Sumík doma v akvárku

Ahoj všichni, chtěl bych domů do akvárka malého sumíka, ale nevím, kde ho vezmu. Poradíte někdo prosím? Ale chtěl bych, aby byl opravdu malej a ne uz třeba od +30 cm. Díky všem.
Autor diskuse: /-/ary - Profil , 18.7.2008 všeobecné - domací dílna

Jakou rybu byste chtěli do akvárka??

A) Jasny ze sumecka!69%

B) Radsi bych uvital sticku31%

Od 19.7.2008 hlasovalo 58 čtenářů.

dujáč - Profil | St 23.7.2008 20:16:59

Detreux:ty rostliny jsou kryptokoryny..nevím,jestli jsem to napsal dobře ani teď z hlavy nevím celej název...ale když se chytnou,rostou jak o život...ale nemají rady plny světlo,pak se jim daří..

    tommi - Profil | St 23.7.2008 18:21:41

    No já bych si raději příště pořídil tu štičku:-).Kamoš ji měl a strašně se mi líbilo jak lovila plotičky co ji tam dával...Já si jednou splnil sen (mít v akvárku sumečky) a z výlovu jsem si přinesl 3 úhoříky,2 sumečky (cca 8cm),nějaké plotičky a 5 línků-z těch jsem měl taky velkou radost:-)..tak jsem si je dal do akvárka a kochal si jimi...každou noc ale pravidelně jedna rybička zmizla-a zůtali jen úhoříci a sumečci-po sežrání línků mě sumečci nas*li a půstil jsem je do našeho rybníčku:-D...No jako dělali fakt bordel..ale jinak to bylo pěkný...avšak jejich místo zas obsadili paví očka a jiné akva. rybičky...Takže radím-štičku,popřípadě candátka.

      /-/ary - Profil | St 23.7.2008 16:30:49

      Detreux - odkud ty ryby krades ,?? =)

        Detreux - Profil | Út 22.7.2008 21:18:14

        Matez: čus ten okounek je krásnej, tahle ryba je takovej můj nesplněnej akvaristickej sen. Jinak mejma akvárkama prošla už většina českejch ryb, jak dravejch tak nedvavejch- boleny, jelce, uhoře, kapry, karasy, okouny, sumce,štiky, candáty... všechno možný ale okounka pstruhovýho jsem nidky nesehnal. Odkud ho máš? :)

          Matez - Profil | Út 22.7.2008 21:06:28

          Zachy:Pro sumce je urco lepsi to druhy: kořeny, kameny, skulinky, atd.

            Rossi46 - Profil | Út 22.7.2008 20:54:47

            Chtěl bych se zeptat jestli někdo z okolí Jihlavy neví kde bych mohl sehnat menšího sumce???

              Zachy - Profil | Út 22.7.2008 12:09:32

              Co je lepší pro sumíka..osázet akvárko hustě kytkama jako soulfly,nebo dostatek kořenů,skulinek v šutrech atd.

                Matez - Profil | Ne 20.7.2008 20:26:56

                2. Okounek pstruhový

                  Matez - Profil | Ne 20.7.2008 20:22:21

                  Zde posílam fota:...1. Slunečnice pestrá

                    Matez - Profil | So 19.7.2008 21:02:12

                    Ja mam doma v akvaru okounka pstruhovyho a slunecnici pestrou

                      R.P. - Profil | So 19.7.2008 16:11:15

                      Tomsoon - tak to se nedivim že je nelape

                        Tomsoon - Profil | So 19.7.2008 16:02:10

                        R.P.-spíš línou, naco by se namáhala chytáním, když má každej den plnou misku zbytků od oběda.

                          /-/ary - Profil | So 19.7.2008 15:35:31

                          dlabda - kde presne bydlis je to daleko od plzně??

                            dlabda - Profil | So 19.7.2008 15:23:28

                            ja sem kupil u nas na vylove za 15 kc sumecky asi 3 prezil jen jeden jelikoz byl nejsilnejsi a ostatni okousal a mel sem ho 3 roky porostl asi o 30 cm v akvariu kdyz sem ho kupoval mel tak 6 cm a u nas se daj sehnat i albinci .sumec krasna je krasna ryba jeste kdyz sleduju jak zere rybycku ktra je pomalu tlusčí než on.tedkom sme udelali jezirko ja ho tam dal a asi za mesic vyplaval mrtví skoda:(

                              eL - Profil | So 19.7.2008 15:20:43

                              Mrkni tady po diskusích, studenovodní ryby v akvárku se tu už porobíraly a to dost obsáhle! Přikládám moje foto :)

                                /-/ary - Profil | So 19.7.2008 15:16:51

                                u nas ty svine udelaj vsechno aby se nazrali poradslysim jak tady nekomu vybraly jezirko atd...

                                  R.P. - Profil | So 19.7.2008 15:12:34

                                  Tomsoon - tak já bych těm kočkám zrovna moc nevěřil, kamarádovy chodili do jezírka svačit zlatý jeseny a na rybník chodil kocour chytat karasy, ale možná máš hodnou kočku

                                    /-/ary - Profil | So 19.7.2008 15:12:13

                                    no zaby mame plnej bazen vzdycky =D

                                      Tomsoon - Profil | So 19.7.2008 15:05:34

                                      Kočky nejsou problém, sami máme na dvorku kocoura, chodí k jezírku pít a rybek si ani nevšimne, podle mě je to jen taková fáma, že kočky loví rybky z jezírka. Mnohem horší je když se ti tam nastěhuje žaba, to pak celou noc neusneš. Občas taky ryba vyskočí a pleskne sebou o beton, jednou to takhle schytal tolstolobik, byl sice malej ale zamrzelo to.

                                        /-/ary - Profil | So 19.7.2008 14:07:24

                                        a co takhle sumecka americkyho??