MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

rybářský řád

Mohl by někdo zodpovědně objasnit, kde a nebo na základě čeho člen, musí platit nebo odpracovat brigádnické hodiny, i když si nebere na daný rok povolenku?????????

Autor diskuse: pepan
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 1.3.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Zdeněk - ® Út 9.3.2004 8:21:45
Stanovy - § 3 - Členství
5) Členský příspěvek se skládá:
c) z pracovního ročního příspěvku, který je možné nahradit finančně (§ 4 odst. 2, písm.d)
Stanovy - § 4 Práva a povinnosti
d) účastnit se výkonu rybářského práva a po vydání povolenky i sportovního rybolovu

Jednací řád, čl. 6:
3) Pro zachování členství postačí zaplacení pravidelného peněžního příspěvku (členské známky). Tomuto členovi však nemůže být vy­dána povolenka. Místní organizace vyznačí tuto skutečnost do členské legitimace v rubrice "Záznam o výdeji povolenky" leto­počtem a slovy "bez povolenky".

Jednací řád - Čl. 56
1) Povolenky k rybolovu se vydávají řádným a nezletilým členů na základě platného rybářského lístku, platné členské legitimaci v níž je potvrzeno splnění členských povinností za uplynulý rok.
Z toho všeho mi vyplývá, že členovi stačí platit členské příspěvky a pokud si chce vzít povolenku, musí mít za předchozí rok odpracován členskou schůzí stanovený počet hodin nebo uhradit v Kč. A pokud se týká cen povolenek? Už pravděpodobně brzy zažijeme mírný šok, až se začne uplatňovat nový rybářský zákon, kde je vše postaveno na vlastnictví nebo nájmu atd. A za vše se bude platit.

N Rudy Po 8.3.2004 23:18:20
Pepane povolenka není dotovaná ani podhodnocená,vypočítává se s průměrné ceny ryb.Kdyby byla dotovaná tak by nastála kolem 700 Kč ale podstatně za vyšší cenu.Kdyby stála tolik kolik navrhuješ tak nejsou rybáři ale lovci.Ani při vstup do EU si naše malá rapublika nemůže dovolit to co ty navrhuješ.
N pepan So 6.3.2004 9:20:10
Vidím z odpovědí, že moje otázka není mnoha rybářům jasná. Můj názor je, že organizace tím řeší dotování povolenky. Pokud dnes stojí povolenka cca 1000 Kč,
je to cena podhodnocená při dnešních cenách ryb, které se pohybují okolo 50Kč/kg. Podle mě by měla stát povolenka okolo 5000 Kč a celosvazová 10 000Kč a byly by vyřešeny všechny problémy. Myslím si, že po vstupu do EU k tomuto vývoji dojít musí, jinak v našich malých klimatických podmínkách se budeme jezdit dívat na ryby do nějakých akvárií.
N Kataban - ® Pá 5.3.2004 13:10:15
Rudy: v UH je to tak, že když stavíš barák a chytáš, musí se platit členské známky, ale od brigád jsi oproštěn, aniž by jsi musel brigády platit. Asi je to ale v každé organizaci jinak.
N Rudy Pá 5.3.2004 12:38:16
Oggy musím ti odporovat,chápu členskou známku ale nepochopím proč dělat nebo platit brigády když nechytám.Budu-li stavět barák 8 let a platit brigády když peníze potřebuji na něco jiného mi připadá nesmyslné.V některých spolcích nejsou brigády za 300 nebo 500 ale taky za 1000 a více.Tobě to připadá normální a hlavně.morální?Ve statutech společného hospodaření je jasně napsáno že povolanka k lovu může být vydána jen v případě splnění pracovních povinností za uplynulý rok.Nezlob se na mně ale v tom případě mohu přerušit členství a koupit si podnikatelskou povolenku za 5000 Kč a nemusím být ani členem organizace.
N oggy - ® Čt 4.3.2004 12:49:18
Jako jednatel MO ČRS sem se touto otázkou již zbýva, a stanovy ČRS jednoznačně udávají, že každý člen Českého rybářského svazu musí pro zachování členství plnit své povinosti a platit členský poplatek(známku). Mezi povinosti patří jednoznačně i brigády. Povolenka je jen jakousi odměnou. Sám nedovedu pochopit, že někdo místo práce raději zaplatí, než aby udělal něco pro ryby nebo pro přírodu. Chápu, že jsou organizace, kde ta možnost prakticky není a upřímně za sebe jsou peníze potřeba, ale když už chci rybařit, neměl bych kolem tý vody taky něco udělat. Sám a i ostatní členové výboru se aktivně zčastňují brigád i přesto, že tuto povinost nemají. Je to to samé, jako by myslivec chodil do lesa jako Sniper a za celý rok nezakrmil, nebo třeba se šel jenom projít po lese. Toť k dotazu.
N Rudy Út 2.3.2004 19:28:48
V rybářském řádu se nemůže psát o odpracovaných brigádnických hodinách a to z důvodu, že toto upravují Stanovy a popřípadě Jednací řád. Podle toho jak se usnese členská schůze organizace je stanovena částka za placenou 1 hodinu brigád, kolik hodin musí člen odpracovat popř. nahradit např. obilím a v jakém množství. U nás to je 10 hodin odpracovat - nebo zaplatit 500,-Kč - nebo odevzdat 150kg obilí. Osvobozeni od brigád jsou žáci, ženy a důchodci starobní a plně invalidní. Mládež má povinnost 6 hodin a osoba starší 18 let - student - 8 hodin.
N Frk - ® Po 1.3.2004 21:20:46
Marin/ Chystej si futrál. ;)))
N Laďa Po 1.3.2004 20:32:18
U nás to funguje tak, že při odevzdání povolenky (hodiny jsou už uzavřené) ti poznamenají do člen. průkazu: členské povinnosti splněny. Pak máš nárok na novou povolenku. Ty hodiny jsou odpracované na rok dopředu - nelze převádět. V ryb. řádu jsem o tomto nic nenašel, ale je pravděpodobné, že je usnesení členské schůze staršího data.Jinak je taxa 50 Kč/hod.
N Martin M. - ® Po 1.3.2004 20:25:35
otazecka: pokud bych si mohl zaplatit jen clenstvi bez brigad, co by mi branilo si jako brnak zaplatit (pouze) clenstvi napr. v Praze a koupit si celorocni "hostovaci" povolenku v Brne pro JM? Pri prodeji v jinem kraji prece nezjisti, jestli mam nebo nemam brigady nekde jinde, nebo jo?
N pepan Po 1.3.2004 14:08:56
U nás na schůzi bylo řečeno, že to vychází z rybářského řádu a že organizace proti tomu nic nemůže dělat. Takže už 3 roky, když nechci na daný rok povolenku moji místní organizace, protože jsem v zahraničí, musím kromě členského příspěvku zaplatit i brigády 50Kčúhod. Možná, že ten krajský diletant Šmíd, co si hraje na hospodáře, si to vymyslel a my jako poslušní blbci, toto platíme.......
N dantex - ® Po 1.3.2004 12:28:30
členské povinnosti určují stanovy - vyžádej si je ve své organizaci
N Marin - ® Po 1.3.2004 11:30:50
tady se najde někdo, kdo si nekupuje povolenku?
To bych nepřežil :-)
N Rudy Po 1.3.2004 10:17:08
Jednací řád pro organizace mluví jasně:jestliže si nebereš povolenku nemusíš mít ani brigádnické hodiny.Povolenka se vydává pouze na základě splnění členských povinností.Toznamená zaplacení členského příspěvku a splnění pracovních povinností.Když nechytám tak nemusím pracovat.Jestliže si zaplatím brigády nebo odpracuji za uplynulé období a nechytám tak se mi toto převádí na další rok.
N Mates(původní) Po 1.3.2004 9:45:30
U nás se musí plati členství+brigády i když si povolenku nebereš,prý se to zneužívá nějak?????????????
N Véna S. - ® Po 1.3.2004 9:31:35
Pokud máš splněny členské povinnosti za loňský rok a letos si nebereš povolenku, pouze platíš členství, mělo by se ti toto plnění převádět na další rok. Alespoň tak to funguje u nás. Informuj se ve své MO, každá MO to může mít upraveno trochu jinak.
N Many - ® Po 1.3.2004 8:50:55
jako brach,je to věc organizace,dozvíš se zpravidla na schůzích MO.U nás 10hod nebo 700 kč.
N Lupen Po 1.3.2004 7:05:02
Taky si myslím, že je to tak vše záleží na organizaci. Na členské scůzi se odsouhlasí počet hodin k odpracováná nebo případná alternativa peníze, obilí, pečivo atd. U nás máme 20 hodin ,nebo 50kč/hod, 2q obilí.
N brach - ® Po 1.3.2004 6:39:37
Tohle nenajdeš nikde - záleží pouze na organizaci, jak to stanoví.
Např. u nás platí, že brig.hodiny (15) musí odpracovat nebo zaplatit (1050.-Kč) pouze v případě, když chce povolenku.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBivak Prologic Cruzade Session Bivvy + zimní přehoz zdarma

Za 8.690
Akční cena! Čerstvá novinka v naší řadě Cruzade – bivak Cruzade Session Bivvy nabízí dostatek vnitřního prostoru pro každého rybáře.

akce, rybareniGABY Polštář Sumec velký 115cm

Za 459
Rybářský plyšový polštář z naší nabídky je vyroben z hebkých a měkkých materiálů, a proto je velice příjemný na dotek. Polštář je vyrobený výhradně z polyesterových anti alergických materiálů.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RS Fish rybářské potřeby s.r.o RS Fish rybářské potřeby s.r.o

Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73