MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Viděl někdo někdy takovýho tupce?! :-))

To byste nevěřili, aneb šéf má vždycky pravdu...

Znáte to, jsou šéfové, co mají všechno dobře ,,ošéfované" a pak ti druzí. O těch druhých tak nějak není známo (ani jim samotným) proč jsou tím, čím jsou…Takovým byl i pan Jiří. Byl od mlada snaživý, to ano, ale tak nějak nikdo nevěděl, jaký názor je vlastně ten jeho. Jeho zásluhy na chodu firmy byly asi veliké, neb byly tak tajné, jak veliké věci bývají. Nikdo z ostatních zaměstnanců totiž žádnou jeho zásluhu nepamatoval. Nikdo totiž nevěděl, že otec pana Jiřího se kdysi obchodně zapletl s majitelem firmy. Měli spolu nějaké techtle –mechtle a nebylo vše tak nějak ,,košer“. Za příslib loajality ( prostě bude držet hubu před jistými úřady…) slíbil na oplátku majitel firmy otci pana Jiřího, že se mu postará o syna.

Netrvalo dlouho a majiteli bylo jasné, že to byl slib neuvážený…

Co se dá udělat s člověkem, který je sice přesvědčený o své jedinečnosti, ale problém je, že nikdo další už stejný názor nesdílí…?!

Nejlepší je odklidit blbce někam, kde nadělá co nejmenší škodu. Bylo takové oddělení ve firmě. Byl tam sehraný tým lidí, co nemusel nikdo vodit za ručičku a právě z toho oddělení odcházel jeho vedoucí do penze…

A světe div se – ono to fungovalo!

Zkušení pracovníci věděli, jak se svým novým vedoucím manipulovat tak, aby jim nepřekážel v práci a zároveň ho dokázali udržet v představě, že to má pevně v rukách.

A on vlastně nebyl až tak zlej šéf. Jen byl úplně blbej. To se projevovalo vždy, když otevřel pusu a jeho podřízení – kolegové se vždy strašně těšili na pondělí. To je divné že? Většinou jsou pondělky černou můrou každého normálního pracujícího. Jenže pan vedoucí Jiří vždy v pondělí oblažoval celé oddělení svými zážitky z víkendu.

A dá se říci, že to byly perly.

To se takhle ráno sešlo osazenstvo oddělení v největší kanceláři. Tou byla místnost, kde seděla a pracovala osobní sekretářka pana vedoucího - Marie. Tam se vařila káva, čaj a ochutnával se a hodnotil ten nejlepší štrůdl, který se v neděli upekl. To byla taková jakoby předehra. Všichni už netrpělivě čekali, až se přiřítí pan Jiří a zahlaholí -,, to si představte, co se nám o víkendu přihodilo…“

,,To si představte, co se nám o víkendu přihodilo! Byli jsme na návštěvě u synovce na Šumavě a představte si to, on je nimrod…“

,,Hmm, tak dnes to bude zřejmě nuda“, pomysleli si zklamaně podřízení. Ale nebyla. Pan vedoucí se významně rozhlížel, co tomu říkají, že pan synovec je nimrod. Pochopil, že bude muset něco přidat.

,,Synovec je nimrod a právě v sobotu večer zastřelil posledního šumavského pásovce…!“

Ta slova měla za následek dva ubryndnuté šálky kafe a jedno skoro udušení štrůdlem. Osazenstvo oddělení se na sebe užasle dívalo, ale tak nějak po pár vteřinách ticha bylo jasné, že se někdo z nich bude muset na cosi zeptat. Pochlapil se pan Petr.

,,Jiří, chtěl jste říci jezevce že…?!“

,,Jakého jezevce, řekl jsem jasně – pásovce! Byl tááákhle velikej“, rozpřáhl pan vedoucí ruce, aby dodal váhu svým slovům.

Petr se nedal.

,,Ale Jiří, já myslím, že pásovci snad ani na Šumavě nežijí...?!“

Jiří měl však neprůstřelný argument.

,,No, jakpak by asi žili?! Jasně že nežijí! Synovec přeci zastřelil posledního!!! Tak to dá rozum, že už nežijí…!“

Spolupracovníci ztuhli, ale nikdo se neodvážil podívat nikomu do očí, protože se každý bál, že takový pohled by nikdo z nich neunesl a výbuch smíchu by byl slyšet až ven na ulici.

Pan vedoucí řekl -,, tak to koukáte, co se nám přihodilo co?!“ – otočil se a odkráčel do své kanceláře, nesouc si sebou své kafe a blbost co se nebe dotýká. Nutno ještě dodat, že ostatní pracovníci se takovým úprkem hnali ke dveřím, že se jich tam srazilo hned několik a ucpali tak jedinou únikovou cestu z dosahu génia pana vedoucího. Už jste někdy viděli, jak dámy v kostýmkách klečí na chodbě a doslova řičí, až jim slzy stříkají? Jak jejich mužské protějšky mají plné tváře kravat, o kterých by se nikdy nenadáli, že si je budou cpát do úst, div že se neudusí? No, vidíte, asi nemáte toho správného šéfa…

To takhle onemocněl jeden kolega a bylo nutné dojednat důležitý obchod kdesi v Mladé Boleslavi. Byla to nemilá situace, ale nikdo nepovažoval za nutné seznamovat s tím pana vedoucího Jiřího. Mysleli si, že se podaří problém vyřešit tak, jako vždy před tím. Jenže pan vedoucí překvapil a začal se starat sám. Všem bylo hned jasné, že to nemůže vést k ničemu dobrému, ale nikdo neměl odvahu protestovat. Proč taky že…

A tak se pan Jiří rozhodl, že pojede vyjednat kontrakt sám. No, tedy ne tak docela sám… Vzal si na pomoc dalšího zaměstnance firmy. Ten velel jinému oddělení, jmenoval se Stanislav a jeho podřízení vedli nevyhlášenou válku s oddělením pan Jiřího, které že oddělení má za šéfa většího blba. No, těžko říci – posuďte sami.

Pan Jiří a pan Stanislav se rozhodli, že pojedou druhý den ráno v devět hodin do Mladé Boleslavi každý svým služebním vozem. Na tom není divného že? Jen ať ti holobrádci v Boleslavi vidí, že naše společnost na to má…

Ale…

Schůzka skončila a oba vedoucí kádry se vydali zpět ku Praze. Byli nadšení z toho, jací jsou obchodně zdatní. Vedli o tom vášnivé diskuze a nějak jim nedošlo, že zpět do Prahy přijeli ne auty dvěma, nýbrž jedním a spolu. Auto pana Jiřího zůstalo jaksi zapomenuté stát na parkovišti v Mladé Boleslavi. Po návratu do kanceláře si poručil pan Jiří kávu a jal se jí pít ve stoje u okna.

Nedopil…

,,Pomóóc, Maruško!!! Ježíši marijá, mně někdo ukradl auto!! No vidíte?! Támhle na parkovišti…!!!

,,Nevidím“, hlesla Maruš.

,,No právě! Ale ráno tam bylo!! Okamžitě zavolejte na policii!!“

Rozkaz zněl jasně a netrvalo dlouho a policie měla nahlášenou krádež Škody Octávie bílé barvy…Asi po třech hodinách zaklepala sekretářka Maruška na dveře pana vedoucího...,,Pane vedoucí, volá vám pan Říha z Boleslavi. Moc se omlouvá, ale prý vaše auto překáží zaparkované na jejich firemním parkovišti. To místo je prý jejich asistenta ředitele, tak prý jestli by jste si mohl pro něho přijít a odvézt si ho. A neměla bych zavolat na tu policii znovu a tak nějak odvolat to pátrání…??“

A bylo zas pondělí a celé oddělení bylo obzvláště netrpělivé. Dnes všichni čekali obzvláště povedenou historku z víkendu. Nebyli zklamáni…!

,, To byste nevěřili, co se mně přihodilo?!“

To bylo tak. Pan Jiří byl vášnivý rybář. Hodlal se svému bohulibému koníčku věnovat v sobotu, ale v pátek večer ho ještě čekala nepříjemná záležitost. Jeho tchýně totiž slavila narozeniny a on se musel povinně zúčastnit oslavy. Protože by si nemohl v pátek po práci připravit své rybářské nádobíčko, přichystal si ho už ve čtvrtek večer. Až do té chvíle není nic špatně.

,,A v sobotu dám rybám (jak říkal Ota Pavel ) na prdel!!" - zasnil se pan Jiří...

Když v pátek ráno zazvonil budík, pan Jiří se dopotácel na záchod a do koupelny. V tu dobu ještě měl nejlepší snahu jet do práce, jak se v pátek ráno sluší. Potom však přišel do pracovny a tam kouká – na zemi batoh s rybářskou výbavou, o něj opřený vak s pruty a přes židli přehozené oblečení, ve kterém jezdil právě na ryby. No, sláva! Oblékl se, vzal batoh i pruty a odjel autem na ryby. Mobilní telefon vypnul – tak to dělal vždy, když jel k vodě.

,,Jedu si tam odpočívat! Žádné problémy mě nezajímají…“ bylo jeho heslo a on se jím řídil i to páteční ráno. Pravda, bylo mu trochu divné, že ten provoz na silnicích je na ,,sobotní“ ráno trochu moc silný, ale nijak ho to nerozladilo. Probouzející se den se jevil býti z rodu krásných a on se už těšil, jak pobude celý, celičký den u vody.

,,A vrátím se domů až za tmy!!“

Byla už tma, to ano. Před jeho domem stálo policejní auto, neb právě probíhalo nahlašování jeho zmizení, jeho žena zralá na infarkt, jeho tchýně se směje ještě dnes a tvrdí, že takového blba, jakého si vzala její dcera, neměla ani ona sama a to prý bylo už co říci…

Takže, pokud si myslíte, že váš šéf je blb, nezoufejte a věřte, že může být hůř.

A pokud je váš šéf z těch, co to všechno mají dobře ošéfovaný, věřte, že jste ochuzení o úžasná pondělní rána a asi nikdy neuslyšíte úžasnou větu-,,to byste nevěřili, co se mně o víkendu přihodilo…“

Autor diskuse: bucharovic ®
Zařazeno do: všeobecné - příhody, kuriozity, 6.10.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N bucharovic - ® St 8.10.2008 21:08:39
Bombarďáku , píšu píšu neboj! Drž se a držím palce - až po zem! Čau
N bombardák - ® St 8.10.2008 20:19:02
bucharovic - ahoj šedivý vlku. díky tobě mám při marodění, aspoň co číst. venku je ideální počasí na vláčku, jenže čučím doma, v pátek jdu už definitivně pod kudlu, takže se ten problém konečně vyřeší.ty piš co nejvíc, rekonvalescence bude dlouhá, já takto budu mít alespoň, kontakt se světem a normálním člověkem. Láďo, dávej na sebe bacha a ahoj draku.!
N bucharovic - ® St 8.10.2008 5:03:17
Čau Bombarďáku ! Co koleno? Kámoška je po operaci vazů, tak tuším jaká je to ,,sranda". Včera, když jsem se dozvěděl o tom ,,mase" v ,,Áčku", v Logaru, tak jsem si na tebe vzpoměl a na naší debatu. Klukům tam je fakt horko. Furt trvám na tom, že je to zas jen ,,maskýrovka" a že ve skutečnosti se připravuje někde něco většího.... Měj se a ať je haksna OK. Čus
N bombardák - ® Út 7.10.2008 20:37:01
čau talente, jsem rád, že opět hroutíš věci co mají v sobě čtivost a podtext s trochou té naší teplé, lidské škodolibosti. po letech zjišťuji, že stav těchto borců k naší škodě narůstá, i když jim nemohu upřít, velkou míru osobního kouzla. ahoj draku.
N bucharovic - ® Út 7.10.2008 19:13:54
bambus11 - já nevím, co Tě zajímá. Píšu detektivky - Cherchez la Femme, Quo Bono Veritas, Tanec s bílou smrtí, básničky, příběhy - ,,Hoď kamenem,kdož jsi bez viny", ,,Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán...", ,,Nikdy neříkej nikdy..."
Je tam toho spousta. Musíš kliknout na mojí fotku u kteréhokoliv mého článku a jsi v nabídce několika posledních článků. Pak jeď kurzorem až dolu a tam na pravé straně je šipka a nápis -,,Starší články" tam klikni a naskočí ti další z mých článků. Opakuj to celé a dojdeš až třeba na konec mých článků. Je jich tam přes osmdesát, tak máš co dělat... A když už tam budeš, tak jestli se ti budou moje články líbit, tak mně klikni u toho kterého článku na ,,karmu" , ať z toho, že píšu tam na blog alespoň něco mám:-))) Čus
N bambus11 - ® Út 7.10.2008 16:43:40
bucharovic: pak jsem přečet ještě popeláře, lakatoš :-) co doporučuješ dál?
N Venca.MO - ® Út 7.10.2008 16:21:35
zdravim , máš fakt super články,aspoň něaká změna, když nás teď přestal čenda :-)))
N bucharovic - ® Út 7.10.2008 15:47:02
bambus11 - dík, čti dál, myslím, že jsou tam i povedenější :-))
N bambus11 - ® Út 7.10.2008 15:37:44
bucharovic: kdo nesmrdí není chlap :-))) dobrej článeček
N bucharovic - ® Út 7.10.2008 15:22:18
Ještě jedna věc, pokud by někdo z Vás proklikl odkaz na můj blog, mějte strpení. Trvá to asi trošku déle, než to ,,naběhne" . :-))
N bucharovic - ® Út 7.10.2008 15:19:21
Lubo - Autorem jsem na 100%, jen jsem smíchal tři, vlastně čtyři blby dohromady. Jeden (pásovec) byl šéf mojí tchýně, druzí dva ( zapomenuté auto v Boleslavi) je můj šéf a šéf našeho obchodního oddělení. A ten třetí případ s pátečním odjezdem na ryby? To jsem mohl být já...To bylo tak, že moje dcera měla v pátek 3.10. narozeniny. A já chtěl jet v sobotu na ryby.Věděl jsem, že ten den, v pátek nebudu mít čas připravit si ,,nádobíčko" a tak jsem si to všechno připravil už ve čtvrtek večer. Žena mě sledovala a najednou povídá -,, Doufám, že když už sis to tak hezky dneska připravil, že nezapomeneš, že je zítra teprve pátek a že máš jít ještě do práce..." No a mně to břinklo, sedl jsem k PC a dal jsem dohromady tenhle ,,blábol". Vím, je to trochu podraz a příběh je fiktivní, ale jen jsem chtěl prostě pobavit. No a co se mého talentu týká, tak píšu už nějaký čas a začátkem léta příštího roku mně má vyjít u nakladatelství ,,Naše Vojsko" detektivka ,, Tanec s bílou smrtí". Pokud by se tady někomu líbil můj styl psaní, tak ho rád uvítám na svém blogu na adrese
www.vladimirkroupa.blog.idnes.cz a tam je z mého pera spousta ,,tragédií" i srandiček... Čus
N Lubo - ® Út 7.10.2008 14:57:52
Každopádně je to, co do vypravěčských kvalit, mistrně vyvedeno. Jestli jsi autorem téhle minipovídky, tak klobouk dolů, máš fakt talent :-))
N bambus - ® Út 7.10.2008 13:37:53
jjj videl.vsude jich je plno.vetsinou si delaj vsude zle.a porusujou to,za co jinej zbiraj povolenky.ja bych tuhle teda nikdy nedela,protoze by mi desne vadilo,kdys bych musl sebrat nekomu povolenku.
N bucharovic - ® Út 7.10.2008 12:58:04
Šéfové přicházejí a odcházejí, ale blbost zůstává... :-))
N Paul van Drax - ® Út 7.10.2008 12:18:52
Moc pekne, uplne si to dovedu predstavit:)
N Jirizelva - ® Út 7.10.2008 6:47:13
Jen aby si to nepřečetl šéf :-) Jinak dobré počtení
N Lutra - ® Po 6.10.2008 20:22:06
Na pondělní večer dobrá oddechovka líbilo se. Občas to tady je dost ostrý a toto má svý kouzlo. Dík.
N Alesek UJD - ® Po 6.10.2008 19:42:56
Dobra otazka a pekne napsano taky znam takovyhle ,,Blbce,, ale ty nejsou vubec na skodu prave naopak.Horsi jsou ty co maj v hlave nasrano a mysli si kdovi jak nejsou chytry a dovseho se serou.
N Portos - ® Po 6.10.2008 19:08:41
To je o Jirkovi Paroubků??? :-))) Ta blbost by jasně ukazovala na něj...
N bucharovic - ® Po 6.10.2008 18:33:11
strejka - ® - Jestli nebereš všechno a sám sebe moc vážně... Buď ned věcí chlape. Inzerenty nelituj, nebo jsi jeden z nich? Každej tady řeší kdejakýho smradlavýho červa, nebo bojlíz, tak snad může být i trochu sranda né. :-)) A konec konců - ta rybařina tam je - jde o to, jestli jsi to dočet až tak daleko...? :-)))
N Martin... - ® Po 6.10.2008 16:56:13
čenda22 ten perlí při každé své odpovědi...takže tady si myslím že jste azse vy ochuzeni...ale ty pondělky bych taky bral páč se tady ještě dneska neukázal což je veká škoda :-D
N Cerebro - ® Po 6.10.2008 16:33:49
No musím uznat, že jsou mezi námi totální idioti. A bohužel taky jich pár znám. Při přečtení otázky ve sloupci KDE TO ŽIJE jsem věřil, že tu bude narážka na čendu22 :-D
N strejka - ® Po 6.10.2008 16:28:21
what a fuck je zase tohle? Azbestovy poluce, s Fiskym na Tovačově, teď tohle, no já vám nevim, ale být inzerentem ...
N bucharovic - ® Po 6.10.2008 16:12:59
Dal jsem to sem proto, že každý sem dává otázky co už tady dříve byly. Tak jsem si řekl, že sem prdnu něco jinýho, u čeho se nemusí moc přemýšlet a u čeho se dá zasmát. Tak asi tak. Čus :-))
N bambus11 - ® Po 6.10.2008 16:06:31
Stane se, já se jednou probudil ve dvě v noci a začal se oblíkat do školy... Jinak jsem myslel, že se z toho něco vyloupne :-(

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | příhody, kuriozity ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPouzdro na pruty RS Fish - 3 komory

Za 570
Kvalitní pouzdra na pruty v délkové škále 70 cm až 210 cm. Česká výroba, účelný střih, perfektní zpracování.

akce, rybareniDárkový poukaz na nákup zboží

Vánoce se pomalu blíží a proto Vám nabízíme možnost nákupu dárkového poukazu, který potěší každého rybáře. Poukaz můžete uplatnit v naší kamenné prodejně či v e-shopu.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Párysův rybářský ráj Párysův rybářský ráj

Jičín, Hradecká 816