Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NDenny - Profil | Po 10.3.2008 17:11:28

Piscicapus - jediny muj duvod je oblibenost a zvyk,coz je pro me to nejpodstatnejsi,mozna ze je to hloupost ale proste ji verim a to asi dela hodne.To jestli pouzivam ten nejslabsi prumer ktery nahrazuje podstatne silnejsi vlasec by se nekomu mohlo zdat dulezite treba pri nahozu ale sam vis,ze to az tak pravda neni,jsou tam jine faktory ktere delku ovlivnuji ale tezko se to srovnava,musel by clovek mit stejny vercajk a na kazdem snuru a vlasec a pak mozna by se dalo rict"ano s timhle hodim dal" ale vis sam jak to je,jedina opravdova vyhoda je asi to ze mohu dat na civku vice metru a pri zaseku nulova prutaznost,na drhou stranu kdyz se to nekdy zamota je to u snury horsi z rozmotavanim,Takze duvera ve snuru a zvyk je asi opravdu to podstatne.

    Nvicx - Profil | Po 10.3.2008 17:06:30

    Pisci - tak mi napadlo, myslis, ze by bolo mozne v domacich podmienkach "odlahcit" tu cievku vrtanim? by som to odvrtal tak, ze by to vyzeralo ako muskarsky reel :)))

      Nrudolf - Profil | Po 10.3.2008 17:06:12

      V Norsku chci vláčet pilkry cca 50g a u nás větší třpytky a woblery na sumce. Jinak mbudu kupovat MP od Abbu.

        NPiscicapus - Profil | Po 10.3.2008 17:00:41

        Denny: no vidíš, že máš co napsat. Tím myslím použití šňůry před vlascem. Jaký máš důvod?
        Jsem zvědav na výsledek a zkušenost, ale jak jsem psal, na neviditelnost moc nevěřím.
        V každém případě něco vyndej, ale sněhová voda je na hovňajze.

          NDenny - Profil | Po 10.3.2008 16:52:15

          Piscicapus - ja vlastne nemam co dodat k tomu co jste napsali,jen vic stejne jako vicx pouzivam snury nez vlasce,ale vis sam,ze jsem psal o novem vlasci a cekam jen na vyzkouseni jestli ta neviditelnost bude mit nejaky vyznam,pokud ano dam ti vedet,ted jakmile bude moznost,tak ho pojedu vyzkouset na jednu vodu kde tedy prevladaji bass a slunecnice a budu zkouset mrnave woby a nejake gumy,voda je tady hodne studena ale snad se me podari neco vyndat.Je take otazka co provede s vodou tajici snih.

            Nrudolf - Profil | Po 10.3.2008 16:42:25

            Pánové, jaký prut by jste radili? 30 - 60 g nebo 40 -80g. vybral jsem PENN Milenium. Budu vláčet tady i v Norsku.

              NPiscicapus - Profil | Po 10.3.2008 16:30:02

              Denny: také bys mohl Karle přispět svými názory, postřehy a hlavně zkušenostmi.

                NDenny - Profil | Po 10.3.2008 15:53:02

                Piscicapus - vicx - hezke ,konecne nekdo kdo dokaze fundovane napsat par radku kterym by mel kazdy pozozumet.

                  NPiscicapus - Profil | Po 10.3.2008 15:38:10

                  sillurus: kolega vicx má pravdu.
                  Pokud jde o vlasec, tak používám na běžnou přívlač průměr 0,30 - 0,35mm a s jerky 0,40 - 0,45mm. Problém nemám ani s většinou vázek a už vůbec s rybou.

                    Nvicx - Profil | Po 10.3.2008 15:31:15

                    sillurus - ak tam budes mat 0.35 vlasec, alebo nebodaj 0.40, nemyslim si, ze by ti to sumec urval. jedinu nevyhodu to bude mat asi tu, ze ked to niekde zachytis, so silonom kvoli jeho pruznosti sa horsie vyrovnavaju haky ako s FL. ak tam budes mat sumcove pevne haky, nevyrovnas ich ani s FL... dalsia vec je ta, ze chces chytat presne tam, kde ja som uz roky chytaval a sumcov rozpravkovych rozmerov je tam ako safranu. kamarat chyta iba sumce po cely rok (samozrejme v sezone) a ma pochytane kusy do 2m. vlaci s 0.17FL. Samozrejme sa tu na mrku najde velmi vela ludi ktory by ma ihned poslali pod zem, ze idem na velke ryby s jemnym nacinim. ale bavime sa o privlaci, nie o kilovych a viac kaproch ako nastrahach. Nejde mi o ziadnu ferovost k rybe a podobne hovadiny, ale vlacit s 80kg snurami a tahat 99% sumce do meter dvadsat je kravina. nehovoriac o tom, ze na take tazke kalibre uz musis mat prut. Tazka snura ti je na prd, ked mas prut do 60g.

                      Nsillurus - Profil | Po 10.3.2008 14:24:47

                      dik za rady lebo aj viktora som otravoval lebo pravdu povediac skusenosti mam nulove a som zaciatocnik takze kazda rada dobra!!!
                      no Pisci ale ja idem cielene na sumce...takze by mi bolo dost luto keby mi to usklbol len koli silonu pravdupovediac...

                        NPiscicapus - Profil | Po 10.3.2008 14:06:18

                        sillurus: nezoufej, systém to byl účinný, ale částečně zkracoval náhozy, zbytečně komplikoval konstrukci a nakonec bys ho stejně stále nevyužíval.

                          NPiscicapus - Profil | Po 10.3.2008 14:04:05

                          sillurus: samozřejmě, MP s AB systémem se již nevyrábí. A v názvu měly AB, např. 6600 AB.

                            NPiscicapus - Profil | Po 10.3.2008 14:02:13

                            sillurus: to je těžké určit, proto doporučuji sice komplikovanější a pracnější způsob, ale přesný.
                            Předpokládám, že nechceš zaplnit celou cívku FL, ale jen třeba sto metrů. Takže si naviň FL na prázdnou MP cívku a zbytek doplň podkladovým vlascem. Poté na jiný naviják s vhodnou kapacitou cívky naviň obsah MP a nakonec ještě jednou na jinou cívku. To proto, abys měl na vrchu to co jsi měl naspod.
                            Případně se vyprdni na šňůru a použij vlasec. Tak to dělám já a jsem spokojen.

                              Nsillurus - Profil | Po 10.3.2008 13:57:21

                              Pisci aha ja tam mam len plochu na uchopenie palcom...tak sa musim naucit uz len lepsie hadzat :P

                                Nsillurus - Profil | Po 10.3.2008 13:55:10

                                ten moj multas ma C3 5501ma kapacitu na silon 0.30/255metrov, tak ked tam dam nejaku 0.20mm fire line tak kolko metrov sa tam zmesti asi aby bolo optimum??

                                  NPiscicapus - Profil | Po 10.3.2008 13:54:48

                                  sillurus: MP s AB poznáš podle toho, že má místo plochy pro uchopení MP palcem (na jeho horní straně) systém s posuvným ovladačem, kterým ovládáš celý AB systém. Navíc se skrz něj vede vlasec. AB není zkratka pro ložisko, ale pro AntiBacklash = protizamotávač, čili systém na omezení motanic.

                                    NPiscicapus - Profil | Po 10.3.2008 13:49:48

                                    sillurus: přiměřeně. Někdy je na cívce ryska, jindy je výrobcem v návodu doporučeno vhodné naplnění cívky k jejímu kraji, ale nikdy se mi neosvědčilo naplnit cívku po okraj.

                                      Nsillurus - Profil | Po 10.3.2008 13:46:52

                                      Pisci a ako sa dozviem ci multas ktory mam ma to AB?:) ci myslis AB lozisko??

                                        Nsillurus - Profil | Po 10.3.2008 13:45:09

                                        chalani tak co je teda dobre?:D mat na multasovi namotane co najviac snury ci tak stredne??:) dik