- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vlasec na přívlač
Jaký používate vlasec na vlačku ? Ja jsem měl vvloni sufixe 0,22 na pstruhy a menší dravce pevnost dobra a ani se poměrně nekroutil . Letos jsem si koupil ten samej a bez problemu ho přetrnu v ruce tak nevim . Kterej je podle vás nejlepší ? (pstruzi a Štiky)
Autor diskuse: loki - Profil , 18.2.2004 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
jidoš - Profil | So 28.2.2004 12:44:06
( jidoš: ty fakt vláčíš na pstruhy s 0.10 mm vlascem? Promiň... je přece naprostá, ale úplná blbost... )
Otto: Chtěl bych se zeptat proč je to naprostá blbost??? Slušná 0,10 má nosnost okolo 2 kg. Tak velké pstruhy jsem bohužel nechytal (bylo to tím, že tam nebyli), jestli ty ano tak je doopravdy blbost používat 0,10. A nemusíš tento příspěvek číst dál, ale pokud je nechytáš, můžeš si ho dočíst.
Používat 0,10 není blbost „pouze“ zbytečnost (dá se v klidu použít tlustší), ale dá se použít i 0,10. Na potoku, kde jsem kdysi vláčel (nyní na to už kašlu, zregulovali ho a stojí úplně za ho…o) můžeš použít i dvaadvacítku, stejně tam nahazuješ max. na 7-10 m. Ale já jsem používal 0,10 – 0,18.
Když jsem používal 0,10:
· Ani jednoho pstruha jsem neurval při zdolávání!!!
· Ani jednoho pstruha jsem neurval při záseku!!!
· Pár peří (hauzerů jsem urval) ovšem např. při vyklepávání z vázky 0,10 byla od nárazů olůvka dost poškozená.
· Ostatní nástrahy nepoškozovali vlasec (twitry, woblery, rotačky atd.) proto jsem je při vázce neurval, po vyplašení ryb jsem pro ně došel.
· Použitý prut – jedna z největších žvejk na trhu. (min. 2 g – max. 10 g) S deseti gramovou nástrahou bys ho měl při vláčení vohnutej až k rukojeti.
· To se snad ani nedá používat 10 g nástrahu na pstruhy, po náhozu by byly dva metry pod břehem. (na potocích o šíři 1 – 4 m)
Proč je teda tak velká blbost chytat s 0,10?? (stejně většina 0,10 bude ve skutečnosti 0,12 a stou je taky blbost vláčet). S čím chytáš s pletenkou?:o))
Otto: Chtěl bych se zeptat proč je to naprostá blbost??? Slušná 0,10 má nosnost okolo 2 kg. Tak velké pstruhy jsem bohužel nechytal (bylo to tím, že tam nebyli), jestli ty ano tak je doopravdy blbost používat 0,10. A nemusíš tento příspěvek číst dál, ale pokud je nechytáš, můžeš si ho dočíst.
Používat 0,10 není blbost „pouze“ zbytečnost (dá se v klidu použít tlustší), ale dá se použít i 0,10. Na potoku, kde jsem kdysi vláčel (nyní na to už kašlu, zregulovali ho a stojí úplně za ho…o) můžeš použít i dvaadvacítku, stejně tam nahazuješ max. na 7-10 m. Ale já jsem používal 0,10 – 0,18.
Když jsem používal 0,10:
· Ani jednoho pstruha jsem neurval při zdolávání!!!
· Ani jednoho pstruha jsem neurval při záseku!!!
· Pár peří (hauzerů jsem urval) ovšem např. při vyklepávání z vázky 0,10 byla od nárazů olůvka dost poškozená.
· Ostatní nástrahy nepoškozovali vlasec (twitry, woblery, rotačky atd.) proto jsem je při vázce neurval, po vyplašení ryb jsem pro ně došel.
· Použitý prut – jedna z největších žvejk na trhu. (min. 2 g – max. 10 g) S deseti gramovou nástrahou bys ho měl při vláčení vohnutej až k rukojeti.
· To se snad ani nedá používat 10 g nástrahu na pstruhy, po náhozu by byly dva metry pod břehem. (na potocích o šíři 1 – 4 m)
Proč je teda tak velká blbost chytat s 0,10?? (stejně většina 0,10 bude ve skutečnosti 0,12 a stou je taky blbost vláčet). S čím chytáš s pletenkou?:o))
Karel - Profil | Čt 26.2.2004 16:29:02
Byron 0.15 nebo 0.16 na pstruhy. Tefloncoated je OK. Na stiky snuru, ale uvazuji, ze ji vymenim za 0.22 Byron. Pevnosti vlascu jsou dostatecne, tak proc utracet.
Jeronimo - Profil | St 25.2.2004 23:39:16
>>>carrot
ja byl na orlíku letos poprvý takže sem to tam jenom zkoušel....kamarád mě pozval na chatu ma jí myslim v Kamenici. Odpoledne sem místňákum předved jak je důležitý vnadit..chyt sem 6 kaprů za hoďku a půl a večer sem si šel zavláčet...dravců jak nas... ale tahal sem jenom ty woblery.
vlasce:
všichni furt řešej jestli třeba 0,14 je málo nebo moc ale podle mě to závisí na prutu!
je potřeba si uvědomit jakou sílu s prutem vyvyneme....a potom při dostatečně jemném prutu de vláčet i s tou 0,10.....co si o tom myslíte?
ja byl na orlíku letos poprvý takže sem to tam jenom zkoušel....kamarád mě pozval na chatu ma jí myslim v Kamenici. Odpoledne sem místňákum předved jak je důležitý vnadit..chyt sem 6 kaprů za hoďku a půl a večer sem si šel zavláčet...dravců jak nas... ale tahal sem jenom ty woblery.
vlasce:
všichni furt řešej jestli třeba 0,14 je málo nebo moc ale podle mě to závisí na prutu!
je potřeba si uvědomit jakou sílu s prutem vyvyneme....a potom při dostatečně jemném prutu de vláčet i s tou 0,10.....co si o tom myslíte?
carrot - Profil | St 25.2.2004 17:49:31
>>>jeronimo
ja na woblery stesti nemel, ale zase na twistery jo, ale do krabicky bych si je nedal... fuuuj
dravce jsem uvlacel tri za tri dny... to byla hruza, ale chytal jsem jen ze brehu
ja na woblery stesti nemel, ale zase na twistery jo, ale do krabicky bych si je nedal... fuuuj
dravce jsem uvlacel tri za tri dny... to byla hruza, ale chytal jsem jen ze brehu
Otto - Profil | St 25.2.2004 16:10:57
jidoš: ty fakt vláčíš na pstruhy s 0.10 mm vlascem? Promiň... je přece naprostá, ale úplná blbost...
Jeronimo - Profil | Út 24.2.2004 19:30:44
carrot: ja si letos na Orlík nemůžu stěžovat!
dravců sem moc neuvláčel ale vytáh sem asi 4 rapaly a spoustu jinejch nástrah.....
Jinak k těm vlascum už 6 let používam 0,18 Byrona Stratos a podle mě poměr cena kvalita je takřka nepřekonatelnej....a když máš háčky z jemnýho drátu tak je tahem přes vlasec narovnáš....souhlasim s Milosem ...Byron Stratos 0.18 je dobrá volba
dravců sem moc neuvláčel ale vytáh sem asi 4 rapaly a spoustu jinejch nástrah.....
Jinak k těm vlascum už 6 let používam 0,18 Byrona Stratos a podle mě poměr cena kvalita je takřka nepřekonatelnej....a když máš háčky z jemnýho drátu tak je tahem přes vlasec narovnáš....souhlasim s Milosem ...Byron Stratos 0.18 je dobrá volba
carrot - Profil | Po 23.2.2004 11:29:12
>>>gauss
kdyz jsi narazil zrovna na tohle, extrem to byl letos na Orliku, kdy jsme na mnoha mistech tahali jen a jen vlasce, ruzne a ruzne prekroucene a prekrizene, museli tam byt vsude podvodni pavuciny, dobra polovina nahozu koncila utrzenim, tak me napada, ze na takove vode muzes chytat treva na 0,40 a rybe to divne neprijde
kdyz jsi narazil zrovna na tohle, extrem to byl letos na Orliku, kdy jsme na mnoha mistech tahali jen a jen vlasce, ruzne a ruzne prekroucene a prekrizene, museli tam byt vsude podvodni pavuciny, dobra polovina nahozu koncila utrzenim, tak me napada, ze na takove vode muzes chytat treva na 0,40 a rybe to divne neprijde
Gauss | Po 23.2.2004 11:03:19
JJ nekdy je to fakt sila kdyz vytahnete nejaky kus vlasce ktery tam nekdo pred vama urval .. to leckdy nevite jestli tam chytal nebo kotvil parník :)
Milos - Profil | Po 23.2.2004 7:57:53
ja pouzivam Byron Stratos 0.18 nebo Byron Ghost 0.18, bez problemu, zatim nej stika 65 bez lanka, ted chci vyzkouset Spoma Line 0.14 na mini nastrahy, myslim bila ryba, vypada dobre.
Shimano | Po 23.2.2004 7:06:57
loki:0,22 na pstruhy???????????????????????
já sem měl 0.18 a už sem si připadal jako vrahoun.
jo na dravce sem měl nejdřív (ze začátku sezony)
0,18 a zhruba v říjnu sem přemotával na 0,14...
ale ty ses ptal taky na značku takže dobrej levnej
vlasec na privlac znam jenom jeden Robinson
Evolutch Casting Fluo v průměru 0,17 a 0,19 plus
wolfram nebo direct fly na konec mont. ...
Ale to je fluo vlasec takže spíš na télo....
No moc sem ti asi nepomoh ale snazil sem se..:-)))
já sem měl 0.18 a už sem si připadal jako vrahoun.
jo na dravce sem měl nejdřív (ze začátku sezony)
0,18 a zhruba v říjnu sem přemotával na 0,14...
ale ty ses ptal taky na značku takže dobrej levnej
vlasec na privlac znam jenom jeden Robinson
Evolutch Casting Fluo v průměru 0,17 a 0,19 plus
wolfram nebo direct fly na konec mont. ...
Ale to je fluo vlasec takže spíš na télo....
No moc sem ti asi nepomoh ale snazil sem se..:-)))
jidoš - Profil | Pá 20.2.2004 18:59:14
Reel- jo máš pravdu, ale těch o silónech je tady hafl, jinak s 0,22 bych na pstruhy nikdy nešel to už bych šel radši na sumce:)) loki - pstruzi 0,10 - 0,18. Dravci - 0,14 - 0,25. Podle typu vody, ale na ty pstruhy vol raději tenčí.
Reel - Profil | Pá 20.2.2004 10:18:49
jidoš: Některé otázky se mohou opakovat - jsou přece neustále nové výrobky.....
jidoš - Profil | Čt 19.2.2004 18:17:38
TATO OTÁZKA TADY BYLA MILIONKRÁT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NAJDI SI TO VE VYHLEDÁVAČI!!!!!!!!!!!!!!
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
19:22Úhoří sezona 2012 10522
19:05Trofeje - lín obecný 1
16:24Bleskovky: V Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky 1
14:16Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
12:50Burza na přívlačové nástrahy 33425
11:08Fotky ryb pouze na přívlač 107201
SoRare woblery - Rapala 14054
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . Úlovky na přívlač z Moravy 2
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.











