MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Bezpečná srkačka - návazce

Rozhodl jsem se, že vyzkouším bezpečnou srkačku. Ryb jsem na háčku měl hodně, ale z kaprů jsem z vody nevytáhl ani každého druhého. Zkoušel jsem všechno možné i nemožné, ale ... A proto se ptám - jak dlouhé návazce a jaké háčky byste doporučily? Děkuji za rady ...

Autor diskuse: rybářfanatik ®
Zařazeno do: kaprařina - techniky lovu, 30.8.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Bischop - ® Po 8.9.2008 21:22:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Ahoj všichni, byl jsem na dovolené a tak můžu odpovědět až teď. Pokud jde o tu velikost v čísle tak třeba Owner C-4 vel:2
patlal: nahazuji celkem pravidelně jeden den o víkendu. A pořádně si přečti co jsem psal a pak kritizuj
sven: zajeď někdy k nám já ti ukážu jak podle vás já "srkačkář" pouštím rybu, jen tě zklamu neocucávám se s nima
k-70: hezká fotka, tos ty použil srkačku??? že víš že je to od ní??? Já bych spíš řek že jim ty huby trhaj kapraři svejma 3,5lb prutama. Vždycky když vidím ty vaše mohutný záseky a jak pumpujete rybu z vody tak se musím smát nebo brečet?!!
N kapříkluboš - ® Po 1.9.2008 17:10:53
El Duffus: to máš pravdu asi jsem se špatně vyjádřil jinak se měj fajn a hodně rybářských úspěchů:)
N El Duffus - ® Po 1.9.2008 17:05:10
kapříkluboš- ono se to všechno obrací na tom Tvém nešťastném tvrzení o té pevné montáži... Ale v klidu a rybám zdar :-)
N kapříkluboš - ® Po 1.9.2008 16:04:09
jen do mě kolegové kapraří, já jsem tu je uvedl jen svůj názor a podle mě jsou mezi námi rybáří, kteří ikdyž používají jinou techniku než specialisté kapraři i ti, kteří se k rybě chovají slušně, ohleduplně a ryby pouští. Nebo myslíte, že je to jen výsada specialistů kaprařů, ale myslím, že jsme zabrousili trochu někam jinam.:)
N El Duffus - ® Po 1.9.2008 15:51:45
kapříkluboš-bez ohledu na to, jestli je Kocháč dobrej nebo špatnej rybář má rech a Ty jsi vedle stejně jako požírač mini cejnků...
N karelc - ® Po 1.9.2008 15:49:42
Knapík: když návazec, tak jeden. Když jeden návazec, tak pro všechny. A představ si, že ti namachrovaní muškaři mají dokonce návazce TŘI!!!

:-)
N kapříkluboš - ® Po 1.9.2008 15:24:18
Petr Koch díky za kritiku je předmětná slušná a vše říkající o tvém rybářském umění fakt jsi super rybář
N Knapík - ® Po 1.9.2008 14:07:27
vzhledem k tomu, co je to za hovado, tak se můžu alespoň uklidňovat, že takhle mu těžko něco vezme. Je to asi jako bys šel na tlouště kolem míry s heavy vláčkou hlubiným wobem:-)
N El Duffus - ® Po 1.9.2008 14:03:26
All- pánové, se srkačkou nesouhlasim a nelíbí se mi její používání, stejně jako dalších x věcí. Bohužel jsou ale povoleny a tak se musíme smířit s tím, že je určití jedinci budou používat a určití jedinci je budou vyrábět a ještě k tomu tady jsou drzí jako opice. Nemyslíte si, že by bylo efektivnější tady poradit konkrétně jak udělat srkačku bezpečnější???
Knapík- myslíš si, že by bylo lepší kdyby měl vlasec 0.25 a první větší fousáč mu to urval?
N Knapík - ® Po 1.9.2008 13:51:49
je to prasárna, zakázal bych vůbec lov na dva návazce, bez rozdílu rybolovných technik, když jsem viděl včera v Plzni chlapíka, kterak jde na "moji" řeku chytat se sumčákem, 3 trojháky jak pěsti, šňůra na 100kg, prut kůl,,,,,,neříkám, že sumeci tu nejsou, ale o rybě nad 140cm nevím, taky by ji asi jen polechtal...
Po jeho minulé návštěvě ležely na břehu kusy feedru:-) asi má sílu.
N Zdenall - ® Po 1.9.2008 13:50:09
orlas2 - ® srkačkou jsem myslel prázdné háčky do šrotu.
Teď většinou chytám na kuku nebo boilies,někdy ke kukuřici přidán druhý návazec s rohlíkem.
N k-70 - ® Po 1.9.2008 13:47:39
Tohle způsobují srkačky a montáže o dvou háčcích !
N kritik - ® Po 1.9.2008 13:46:10
orlas2- :-DDDD Bezpečná srkačka !!
N orlas2 - ® Po 1.9.2008 13:32:06
Zdenall-chytával,nebo chytáš pořád:-)?Podle té fotky,kde máš píchlý háček do prstu,lépe řečeno podle textu pod ním jedeš na dva návazce pořád:-)
N Zdenall - ® Po 1.9.2008 13:23:21
Když jsem dřív na "srkačku" chytával,tak jsem dával "klasické" průběžné čtyřramenné krmítko s trubičkou.Do krmítka jsem namačkal šrot a do něj dal dva prázdné malé háčky a to každej háček na opačnou stranu krmítka.Nepamatuji si,že by měl kapr v sobě pichlé oba návazce.Délka návazců okolo 5 cm.
N sven - ® Po 1.9.2008 12:49:15
Minnow67: Dovolím si odporovat tvrzení: " slušný a přemýšlivý rybář vyrobí srkačku tak, že je šetrná a bezpečná". Slušného a přemýšlivého rybáře ani nenapadne srkačku použít , natož ji vyrábět. Lovit ryby na srkačku jakékoliv konstrukce , bez ohledu na její stupeň bezpečnosti/nebezpečnosti je výrazem rybářské primitivity . Je to spolu s lovem na živou rybu nejzoufalejší spůsob, jak přijít ke kusu masa. Nebo už někdo viděl srkačkáře , který pouští mírovou rybu ?
N kritik - ® Po 1.9.2008 12:19:03
Jak píše kolega Patlal-je to hnus welebnosti.Každou sezónu mám několik pěkných ZÁBĚRŮ kdy se mi do vlasců zamotá kapří dorostenec, občas i cejn s krmelcem u huby.Všechno je to koupená nebo doma dělaná srkačka s dvěma hákama v krmítku.Výtvory některých jedinců jsou naprosto originální, od domácky odlévaných olověných krmítek až po spirálovitě nakroucenej drát k autogenu.Úžasný.Především ty obrovský ryby kapři 40+ a cejni co lidi dokážou utrhnout.Minulou výpravu první zamotanej kapr bez krmelce-tuhý návazec, boční olovo na foxovi a olověnka s obratlikem na obouch koncích :-((
N Minnow67 - ® Po 1.9.2008 12:19:02
patlal: Bohužel vím, jak vypadá naprostá většina srkaček :-( Sám to nikdy nepoužiju, ale říct obecně "nepoužívejte srkačky" taky nejde.
Ještě k těm dvěma návazcům. Nejen že je použití dvou návazců při položené nebezpečné pro ryby, ale podle mého názoru je kontraproduktivní. Naděje na záběr je možná o malinko větší, ale také se podstatně zvyšuje pravděpodobnost zamotání při náhozu, uvíznutí ve vázce a ztráty ryby.
N patlal - ® Po 1.9.2008 9:50:07
Minnow67 // to máš v zásadě pravdu,ale většina srkačkářů má pravě dva návazce a kolikrát si libujou v tom jak měly pěkně zaseklou rybu,na dvakrát a že neměla šanci utéct.Jeden hák v tlamě (tov lepším případě) a druhý třeba v oku,hnus.Srkačky mají přivázaný háky hned ke krmítku,to se rovná urvání 100% ryba táhne dráty sebou. Máš pravdu i v tom že jsou kapraři co dokáží vymyslet blbost,jeden takoví se tady docela prezentuje,ten svazoval (Už to snad nedělá,trochu jsme mu vyčinily) olověnku se šokovkou pomocí obratlíku :-(
N Minnow67 - ® Po 1.9.2008 8:34:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Ono asi nezáleží jak se to jmenuje, jestli srkačka nebo pevná montáž s in_line olovem, ale podstatné je, jak se to "smontuje". Slušný a přemýšlivý rybář vyrobí srkačku tak, že je šetrná a bezpečná. Samozřejmě za předpokladu, že je s jedním návazcem. Na druhou stranu kdekterý rádoby kaprař, který si něco někde přečetl a nepřemýšlí, dokáže vyrobit opravdu prasáckou pevnou montáž třeba se zmíněnou olověnkou za použití 150g in_line olova.
Podstatné je, aby se v případě utržení, ryba bez problémů zbavila olova a nezůstala někde přikurtovaná ve vázce a samozřejmě použití jen jednoho návazce.
N patlal - ® Ne 31.8.2008 22:32:07
Bischop // co nához to ryba ? to je zajímavé,kolikrát do roka nahodíš ? nevidíš v tom problém a to je právě kámen úrazu :-( Už jsem jednou psal co se srkačkou,ale bohužel se mi to nechce opakovat .-(
Ve zkratce......hnus velebnosti...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | techniky lovu ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka 2017 Chyť a pusť Krmítková směs 3kg

Za 149
Dodáme do 24 hodin a pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%. Vyrábí se v příchutích: Orlická mušle, scopex, vanilka, černý halibut, jahoda

akce, rybareniPrut Challenger Specimen 6m, 80-150g

Za 2.899
Teleskopický prut na položenou v délce 6 metrů, který se dobře hodí pro lov na mrtvou rybku nebo na větší nástrahy.

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby JESETER Rybářské potřeby JESETER

Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17