- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
K70 - vliv na ostatní ryby?
Kapr je dlouhověká ryba, 70 cm dosáhne relativně mladý. Co se stane s revírem, kde bude přibývat velkých a starých kaprů?
Jaký vliv to bude mít na bílou rybu, reofilní druhy, ostatní nedravé ryby a v konečném důsledku na dravce?
Jak se projeví na ostatních živočiších a rostlinách početná obsádka velkých kaprů?
Jakou dynamiku vývoje takové vody po ekologické stránce můžeme očekávat?
Jak velká část fytoplanktonu zbude pro ostatní život v takové vodě?
Existují na toto téma nějaké studie nebo výzkumy?
Není K70 cestou do pekel?
Existují i jiné druhy ryb než kapr.
Omluva všem, kteří to vědí.
Anketa nebude. Oznámení: Nejdebilnější odpovědi dostanou poděkování (systém dle slivera)
Od 3.1.2009 hlasovalo 0 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | So 3.1.2009 20:04:16
NFery - Profil | So 3.1.2009 19:57:23
NMrknato - Profil | So 3.1.2009 19:55:10
Edit: proto za stávajících extrémních "násad" kapra, kterému jsme zvýšili dolní a zavádíme horní míru nelze situaci řešit násadami reofilních a ostatních původních ryb, které nemohou dorůst.
Npoool - Profil | So 3.1.2009 19:49:44
Nmirmen - Profil | So 3.1.2009 19:48:29
Proti těmhle expertům jsou mrskači pár tun kapřích stařešinů do plaveckého bazénu pouhopouhými nedomrlými břídily .. leč to už zadavateli odvádím otázku jinam, sorry
Nkakr - Profil | So 3.1.2009 19:45:58
Ještě jsi zapomněl napsat,že všechna Tebou popsaná bohulibá opatření se zastřeší jako "protipovodňová opatření".
Nmirmen - Profil | So 3.1.2009 19:42:34
Od počátků komunistického zemědělství zmizelo cca 30% kilometráže - délky potůčků a říček - díky těm zkurveným melioracím a regulacím.
O zasypávání jezírek a ramínek v říční nivě ani nemluvě.
A sere mne na nejvyšší míru, když ti idioti z Ministerstva zemědělství a jimi řízené Zeměděělské vodohospodářské správy dělají tunel na státní rozpočet a finance z EU na údajné "rekultivace říčních toků", pod čímžto se většinou skrývá lichoběžníkovitý profil koryta s kamenných zpevněním břehů a symbolickou zatáčkou ( esíčkem) po pár stech metrech toku.
K tomu ti kreténi navrhnou "jízek", kde je malá louž trochu narušující stejnoměrně hluboké koryto ( které je takřka bez vody). Okolo vysadí pár topolů a je "rekultivováno-regenerováno a kdovíco ještě re- ". Stojí to nějaký ten mega, novinář z krajského plátku napíše análněhorolezecký příspěvek atd.atd... věšichni spokojeni.
A s těmi výmrdy na nmnoha dalších vodách ... jsem vděčný za soukromáky.
Naserou tam do kaprodromů to, po čem bude poptávka ( byť získané často prapodivnými způsoby .. např. spoluprací s renomovanými kaprobijci ze svazovek, dovozem kdovíodkud bez zájmu o to , zda se nedoveze i nějaký ten bacil, parazit ... atd. ).
Jó, jsme "Divoký východ" .. a ještě to nějaký ten čas potrvá.
Nbudys - Profil | So 3.1.2009 19:38:57
NMiraryb - Profil | So 3.1.2009 19:35:34
Ntomulino - Profil | So 3.1.2009 19:35:19
Nantony - Profil | So 3.1.2009 19:32:00
hola
antony
Nmirmen - Profil | So 3.1.2009 19:27:47
Chamtivost , nenasytnost a blbost = chci kapra ( jesetera, kropenatou plotici .... ) chytat všude tam, kam příjdu - a čím víc, tím líp ( a na ostatní šupinatce, natožto na kytky, šneky a další havěť - seru ).
Mimochodem .. proč se vraždí nepstruzi na pstruhovce?
Copak si příroda nevyvinula tlouště, okouna a další stvoření právě tak, aby dokázali přežít i na "pstruhovce"? Jakožto původní, neitrodukované druhy?
NTulo - Profil | So 3.1.2009 19:22:15
Nantony - Profil | So 3.1.2009 19:20:13
hola
antony
Nmusa - Profil | So 3.1.2009 19:18:44
Nmpmaik - Profil | So 3.1.2009 19:18:24
NPetr Koch - Profil | So 3.1.2009 19:17:01
Podle mě by mohly klidně existovat revíry, kde by jsme se scházeli pouze mi uchylové, co ryby pouští a vůbec by se nemuselo nasazovat, jen udržovat jakousi rovnováhu.
Jenže současný stav je nastaven tolik a tolik K, L, Po, Pd,....atd.ročně.
NPetr Koch - Profil | So 3.1.2009 19:11:25
Kde to žije - všechna témata
0:14NLov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNRybáři vs ochránci přirody 86
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











