MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Labe v Poděbradech

Chci to tam zkusit, jaky fleky a co soutok s Cidlinou ?

Autor diskuse: javor
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 31.1.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N sedlo - ® Pá 7.3.2008 20:20:13
Jaké máte zkušenosti s Labem v poděbradech (myslim pod jezem a dál na nymburk),jací se zde dají vytáhnout kapři a amuři,jaká je zde stráž a jiné tipy díky... můj mail je kdyžtak Sedlacek.Ondra@seznam.cz
N Tess - ® Pá 20.2.2004 8:55:01
Jestli zmizeli, tak buď rád, nemám nic proti druhoné rozmanitosti, ale infiltrace sumečka do našich vod byl jednoznačně krok vedle. Nejde jen o to, že mě štve nemožnost chytání na rousnice, ale jde především o to, že je v rybí říši významným potravním konkurentem původních rybích druhů a co více působí obrovské škody na jikrách a plůdku ostatních ryb. Navíc mám pocit, že ho dravci nekonzumují a tudíž nelze přirozeně regulovat jeho populaci
N Tomas - ® Pá 20.2.2004 2:16:38
siro: fakt nevím, ale třeba ti trumani jeden rok z jara šli jak z praku(ještě v dubnu a květnu) a od května, června, jako když utne a od té doby jsem na Labi nechyt jedinýho. Je to tak 2-3 roky zpět. Proč zmizli tak najednou?
N siro Čt 19.2.2004 17:35:33
Tomas:cejn verzus Vltava je téma,které nebudu ani komentovat.Připadam si jak dědci"jó před lety to to ještě stálo aspoň za h....";o)))
Možná nebyly poslední roky jen příznivé pro vítěr(nepočitam ten lonský)?
N Tomas - ® St 18.2.2004 21:48:19
siro: to se mi zrovná nezdá, že by přibylo karasů. Těch se na Labi taky moc nenachytá, alespoň ne u nás. Mám pocit, že ubylo i cejnů. Zato sumců je habakuk. A ti malí berou jak dříve trumani. Hodíš žížalu a ani nestihneš dát do vidliček a je tam.
N siro St 18.2.2004 19:19:52
Tomas:Tak si zajeď k Poděbradum tam jsou jich mraky.
Na Vltavě od Práglu po soutok s Labem jich bylo taky dříve plno a teď jsou jen na pár tůních a to ještě v takových velikostech že to nestojí za řeč:o(
Neni to podle mne vinou sumců ale neobstojí v potravní konkurenci karasa stř. .Masivní mizení sumečků se shoduje s masivním obevem karasů.
Nebo je to tím že poslední dobou stojí všechno za ..... .
N Orion Po 9.2.2004 22:33:12
Tess:Tak tak.Svatá pravda.V žádném případě nejseš vedle.To samé se stalo i u nás.
N tess - ® Po 9.2.2004 18:28:21
Myslím, že to nebude jenom problém Labe. Sumci se za poslední roky, dle mého názoru dost myšlenkovitě nasazovali do více revírů v obrovském množství, doufám, že se mýlím, ale vidím budoucnost těchto revírů dost bledě(málo bílé ryby, nemožnost chytání na rousnice).
N Tomas - ® Pá 6.2.2004 23:12:21
V Pardubicích sumečci(trumani) v Labi vymizeli. Jsou teď jen na některých slepých ramenech. Domnívám se že je to práce sumců. Zato se na rousnici chytají malí sumci stejně frekventovaně jako kdysi trumani. Ihned po nahození ryba na háčku.
N tess - ® St 4.2.2004 20:12:49
Potvrzuji krásné plotice a cejny, s dravci je to poslední dobou horší, ale nějací tam ještě jsou(štiky, občas candáti). Jako na celém labi zapomeň na chytání na rousnice, okamžitě tam máš sumečka, mrtvé rybky mi pro změnu ožírali raci... O sumci ze soutoku jsem toho slyšel již spoustu, prý to vždycky napere do Labe a přerve to o šutry. Já sám na něj věřím asi jako na vodníka(a ten existuje:-))) Co se týče kaprů, tak se po zakrmení sdají chytat 50-60ti centimetrový celkem bez problémů, větší spíše vyjímečně a občas berou i celkem poctivě amuři.
N otik - ® Út 3.2.2004 12:26:25
Takový krásný jezero tak máte.
N Robin Ne 1.2.2004 13:18:31
Zase na druhou stranu jsou místa dost daleko od sebe, takže samota to sice není, ale Václavák také ne. Co je však podstatně horší je lodní provoz. Ne velké lodě, ty jedou málokdy, ale magoři na člunech. Kolikrát jsem viděl jak najíždějí nějací blbečci šikmo na břeh směr rybář a těsně před břehem udělaj vlnu až rybář uskakuje. Nebo zastaví loď v půlce řeky před místem kde se chytá a začnou na člunu blbnout. Jinak ryby docela ujdou - cejni a plotky hodně, dravci jakžtakž (nej štika 82 - plave tam i nadále) a místní tady chytali i sumce - při mé přítomnosti však bezúspěšně.
N radek So 31.1.2004 11:38:53
V létě dost obsazeno a kontroly na nočním pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Můj názor je takovej že to není dobrý místo vzhledem k frekvenci lidí.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNGT Konvička Fast Boil Kettle 1.1 L

NGT vám představuje nový model ultralehké konvičky vyrobené z eloxovaného hliníku se sklopným horkuvzdorným držadlem. Hlavní předností této konvičky je tzv. "HEAD TRANSFER SYSTEM" který soustředí plamen vašeho hořáku přímo na dno konvičky bez zbytečného úniku plamenu mimo plochu konvičky.

akce, rybareniKleště Leatherman

Někdy zkrátka nechcete nosit po kapsách tíhu několika desítek nástrojů, ale potřebujete mít po ruce jen to nejzákladnější nářadí.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby Plzeň Rybářské potřeby Plzeň

Plzeň, Hodonínská 57