- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jedna otázka pro "Fídráky"
Typ vody:Pomalu tekoucí,hloubka 6m.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NBoris - Profil | Ne 25.1.2004 20:50:38
NŠlehy | So 24.1.2004 19:36:25
NPavel - Profil | So 24.1.2004 18:22:19
NVlasta | Pá 23.1.2004 10:15:59
Lorpio je výborné krmení, akorát špatně lepí, proto ta PV1. S oteplující se vodou a se záběry plotic přidávám vařené konopí, které funguje jako zarážka i na cejny. Jarní nástrahy jedině rohlík, červi se mi absolutně neosvědčili. Snad občas žížalka. Délky forpasů - 40 cm a výš. Se záběry plotic narozdíl od níže uvedených odpovědí zkracuji. Na začátek lovu vhodím max. 2-3 koule velikosti tenisáku a pak jen dokrmuji krmítkem. Někdy zkusím zejména pod jezy rovnou bez krmení a občas to funguje. Chce to znát dno a trefit prohlubeň.
NMates(původní) | Pá 23.1.2004 7:48:06
Je tam spousta kaprů,amuři od 50-110,cejni plotice, pstruh duhový-potoční,okouni.
Braní je hodně závislé na obsahu kyslíku ve vodě.
Každej asi poznal,že mluvim o Kamýku.
Nzubáč | Pá 23.1.2004 7:08:32
NFK | Čt 22.1.2004 22:07:44
Na začátku jara bych to partiklem nepřeháněl, a krmení volil co možná nejemnější.
50% komerčně vyráběné směsi (pokud možno jemně prosáté, bez větších částic),
50% chlebové strouhanky ,
malé množství cca.10dkg(na 1kg základní směsi )anglických vloček ,
posilovač,
barvivo
a v případě potřeby hlínu k zatížení.
Nsiro | Čt 22.1.2004 20:21:13
mirmen:"princip" světlého krmení(buď jsem neměl dost světlé krmení,nebo jsem ho prostě nezaregistroval)by měl spočívat právě v tom že velká ryba se světlých ploch tolik nebojí a pouze prndy se drží po okrajích.Otázka je jestli tebou pozozované větší ryby byly natolik velké aby byly pro svou velikost pro většinu dravců nedosažitelné.
NJanek | Čt 22.1.2004 19:03:26
NJanek | Čt 22.1.2004 19:01:23
NSikula - Profil | Čt 22.1.2004 18:57:42
mirmen: Co stojí Gara Master? Nikde sem jí neviděl...
Nmirmen - Profil | Čt 22.1.2004 18:35:48
siro:nevím jak s tou barvou v 6 metrech. Nedovedu si představit, jestli tam ryba ještě vidí a rozpoznává barvy ( ať už návnad, nebo nástrah). Jestli jede jen podle čichu nebo hmatu, tak by se dalo chytat třebas na perník (Pardubickej).Na mělčích vodách a čiré vodě jsem viděl, jak větší ryby jezdí jen na okraji a na světlou plochu nejdou ( proto taky chytám i na krmítko chvílemi i mimo zakrmené místo).
Nsiro | Čt 22.1.2004 17:38:32
Já používam Lorpio plotici ředěnou jemnou strouhankou+M.V.d.Eynde nebo superbremix.Jako partikl mačkané ovesné vločky.Při trochu teplejší vodě sunar.Šrot nedávam vůbec.
Dost lidí co znám přidává sůl,já naopak rozpuštěný karamel a taky dobrý.
S délkou návazce volím podle potřeby,většinou začínam na těch 25cm.
Jako nástrahu pařenku.
Chodím na jaře na místa kde lidi přez zimu krmí labutě,a červ je tam tak trochu propadák.
NOsprey - Profil | Čt 22.1.2004 16:49:11
NČabas | Čt 22.1.2004 12:51:54
NMates(původní) | Čt 22.1.2004 11:29:45
Nmirmen - Profil | Čt 22.1.2004 11:20:26
Je škoda, že se v poslední době k otázkám, kde se lidi hádají, vyjadřují skoro všichni a tam, kde se o něco jedná, tak nestojíme zkušenějším za odpověď. Já Ti toho moc neřeknu, protože se stále učím. Některé směsi jsou pěkně popsány v článcích ( Kalina a jiní, něco dohledávám v archivních otázkách ). A pak zkouším míchat,a když se mi daří, tak na příští navštěvu revíru si nesu to, co jsem měl minule.
A hlavně - místo, místo, místo. Letos jsem seděl 10-15 metrů od mého oblíbeného ( bylo obsazené) a za hoďku ani ťuk, zatímco za terenní nerovností si rybáři fídr vychutnali, takže mně ani vnadění nebylo nic platné.
NMates(původní) | Čt 22.1.2004 11:09:07
Používáš anglickou vločku?
Nmirmen - Profil | Čt 22.1.2004 10:02:31
a)zima strouhanka 5/10, gara master 2/10,vařená ochucená sojová drť 2/10, ovesné vločky 1/10
b)jaro 3/10 strouhanka,3/10 gara master, 2/10 vločky,1/10 kroupy(rýže)1/10 kukuřičný šrot
c)konec jara, teplota od 14-5 °C výš:
2/10 strouhanka, 3/10 gara master, 2/10 vločky,2/10 kroupy, 1/10 šrot
Přidávám hrstku naklíčených a pak uvařených konopných semínek, případně posilovače.
Hlínu domíchávám podle vody, jak proudí, jak dostat na dno.Chci vyzkoušet pudink, občas namíchávám i hrstku rybí moučky.
Do krmítek dávám hlavně kupovanou směs, gara master. ( rychle se připraví u vody a nemusím doma připravovat množství, které bych pak třeba nevyužil a jen hodil do řeky při skončení lovu).
Návazce-většinu mám od 25 do 50 cm. Pokud neberou důvěřivě, tak zkouším jít až na 70 cm.
Nástraha: vždy mám s sebou rohlík a patku chleba a hnojáky, při teplotě vody od 6-7°C výš i bílé červy a zkouším co se osvědčí a na to chytám. Občas experimentuju, zkouším a rád chytám na sýrové těsto, kterým prohazuju ( asi 15-20 kuliček do krmeného místa).
Kde to žije - feeder
14:44NFeederařina na řece 64410
13:27NPickermánia-ultra light fishing 49170
PáNGURU - vše kolem téhle značky 6272
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
Co je nového - feeder + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
15.8.Method Feeder Talian první.misto...
22.8.Feeder Talian 3
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











