MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Obyčejný svazový rybář

Vážení, dovolím se vás zeptat, kdo chodí k vodě si odpočinout, projít se, nemyslí si, že něco prosadí, nemyslí si že je expert na jakoukoliv disciplínu, nechce současnou rybařinu zlikvidovat privatizací, nebo zrušením svazu? Komu stačí rybařina v takovém stavu, jaký máme doposud, i s jejími chybami, bez toho, aby byl nespokojen?

Autor diskuse: Mrknato ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 15.11.2009

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 5 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N lerak - ® St 18.11.2009 19:56:28
Mrknato >> vzhledem k omezenému spektru rybářů, reagujících zde k tomuto tématu (přístup k internetu...), nemohou být odpovědi na otázku plně vypovídající .
N Mrknato - ® St 18.11.2009 17:08:44
lerak >> Když říkáš k čemu ta otázka a v závěru jsi dal jasnou odpověď, tak ta otázka asi nebude úplně k ničemu..... Mně územní rybařina vyhovuje, ale mrzí mě, že ty chyby, které tu stále uvádím, nikomu vlastně nevadí a řešení by se našla i ve svazu.... Bohužel to řešení nevymyslí, ani nepřijme nikdo z MO, navíc z výboru, který jede na konferenci si své pozice udržet ....
N lerak - ® St 18.11.2009 14:24:14
a dle tvé definice jsem "obyčejný svazový rybář". Nelovím na RMV, nemám CS - jedu v územních P a MP povolenkách.
N lerak - ® St 18.11.2009 14:09:59
Těžko budou mít odpovědi nějakou vypovídající hodnotu o „stavu duše a mysli rybářově“ v českých luzích a hájích obecně. Tak si říkám, k čemu taková otázka…

Nicméně odpovím takto : v tomto stavu mi nevyhovuje, jsa si právě vědom těch chyb, které se v ní neustále objevují. A kdo neřeší byť jen zdánlivě malé chyby, usíná na vavřínech a zanedlouho se mu to vymkne. Mě většinou nevadí nějaká omezení rybářů (finanční, definovaná RŘ atd…), mě vadí neustálé omezování života těch, za kterými si chodíme k vodě odpočinout a které tak milujeme (jak prezentujeme). To jsou chyby které jsou systémově špatné a je třeba hledat systém nový, nebo ten stávající zcela překopat.
N Mrknato - ® St 18.11.2009 13:41:10
tomashr >> Ve své podstatě máš pravdu, ale co si např. ty představuješ pod pojmem svaz? Je to tvá MO, je to tvůj ÚS, je to tvá Rada?
Jde o to, že rybolov pod hlavičkou MO, pokud takový MO má, je vesměs "klubový" revíry MO jsou nepřístupny nejich nečlenům až na vyjímky. Systém CS rybolovu je velmi velkorysý, ale na úkor uživatelů, tedy ÚS. Systém územního rybolovu je v drtivé většině rozhodujícím pro chápání svazového rybolovu, ale je zcela oklešťován jak MO, tak Radou.
Rybáře lovícího na územní povolenku jsem měl na mysli, když jsem hovořil o "obyčejném" rybáři. Z toho mně zákonitě vyvstává otázka, když tento rybář neloví na soukromých revírech MO, nemá CS povolenku, jak se takový rybář dívá na výše uvedené aktivity, taky svazu?
Proč si uživatel platí konkurenci? MO a Radu? To mi pověz, to mě zajímá.....
N parmovec - ® St 18.11.2009 13:15:21
tomashr >> ta otázka je fakt nešťastná. Ale odpovím :

jezdím si k vodě odpočinout a hlavně být v klidu s lidmi, se kterými si rozumím a mám co říct.
Na dědu vševěda si nehraju - od toho jsou tady jiní, že ...
svaz likvidovat nehodlám, neuvažuju o tom (taky proč ?) a nic v tomto smyslu nepodnikám
N tomashr - ® St 18.11.2009 13:03:27
Tohle je taková nešťastná otázka... Vsadím se, že kdyby se udělala anketa, tak bude drtivě vést odpověď ve stylu "Pojetí rybařiny ve svazu mi v principu vyhovuje, chce to ale určité úpravy" - zdánlivá shoda. Jenže kdyby se pak začalo řešit, co se míní těmi úpravami, tak by se ukázalo, že představy jsou velice různé a často i naprosto protichůdné a defakto neslučitelné.
Pro někoho je třeba CS docela zásadní, pro někoho jiného je to naopak zvěrstvo, někdo další by chtěl míry zvýšit (a případně doplnit o horní míru), někdo jiný by byl naopak zásadně proti - takhle se dá dlouze pokračovat, těch sporných bodů by byly mraky...
N Ivo - ® St 18.11.2009 12:37:10
Pvl >> ...výstižné :-)))))))
N Mrknato - ® Út 17.11.2009 23:39:14
Venca888 >> Fór je v tom, že na RMV a soukromé revíry MO tě nepustí, pokud nejsi VIP.... a to by se zřejmě stalo s většinou zajímavých vod. Na kaprodrom tě pustí pouze zoufalci, nebo zlatokopové.... Zatím vůbec nehovoříme o tekoucích vodách.
N malamut - ® Út 17.11.2009 23:10:52
Rambich >> Rambo006 >> zlepši pravopis a jezdi jinam, pokud ti to nevyhovuje, študente.
N jarda 2004 - ® Út 17.11.2009 22:37:44
Juraj >> Naprosto souhlasím z tím co píšeš jak o dobách dávných, tak o stránce obyčejné rybařiny. Nejsem zastáncem plošné nebo masové privatizace to ani náhodou ale spíš bych si přál aby ti co drží otěže přešlý na jiný systém kdy každý z nás najde u vody to co hledá a aby jsme mohli dělat u vody to co naši zábavu udělá příjemnější a zajímavější.A tady bych zřejmě hledal kompromis mezi tím co nabízí svazy a tím co reprezentují komerční vody rétorikou začínaje obchodním zájmem a finanční soběstačností konče prostě něco mezi. Vím že to je trošku z říše snů, ale nemožné to není. Hodně štěstí u vody.
N Venca888 - ® Út 17.11.2009 22:36:20
však na těch soukromákách se za ryby množící se pouze přirozenou cestou (cejn, plotice atd.) taky povětšinou nic neplatí, takže to je uplně stejnej systém tebou kritizovanýho soukromýho sektoru a standardního revíru se změnou, kterou bys přivítal (platba za vysazovaný ryby) :-)
Co pořád mluvíš o privatizaci? Rybářskej svaz je soukromej - jedná se o občanský združení, bohužel v současný době neřestma prolezlej, těžkopádnej moloch, kterej chce žít a je mu jedno jak.
N Juraj - ® Út 17.11.2009 22:11:17
jarda 2004 >> Tak teď ti musím dát za pravdu. Funguje to, ale taky to stojí. K rybaření využívám každou volnou chvilku (není jich tolik, kolik bych si představoval) a nejsem líný nahodit po cestě z práce na 1 a 1/2 hod. Takových lidí je víc. Připočítej důchodce, kteří hledají u vody relax a spousty dalších. Tito všichni by při privatizaci veškerých vod, nebo při zavedení podobného systému, museli svůj koníček značně omezit, nebo zabalit. Proto jsem toho názoru, že by bylo dobré zachovat stávající systém a pomalu prosazovat změny. Líbilo by se mi zvednout míry ryb. Např. tvého oblíbenéného kapra bych dal na 50-70cm (sám striktně dodržuji, při čemž zdaleka nesakuju každý kus, který se do rozmezí vejde). Pamatuji se velmi dobře na dobu, kdy kapr měl 35cm a takovéto kousky ve složení obsádky dominovali a 42, to už byl kus! Myslím si, že zvednutí míry trochu pomohlo tomu, že se chytají větší ryby, tak nevidím důvod, proč v tom nepokračovat. Jistě tebe ( a nejen tebe) zajímají trofejní kusy a to bude vždycky na svazovce větší oříšek, než na soukromáku, ale jsem přesvědčen, že i to se dá, jen to bude stát podstatně víc času a úsilí. Jenom bych nechtěl, aby se vše sprivatizovalo. To by pak najednou zmizela svoboda a volnost a po té přece všichni tak voláme ( od rána na mě odevšad vyskakuje - rádio, telka, noviny, už se bojím otevřít ledničku).
N LudvaBrno - ® Út 17.11.2009 20:17:15
Mrknato >> No to s tím číslem 100 je přehnaný. Letos jsem na pěti kilometrech Jihlavy 3 nepotkal živáčka, zato pěknýho tlouště padesátníka na Meppsku. Nestěžuju si:-).
N Pvl - ® Út 17.11.2009 20:12:38
Mrknato >> "..... a proto co bude s tvými penězi ti nestělíme, ale budou použity účelně..... " Asi na propagaci experimentální plavané .. nebo se pletu ?. Konečně se něco dozvědí i případní zájemci o tento způsb lovu
N Mrknato - ® Út 17.11.2009 20:10:01
LudvaBrno >> Jasně, a dostaneš legitku s číslem 100 a to je pěkné. Za členství ale zaplatíš 200Kč a za brigádu 500,-Kč..... Je to míň než v MRS, jelikož jsme reformovaný klub a proto co bude s tvými penězi ti nestělíme, ale budou použity účelně......
N jarda 2004 - ® Út 17.11.2009 20:09:45
Juraj >> Není to zápalem ale spokojeností z tím jak tyhle vody fungují a jak se jejich majitelé o ně starají. Prostě to není o pocitu, že všechno je všech ale co vybudují o to se dokáží patřičně starat potažmo i o rybáře kteří vytváří klientelu těchto vod. A to je podstatný rozdíl. Ale co tobě budu povídat taky nejsi žádný klučík a hesla jako společné vlastnictví apod. znáš. A jistě i znáš chování lidí takto smýšlejících.
N LudvaBrno - ® Út 17.11.2009 20:05:05
Hlásím se do klubu:-). Mám rád naše jihomoravské řeky a nějak si nedovedu představit, že by se daly zprivatizovat.
N jindraŠ - ® Út 17.11.2009 20:01:53
Mrknato >> Ví,ale dneska se vyprovokovat nenechá :-)
N Mrknato - ® Út 17.11.2009 20:00:29
ZN >> Jindru jsem chtěl jen trochu pozlobit, ne moc, on to ví....
N ZN - ® Út 17.11.2009 19:54:16
Mrknato >>
já s tvým posledním příspěvkem souhlasím. Jen dodávám, že monopol vždy vedl k odrbávání, podvodům a nedbalosti. Nutno na rovinu podotknout, že ne všude je to stejné a taky je to hned na těch vodách vidět. Ale špatné to celkově je, to jo. A bude ještě horší.
S tím jindrou jsi střelil nejen mimo vrata, ale dokonce jsi netrefil ani stodolu.
N Mrknato - ® Út 17.11.2009 19:52:29
jindraŠ >> Ale pokud P-vody nejsou součástí CS rybolovu, MO mají své revíry, které nejsou součástí územního rybolovu, Rada vydává povolenky na revíry, kde není uživatelem, MO si ponechávají neskutečné peníze od rybářů, které nejdou do územního ani CS rybolovu a ty nemáš nic k uvedenému? Jasně, chce to klid na práci.....a odvádět svědomitou práci ve své MO a účastnit se jejich akcí.... ale to se musí prosadit a tady mají odbory nezastupitelné místo, jelikož dost MO, Rada, i ÚS mají zaměstnance..... Kdo hájí jejich zájmy?
N Robfish - ® Út 17.11.2009 19:50:45
Je pravda že od těch dob co mají někteří rybáři koníčka jako profesy a začali s reklamamy tak je pro některé lidi možná i přítěž. Já sám jsem u mnoha reklam byl a vím jak na sebe děláme podvody už i v našem oblíbeném koníčku. Bavím se obecně ne o odborech.
N jindraŠ - ® Út 17.11.2009 19:41:07
Mrknato >> Nenapsal jsem,že jsem spokojený,nikdo se netrhl,jen nejsou P-vody součástí CS rybolovu.Kecy o odborech si odpusť.To je tak asi všechno ode mně k výše uvedenému.
N Mrknato - ® Út 17.11.2009 19:35:59
jindraŠ >> Vítám tě mezi spokojenými.... Jak úplně nevyhovuje, vždyť jste se trhli, udělali jste si co si pár pohlaváro-rybářů umanulo? To není začátek světlých zítřků? Nechceš snad v ČRS zakládat odbory?
N Mrknato - ® Út 17.11.2009 19:30:50
ZN >> S tebou se vždy rád pobavím, ale nechci tě někam zatahovat. Rybařina na státních vodách by měla být státu a proč její správou nepověřit někoho? Ne na 10 let, to povede do háje, ale za jasných podmínek, které dnes ČRS má, ale neplní je. To je ten problém. Vše okolo, MO, Rada, svazová práce, závodníci, mistři světa atd. je obal, ale já mám zájem o to uvnitř, jasně dané zákonem a o to se nikdo nestará. To je podle mě problém rybařiny, možná záměrně udržovaný, aby si ti "pod obalem" mohli užít.....
N Pvl - ® Út 17.11.2009 19:27:34
Mrknato >> škoda :o§(( Bez samoseku to nemá úroveň
N jindraŠ - ® Út 17.11.2009 19:21:31
K vodě si chodím odpočinout,projít se.Nejsem expert na žádnou disciplínu. Přesto mi současný zakonzervovaný stav úplně nevyhovuje.
N Mrknato - ® Út 17.11.2009 19:20:59
Pvl >> Ale jo, posluž si, takto tě vítám a zdavím.... samosek ale nebude....
N ZN - ® Út 17.11.2009 19:20:53
Mrknato >>
myslím, že spolu diskutujem už nějaký rok. Proto si myslím, že překrucuvání napsaného je v tomto případě zbytečné. Je to přece úplně jinak.Taky musíš vědět, že mě do této polemiky nezatáhneš. Je to fakt zapotřebí?
Po čem jdou privatizanti, to samozřejmě vím. Je mi to v podstatě jedno. Jen budu takový trošku přinasraný, až to vyleze na povrch. Ale, ono to přejde a když to k něčemu povede, jsem ochoten zapomenout, že jsem jim (a nejen já) pomáhal svými příspěvky. Já nic privatizovat nechci, já chci chodit k vodě relaxovat, ofrknout a hlavně být v klidu. Pěkná ryba k tomu, proč ne?
N Mrknato - ® Út 17.11.2009 19:19:41
Cerebro >> To, že se dnes vysoká často loví lukem, místo puškami, nepoužívají se pasti např., není o návratu do doby kamené.... Pokrok by měl být vidět v chovu ryb a organizování rybářů. Zde jsme ještě v době Jénina......době konferencí, sjezdů ....
N Pvl - ® Út 17.11.2009 19:18:31
Mrknato >> Říkal jsem si , že sem ten rýpák strčím . Tak nějak , jako to děláš ty .
N Mrknato - ® Út 17.11.2009 19:15:40
Pvl >> Ne, nebude a ty nejsi obyčejný svazový rybář. Rypák, to jo a všesvazový.
N Mrknato - ® Út 17.11.2009 19:14:31
MrKos >> Jen by mě zajímalo, kdo ta omezení prosadí? Zda-li by nebylo rozumné prosadit omezení co se týče MO? To by šlo lehce. Pokud se někoho zeptám, proč musí končit cca 1/2 peněz od rybáře v MO jen krčí rameny a říká, že chovají ryby. Prý jsou levnější, než ty komerční a tak mě zajímá, proč svaz ty komerční chovy nepoloží na lopatky?
N Pvl - ® Út 17.11.2009 19:10:51
A sakra, tady to asi bude o samoseku
N Cerebro - ® Út 17.11.2009 19:03:52
Mrknato >> Tohle kdyby řekl každej tak ještě žijeme v jeskyních a žereme jen syrové maso!
N Mrknato - ® Út 17.11.2009 19:01:53
ZN >> Stejně by jsi mohl říci, že by po silnicích neměli jezdit "vandráci" ve 105kách, chodit po lesích a tahat z nich borůvky, houby, klestí, nebo chodit na úřady práce a na sociálku.Má to svůj půvab, ale pak skončíš s těmito ideály jako I. tajemník Jakš, tedy jako kůl v plotě, možná ještě s několika říčnejma Pražákama a 3 Brňákama, pokud se rybařiny týče. Nejsem zastánce mas, rybařina by měla mít svoji cenu, v tom s tebou souhlasím, ale zdá se mi podivné, že většina privatizantů jde po revírech a nikoliv po rybochovech? Že by byli tak uvědomělí? Že by se uvědomělost nenosila např. na územních konferencích, či na sněmu?

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 5 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE!! Pelety Mainline Feeder

Za 99
Kvalitní měkčené peletky nyní za TOP CENU!!!!

akce, rybareniGABY Polštář Sumec velký 115cm

Za 459
Rybářský plyšový polštář z naší nabídky je vyroben z hebkých a měkkých materiálů, a proto je velice příjemný na dotek. Polštář je vyrobený výhradně z polyesterových anti alergických materiálů.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ

Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Vám nabízí přehledný e-shop se zázemím kamenného obchodu rybářských potřeb v Uherském Brodě. Nabízíme...