Trénování hodů woblerem

Zdarec všem, je možné si jít s odstrojeným woblerem (bez háčků) legálně trénovat mimo vláčecí sezónu hody a vedení nástrahy na svazových vodách? Nebo po mě někdo půjde a může mi případně zabavit povolenku? Osobně si tedy myslím, že v takovém případě ji ani nemusím mít u sebe. Předem dík za info.
Autor diskuse: Zlejšek - Profil , 22.2.2009 dravci - RŘ, MO, svazy

NEddy 75 - Profil | Pá 27.2.2009 23:12:05

kakr >> samozřejmě, že ano. Nech si některé věci vysvětlit. V tomto sem si hodně jistej v kramflecích

    NEddy 75 - Profil | Pá 27.2.2009 23:10:55

    kakr >> Ne jako bonus, ale jako další odstavec a voooo toooom tooooo prááávě jjjje

      Nmedvěd - Profil | Pá 27.2.2009 23:10:22

      já bych je nechal trénovat a basta muddlerka

        NEddy 75 - Profil | Pá 27.2.2009 23:10:08

        kakr >> Tak to je snad zase jen slovíčkaření

          NEddy 75 - Profil | Pá 27.2.2009 23:09:41

          jindraŠ >> Dobře, tak morava má jiné, Jč taky a my též, ale diskutovaný článek c) zřejmě morava má když to sem kakr dal

            Nkakr - Profil | Pá 27.2.2009 23:09:28

            Eddy 75 >>
            existuje pouze odstavec c), žádný článek. Nevím proč by se v něm mělo psát o muškách, to stanovuje odst. b)
            Teď ta logika - povolený způsob lovu, od 16.4 do 30. 11. moucha, do 31. 10. přívlač a jako bonus zde máme bod c) lov jiných než lososovitých. Moudří zákonodárci nám umožnili TAKÉ lov na položenou a plavanou pouze s nástrahou rostliného původu.
            Kouzelné slůvko také, znamená, že například tlouště mohu lovit přívlačí, muškou, nebo na rostlinou nástrahu. Nebo se zase mýlím? Můžu je lovit celý týden, nemusím mít zakroužkované datum a lovím je na mouchu. Je to špatně?
            Ty píšeš že ano.

              NEddy 75 - Profil | Pá 27.2.2009 23:07:10

              hraji >> A co kdyby sis ho přečetl ty a nemotal články přes sebe

                NjindraŠ - Profil | Pá 27.2.2009 23:07:07

                jindraŠ >> Nejsem z moravy a přesto se tzv"naším"nemusím řídit:-))Pokud tedy nepojedu do jiných ÚS než Jč

                  NEddy 75 - Profil | Pá 27.2.2009 23:06:16

                  jindraŠ >> Jestli jde o to s kakrem, tak on sem nakopíroval to o čem článek c) je.

                    NjindraŠ - Profil | Pá 27.2.2009 23:05:00

                    Eddy 75 >> Přečetl jsi to celý?

                      NEddy 75 - Profil | Pá 27.2.2009 23:04:25

                      jindraŠ >> A co jsi mi tím chtěl dokázat? Až pojedu na moravu, tak si prostuduji to vaše. U nás se řídím naším.

                        NjindraŠ - Profil | Pá 27.2.2009 23:00:05

                        Eddy 75 >> Oprávněný k lovu ve vodách pstruhových musí mít u sebe platný rybářský lístek, povolenku k rybolovu, Bližší podmínky výkonu rybářského práva a členskou legitimaci (pokud je členem MRS nebo ČRS).
                        Oprávněný k lovu je povinen mít při lovu vyprošťovač háčků (např. pean, obůstek, pinzetu, klíšťky), míru pro zjištění délky ulovených ryb.

                        Docházka k vodě, počet a množství úlovků a jejich evidence
                        Lovit lososovité ryby a lipana smí oprávněný k lovu nejvýše tři dny v týdnu. Ještě před započetím denního lovu musí být docházka k vodě vyznačena tak, že se nesmazatelným způsobem zapíše do povolenky k lovu - evidence docházky a úlovků (dále jen záznam) datum a revír. Datum se zakroužkuje. Lov bez splnění této povinnosti se považuje za lov bez povolenky. Týden začíná v pondělí a končí v neděli. Nevyužité dny v jednom týdnu nemohou být přesouvány do týdnů příštích. Na týdenní povolenku jsou pouze tři docházky.
                        V pstruhovém rybářském revíru si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dni, i když loví ve více rybářských revírech, 3 kusy ryb lososovitých včetně lipana nebo jejich kombinaci. Přisvojením si povoleného množství uvedených druhů ryb denní lov končí.
                        Síh maréna a síh peleď se nepovažují za rybu lososovitou.
                        Lov ryb nedravých není omezen na určitý počet dnů v týdnu. Před započetím denního lovu musí být docházka k vodě vyznačena v záznamu nesmazatelným způsobem, a to vepsáním data a revíru. Datum se dvakrát podtrhne. Lov bez splnění této povinnosti se považuje za lov bez povolenky. Lososovité ryby a lipan ulovené v takto označených dnech lovu musí být s náležitou opatrností puštěny zpět do vody.
                        V jednom dni lovu si může oprávněný k lovu ponechat nejvýše 7 kg ryb, bez ohledu na to, v kolika revírech ten den lovil. V tomto úlovku není možné mít více jak 1 kus kapra nebo 2 kusy amura nebo vzájemná kombinace těchto ryb do celkového počtu 2 kusů. Při dosažení maximální povolené hmotnosti celkového úlovku 7 kg končí denní lov. Dojde-li k překročení tohoto limitu poslední ulovenou rybou, lze si i tuto ponechat. Po ulovení a ponechání si 2 kusů ryb (kapr, amur) končí denní lov jiných ryb než lososovitých a lipana, i když tyto nedosahují maximální povolenou hmotnost celkového denního úlovku 7 kilogramů.
                        Lov dravých ryb není omezen na určitý počet dnů v týdnu. Před započetím lovu je nutno zapsat nesmazatelným způsobem do záznamu datum a revír. Datum se označí křížovým přeškrtnutím. Lov bez splnění této povinnosti se považuje za lov bez povolenky. Denní úlovek dravých ryb není omezen ani počtem kusů ani jejich hmotností. Jiné než dravé ryby ulovené v takto označených dnech lovu musí být puštěny s náležitou opatrností zpět do vody.
                        Přisvojené ryby osoba provádějící lov zapisuje nesmazatelným způsobem do povolenky k lovu, do které uvede druh ryby, její délku a hmotnost. Přisvojené druhy ryb, jež mají stanovenou minimální lovnou délku, zapisuje osoba provádějící lov bezprostředně po jejich ulovení. Ostatní druhy ryb zapisuje po skončení nebo přerušení lovu před odchodem od vody. Nedosáhne-li oprávněný k lovu úlovku, je povinen celý příslušný řádek v záznamu proškrtnout (včetně kolonky kontrola).
                        Takže trochu studuj BP MRS.Jenom jestli to na Tebe není moc dlouhý.:-)

                          Nhraji - Profil | Pá 27.2.2009 22:59:36

                          Eddy 75 >> jediný výklad zákona, který má váhu, může dát soud. Tak asi tak Edo. Pobavils a už toho bylo dost, tak přemýšlej, jestli by si s ten zákon skutečně neměl přečíst

                            NEddy 75 - Profil | Pá 27.2.2009 22:58:35

                            kakr >> Přečti si pouze samotný odstavec c) a nekombinuj jej z jinými

                              NEddy 75 - Profil | Pá 27.2.2009 22:55:44

                              hraji >> tož čekám, tady na to opravdu nelze napsat nic jiného, než že se to vykládat jinak prostě nedá

                                NJapčák - Profil | Pá 27.2.2009 22:55:28

                                Mimochodem, dříve byla knížka, která všechny tyto sračky obstojně, jakž takž vysvětlovala na tehdá platný RŘ i pro méně chápavé......dneska .....:-)
                                Tím nechci obhajovat zdali to dřív a nebo dnes bylo dobré a nebo špatné.
                                Pokus TO ale byl. Dnes - nic. Jen pindy .

                                  NEddy 75 - Profil | Pá 27.2.2009 22:54:34

                                  jindraŠ >> Ale zřejmě to co kakr zveřejnil, tak máte také, nebo to zveřejnil proč?

                                    Nhraji - Profil | Pá 27.2.2009 22:54:09

                                    medvěd >> to je tím kvalitním vínem, co jsem u toho vypil. A ty jsi dneska taky debužíroval.

                                      NEddy 75 - Profil | Pá 27.2.2009 22:53:47

                                      kakr >> v článku c) se o muškách vůbec nehovoří tak to nemůžeš kombinovat s jiným článkem

                                        NjindraŠ - Profil | Pá 27.2.2009 22:51:36

                                        Eddy 75 >> pokud chceš mocí mermo používat tento termín,tak MRS má svůj RŘ. No a jelikož jsou samostatný subjekt tak je RŘ ČRS nezajímá.