MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Zákaz lovu po nasazení

Chci se zeptat, jestli u Vás zákaz lovu ryb MO používá a co
si o smyslu tohoto opatření myslíte.
Na východočeských revírech nevím o jediném ( nebyl jsem všude ), kde by zákaz byl. Myslím, že je to špatně. Stejný názor měla i spousta kolegů rybářů s kterými jsem se o tom poslední dobou bavil, takže nechápu, že to MO ještě nezavedly.

Autor diskuse: JPB ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 3.8.2009

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N MP-E65mm - ® Út 4.8.2009 11:22:08
Mrknato >> I to se v dnešním světě stává, že někdo někoho nepochopí :-)))))) což v mém případě bylo :-)
N Mrknato - ® Út 4.8.2009 11:03:21
Lejonardo >> a revír si oddechne. Určitě lepší jak vysazovat kapry 25cm a čekat až vyrostou, jako čekala babka z dědkem na řepu.
N Mrknato - ® Út 4.8.2009 11:01:33
MP-E65mm >> Nepochopil jsi mě. Já jsem nepsal, že to není tak jak jsi uvedl, ale že je k tomu nějaký "klíč". Co se týče "klíčů", existují i klíče univerzály a paklíče..... proto jsem psal já o systému, který může velmi snadno vzít za své, jelikož je v rozporu se zákonem, což zatím nikdo nebere vážně, stejně jako např. telefonování za volantem....
N Lejonardo - ® Út 4.8.2009 10:56:50
Určitě, bych to zavedl, u nás je to stejný, vysaděj kapry, hned se to rozkřikne a do 5 dnů jsou všechny ryby vyžraný od masařů.
N hraji - ® Út 4.8.2009 10:54:36
Tomáš - Tom >> ne, píšu si s nima přes MRK, to je nejlepší jak něco v praxi zařídit
N MP-E65mm - ® Út 4.8.2009 10:42:32
Mrknato >> hraji >> Pánové, nevím do detailu jak funguje tok peněz v MO ve středních Čechách a abych se přiznal je mi celkem fuk, jen jsem vedl debatu někdy v květnu s člověkem, kteý ten tok peněz v naší MO nastarosti má. Jasně mi naznačil, to co jsem psal níže,. Bud mi zaměrně lhal nebo vaše přispěvky nekorespondují ze skutečností. A hledat pravdu opravdu nemíňím.

Podstata je ale někde jinde , pokud to tak je tak všechny snahy o zavedení at hájení, vrchní míry, ponechání si menšího množství ryb atd. oč mi v debatě šlo jsou v ................potažmo hájení po nasazení.
N Mrknato - ® Út 4.8.2009 10:30:38
hraji >> jsi velký exorcista, ale tady v případě MP-E65mm jsi se seknul, i přes to, jaká si svazoveličina.
N Mrknato - ® Út 4.8.2009 10:21:50
MP-E65mm >> můžeš prosím popsat tok peněz v MO ve Středních Čechách? Uživatel MO skutečně zarybňuje, hospodaří, ale povolenky vydává ÚS a RADA. Peníze se cedí nějakým dalším systémem zpět k vám, ale i to, že nesmíte měnit plán zarybnění, bez souhlasu ÚS, který není uživatel je dost vzláští a potom i ty peníze, co k vám doputují, nemusí odrážet skutečné úlovky, stejně jako je tomu u nás s CS povolenkami.
N Mrknato - ® Út 4.8.2009 10:16:06
Tomáš - Tom >> problémem může být o něco vyšší cena ryb při menším objemu odlovu.... to bychom to blaho těžce budovali......možná i předsedu odvolali..... Když svaz řekne, že ryba se bude platit 2x, tak ji dvakrát zaplatí bez řečí, ale šesták navíc u 1x placené ryby, to by se čilimníci pos..li a pěkně si nabořili svoji monarchii a systém svazopráce zadarmo.....
N Tomáš - Tom - ® Út 4.8.2009 9:54:09
hraji >> A jednal jste s nima osobně.
N hraji - ® Út 4.8.2009 9:51:57
Tomáš - Tom >> no tak asi to problém je, jinak bych o tom nepsal.
N Tomáš - Tom - ® Út 4.8.2009 9:46:39
hraji >> Vidím,že jste z Brna a tam by to neměl být problém co já vím tak Rybníkářství Pohořelice i Rybářství Hodonín tyto ryby odlovuje celoročně a dodává je všem zájemcům včetně Hypermarketů.
N hraji - ® Út 4.8.2009 8:45:35
Tato otázka opět evokuje etický rozměr rybaření, tedy spíš odráží naprostý nedostatek etiky.
Jestliže si řeknu, že prostě čerstvě vysazené ryby lovit nebudu, tak tam nejdu a je vymalováno.
Realita života je někde jinde. Jako na MRKu
N afjee - ® Út 4.8.2009 8:37:08
U nás, když dává MO na rybník kapry, tak už cedule ani nedává. Právě naopak. Když vždycky dávali cedule, že ryby jsou hájeny "od - do", tak tam bylo potom tolik lidí, že to nebylo možný. Teď ryby dovezou ve všední den, kdy je většina v práci a nasypou to tam, aníž by o tom někdo věděl a žádné cedule nedávají. Když se jich někdo zeptá, jestli tam jsou ryby a jestli se tam nějaký daly, tak řeknou, že se tam dávají.
N micrad - ® Út 4.8.2009 8:18:59
u nás v HK se ten zákaz občas využívá třeba vloni byl hájen písník plačice na podzim tuším celej listopad , ale 1.12. tam bylo narváno
N JPB - ® Út 4.8.2009 7:52:43
Chci všem poděkovat za jejich příspěvky. Omlouvám se,že několika z Vás nedám individuální poděkování, ale jsem na tom teď opravdu naštíru s časem a upřímně těžko bych se rozhodoval koho vybrat, protože Vaše příspěvky jsou slušné a k věci.

TAKŽE VŠEM OPRAVDU DÍK.
N hraji - ® Út 4.8.2009 7:36:30
Tomáš - Tom >> škoda že takové nadšené majitele rybníků nemáme nikde v okolí.
N hraji - ® Út 4.8.2009 7:34:58
MP-E65mm >> jako naprostá kravina mi připadá, že by MO dostala napřesrok peníze podle toho, kolik si rybáři zapíší ulovených ryb. Tenhle nesmysl tu byl již stokrát vyvrácen a jak se zdá, pořád se najdou takoví, co mu věří.
N tomfisherman - ® Út 4.8.2009 6:47:03
U nás po vysazení kapra, lína, amura, hajíme 14 dní, resp. pokud je to na jaře, tak úplný zákaz rybolovu a na podzim je povolen pouze lov na rybičku a přívlač. Při vysazování dravců se zatím nehájilo, ale nejspíše se to také zavede. Pokud se po výlovu vysazuje všechno, kaprovité i dravci, tak je úplný zákaz.
Někdy se během hájení přikrmuje.
N kam!kaze - ® Út 4.8.2009 1:56:34
V prvních dnech po nasazení se kapři rozjíždí po revíru a žerou co se dá.takže ihned po nasazení je největší šance tyhle nováčky chytit.Po určité době se kapři s vodou seznámí a nežerou vše co se jim předloží.takže hájení po nasazení má určitě smysl.Samozřejmě pro masaře ho nemá.
N Radža - ® Út 4.8.2009 1:27:49
Myslím si, že tohle hájení níčemu moc nepřispívá. Stejně po odhájení jsou neskutečné nájezdy rybářů a jen drancujou vodu. Je to jen v nás a ostatních, že když se nasadí tak se ta voda vybere a nezůstane tam skoro nic. Je to škoda, ale nic se stím nenadělá. Ani měsíční hájení by nepomohlo.
N gx1 - ® Po 3.8.2009 23:55:52
Je pravda ,že se tím hájením často jen posune čas zmasení.Já tu šanci vidím v tom ,že se většinou nasazuje až poměrně pozdě na podzim a když přijde prudké ochlazení,tak kapříci přestanou brát a nebo ještě lépe,voda zamrzne.Nejsem zastáncem nasazování malých kapříků.I když se jich za stejné peníze může nasadit víc,tak při methodách lovu,které ještě stále řada rybářů používá,tak stejně většina ani do té směšné míry nedoroste.Když vidím ty zaplísněné a s roztrhanými tlamkami poničené ryby,tak si nejsem jist,že to má cenu.Rozhodně nechci tímto názorem podpořit hlady,kteří každou mírovou rybu zužitkují.Jen si říkám jestli to není lepší, než když ta poničená ryba bez užitku a s velkým utrpením uhyne.Zkusme si zvýšit míru a snížit počet ponechaných ryb.
N MP-E65mm - ® Po 3.8.2009 22:52:47
Problém je samozřejmě někde jinde. Samotná organizace právě chce aby se ty nasazené ryby vychytali, takže pokud tam nasadíš kapry ( jakémkoliv množství) a budeš je hájit jakoukoliv dobu tak by byla MO sama proti sobě. Jde jim samozřejmě o prachy který napřes rok dostanou, tedy pokud si je poctivě budeš zapisovat, což mi příjde jako naprostá kravina , do přehledu si mužeš napsat cokoliv aniž by si něco chytil.
N Káceč - ® Po 3.8.2009 22:44:33
Tomáš - Tom >> Naprostej souhlas.Raději menší množství a častěji,než tam najednou vysypat celej vagon.Pak bude i "návštěvnost" revírů rozložena a nebude to tam jak o třítýdeních závodech.
N Tomáš - Tom - ® Po 3.8.2009 22:38:37
hraji >> Majitelé jsou nadšeni a nečiní jim to žadný problém neboť stejně během roku ryby odlovují do prodeje a alespoň nejsou odkázání na jednorázový příjem z podzimních výlovů.Vždyť spousta soukromých revírů tento systém již praktikuje spoustu let.Navíc to není 5 metráků,ale z praxe vím že se na jeden týden nasbírají objednávky i na 2 či 3 tuny.
N GUGU - ® Po 3.8.2009 22:21:27
Take nevidím důvod proč chránit tu drobotinu...dědkové už jsou mazaní,čtou to tady a jdou po větších kaprech,...i děti už jsou mazané,čtou to tady a jdou po větších kaprech...:-DD

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce!! Belly Boat

Za 3999
Nyní opět v akci za Top cenu!! Belly boat.


akce, rybareniSpací pytek Giants Fishing EXTREME 5 SEASON

Za 2299
Tento spací rybářský spací pytel značky Giants Fishing byl velmi pečlivě vyvíjen a byly na něj použity ty nejlepší a nejmodernější materiály.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
TROPIC LIBEREC TROPIC LIBEREC

Liberec, Dr. M. Horákové 11/76