zakrmit a kam bych pak mohl začátkem víkendu v klidu a bez obav vyjet.
Řeka se od jara hodně změnila. Tam, kde jsme si původně mysleli, že se vůbec nedá chytat , vznikly velké mýtiny a mnohdy prostory pro celý stanový tábor.Prostě někdo popustil uzdu své touze po pohodlí a té padli za oběť větve, mnohdy i celé stromy, o jejichž dřívější přítomnosti svědčily smutné, čerstvé pařezy. Tak tohle tedy opravdu ne. Uříznout suchou větev, pár bezinkových šlahounů či vysekat kopřivy, prosím, proti tomu nic nemám, ale podrazit strom kvůli pohodlíčku na břehu, to bylo opravdu příliš. Od takových fleků raději dál. A tak jsem hledal a hledal. Už jsem myslel, že to vzdám a na polní cestu, o které jsem tušil že vede snad k řece jsem odbočil více méně flegmaticky. Cesta mne přivedla na okraj žitného pole a mojí pouť zastavil nápis – Soukromý pozemek .Vpravo, v místech kde končilo pole byl hustý les, vlevo velký, rozlehlý statek. Kdesi za polem byla řeka. Poslušně jsem zatavil na okraji pole a všiml jsem si , že uprostřed lánu je vyjetá cesta, kterou bych se mohl k řece dostat. Čistě teoreticky jsem uvažoval o tom, že bych se, za předpokladu, že břeh bude vyhovující pro lov kaprů, dohodl s majitelem pozemku na tom, že bych si věci dovezl ke břehu a auto nechal někde u jeho statku. Byla to jen otázka pozdější dohody a moje představy se buď potvrdí, nebo vyvrátí. Zamkl jsem vůz a šel po vyjeté cestě směrem k řece. Cesta se však stáčela mírně doprava. Náhle jsem v dálce spatřil břeh řeky. Přidal jsem do kroku,ale vzápětí jsem zpozorněl.Za sebou jsem zaslechl zvuky, které byly přinejmenším prapodivné.Na dálku nevidím příliš ostře a brýle jsem si nechal v autě.Viděl jsem jen pohybující se klasy kterými se něco řítilo ke mě. Majitele pozemku jsem v té chvíli vyloučil, neboť bylo nepravděpodobné, že by se za mnou vydal po čtyřech demolujíc vlastní obilí.Navíc by určitě přidal i nějakou rozčilenou větu hrůzu nahánějícím hlasem. Jenže z obilí se ozýval spíše dusot a funění. Během jedné dlouhé , hrůzné vteřiny jsem spatřil několik metrů ode mne divoké prase.Naštvané (slušně řečeno), ohromné a rozeběhnuté. Bylo vcelku jednoduché odhadnout,koho si vybralo za terč. Bivoje v rodu nemám a na ramena jsem vzal raději vlastní nohy.Jenže to děsné zvíře za mnou nabíralo rychlost, na rozdíl ode mne. Strom nikde a v obilí jsem si sním nechtěl hrát ani na schovávanou,natož na honěnou.Ostatně ten kanec vůbec nevypadal na to, že by si chtěl hrát.Utíkal jsem co to šlo.V pantoflích se běhá opravdu blbě.Jedinou spásou pro mne byla řeka, jenže cesta ,vedoucí souběžně s řekou vyústila na jejím břehu až po cca 200 metrech a na téhle trati bych ve sprintu praseti asi podlehl a o to jsem rozhodně nestál.Zamířil jsem tedy do obilí a rovnou cestou k řece.Klasy mne šlehaly do nohou, neviděl jsem v tom fofru, kam šlapu.Jedna pantofle se mi za běhu otočila a já měl podrážku místo na chodidle pěkně na nártu.Na nějaké komentáře či nadávky jsem neměl pomyšlení a ani dech. Stejně by byly k ničemu. Zdrhal jsem ,seč mi síly stačily a měl jsem strach. To nepopírám. Nevěřil jsem tomu, že by prase ctilo metodu „chyť a pusť“.Spíš-„udeř rypákem a roztrhej“.Co taky jiného. Polem a obilím jsem běžel jen několik vteřin ,ale pro mne byly nekonečně dlouhé.Bál jsem se otočit, abych nezakopl ale podle zvuků za mými zády se ta rozzuřená svině blížila. Na břehu jsem se odrazil a skočil do řeky. Vůbec jsem nepřemýšlel o tom, že by tam mohla být mělčina nebo nějaký šutr. Když jsem se vynořil, tak jsem si uvědomil, že mám u pasu ledvinku s mobilním telefonem a se všemi doklady. Šlapajíc vodu jsem ji rychle odepnul a hodil na břeh. Tam stálo prase v celé své kráse. Mohutný tvor, přední po kolena ve vodě a hlasitě funěl. Za mnou do vody se nechystal. Nervózně pohupoval hlavou .Byla to zvláštní situace.Já ve vodě v kraťasech a tričku , svině na břehu asi pět metrů ode mne. Kdyby nás někdo pozoroval, tak se asi válí smíchy po zemi. Jenže mě do smíchu nebylo.Měl jsem husí kůži, celý jsem se klepal ale zimou to nebylo.Náhle se z obilí ozvalo jakési zapištění. Svině zbystřila, pak se otočila a zmizela někde mezi klasy. Postupně mi to docházelo. Někde u cesty vedoucí obilím měla bachyně(zřejmě) své mladé a já je svou přítomností asi nějak vyrušil.Nechtěně,ale to jsem bachyni vysvětlit nedokázal.
Opatrně jsem vylezl z vody, v uctivé vzdálenosti obešel celé pole a schoval se v bezpečí auta. Přešla mě veškerá chuť zkoumat tuto oblast a v přilehlém okolí bych kapry nechytal ani v případě, že by tu skákali třicetikiláči.
NIvo - Profil | St 10.3.2010 15:32:24
Nparmovec - Profil | St 10.3.2010 15:25:45
Nseredan - Profil | St 10.3.2010 15:20:11
NIvo - Profil | St 10.3.2010 15:20:02
Njarda 2004 - Profil | St 10.3.2010 15:19:47
NIvo - Profil | St 10.3.2010 15:17:33
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 15:17:16
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 15:15:59
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 15:14:42
Nseredan - Profil | St 10.3.2010 15:14:20
NIvo - Profil | St 10.3.2010 15:12:33
Nseredan - Profil | St 10.3.2010 15:11:09
Njarda 2004 - Profil | St 10.3.2010 15:07:46
NIvo - Profil | St 10.3.2010 15:07:00
...sem tam si taky dám, mě to nevadí, hlavně že v tom lítám.....
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 15:06:40
NIvo - Profil | St 10.3.2010 15:05:38
Jak říkám - je to porblém psané konverzace , a o to víc, když se diskuse účastní lidé, kteří se navzájem osobně neznají. Ale co , venku je fajn.
NBrix - Profil | St 10.3.2010 15:05:18
Taky nesnáším feťáky, ale tohle mám vždycky na paměti.
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 15:03:00
Jinak song povedenej. Kdo to nazpíval?
Nseredan - Profil | St 10.3.2010 15:01:37
NIvo - Profil | St 10.3.2010 15:01:24
NSimonKratky - Profil | St 10.3.2010 14:58:06
NIvo - Profil | St 10.3.2010 14:56:35
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 14:55:59
NBrix - Profil | St 10.3.2010 14:54:20
NIvo - Profil | St 10.3.2010 14:54:20
Nseredan - Profil | St 10.3.2010 14:49:57
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 14:44:56
NSlaughter Maniak - Profil | St 10.3.2010 14:43:44
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 14:42:15
NSlaughter Maniak - Profil | St 10.3.2010 14:41:54
Njarda 2004 - Profil | St 10.3.2010 14:41:14
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 14:41:03
NIvo - Profil | St 10.3.2010 14:40:18
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 14:40:15
NSlaughter Maniak - Profil | St 10.3.2010 14:39:50
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 14:38:31
Nseredan - Profil | St 10.3.2010 14:37:42
Njarda 2004 - Profil | St 10.3.2010 14:37:38
NSlaughter Maniak - Profil | St 10.3.2010 14:36:20
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 14:34:48
Njarda 2004 - Profil | St 10.3.2010 14:33:29
Nmrázeček - Profil | St 10.3.2010 14:30:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jednou tenhle Zdenek ořezával taky větve u dubu u rybníka ve výšce asi 8 metrů. Do 6 si dal žebřík,vylez nahoru po větvích a začal řezat. První větev co ukrojil,spadla po kmenu stromu zrovna tam kde stál žebřík. 2 šprušle mu tam zbyly a nemoh dolu. Záchraná akce na 3/4 hodiny :)
NIvo - Profil | St 10.3.2010 14:30:02
NSlaughter Maniak - Profil | St 10.3.2010 14:28:37
Njarda 2004 - Profil | St 10.3.2010 14:25:32
Npepa-č - Profil | St 10.3.2010 14:25:26
Nseredan - Profil | St 10.3.2010 14:25:22
Npepa-č - Profil | St 10.3.2010 14:22:55
Npepa-č - Profil | St 10.3.2010 14:21:04
Nseredan - Profil | St 10.3.2010 14:20:54
NIvo - Profil | St 10.3.2010 14:20:14
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 14:20:09
Npepa-č - Profil | St 10.3.2010 14:20:00
NNetipa - Profil | St 10.3.2010 14:19:01
NIvo - Profil | St 10.3.2010 14:18:27
Kde to žije - všechna témata
23:09NLov pod jezem v letních vedrech? 8
21:07NElektro tříkolka na ryby 40
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:49NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
Co je nového - všeobecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic














