Kvalitní kohoutí skalpy?

Uvažuji o tom, že si splním jinošský sen a koupím si kvalitní skalpy na suché mušky. Hlavně z nich chci vázat lipanové jepky (většinou parašutky) ve velikostech 16-22. Má někdo zkušenosti s jejich použitím? Je rozdíl mezi značkami Whiting, Metz nebo Keough? Kterou ze značek a jakou kvalitu vybrat? Předpokládám, že s mojí frekvencí vázání to bude dlouhodobá, možná celoživotní investice. Určitě si chci koupit "neck", ne "saddle".
Autor diskuse: svoban - Profil , 24.7.2008 muškaření - domací dílna

NBrožeděj - Profil | St 20.10.2010 13:46:21

svoban >> kontakt v sz

    NŘízek 29,76 - Profil | St 20.10.2010 13:41:47

    svoban >> Zachar je postava svetove literatury, sluha jiné svetozname postavy Ilji Iljiče Oblomova, mimo jiné proslul coby zrizovatel chovu kvalitni drubeze ve vesnici Oblomovka, který pod vedenim jeho potomku prosperuje dodnes.
    co si mel na gymplu z cestiny?:-)))

      NPike - Profil | St 20.10.2010 13:31:54

      svoban >> Mudr. Zachar je postarší pán z okolí Brna, možné Velké Bíteše. Jezdíval na Poličku a tam nabízel velmi zajímavé skalpy ze slepic a kohoutů domácí provenience za rozumné ceny.

        NPike - Profil | St 20.10.2010 13:30:54

        svoban >> Naprosto v pořádku. Co soudruh, to jiný vkus. Jen jsem popisoval svůj vývoj.

          NŘízek 29,76 - Profil | St 20.10.2010 13:23:20

          svoban >> se nebudu ptat:-))

            Nsvoban - Profil | St 20.10.2010 13:22:02

            Brožeděj >> Prosim, kdo je Zachar, pokud to neni tajne. Shanim slepici.

              Nsvoban - Profil | St 20.10.2010 13:19:37

              Řízek 5,125 >> nic nedostanes!!!

                NŘízek 29,76 - Profil | St 20.10.2010 13:17:24

                u.x.a. >> na chrostiky slepice,na tloustovy mouchy i ten special kohout, na jepicky slohnu par pirek svobanovi:-)), naky mam no hackle, naky s nozickama, delam ridky, s tema dlouhejma special pirkama je radost pracovat, z indie to navazu taky, ale je to voser:-), hlavne aby paprsky na tech special pirkach nebyli moc tvrdy, coz u whitingu nastesti nebejvaj.

                  NBrožeděj - Profil | St 20.10.2010 13:14:05

                  Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 19.10.2010 23:09:15 >> Zacharovy mi slouží pěkně..

                    Nu.x.a. - Profil | St 20.10.2010 13:09:37

                    Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 20.10.2010 13:00:57 >> jasně, ale jak říkám vystačím s se slepicí a co ty?

                      NŘízek 29,76 - Profil | St 20.10.2010 13:00:57

                      u.x.a. >> za louzi, dle prepoctu.-klidne i 150 usd-coz je ted valsten min nez 3k

                        Nu.x.a. - Profil | St 20.10.2010 12:56:03

                        Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 20.10.2010 12:54:29 >> myslíš u nás nebo za louží?

                          NŘízek 29,76 - Profil | St 20.10.2010 12:54:29

                          u.x.a. >> :-)),
                          ale abych byl objektivni, treba spey skalp z kouhouta v bronze quality a ruzovy barve vokolo tech trech tacu fakt stat muze.

                            Nu.x.a. - Profil | St 20.10.2010 12:50:07

                            Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 20.10.2010 12:49:01 >> máš recht diky tobě jsem si koupil věci o kterých jsem jen snil:)

                              NŘízek 29,76 - Profil | St 20.10.2010 12:49:01

                              u.x.a. >> skalp za 3600 je pouze ceska fikce.....

                                Nsvoban - Profil | St 20.10.2010 12:34:46

                                mimikry >> Ty si byl vždycky divnej a stejně Ti Mates tu nymfu zakáže!!! :-)

                                  Nsvoban - Profil | St 20.10.2010 12:32:00

                                  u.x.a. >> Já stejně radši váži se srpky z krku.

                                    Nu.x.a. - Profil | St 20.10.2010 12:29:08

                                    svoban >> ty nejmenší srpky co jsou na sedlovém skalpu kvalitním skalpu se neprodávají po kusech nezbívá než koupit půlku skalpu a nebo se domluvit s kámošema vzít si ho na pět dílů třeba,jinak není jiná pomoc.

                                      Nsvoban - Profil | St 20.10.2010 12:28:27

                                      Pike >> Jsem oldschool co se jepek týká!

                                        NPike - Profil | St 20.10.2010 12:25:00

                                        Jak jsem psal níže, koupil jsem si Whitingy a byl jsem spokojen. Defacto je teď ale nepotřebuju, jepice vážu NO Hackle a nebo CDC hackle. Půlku těch skalpů jsem tedy rozdal a i tak mám solidní zásobu na další léta.
                                        Radši používám slepici od Metze, ale tu mám na jiné typy much. V současné krabce mám ze srpku uvázané jen red tagy.