Lepší naviják na UL

Ahoj, podobných otázek jsem moc nenašel. Sháním navi na UL vláčku. Zatím pár jedinců vybráno, ale můžou být i další ... Strop ceny je kolem 3500, speciální požadavky nemám, jen ukládání vlasce, chod, brzda ...
Autor diskuse: perch2 - Profil , 24.10.2009 dravci - nástrahy, návnady

Zatím vedou:

A) Shimano Stradic 2500 FB28%

B) Ryobi Zauber 200010%

C) Spro Blue Arc 20003%

D) Daiwa Exceler Plus 20006%

E) Spro Red Arc 200021%

F) Shimano Stradic GTM 2500 RB4%

G) Shimano Technium Mgs 1500 F28%

Od 24.10.2009 hlasovalo 205 čtenářů.

NJarda Š. - Profil | Ne 25.10.2009 10:40:52

Při koupi navijáku je dobré mít na paměti, že to není počítač, kde dnešní low-end je výkonnější než to, co bylo před třemi lety špičkou, ale že kvalitní naviják je kvalitní naviják dokud se nevyběhá, takže připlatit si za větší životnost význam má.

    NJarda Š. - Profil | Ne 25.10.2009 9:58:21

    Jde především o strategické rozhodnutí, jestli si koupit některý levnější model s grafitovým tělem, které jsou o něco lehčí, ale s kratší životností (a dnes je lze pořídit i za ceny kolem 1000,- Kč) anebo si připlatit za naviják s tělem z kvalitní hliníkové slitiny, který při dobré péči vydrží mnoho let.

      NLedňáček (Iceman) 31,05 - Profil | Ne 25.10.2009 9:29:22

      Hugo Fisher >> jednou si tu lepší daiwu pořídím, abych jí pak mohl pořádně pomluvit :-)
      Teď to ale nebude.

        NHugo Fisher - Profil | Ne 25.10.2009 9:18:37

        Mit 3500 na navijak, rozhodne nekupuju Arca .. rozhodne nekupuji v CR ..

        V kurzu dnesniho dolaru bych bral z USA a byl 3x vic happy nez s Arcem.

          NMartinmtb - Profil | Ne 25.10.2009 9:12:32

          Ledňáček (Iceman) 31,05 >> Ahoj .To co jsem psal o red arc je z mojí zkušenosti, opravdu s ním nemám žádný problém, ale možné je že byla třeba nějaká špatná serie....nevím .... Red arc má dnes pomalu každý druhý vláčkař a já zatím stížnost neslyšel, teda slyšel a jen tady na mrk, tak nevím...
          perch2: pokud chceš mít jistotu tak vem možná raději to technium - na to si nikdo moc nestěžuje a já jsem taky spokojen.
          afjee: Taky jsem koupil technium a red arc jen proto že nechci mít dva stejné :)))) ,ale jinak jsem spokojený s oběma..

            NKasty - Profil | Ne 25.10.2009 7:48:57

            ja teda na jemnejsi vlacku pouzivam Shimano Nexave 1000, letos si odkroutilo treti rok, je skvele vybehany a ma super jemnou brzdu. Vejde se na nej akorat tech 150m osumnactky a stalo me neco kolem 1000,- Drahy navijaky (pres 2000,-) sem nikdy v ruce nemel, ale neumim si predstavit, co bych od nej jeste vic mel chtit, stoprocentne mi vyhovuje....

              NLedňáček (Iceman) 31,05 - Profil | Ne 25.10.2009 7:48:51

              Jarda Bořek Stavitel >> jo, už na to opravdu prdím, myslím, že vše co bylo potřeba sem lidé k rudé kryse napsali a nemá cenu to dále rozmazávat :-)

                NLedňáček (Iceman) 31,05 - Profil | Ne 25.10.2009 7:46:00

                afjee >> kdyby mě někdo nabídl reda s tím že na 100% nemotá tak bych ho vzal znovu hned.
                Docela málo lidí tu píše o Abu a Quantum, myslím si že tam čeká velký potenciál :-)

                  NJarda Bořek Stavitel - Profil | Ne 25.10.2009 7:45:11

                  Ledňáček (Iceman) 31,05 >> Že tu ztrácíš čas.. Odkaz na diskusy je už dost vousatej a jak je vidět, tupců se najde pořád dost. Ať si každý kupuje, co chce. Už bych se na to ani nevysral.. přesvědčovat někoho.. :)

                    Nafjee - Profil | Ne 25.10.2009 7:39:22

                    Ledňáček (Iceman) 31,05 >> Já měl od Shimana dlouho Catanu ... Je to sice nižší třída, ale jako vydržela fakt dost .. Měl jsem jí asi 5 let(cca).... Teď se s ní už nedá namotat, jak je rozhrkaná, ale za ty peníze i tak nadměrný výkon.

                      NLedňáček (Iceman) 31,05 - Profil | Ne 25.10.2009 7:37:08

                      afjee >> od Daiwy mám jen Exceler a pak ten pro Cabelas co jsem sem dával. V ruce jsem měl půjčené nějaké další. Je čas zkusit zase něco od Shimana :-)

                        Nafjee - Profil | Ne 25.10.2009 7:34:57

                        Ledňáček (Iceman) 31,05 >> Právě no ... Příště bych vzal radši ale nějakou Daiwu, ikdyž to už je zase jiný peněžní level .)

                          NLedňáček (Iceman) 31,05 - Profil | Ne 25.10.2009 7:33:23

                          afjee >> je to vážně škoda, protože fakt chodil parádně, pokud ti nezlobí buď rád a užívej si ho, příětě už by jsi takové štěstí mít nemusel :-) Za poslední rok jsem doma otočil 5 navi na vláčku - taky stále hledám :-)

                            Nafjee - Profil | Ne 25.10.2009 7:32:35

                            afjee >> Spíš něco přeskočí, než zapraská...

                              Nafjee - Profil | Ne 25.10.2009 7:31:53

                              Ledňáček (Iceman) 31,05 >> Pokud je to tak, jak píšeš, že záleží vždy na tom výrobním kusu, tak.... Takže já mám jasno a jak jsem psal, už bych ho nekoupil, ale opravdu jen skrze to riziko, že bych koupil špatný kus. Jinak jeho chodu nic vytknout nemůžu. Akorát mám pocit, že mi občas nějak zapraská když překlopím cívku. To může být ale málo utaženým šroubkem.

                                NLedňáček (Iceman) 31,05 - Profil | Ne 25.10.2009 7:27:34

                                afjee >> tady nešlo o žádnou zlost, spíš to to, aby si každý kdo o tenhle navi má zájem si uvědomil, že může mít problém a není to vinou jeho způsobu zacházení s tím navi.
                                Hodně špatně se tahle chyba reklamuje a představ si že někdo na takový naviják rok šetří aby si udělal radost a pak je hodně zklamán. Proto se tu diskutuje, proto jsou veškeré třenice a vyvracení názorů tak cenné.
                                Na nikom si tu nic nevylévám.

                                  Nafjee - Profil | Ne 25.10.2009 7:17:57

                                  Ledňáček (Iceman) 31,05 >> Já mám Red Arce taky a kdybych měl vybírat jiný vláčecí naviják a měl bych větší rozmezí peněz, tak bych ho taky nekoupil. Ale né proto, že s ním nejsem spokojen (ba naopak), ale proto, že 2 stejný navijáky mít nechci a rád zkouším jiné věci.

                                    Nafjee - Profil | Ne 25.10.2009 7:16:34

                                    Ledňáček (Iceman) 31,05 >> Ber to tak prostě, že jsi koupil špatný kus a že se ti to už nikdy nestane ....

                                      Nafjee - Profil | Ne 25.10.2009 7:15:47

                                      Ledňáček (Iceman) 31,05 >> " Mám i technium (taky max. spokojenost) " Jaký žádný zázrak? On napsal max spokojenost a že se době Red Arc sere, tak to neznamená, že si svoji zlost musíš vylévat na ostatních :)

                                        NLedňáček (Iceman) 31,05 - Profil | Ne 25.10.2009 7:09:37

                                        Martinmtb >> takže technium taky žádný zázrak není? Škoda, docela se mě líbilo.

                                          Červené karty: MR.Stick smeju se!