MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Ministerská povolenka

Jaký zaujímáte názor na vydávání ministerských povolenek. Mají "chudáci poslanci" na toto nárok ?

Autor diskuse: dědek
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 25.1.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Dědek - ® Út 3.2.2004 0:49:38
Dědek.: Chtěl bych tě požádat, aby jsi si tady na MRKu zvolil novou přezdívku. Přezdívku dědek mám asi dva roky registrovanou na sebe v klubu MRKu. Pod touto přezdívkou, mě nejen tady zná spousta lidí, tak bych byl nerad, abychom byli jeden s druhým zaměňováni, zvlášť, když se naše názory, nebo reakce na články atd. můžou lišit. Zkoušel jsem tě najít vyhledávačem v klubu, ale pod Dědek jsem tam jen já. To asi znamená, že nejsi ani členem klubu MRK. Proto si myslím, že to pro tebe nebude žádný problém. Zkoušel jsem to vyřešit e-mailem, ale nevím proč, nešel mi odeslat. Proto volím tuto cestu. Za tvé pochopení ti předem děkuji.
Dědek - Jarda Všolek z Ostravy
N Bubák - ® So 31.1.2004 20:49:09
Brach-držitel min.povolenky má ta privilegia právě proto,že má tuto povolenku.Z tohoto důvodu je vydávána.Rozhodně bych nemněl strach,že ti její držitel vyplení celý rybník.Sám jsem ji mohl mít,ale neviděl jsem důvod vzít si jí.Tato povolenka je vydávána spíše z důvodu P.R. viz Ondra.
N dědek Čt 29.1.2004 12:57:39
brach... Plně s tebou souhlasím, je to jeden z mála příspěvků, který mě potěšil. Z dané diskuze
je vidět, že někteří rybáři vůbec nepochopili problém věci. Ve vyspělé společnosti by měl mít
každý nárok provozovat svůj koníček za stejných podmínek. Je to ostuda a hanebnost vůči členům jednotlivých MO..........
N brach - ® Čt 29.1.2004 6:49:26
Proti "ministerským" povolenkám jsem už pro jejich název. Co to je "ministerská" povolenka? Pokud vím, jsou povolenky celorepublikové, celosvazové, územní, hostovací pro cca 300 000 rybářů, kteří si ji koupí, nebo možná ji některý dostane zadara - za odměnu (alespoň u nás). Proč musí mít držitel "ministerské" povolenky privilegia, příčící se zákonu a z něj vycházejícím RŘ? Proč má držitel "ministerské" povolenky imunitu? A vydávání za zásluhy - k smíchu!! Znám lidi, kteří pracovali v organizacích i 40 let a když jsem pro ně požádal o nějaké ohodnocení (dajli medajli), přišel mi diplom !!, prej ať mu ho předáme na VČS. Zásluhy mají vždy jen ti, kteří jsou na výsluní, event, jejich kamarádi.
Sakra !

MIČE - naprosto nic proti tobě nemám, dokonce z tvých slov cítím, že sám tuto povolenku moc neuznáváš. Přesto bych rád věděl, jak se ministr dozvěděl, že právě tobě má dát povolenku.
N Libec - ® St 28.1.2004 20:09:19
Nic bych neměl proti ministerským povolenkám (které by se vydávali opravdu za zásluhy)jen kdyby se řídily stavajícím rybářským řádem a soupisem revírů.
N .Robo - ® St 28.1.2004 15:49:14
Jen at je maji. Predpokladam, ze kdyz maji cas na ryby, tak aspon jdou prikladem sportovnim rybarum -nerybarum. Kurna, se mi nechce verit ze jsem to napsal. No nic, mazat to nebudu. Ale bylo by to hezky ne? :))
N Mišák - ® St 28.1.2004 13:23:57
K ministerským povolenkám se vyjadřovat je naprosto k ničemu. Např. Křižanovice. Krásná nádrž, bohužel s cedulemi zákaz rybolovu. Jenže ministerská povolenka tam platí. Stačí se podívat do návrhu nového ryb. zákona, který naštěstí neprošel. Co tam bylo????
Cituji ze zákona:
"Ministerstvo může ve výjimečných případech vydat na žádost zvláštní povolenku k lovu, která opravňuje k lovu ryb v rybářských revírech vyhlášených příslušným rybářským orgánem; na vydání povolenky k lovu se nevztahuje správní řád."
Pravdu má Jiří, není to povolenka jen pro poslance, ale bohužel běžný smrtelník ji dostane jen těžko. Chce to mít dobré známé a dost peněz na úplatky :-(
Myslím, že jsou lidi, kteří si ji zaslouží, ale určitě je víc těch, kterým bych dal něco úplně jiného.....
N Robert - ® St 28.1.2004 12:55:55
Problém není v tom, že někdo dostane za zásluhy o rybářství volnou povolenku. Problém je v tom, že ministerstvo rozdává z něčeho, co mu nepatří. Ty povolenky by měl rozdávat ČRS a MRS a nebo klidně kdokoliv, ale měl by si je u ČRS a MRS koupit a pak teprve rozdávat. Samozřejmě předpokládám, že i pro držitele těchto záslužných povolenek platí rybářský řád.
N dodos - ® St 28.1.2004 10:38:50
MIČE: ´Pokud ostatní rybáři budou hledět na ministerskou povolenku, kterou jsi, jako odměnu dostal za svou dlouholetou činnost s pohrdavím , nebo snobeckým pohledem, tak ať si políbí prdel.Mají tu šanci ji dosta taky, ale musí taky proto něco udělat a ne jenom kritizovat.Úpřímně Ti ji přeji a doufám, že ji zaplníš těmi největšími úlovky.
N MIČE St 28.1.2004 10:09:13
Musím potvrdit,že tzv. ministerská povolenka je úplně zdarma.Letos jsem ji také od ministra obdržel,zato,že více jak 25 let převážně zdarma pracuji pro ČRS. Podotýkám,že nejsem ani žádný poslanec,ani žádný významný rybářský funkcionář nad rámec MO.Přesto,vzhledem k tomu, co se o této povolence traduje,mám trochu obavy se s ní vydat na ryby. A ještě poznámku:I nový rabářský zákon s ní počítá.Bude se vydávat i nadále,avšak již za úplatu.
N dodos - ® St 28.1.2004 9:17:12
Chlapi, málo kdo ví, že ministr osobně rozdal ministerské povolenky zasloužilým členům RS, jako poděkování za dlouholetou činnost a práci.Proč by taky něměli být oceněni za to, že se starají o to, abychom na té udici taky někdy něco chytli!A to je jeden z důvodů přoč to tak je.Samozřejmě taky pro reprezentační účely - viz citovaní myslivci a úředníci a poslanci této možnosti využijí, pokud vůbec využijí, v daleko menší míře, než v jaké míře se postarají o úbytek ryb pytláci a hlavně rybáři, kteří nerespektují řád ani etiku.A těch je mnohomem víc a nadělají obrovské škody.Takže diskutujme o tom, jaké učinit opatření , abychom tyto "rybáře - hovada" vypudili, a ne o tom jestli se vůbec podaří poslancovi navázet háček a chytit s velkým štěstím cejna.
N FilipeS - ® St 28.1.2004 8:52:01
Ondra:jako součást určitého lobování ano. Ale v tom případě by ty povolenky měl rozdávat ČRS a MRS. Jakmile si to poslanci (úředníci) prosadí do nějakého zákona, nebo vyhlášky, tak už to není lobování ani pozornost, ale samozřejmost a výsada. V tom já vidím problém.
N Ondra - ® Út 27.1.2004 15:33:48
FilipeS: ne, nikdo se mne neptá, ale myslím, že je to třeba brát s určitou tolerancí a nadhledem, řekněme jako součást P.R. Když dáme poslancům a úředníkům povolenky sami a nebudeme čekat na ministerské, nebudeme mít problémy se zákony do kterých mají úředníci na MZE dost co mluvit. Jistě bychom si asi prosadili zrušení tohoto ustanovení, otázka k čemu by to vedlo. Na světě zadarmo skoro nic není a tohle jsou jenom drobné pozornosti. Jednou už to tady padlo: když myslivci potřebují zalobovat, pustí úředníky a politiky do honideb, taky je to něco stojí, ale tomu odpovídá i výsledek. Může Tě to 100x srát, ale nežiješ v Neználkově slunečním městě soudruha Nosova :-))
N FilipeS - ® Út 27.1.2004 14:51:56
dlouhán: každý zaměstnavatel by si měl zvýhodňovat své zaměstnance ze svého. To by zaměstnanci MZE za chvíly mohli požadovat slevy v soukromém krámu se zeleninou...
ondra: blbost je to co píšeš ty. Když chce někdo někomu něco rozdávat, tak by si to měl nejprve normálně koupit. Výše platu jakéhokoliv úředníka je zcela mimo mísu. Tebe se někdo ptá kolik bereš, když si kupuješ povolenky ????
N Ondra - ® Út 27.1.2004 14:36:57
Je to blbost, opravdu nechápu jak to souvisí s poslancema, pravdu má Jiří, většinou se vydává diplomatickým pracovníkům cizích států a pár úředníkům z ministerstva, ti zas takové peníze nemají, to co oni vydělá slušný obchodní zástupce jakbysmet.
Mirmen: jestli vyděláváš 5-10x méně než ministerský úředník nebo řadový poslanec, tak by jsi snad měl taky dostat povolenku zadarmo - jako sociální případ :-))
N Jirka Út 27.1.2004 13:22:39
Který poslanec má takovou povolenku?
Bez uvedení konkrétního člověka je to zase jenom mlácení prázdné slámy... (sorry Ivo)
N Dlouhán - ® Út 27.1.2004 13:20:35
Podle mého názoru je to sporné. Mám kamaráda, který dělá na MZE jako „řadový úředník“ a ten využil možnosti získat ministerskou povolenku pro zaměstnance na mimo i pstruhové vody za cenu 500,-Kč. Já na tom nevidím nic špatného neb vím, že tento konkrétní člověk pracuje opravdu hodně a navíc za celou sezónu chytil jednoho cejna, kterého pustil (je stejně úspěšný rybář jako já :o)) Je to bonus pro zaměstnavatele, jako například já mám od zaměstnavatele levnější benzín. Navíc plat má na práci, kterou dělá opravdu neuspokojivý.
Problém je spíš v tom, že u poslanců kde plat je znatelně lepší nejsou vidět odpovídající výsledky jejich práce. Věřím, že kdyby nás páni poslanci přesvědčili, že dělají vše pro blaho státu potažmo občanů ČR a ne pro sebe, tak jim jako zaměstnancům státu tuto výsadu nikdo „nezávidí“.
N zlobil Po 26.1.2004 15:19:55
V návrhu nového zákona o rybářství tuto pravomoc MZe nemělo.Poslanec Jan Grůza do svých pozměňovacích návrhů doplnil znovu i toto výjimečné oprávnění (viz stenoprotokol z jednání PS dne 24.10.03, kde je uveden 11. pozměňovací návrh)takto:V §13 odst. 10 zní: Ministerstvo může ve výjimečných případech vydat na žádost zvláštní povolenku k lovu, která opravňuje k lovu ryb v rybářských revírech vyhlášených příslušným rybářským orgánem. Povolenka nahrazuje i rybářský lístek a je vydávána za úplatu. Na vydání povolenky k lovu se nevztahuje správní řád. -Odůvodnění: Tento druh povolenky je vydáván pouze výjimečně a je v plné šíři zpoplatněn. Jako 9. návrh byl předložen návrh vrátit počet udic ze tří na dvě. Ještě více se mi však líbí návrh pod bodem 4) V § 4 odst. 2 se slova "1:10 000" nahrazují slovy "1:50 000" Odůvodnění: Z důvodu PŘEHLEDNOSTI A ROZLIŠOVACÍ SCHOPNOSTI je navrhované měřítko lépe vyhovující!!!
N Reel - ® Po 26.1.2004 14:33:02
Nejen že to není fér, ale je to svinstvo !
N jiri - ® Po 26.1.2004 14:10:14
FilipeS - jasně, to nepopírám, z principu to fér není
N FilipeS - ® Po 26.1.2004 12:58:46
strejka, jiri: ale tady jde snad hlavně o princip, ne?????
N Miloš_diakritický Po 26.1.2004 12:29:26
Ano, poslanci jsou chudáci a já na ně seru a na celou vládu taky. Bylo to tu, je to tady a furt to tady bude. Tohle se nikdy nemůže změnit.
N jiri - ® Po 26.1.2004 11:29:13
all - kolikrát jste ji kdo viděl na vlastní oči :-) Řekl bych že mýtus je většíí než skutečnost. Navíc ministerská neznamená poslanecká... ročně jich je (dlouhodobě) vydáno cca 150 kusů, někdo ji má zdarma někdo za ní platí určitou sumu, mají ji i lidi ze zahraničních ambasád, zaměstnanci ryb. spolků, zaměstnanci ministerstva (i ti v důchodu), apod. Opravňuje k lovu na všech vodách pod ČRS a MRS, neplatí na uzavřené vody typu - vodárenské nádrže apod. - to jsou bajky. Ŕada lidí ji vrací úplně prázdnou, někdo tam má pár docházek, žádný extra masař tam není. Zájem o ní mají především ti kteří už rybařili před tím. Je to pozůstatek z dob "minulých", ale při pohledu z druhé strany - vy byste po ní nesáhli, kdybyste tu možnost měli ?
N strejka Po 26.1.2004 10:55:03
mirnen: rekneme, ze principalne to asi uplne koser neni, ale na druhou stranu si myslim, ze jde u zakonodarcu a vladnich spicek o jednotlivce (jestli vubec), coz na rozpocet a chod Svazu rozhodne nemuze mit vliv, je otazka kolik z tech, kteri maji moznost teto vyhody vyuzit by si sama kvuli treba jen peti dochazkam, na ktere maji cas, sama zarizovala at uz celosvazovku nebo kratkodoubou se zkouskama a brigadama atd. atd. atd. a nasledne pak vedela pri hlasovani o novem zakonu o co jde, myslivci taky brali papalese do lasa zastrilet si...
N Medeo - ® Po 26.1.2004 10:42:38
Ja myslím, že mají proti normálně pracujícímu člověku už dost vyhod. NE!
N Jirka Po 26.1.2004 10:23:47
který poslanec má takovou povolenku?
N mirmen - ® Po 26.1.2004 10:15:49
strejka: mně zase jo. Myslím si, že povolenky je třeba si vážit ( i když to mnozí nedělají). A jestliže platí - ryba smrdí od hlavy, tak by ministerští papaláši a jejich sebranka, KTEROU MY PLATÍME Z NAŠICH DANÍ, aby SLOUŽILA SPRÁVĚ STÁTU A SPRÁVĚ VĚCÍ VEŘEJNÝCH měla jít příkladem a naučit se o rybách to, co musí umět každý kluk,l když chce uspět a získat povolení k lovu. Znát rybu, jak ji zdolávat, šetrně odháčkovat aj.

Jestli někdo, kdo bere třebas 5-10 x víc než ty, já nebo většina chlapů , díky své pozici VIP tuto výsadu chce, tak nevím, proč by nemohl třebas 10 000 YKč nebo i víc zacálovat svazu do jeho rozpočtu a navíc absolovovat třebas školení, kde prokáže, že živého tvora dle pravidel je schopen lovit.

Jinak mi to připomíná carysmus a drzost nejhoršího kalibru.
N strejka Po 26.1.2004 10:00:57
je mi to jedno, tohle me vazne nezere

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tropic Liberec - Nikdo vám nedá více...  Tropic Liberec - Nikdo vám nedá více... 

Moderní e-shop s více než 15 letou historií nabízí přes 80 000 produktů pro všechny rybolovné techniky. Profesionální poradenství a 100%...