Ncarrrrp - Profil | Po 5.12.2011 21:31:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
jo a co se týče zacházení,tak asi tak..... :-)
Ncarrrrp - Profil | Po 5.12.2011 21:24:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
na parmy jezdím právě v zimě,když nic jinýho nebere a nejlepší je to po oblevě,když se zvedne a přikalí voda.určitě se daj lovit i ve vodě pod 4 st.
jedna lepší letní :-)
NJá ll - Profil | Po 5.12.2011 20:48:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Každá voda chce něco jiného zkoušet zkoušet zkoušet.....
NJá ll - Profil | Po 5.12.2011 20:41:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Samozřejmě přečíst vodu a dostatečných prutohodín.
NJá ll - Profil | Po 5.12.2011 20:32:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Hodně záleží na vhodné nástraze a způsobu naservírování nástrahy.
NJá ll - Profil | Po 5.12.2011 20:25:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Viděl bych to spíše ve druhém a třetím měsíci roku. Záleží na teplotě vody a celkovém průtoku vody v řece.
NPepé - Vsetín - Profil | Po 5.12.2011 19:39:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Chodíme na ně cíleně - feeder, dokud nezamrzne voda. Nástrahy - masňáci, hovězí játra, hnojky, rousnice. Krmeního trošičku nebo někdy i bez. Za úspěch považuju i neproměněný záběr (může se to možná zdát divné, ale nevadí). Zdolaná ryba je bonus. Zítra jedem, tak se uvidí. Berem si i mušáky, možná bude veselo
NKOLIBŘIK - Profil | Út 12.1.2010 21:47:35
Fuldík >> Lančmít ůplně tak jak ho otevřeš z plechu,syrový.Bud ho krájím na kostičky,nebo tam kde jsou parmy ostražitější tak se ho pokouším vykrajovat vykrajovačem jadřinců do tvaru válečků. Ale nejlepší ho je natrhat.V Anglii používaji i opečenou slaninu ale to jsem prozatím ještě nevyzkoušel ale chystám se.Já patřím do kategorie rybářů co strašně rádi experimentují.Tady na MRKU neustále jen čtu jak se to dělalo a snad na vše mají i nějaký vzorec.Ale ono to tak není.Ryby a jejich dlouholeté návyky se mění a já to za ta dlohá léta co rybaří pozoruji.
NFuldík - Profil | Út 12.1.2010 21:21:07
KOLIBŘIK >> Ten lančmit nějak upravuješ,nebo jen tak z plechovky?Ď.
NKOLIBŘIK - Profil | Út 12.1.2010 21:13:26
lovec3 >> Zdravím,za tu dobu co chodim na zimní lov parmy ale spíše ještě to mám z doby co mě naučil jeden můj výborný kamarád ještě jako malého kluka , používám pouze tři druhy návnad na zimní lov parem.Sýrové těsto,pěkné rousnice a osvědčil se mi i lančmít.Lančmít je vážně fantastický,bud ho vykrajuji a nebo ho normálně natrhám.Na třešně nechytám,bohužel ani tlouště.Na ty mám jiná esa.Ale proč ne.Oblíbenou násrahou na parmy jsou také bílý červy.Myslím že má každý z nás své oblíbené nástrahy.
Nlovec3 - Profil | Út 12.1.2010 19:46:52
Zdravim, vratim sa trochu k teme a hned aj odbocim, aby som nemusel zadavat novu otazku:) Nepodarilo sa vam ju chytit aj na jar pri love jalcov na ceresne? Nieco som o tom pocul ,ale moc sa mi to nezda.
NKOLIBŘIK - Profil | Út 12.1.2010 16:39:04
Zdravím všechny kdo navštívil tuto diskusi.Jak jste si mohli z kraje diskuse přečíst mé názory na ZIMNÍ lov parem jsem už napsal a chtěl jsem nechat volný prostor i vám.Pozorně jsem si přečetl prozatím všechny vaše příspevky.Děkuji.XAXAP si myslím neudržel své vášně a tak ode mně dostal žlutou.Nějak mu ta stoprocentní aura vlezla do hlavy.Koukal jsem se nejdříve kdo to je,a připadá mě ,že tady na MRKU surfuje a rozumí a plete se téměř ůplně do všehoTak se omlovám hlavně jeho příznivcům.
Nusak - Profil | Út 12.1.2010 15:33:45
chachar....a jsou nejake podrobnosti k teto zajiste politovanihodne udalosti? (mysleno zmizeni prof. H.H.?) :-O
Npatlal - Profil | Út 12.1.2010 15:20:44
escobar >> Ani ne,dostanu to všude,močit s tím jde,souložit také a dva potomky jsem s tím také upíchal....v zásadě to splňuje veškeré požadavky.
Nescobar - Profil | Út 12.1.2010 15:07:17
patlal >> tak to si na tom špatně :P
NKord@ - Profil | Út 12.1.2010 14:59:17
XAXAP >> jj.Jsem z Holasovic.Teče mi pod zahradou řeka Opavice-tak ji říkame mi.Takže asi Opava.Když pujdu po proudu až do Opavy tak naleznu dobré mista pro lov techto ryb,ale jde oto že si nikde nesedneš.Všude je plno rybářu.A když vemu řeku u nás tak se dělíme ještě o ryby s polákama:-(
Npatlal - Profil | Út 12.1.2010 14:56:18
XAXAP >> akorát mi sere že máš větší výbavu jak já .-(
NKord@ - Profil | Út 12.1.2010 14:47:47
XAXAP >> Sto lidí sto chutí!!!Každý dělá jak umí!Ale u nás jich tolik není.V řece je sotva 20cm vody.
Od té doby co to zregulovaly tak to s tojí za velkééééé HOVNO.Najít v řece jinou rybu je problém!
NKord@ - Profil | Út 12.1.2010 14:36:02
XAXAP >> Sice jsou plevelné ale je to super je chytat!
NFuldík - Profil | Út 12.1.2010 13:39:16
Shu-lin >> Shu-Lin >> Tak na to musíš zdolat i 90ku:-)
NShu-Lin - Profil | Út 12.1.2010 13:35:59
Fuldík >> Beast Master Extra Heavy Carp.
NFuldík - Profil | Út 12.1.2010 13:34:16
Shu-lin >> Shu-Lin >> hezká fotka.Co to máš za prut?Ď.
NZindys - Profil | Út 12.1.2010 13:28:47
XAXAP >> ty asi parmy rad nemas, že? jenže kdo označuje parmu za škodnou rybu tak s ním je to potom těžký....
NShu-Lin - Profil | Út 12.1.2010 13:28:26
XAXAP >> To máš pravdu.A vůbec nejúspěšnější byli kolegové vedle co je tahali na woblery.Každej třetí nához měli úspěch a nějaká jim na něj nalehla.
NZindys - Profil | Út 12.1.2010 13:24:33
Shu-lin >> Shu-Lin >> snad už bude XAXAP spokojenej :-))))
NKosák - Profil | Út 12.1.2010 13:24:23
XAXAP >> To že je tady pár fotek ze zimy a jinak z jara a léta... SORRY
NShu-Lin - Profil | Út 12.1.2010 13:20:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Dle zadání parma z prosince a choval jsem se k ní hezky.
NZindys - Profil | Út 12.1.2010 13:17:36
XAXAP >> to že málokdo chytá parmy v zimě!:-))) tak sem dávají fotky i z léta, však není to spíš věc zadavatele otázky????
NKosák - Profil | Út 12.1.2010 13:12:15
Tak taky přidám jednu z letního odpoledne na plavajdu... Rovná 60ka...
NZindys - Profil | Út 12.1.2010 12:47:16
XAXAP >> muzes mi rict proc by mela byt parma nebo ostroretka plevelna ryba???!!!!
NKord@ - Profil | Út 12.1.2010 12:38:56
XAXAP >> Ryby nežeru ani nejím.Takže jestli ji nikdo nechytl tak plave dál!Na tom místě kde jsem ji chytl plavalo asi 30ks parem.S toho hejna jsem jich chyt jen 3ks.U nás v řece nic jiného neplave.Jen ty parmy a sem tam ostrá a jaleček.
NKord@ - Profil | Út 12.1.2010 12:20:04
Taky jednu přidám,sice to není v zimě ale taky potěší :-)
NZindys - Profil | Út 12.1.2010 12:13:58
XAXAP >> já klidnej sem jenže ty pořád prudíš!
NZindys - Profil | Út 12.1.2010 11:53:18
Shu-lin >> Shu-Lin >> taky mi to tak pripada:-))), sak jak sem psal uvedl bych jedno slovo ale radsi ho uvadet nebudu
NShu-Lin - Profil | Út 12.1.2010 11:52:09
Zindys >> Bacha,chce tě zbalit.:-)
NZindys - Profil | Út 12.1.2010 11:51:42
XAXAP >> vis co?ukoncime uz tuhle debatu.za 1.serou me lidi kteri mi porad do neceho kecaji a kritizuji me nazory (myslel sem ze tyhle diskuze sou tu od toho aby jsem mohl rict svoje nazory) za 2.nevim proc mi rikas kolousku?(bych zde pouzil jedno slovo ale to by potom M.Maťák nebyl nadsenej) a za 3.nevim proc se v diskuzi o lovu parem zabyvame takovyma vecma
Takze se mej jak chces a ahoj!!!
NZindys - Profil | Út 12.1.2010 11:42:21
XAXAP >> dik za tvoje ponauceni, aspon mam dalsi zkusenosti do zivota, ale nevim v cem ti to kritizovvani pomaha, jen v tom aby si mel vzdy posledni slovo a tak se pozna clovek ktery musi mit vzdy ve vsem pravdu!!!!
NZindys - Profil | Út 12.1.2010 11:09:36
XAXAP >> tak promin ze tady pisu svuj nazor, taky nemusis hned kazdeho za jeho nazory kritizovat
NZindys - Profil | Út 12.1.2010 10:55:59
XAXAP >> to je pravda, ale kdyby se rybari nedelili na sportovni rybare a masare, tak by v te vode za chvili nic neplavalo...ale nechci to vic rozebirat, takze se mej pekne a ahoj
NZindys - Profil | Út 12.1.2010 10:52:00
Shu-lin >> Shu-Lin >> tak to uz nevim:-)), ale sportovni je asi lepsi vyraz :-))
NShu-Lin - Profil | Út 12.1.2010 10:50:30
Zindys >> A proč se jim teda neřiká Zábavní rybáři když chytaj pro zábavu?
NRybkin - Profil | Út 12.1.2010 10:38:27
Poslední lonská chycena 12.12 na feeder.Samozřejmě plave dál
NZindys - Profil | Út 12.1.2010 10:30:05
XAXAP >> souhlasim z Detreuxem, kazda ryba ktera se chyta hlavne pro zabavu je sportovni...myslim ze mas stejny nazor na sportovni rybu, a sportovni rybari sou zase ti rybari, kteri chytaji jen pro zabavu a ne pro maso, takze napr.:kaprari kteri se honi jen za trofejnim kaprem sou sportovni rybari, protoze vsechny ryby pousti....
Detreux-jak si psal ze parma ma jedovate jikry o tom nic nevim, ale ze ma hodne kosti to je jasne, ma je proto aby mohla zit v silnem proudu a mela dobre spevnene telo, v tom mas pravdu
Ncikin - Profil | Út 12.1.2010 10:24:01
tak ten prcek je taky z prosince...
NDetreux - Profil | Út 12.1.2010 10:02:45
XAXAP >> každá ryba kterou chytí sportovní rybář a která nejde do saku je sportovní :) A vzhledem k tomu že má parma nejvíc kostí a jedovatý jikry je nejsportovnější rybou :o)
NAti - Profil | Po 11.1.2010 23:23:14
Běžně parmy pozoruji a občas je zajdu poškádlit, ale na zimu berou roha.
NiL3gAl - Profil | Po 11.1.2010 23:02:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Parma v zimě jde, tuhle jsem chytil 7.11.
NDetreux - Profil | Po 11.1.2010 22:34:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Parmy jsou super, ale radši v létě na přívlač.
Ncikin - Profil | Po 11.1.2010 22:27:23
KOLIBRIK >> já taky v zimním období na parmu necílím lov. Už jen čekám, až teplota začne vylejzat a hurá na ně. Fotku nemám po ruce (píšu z telefonu) koukni do mejch fotek, mám tam nějakou z rodné říčky ;o)
NZindys - Profil | Po 11.1.2010 18:04:41
KOLIBŘIK >> a jeste jednu mensi, ta ma asi 35 cm, ve stejnej den, obe vzaly foukanou psenici
NZindys - Profil | Po 11.1.2010 17:54:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
KOLIBŘIK >> promin za spatne foto, za 1. na rybach sem byl sam a za 2.mam jen mobil...ma 60 cm a ten sram co ma na hlave uz mela, ale moc se mi nelibi...
NZindys - Profil | Po 11.1.2010 17:51:43
KOLIBŘIK >> zajimava teorie...ja sem parmu zatim chytil jen v lete...ze bych na ne sel specializovane tak to byva malokdy, ale taky na ne nekdy chodim, ti sem prihodim jednu fotecku, mozna dve
NWorm - Profil | Po 11.1.2010 17:49:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
KOLIBŘIK >> Proč tu cituješ pasáže z knihy?
NKOLIBŘIK - Profil | Po 11.1.2010 17:46:35
Venca888 >> V zimě sbírají parmy potravu pravidelně,ale stále existují kontraverzní stanovistka,kdy tento sběr ustává.Četl jsem články některých expertů v nich se připouští,že parmy nebudou příi´jmat potravu při teplotách vody nižších nez čtyři stupně celzia.A někteři dooćhází až tak daleko ,že pokládají příjem potravy parmami pří teplotách nižších než uvedený limit za biologicky nemožný.Má vlastni zkušenost napovídá,že tomu tak není a nedávno v uplynulé zimě jsem chytil parmu,když teplota byla nižší než dva stupně.Otevřeně přiznám,že na parmy normálně nechodím když je teplota nižší než plus čtyři stupně.Je li však vyšší jak šest stupnů a přitom stoupá jdu na parmy i kdyby trakaře padaly.A skutečně ,při této teplotě jsou parmy aktivní i v zimě.
NVenca888 - Profil | Po 11.1.2010 17:22:36
KOLIBŘIK >> to je předvídalený - neberou... :-)
NKOLIBŘIK - Profil | Po 11.1.2010 17:14:45
Zindys >> Ještě tak před dvaceti lety byly parmy považovány za nejistý zimní ůlovek.V současné době naše nustále se zvyšující znalosti o chováni parem vedly k tomu,že lze obecnně připustit,že jejích chování v chladných měsících roku může být ůplně předvídatelné.
NZindys - Profil | Po 11.1.2010 16:51:52
KOLIBRIK >> v zime parmy cilene nelovim, vetsinou jen v lete, v zime chodim k vode totiz jen na chvili a sem rad ze se zabavim drobotinou :-)))ale jestli chces tak ti sem muzu hodit fotku i kdyz je z leta
NKOLIBRIK - Profil | Po 11.1.2010 16:49:12
Zdravím vás přátelé a chci Vám nabídnout aby jste se se nmou podělili o vaše zážitky s lovem naší královny ,nejsportovnější říční ryby PARMY.V zimním období.
Červené karty: yvana, MIPS, 1568, Paulus