- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jedna otázka pro "Fídráky"
Typ vody:Pomalu tekoucí,hloubka 6m.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nzubáč | Út 3.2.2004 9:24:22
Nsiro | Po 2.2.2004 18:24:06
Potřebuji něco hustšího.Jestli je to colmic tak je kámoš i Poddaný hromburác a zlomkopyto.
NMartin M. - Profil | Pá 30.1.2004 22:53:09
Nsiro | Pá 30.1.2004 7:33:40
Koupit síto za 400kč od kterého mi za chvíli odpadnou držadla se mi nechce.
NJanek | St 28.1.2004 6:44:50
NMilan - Profil | Út 27.1.2004 17:48:41
NPavel - Profil | Út 27.1.2004 10:25:04
NJanek | Út 27.1.2004 9:15:56
NPavel - Profil | Út 27.1.2004 7:54:45
NHrubecT - Profil | Po 26.1.2004 17:21:04
NGolem | Po 26.1.2004 17:13:43
NHrubecT - Profil | Po 26.1.2004 16:45:52
http://www.sportovni-rybar.com/show.xh4?mod=article&aid=11
NGolem | Po 26.1.2004 16:44:41
Nmirmen - Profil | Po 26.1.2004 16:42:11
NHrubecT - Profil | Po 26.1.2004 16:39:42
NMilan - Profil | Po 26.1.2004 16:33:23
NPavel - Profil | Ne 25.1.2004 22:37:28
NPavel - Profil | Ne 25.1.2004 22:34:34
NBoris - Profil | Ne 25.1.2004 20:50:38
NŠlehy | So 24.1.2004 19:36:25
NPavel - Profil | So 24.1.2004 18:22:19
NVlasta | Pá 23.1.2004 10:15:59
Lorpio je výborné krmení, akorát špatně lepí, proto ta PV1. S oteplující se vodou a se záběry plotic přidávám vařené konopí, které funguje jako zarážka i na cejny. Jarní nástrahy jedině rohlík, červi se mi absolutně neosvědčili. Snad občas žížalka. Délky forpasů - 40 cm a výš. Se záběry plotic narozdíl od níže uvedených odpovědí zkracuji. Na začátek lovu vhodím max. 2-3 koule velikosti tenisáku a pak jen dokrmuji krmítkem. Někdy zkusím zejména pod jezy rovnou bez krmení a občas to funguje. Chce to znát dno a trefit prohlubeň.
NMates(původní) | Pá 23.1.2004 7:48:06
Je tam spousta kaprů,amuři od 50-110,cejni plotice, pstruh duhový-potoční,okouni.
Braní je hodně závislé na obsahu kyslíku ve vodě.
Každej asi poznal,že mluvim o Kamýku.
Nzubáč | Pá 23.1.2004 7:08:32
NFK | Čt 22.1.2004 22:07:44
Na začátku jara bych to partiklem nepřeháněl, a krmení volil co možná nejemnější.
50% komerčně vyráběné směsi (pokud možno jemně prosáté, bez větších částic),
50% chlebové strouhanky ,
malé množství cca.10dkg(na 1kg základní směsi )anglických vloček ,
posilovač,
barvivo
a v případě potřeby hlínu k zatížení.
Nsiro | Čt 22.1.2004 20:21:13
mirmen:"princip" světlého krmení(buď jsem neměl dost světlé krmení,nebo jsem ho prostě nezaregistroval)by měl spočívat právě v tom že velká ryba se světlých ploch tolik nebojí a pouze prndy se drží po okrajích.Otázka je jestli tebou pozozované větší ryby byly natolik velké aby byly pro svou velikost pro většinu dravců nedosažitelné.
NJanek | Čt 22.1.2004 19:03:26
NJanek | Čt 22.1.2004 19:01:23
NSikula - Profil | Čt 22.1.2004 18:57:42
mirmen: Co stojí Gara Master? Nikde sem jí neviděl...
Nmirmen - Profil | Čt 22.1.2004 18:35:48
siro:nevím jak s tou barvou v 6 metrech. Nedovedu si představit, jestli tam ryba ještě vidí a rozpoznává barvy ( ať už návnad, nebo nástrah). Jestli jede jen podle čichu nebo hmatu, tak by se dalo chytat třebas na perník (Pardubickej).Na mělčích vodách a čiré vodě jsem viděl, jak větší ryby jezdí jen na okraji a na světlou plochu nejdou ( proto taky chytám i na krmítko chvílemi i mimo zakrmené místo).
Nsiro | Čt 22.1.2004 17:38:32
Já používam Lorpio plotici ředěnou jemnou strouhankou+M.V.d.Eynde nebo superbremix.Jako partikl mačkané ovesné vločky.Při trochu teplejší vodě sunar.Šrot nedávam vůbec.
Dost lidí co znám přidává sůl,já naopak rozpuštěný karamel a taky dobrý.
S délkou návazce volím podle potřeby,většinou začínam na těch 25cm.
Jako nástrahu pařenku.
Chodím na jaře na místa kde lidi přez zimu krmí labutě,a červ je tam tak trochu propadák.
NOsprey - Profil | Čt 22.1.2004 16:49:11
NČabas | Čt 22.1.2004 12:51:54
NMates(původní) | Čt 22.1.2004 11:29:45
Nmirmen - Profil | Čt 22.1.2004 11:20:26
Je škoda, že se v poslední době k otázkám, kde se lidi hádají, vyjadřují skoro všichni a tam, kde se o něco jedná, tak nestojíme zkušenějším za odpověď. Já Ti toho moc neřeknu, protože se stále učím. Některé směsi jsou pěkně popsány v článcích ( Kalina a jiní, něco dohledávám v archivních otázkách ). A pak zkouším míchat,a když se mi daří, tak na příští navštěvu revíru si nesu to, co jsem měl minule.
A hlavně - místo, místo, místo. Letos jsem seděl 10-15 metrů od mého oblíbeného ( bylo obsazené) a za hoďku ani ťuk, zatímco za terenní nerovností si rybáři fídr vychutnali, takže mně ani vnadění nebylo nic platné.
NMates(původní) | Čt 22.1.2004 11:09:07
Používáš anglickou vločku?
Nmirmen - Profil | Čt 22.1.2004 10:02:31
a)zima strouhanka 5/10, gara master 2/10,vařená ochucená sojová drť 2/10, ovesné vločky 1/10
b)jaro 3/10 strouhanka,3/10 gara master, 2/10 vločky,1/10 kroupy(rýže)1/10 kukuřičný šrot
c)konec jara, teplota od 14-5 °C výš:
2/10 strouhanka, 3/10 gara master, 2/10 vločky,2/10 kroupy, 1/10 šrot
Přidávám hrstku naklíčených a pak uvařených konopných semínek, případně posilovače.
Hlínu domíchávám podle vody, jak proudí, jak dostat na dno.Chci vyzkoušet pudink, občas namíchávám i hrstku rybí moučky.
Do krmítek dávám hlavně kupovanou směs, gara master. ( rychle se připraví u vody a nemusím doma připravovat množství, které bych pak třeba nevyužil a jen hodil do řeky při skončení lovu).
Návazce-většinu mám od 25 do 50 cm. Pokud neberou důvěřivě, tak zkouším jít až na 70 cm.
Nástraha: vždy mám s sebou rohlík a patku chleba a hnojáky, při teplotě vody od 6-7°C výš i bílé červy a zkouším co se osvědčí a na to chytám. Občas experimentuju, zkouším a rád chytám na sýrové těsto, kterým prohazuju ( asi 15-20 kuliček do krmeného místa).
Kde to žije - feeder
6:49NPickermánia-ultra light fishing 49142
SoNFeederařina na řece 64404
PáNGURU - vše kolem téhle značky 6272
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
Co je nového - feeder + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
15.8.Method Feeder Talian první.misto...
22.8.Feeder Talian 3
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












