MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Díry v ledu.

Byl jsem přes lámání roku u nás na chatě kde je lom dost hluboký a velký tak půl hektaru v této době beznadějně zamrzlej.Soused který tam také chodí na ryby vysekal do ledu díry,ale...hned zamrzalo.Má to cenu? Pokud tam není zařízení co vodu čeří.Nebo stačí že se dostane vzduch pod led?Jsou tam kapříci ploťky okouni.A co hloubka má význam pro přežití ryb?

Autor diskuse: Ladys'
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 13.1.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N kája So 17.1.2004 15:51:09
Pokud se díra udělá delší až 10-15 m po směru převládajících větrů , dojde k rozproudění vody pod ledem a tím i krychlejší výměně plynů . Ps. při tom vysekávání buďte dva a šířka stačí cca 1 - 1,5 m
N Raďošek - ® St 14.1.2004 15:23:36
Led zasypaný sněhem neumožňuje průchodu světla pod hladinu, omezuje tím fotosyntézu, ve vodě se následně hromadí organické látky a nevytváří se tak potřebný kyslík! Prosekávat i když led znovu zamrzá.
N Osprey - ® St 14.1.2004 14:56:36
Sekejte, smysl to má, v případě velkého rozdílu koncentrace látek nad a pod vodou probíhá výměna plynů i docela rychle. Navíc odhrabte sníh v okolí otvoru, jak říkal Aleš.
Hloubka má vliv na objem vody pod ledem a v jamách se hromadí nejtěžší voda s teplotou 4°C.
N Véna S. - ® Út 13.1.2004 10:22:19
Miro: funguje to, používá se to již hodně dlouho. Okolo rákosových stébel zůstanou malé mezery, kterými unikají plyny uvolňované ze dna a zároveň zase obráceně se do vody dostává vzduch. Někdy se používá i balík slámy. Kromě toho, kolem stébel rychleji led povolí, protože jsou tmavší a při sluníčku se více ohřívají.
N miro Út 13.1.2004 10:02:46
stari praktici tam zvyknu davat otypku rakosu do diery, neviem sice, ci to funguje, ale vidavam to na odlahlych reviroch
N Aleš V. - ® Út 13.1.2004 8:37:58
Svůj význam to má.Důležitá je i propustnost světla a když je led zapadanej sněhem tak i zamrzlá díra je lepší než nic.Co se týká hloubky,tak svůj význam to má.Stejně důležitý je však přítok(síla,pravidelnost)a nebo v tomto případě asi spodní prameny.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMS-Range Econ Feeder MH - 360cm

Za 2599
Velmi kvalitní feederový prut z vysoce komprimovaného uhlíku se štíhlým blankem. Korková rukojeť je zčásti opatřena protiskluzovým materiálem EVA.


akce, rybareniSensas Feeder křeslo London

Za 5499
Speciální feederové křeslo s kompletním vybavením


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby JESETER Rybářské potřeby JESETER

Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17