Lov pod jezem

Jsem začínající rybář a v rybářském řádu jsem se dočetl, že je zakázán lov pod jezem ve vzdálenosti 100 m. Přesto jsem, ale viděl mnoho rybářů chytat těsně pod jezem např. na plavanou. Zajímalo by mě, zda tito rybáři porušují rybářský řád nebo naopak jsem si zmínku o jezech v rybářském řádu špatně vysvětlil.Autor diskuse: Petr - Profil , 8.6.2004 plavaná - RŘ, MO, svazy

0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

NDalibor - Profil | Čt 10.6.2004 6:26:09

BoBo: To je jasne,mne to zajimalo spise technicky

NBoBo - Profil | St 9.6.2004 22:55:45

to Dalibor: To už bych neřešil, spíš je důležité, že je tam rybí přechod....

NDalibor - Profil | St 9.6.2004 11:55:13

Goba® >Měli jsme u nás velký splav teď to přestavěli udělali tam rybí přechod a je tam sklopné zařízení pro sníženi hladiny nad "splavem" v případě povodní.Je to teď splav nebo jez?

NPřema*/ | St 9.6.2004 9:12:20

Pro jistotu: Ten konkrétní příklad, který jsem uvedl, ve skutečnosti neexistuje. Je to jen příklad !! Podobná úprava ale jinde platí.

NBoBo - Profil | Út 8.6.2004 22:05:18

to Láďa: Proč by kalil vodu? Když si nejsem jistý zeptám se... Jak to děláš ty? ;-)

NJiriH - Profil | Út 8.6.2004 21:09:33

Těch 100 m se vztahuje na přehradní hráze (Orlík, Slapy...). Talže u jezu a splavů je možno.

NLáďa - Profil | Út 8.6.2004 16:23:02

Žádná taková píčovina tam není,tedy myslím v novém řádu.Je tam pouze 100m od tělesa hráze!!!!!!!!!!!Nekal vodu kámo

NGoba | Út 8.6.2004 16:22:24

Splav je pevná hráz,
jez je podle mě pohyblivý regulátor průtoku vody

NDalibor - Profil | Út 8.6.2004 13:38:48

No a jaký je rozdíl mezi splavem a jezem?Jak jsem si všiml každý tomu říká jinak.

NFolpy - Profil | Út 8.6.2004 13:09:39

Přečti si zákon č.99/2004,§ 13 a bude ti vše jasné.

NPřema*/ | Út 8.6.2004 11:45:07

Může se ale jednat o místní úpravu RŘ. Ta změna by byla uvedena v popisu jednotlivých revírů. Příklad: zákaz lovu od jezu v Karlštejně 200m po proudu a to od 1.3. do 15. 6.

NOtto - Profil | Út 8.6.2004 11:12:56

Petr: žádnej takovej zákaz není, přečti si schválený zákon, resp. RŘ.

Npupák | Út 8.6.2004 11:11:19

nevin jak je to v novym řádu ale 100 m bylo pro jezy a stavby sloužící k výrobě energie (omezeno výkonem elektrárny), na ostatních se může v pohodě