MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

K-70

Víte někdo, jak více podpořit petici K-70 kromě toho, že jsem ji podepsal? www.k70.wz.cz

Autor diskuse: Dejv ®
Zařazeno do: kaprařina - RŘ, MO, svazy, 20.1.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 17 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N bobrmann - ® Pá 25.1.2008 9:44:13
náhodou nediskutovalo se včera o tom samém na převážení ryb??????????
N MRKnato - ® Pá 25.1.2008 8:58:23
kakr : v první a druhé větě teoretický souhlas, jen mě prozraď, kolik našich občanů využívá možnosti lovit jako nečlen, z důvodu, že se jim z členské legitimace nošené při sobě dělá vyrážka? Měl jsem na mysli standardní režim, který je pro lov ryb obvyklý, ale to jistě víš.

hraji si buď dělá legraci a u něho o tom pochybuji, nebo to neví a o tom také pochybuji. Reagoval jsem proto, že si myslím, že jde o cílenou propagandu k bagatelizování společného rybolovu a prosazování své jedinečnosti. U nás v ČRS se mě taková jedinečnost nezamlouvá. Změnou není dát do cajku jeden říční revír a ten ukazovat, ale zlepšit situaci plošně (myslím na tocích). O to mě jde. Jako překážku v tom vidím právě většinu MO, kterým se "zalíbilo" jejich hospodaření. Jako člen ČRS se domnívám, že společný rybolov jde organizovat podstatně ekonomičtěji, ale brzdou není zákon, vyhláška, ale právě MO, přes které nejede vlak.
N kakr - ® Pá 25.1.2008 8:16:47
MRKnato:
pouze jsem vyvracel Tvé prohlášení o nutnosti být organizován abys mohl lovit ryby. Sám uznáváš, že to jde.
Hraji nikoho neblbne, bohužel znovu musím konstatovat, že se snažíš diskutovat o věcech o nichž nemáš ánunk.
N kakr - ® Pá 25.1.2008 8:10:29
Dodlinka:
vytrháváš věci z kontextu, nicméně na takto položenou otázku odpovídám, že takovou vodu neznám.
N Dodlinka - ® Pá 25.1.2008 7:52:23
kakr: Ptal jsem se tě na kterých TEKOUCÍCH vodách osvobozených od svazového hospodaření mohu chytat. Neodpověděl jsi mi, jen tu dál demagogicky zkresluješ fakta.
N Orion - ® Pá 25.1.2008 0:51:39
Petr Koch:Ano brzo budou padat hlavy.
Svazy jsou sami sobě nebezpečné.Jsou jako časovaná bomba a je jen otázkou času,kdy někdo spustí odpalovací mechaniku.
N MRKnato - ® Pá 25.1.2008 0:03:39
Kakr :
1) Nebýt organizován ve svazu a chytat za stejných podmínek jako člen (povolenka, známka, úhrada brigády) nejde. Jde lovit za jiných, o dost horších podmínek, to ano. Za těchto podmínek (finančních) mohu i lovit bez povolenky, při jednorázovém úlovku do 5.000,-, ale já toho fakt moc nepoberu...., tyto věci mě ale netrápí, jsem člen svazu.
2) Uživatel většiny revírů u vás je svaz, jiná právnická osoba jako v ČRS, ne MO.
3) Vaše MO stejně jako jiné v MRS hospodaří jako MO v ČRS :
"MRS na základě pověření výkonem některých činností souvisejících s výkonem rybářského práva, které jim bylo uděleno ve smyslu ustanovení § 4, odst. 10, věta druhá zákona č. 99/2004 Sb."
4) Jsi hospodář revíru MRS a plníš zaryb. plán jako hospodáři v ČRS, jsi odpovědný za zarybňování, nikoliv za plán.
5) Tak jako v ČRS můžete podávat návrhy uživateli na změny týkající se revírů a zaryb. plánů.

Kakře, naprosto jsi naplnil mé očekávání a moji předpověď z příspěvku medvědovi - MRKnato - ® Čt 24.1.2008 16:06:01.
Teď se ale opravdu ptám, proč tu hraji blbne lidi a tvrdí, (že výbor MO a hospodář MO) může změnit zaryb. plán? To zcela vážně tvrdil. Nic co by k tomu vaši, nebo jinou MO opravňovalo, jsi neuvedl, potvrdil jsi opak a to co jsem říkal já. Proč mu to nevysvětlíš? Mě jsi to "vysvětlil" a situace v MRS se tedy neliší od situace v ČRS. Lehké odlišnosti jsou v generování prostředků pro plánované zarybňování.

hraji též vnesl silně paušalizující názor, se kterým nesouhlasím, a to že svaz jsou MO a rybáři kteří rozhodují. Rozhodovat a to fundovaně by měl ale někdo jiný, zvláště v otázce P revírů a tekoucích MP vod. (Neměl by to být výbor MO s hospodářem MO tuplem)..... svaz je zpacifikovaný, host vyhání vrchního, to je ale divná nová doba....
N bobrmann - ® Čt 24.1.2008 21:15:57
petr koch-jen aby mi přez noc neslezly nehty a vlasy,radši budu přemýšlet o blondýnkách.ve dvou se lépe přemýšlí
N Petr Koch - ® Čt 24.1.2008 21:06:21
bobrmann - ® :o) jj, stavím se, takhle před spaním není špatný trochu popřemejšlet, co to tam ten kocháč plácal:o)))
N bobrmann - ® Čt 24.1.2008 21:05:02
kakr petr koch-zase přijdte do diskuse super pokec
N Petr Koch - ® Čt 24.1.2008 21:02:09
kakr - ® : konkrétně mě vadí argumentace, nemusíš být člen svazu, nejsou tady jen vody svazové. Ale sám víš, že vody na kterých se dá provozovat lov udicí jsou skoro všechny v hospodaření svazů. Nicméně je mi to u.......Brzo budeme kňučet a budou padat hlavy. Já si myslím, že další sjezd bude podstatně dřív :o( A mám trochu obavu z toho, že následný stav nebude o moc lepší než za hospodaření svazu.
N kakr - ® Čt 24.1.2008 20:55:39
Petr Koch:
prosím konkrétně, co je v mém postoji nabubřelého, rád se poučím. Můžeš na mejl, pokud to nesnese být veřejné.
N kakr - ® Čt 24.1.2008 20:52:00
bobrman:
přemÝtej dále, možná na to dojdeš sám.
N Petr Koch - ® Čt 24.1.2008 20:51:39
bobrmann - ® : promiň, ale víc nenapíši.....
N bobrmann - ® Čt 24.1.2008 20:49:38
petr koch-můžeš být konkrétní zajímá mě to?????????
N Petr Koch - ® Čt 24.1.2008 20:48:17
kakr - ® : tohle je ale dost nabubřelej postoj. Aby jsi se brzo nedivil. Vypadá to se svazy dost zle. A o spoustu vod přijdem. Ale patří nám to, třeba se proberem.
N kakr - ® Čt 24.1.2008 20:42:18
Dodlinka:
MRKnatovi jsem vyvracel jeho tvrzení, že nemusí být organizován v žádné MO nebo Svazu aby mohl lovit ryby., to je fakt. Vod, které to umožňují je dostatek.
Dále jsem napsal, že pokud chce někdo lovit na revírech svazových, je mu to umožněno a členem svazů být nemusí., to je další fakt.
Celý můj příspěvek se týkal jen vztahu organizován v MO či ne. Perlu jsi do toho vnesl Ty.
Máš snad jiný názor? Rád si ho přečtu.
N bobrmann - ® Čt 24.1.2008 19:57:50
kakr-tiše doma přemýtám jestli takový znalec rybářského práva by nám nemohl vysvětlit proč právní ochrana ryb obecně nezaznamenala větší pokrok tedy za posledních 100let

N hraji - ® Čt 24.1.2008 19:18:08
Dodlinka: ale kakr nemluvil speciálně o pstruhových vodách a nemluvil o nich ani MRKnato. Na to, aby sis zachytal na pstruhové vodě, opravdu nemusíš být členem svazu. Tekoucí vody patří státu a ten zatím žádnou soukromé osobě nepronajal, ale to přece není chyba svazu. Pstruhy, duháky a siveny můžeš lovit na soukromých vodách již dnes.
N Dodlinka - ® Čt 24.1.2008 18:32:44
kakr: Tak tohle je perla. Můžeš mi tu napsat na které tekoucí (nejlépe pstruhové) vodě "osvobozené" od svazového hospodaření si mohu zachytat?
kakr - ® Čt 24.1.2008 9:53:39
MRKnato:
zase blábolíš, abys mohl lovit ryby nemusíš být organizován v žádné MO , potažmo ČRS. Díky rozvíjejícímu kapitalismu je v ČR dostatek možností, jak si ryby zachytat za patřičný peníz na vodách, které jsou od jha svazolovu osvobozeny.
N certbert - ® Čt 24.1.2008 17:15:18
JKL - ® nejsi sám-:o)))
N JKL - ® Čt 24.1.2008 17:08:43
hraji ,kakr : Smekám, to je neuvěřiitelná trpělivost a ukázka asertivity. :-))
N kakr - ® Čt 24.1.2008 16:52:23
MRKnato:
po druhé během jednoho dne jsem nucen konstatovat že zase blábolíš. Již jednou jsem Ti napsal jak se věci mají, ve své nekonečné dobrotě to sem hodím ještě jednou a prosím , přečti si to.
Doporučuji též shlédnout § 11 Zákona 99/2004 Sb.
V průkazu hospodáře mám od příslušného rybářského orgánu jako obvod působnosti napsáno:
SVITAVA 1.

Otázka: Krajské povoleny MRS
MRKnato:
někdy dříve jsem napsal, že chceš diskutovat o věcech o nichž nemáš ánunk.Vánoce se kvapem blíží a ta atmosféra doléha i na mě tak následující ber jako můj vánoční dárek pro Tebe.
Statut výkonu rybářského práva na revírech MRS:
Na rybářských revírech na nichž byl MRS přenechán výkon rybářského práva, hospodaří jednotlivé MO MRS na základě pověření výkonem některých činností souvisejících s výkonem rybářského práva, které jim bylo uděleno ve smyslu ustanovení § 4, odst. 10, věta druhá zákona č. 99/2004 Sb.

Místní organizace hospodaří na revírech samostatně a jsou přitom vázány obecně závaznými právními předpisy o rybářství, rozhodnutími orgánů státní správy rybářství, Bližšími podmínkami výkonu rybářského práva na revírech a rozhodnutími orgánů Svazu. Za plnění povinnosti hospodáře a závazného zarybňovacího plánu nesou odpovědnost hospodáři a zástupci hospodářů. Za tím účelem hospodáří a jejich zástupci zajišťují potřebné množství a dopravu násadových ryb buď z vlastní výroby nebo nákupem od jiných MO MRS, nebo dalších výrobců. MO mají povinnost jakýkoliv nákup rybích násad mimo svazovou distribuci projednat s odpovědným pracovníkem sekretariátu MRS.

MO je povinna dodržovat zarybňovací povinnosti ve stanoveném rozsahu podle zarybňovacích plánů na daný revír. V případě překročení kusové hmotnosti vysazených ryb, je hospodář na daném revíru povinen splnit zarybňovací povinnost v kusech (bez možnosti přepočtu). Přepočítávací koeficienty je možno použít pouze v případech, kdy je k dispozici násada mladší, než uvádí zarybňovací povinnost. MO nesmí vysazovat ty druhy ryb, které nejsou k vysazování předepsány.
MO MRS provádí ostrahu rybářských revírů, kontrolují dodržování ustanovení Bližších podmínek výkonu rybářského práva, provádí potřebné hospodářské zásahy na revírech, kontrolují čistotu vody ve svěřených revírech. Jejich zástupci se zúčastňují jednání, týkajících se svěřených revírů. V případě potřeby na základě změněných biologických podmínek nebo i jiných příčin podávají návrhy na změny popisu rybářského revíru, žádají o změny v zarybňovací povinnosti, o výjimky z Bližších podmínek výkonu rybářského práva nebo případně o výjimky ze závazných právních předpisů.
Je to jen část, celý Statut máš na stránkách www.mrsbrno.cz
Přeji hezké vánoční svátky.

Vánoce máme za sebou, tak Ti přeji hodně rybářských úspěchů a nediskutuj o věcech o nichž nemáš ánunk.
N MRKnato - ® Čt 24.1.2008 16:35:26
hraji : není nic jednoduššího, než se přeptat u orgánu, který povolil výkon ryb. práva. Pokud máš pravdu, tak je to precedent pro ostatní MO, jak si přijít na více násad do svých revírů, to by bylo úžasné až na to, že to musí někdo zaplatit a jsme rázem u společného rybolovu, který v obdobných formách existuje jak v ČRS, tak i MRS.
N hraji - ® Čt 24.1.2008 16:24:02
MRKnato: opravdu jsi přesvědčený, že tahle tvoje teorie je pravdivá? Pokud ano, škoda dalších slov a písmenek.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 17 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNaviják SPRO Freeliner XS 6000 + druhý zdarma

Za 2.299
Špičkový naviják s volnoběžnou brzdou za vynikající cenu v akci jeden + druhý totožný zdarma.

akce, rybareniSada signalizátorů Prologic Firestarter 3+1

Za 1.799
Zdařilá sada signalizátorů Prologic Firestarter s bezdrátovým vysílačem a bezdrátovým příposlechem.

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
PEPA cestovní kancelář s.r.o. PEPA cestovní kancelář s.r.o.

Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina, Panama, Maledivy,...