Pstruh a Marmiška

Ahoj, jaké máte zkušenosti s lovem pstruhů na marmišku, jak chytáte, jak s ní nahazujete atd..? Chtěl bych chytat na potoce o šíři pěti metrů. Předem dík.
Autor diskuse: Luban - Profil , 24.12.2007 dravci - nástrahy, návnady
43 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NCHaP - Profil | So 29.12.2007 17:02:44

tucnak11: prosímtě nechtěl bys mi popsat ten postup výroby marmišek?? prosím Děkuji

    NMrCement - Profil | So 29.12.2007 15:53:28

    tucnak11: z čeho máš udělánu formu na výrobu? a jak se delá dírka ? /na těch prodávaných má krásně kulaté okraje/. Nemáš nějaké foto? Díky

      Ntucnak11 - Profil | So 29.12.2007 15:44:10

      Na marmyški chytam tak asi 36 let začatki polsko dirki,nadherne chytani,jen tady jsoun drahe tak začel s domacy dilnou a vyrabim si je sam.Chački na blesivce, přes zimu nadělam tak 200 kusu a to mi stači,chytam na uměle patentki,vosi larvy, nymfy ot berkleje,mam take navazane peři no musime testovat.Silon 12 mm prut podminka 3 m picker anebo vlačak do 10 gr.

        Nmális - Profil | So 29.12.2007 13:26:20

        Vase zprava

          Nmális - Profil | So 29.12.2007 13:12:50

          tak tyhle marmyšky používám nejčestěji . trochu nesouhlasím s těmi pruty na marmyšku . Vyrábí se : hlavně firma sportex ale ta cena je neskutečná proto plno lidí používá feeder light.

            NMRKnato - Profil | So 29.12.2007 10:59:00

            Jagged - osvědčené vzory neexistují. Na každé vodě v daný čas rozhoduje z 95% způsob vedení marmyšky. Je to poznatek, který jsem učinil za cca 2roky marmyškování. Stejné je to i s pruty. Neexistuje marmyškovací speciál. Používám sortiment začínající krátkými jemnými vláčáky, přes delší k jemnému feedru a končím boloňkami při lovu na stojácích.

              NJagged - Profil | Pá 28.12.2007 18:19:21

              no mna by zaujimalo co za prutky pouzivate na pstruhove marmyskovanie a nejake osvedcene vzory.

                NMysho22 - Profil | Čt 27.12.2007 19:08:43

                Chlapi mohli by ste sem dat aj nejake photo nejakej marmišky na pstruhov nech viem aspon okrajovo ako to vyzera.

                  NCHaP - Profil | Čt 27.12.2007 17:12:27

                  mális: no tak já budu vyjímka!!:-D

                    Nmális - Profil | Čt 27.12.2007 15:51:48

                    Chap - v životě se mi nestalo že bych na marmyšku nic nechytil

                      NCHaP - Profil | Čt 27.12.2007 13:05:44

                      mális: no tak to seš mám asi na copak těšit(už to vidím! jak to budu matat, a nic nechytnu!):-D

                        Nmális - Profil | Čt 27.12.2007 10:04:43

                        Lov na marmyšku je jedna velká věda. Musíš mít různé tvary marmyšek a nejlepší se mi osvědšily barvy stříbrná, zlatá, bronzová. Správná velikost marmyšky je taky hrozně důležitá. Chce to malý cukavý pohyby a ono to ryby vydráždí.

                          NCHaP - Profil | St 26.12.2007 21:43:15

                          eddi:jasný,a na copak jsi teda specialista???:-D

                            Neddie - Profil | St 26.12.2007 21:41:33

                            Vcelku dobře způsoby vedení popsali níže kolegové mális a skwor, osobně bych ji vodil způsobem podobným vedení malého twistera, nechat splavat proudem...asi...nejsem vážně odborník na tuto rybolovnou techniku, spíš jsem chtěl jen přispět svoji trošičkou (zkušeností) do mlýna:-))))

                              NCHaP - Profil | St 26.12.2007 21:32:10

                              eddie: no já chytám na strymry! na marmišky chytám jenom nástražní okouni!!! ale někdy to zkusím i na tu marmišku!! ale já nevím jak to mám udělat! protože ta řeka je asi cca 11m široká a je tam přístup jenom zjedné strany!! tak mi porat jak to mám udělat abych mohl chytat na marmišku Děkuji

                                Neddie - Profil | St 26.12.2007 21:27:44

                                Jo jo, jak tak vzpomínám, nikdy jsem při brodění na marmiš nechytal, vždy to bylo ze břehu a na malých vodách, takže jsem Ti asi moc neporadil:-(((

                                  NCHaP - Profil | St 26.12.2007 21:19:02

                                  eddie: tak to by byl umě problém!!! protože já se tou vodou brodím!:-D

                                    Neddie - Profil | St 26.12.2007 21:14:24

                                    240 nebo 210, chce to chodit jako myška:-)))

                                      NCHaP - Profil | St 26.12.2007 21:12:44

                                      eddie: jak máš dlouhej prut?

                                        Neddie - Profil | St 26.12.2007 21:09:47

                                        Při lovu pstruhů používám občas marmišku tam, kam nelze pořádně nahodit ( větve spadlých stromů apod. ) na délku prutu. Spouštím ji na dno, potahuju, poklepávám -prostě tak, aby její pohyb vypadal přirozeně a snažím se její pohyb kontrolovat vizuálně. Jako nástrahu dávám nařezané proužky z twistera, zkoušel jsem i umělé patentky Berkley. Někdy je překvapivě účinná, někdy naprosto bez odezvy, musím však uznat, že jsem na ni vytánul několik pstruhů z totálně prochytaných místa na konci pstruhové sezóny.

                                          NCHaP - Profil | St 26.12.2007 20:26:34

                                          Luban: já jsem kámošoj řekl at jeden hák trochu víc vyhne!!(a ono to fakt funguje!)

                                            NLuban - Profil | St 26.12.2007 20:21:29

                                            CHaP- jo jo, hlavně ty malý notrkaný to dycky šluknou... nemam to rád, pak ho radši vemu domu, letos jsem si přisvojil tři pstruhy, jen kvůli tomuto důvodu
                                            Řešil jsem to tak že jsem jeden háček ulomil a nebo potom zapiloval protihroty

                                              NCHaP - Profil | St 26.12.2007 20:14:10

                                              Luban: nesnáším ty lidi co mají třpytky!! minule jsem viděl chlapa a ten vytáhl pstruha a ten pstruh byl seknutej za všechny tři háčky! tak ten chlap ho vzal a vytrhl mu to ,pstruh měl pěkně roztrhlou hubu(a pak chcípne vlastně na plísen)

                                              takoví lidi bych normálně střílel(ještě že jsem rybář a ne myslivec!!):-D

                                                NLuban - Profil | St 26.12.2007 20:04:08

                                                CHaP- díkes
                                                S tim podběrákem to neřešim, nepoužívam ho když jdu okolo vody.

                                                  NCHaP - Profil | St 26.12.2007 19:48:51

                                                  Luban: no můžeš normálně,nebo prostě stim budeš pocukávat!(jinak nato si musíš přijít sám!) a další výhoda je že rybu můžeš podebrat do podběráku!(vubec se to doněj nezamotá):-D

                                                    NLuban - Profil | St 26.12.2007 19:38:35

                                                    CHaP- taky dobrá možnost, dík za tip.
                                                    A ještě táhneš to jako při přívalači nebo s tim děláš psí kusy jako třeba s tou marmiší??
                                                    Dík.

                                                      NCHaP - Profil | St 26.12.2007 19:30:17

                                                      Luban: no já chytám pstruhy na strýmry, navážu strýmra(zamačkám protihroty) a dám předněj težší brok,aby to letělo alespon 10m;-)

                                                        NLuban - Profil | St 26.12.2007 19:22:55

                                                        Japčák- když sem to slyšel poprvé tak se mi to taky nějak nezdálo, ale pak sem slyšel že to jde dobře a je to k pstružkum šetrnější něž trojhák, a prej to ani moc nepolikaj....
                                                        Právě to mě na tom oslovilo nevíc, je to bezpečnější než normálka přívlač s rotačkou a trojhákem a muškařit se mě nechce :o))

                                                          NZajda - Profil | St 26.12.2007 18:54:22

                                                          Japcak:Naposledy jsem byl na Vranove v roce 2001.Ale motal jsem se od Cornstejna az po Babu...

                                                            NJapčák - Profil | St 26.12.2007 18:43:28

                                                            Zejda - no, víme svoje, mluvím za sebe já ty ryby nějak už Tam nevytipuji:-)))
                                                            Poslední šance bylo kdysi Podhradí... Byl jsi Tam vůbec v poslední době ?
                                                            Vše je jinak v pohodě.

                                                              NCHaP - Profil | St 26.12.2007 18:22:56

                                                              zajda : já jsem mladej!!:-D


                                                              A na marmišku chytám jenom nástražný rybky na štiku(převážně jenom okouni a plotice) Ale kámoš na ni vytáhl kapra 54cm a 50cm;-)

                                                                NZajda - Profil | St 26.12.2007 18:19:36

                                                                Japcak:A hlavne byly za rozumnou cenu. A na Vranove opravdu bomba. pod kazdou zaparkovanou lodi okounu, ze az oci prechazely. Kde jsou ty casy, to jsme jeste byli mladi a krasni..:-)

                                                                  NJapčák - Profil | St 26.12.2007 17:21:47

                                                                  Luban - pstruzi na marmišku - fakt nevím připadá mi to nějaké divné, možná proto že lovím většinou na malinkých potůčcích - nevím, Tam to asi moc dobře nejde.
                                                                  Na MP vodách je to někdy jediná přívlačová fungující metoda ale s tím že na háček se ještě něco živočišného nainstaluje.
                                                                  Nevím, ale mě se osvědčily plavačkové kolky co nejdelší - gramáž - podle váhy ...ruská marmiška má i 35 g a tu mám, určitě jsou i těžší :-)
                                                                  Omlouvám se ale tak nějak jsme lovili na Vranově před 20lety a byl To opravdu lov !
                                                                  Co vím tak za bolševika se daly marmišky běžně sehnat, a sortiment byl dosti veliký, že by stranický příkaz z Kremlu nevím,ale kupodivu byli.

                                                                    NCHaP - Profil | St 26.12.2007 16:46:07

                                                                    mális: no já ho mám taky ,ale má trvtčí špičku,a to mám nejratči, já naněj vytáhl i kapra 56cm:-D

                                                                      Nmális - Profil | St 26.12.2007 15:50:51

                                                                      Chap : narovinu není to žádná bomba za tisíce ale za tu cenu neseženeš nic lepšího . Koupil jsem si ho když se začal objevovat na trhu 4 roky spátky. A nemám s ním žádnej problém. Je to měkej proutek který má zátěž 4 - 10 gr a vytáhl jsem s ním veliký pstruhy spousta přes 40 a jednoho 52 . Dokonce i takhle s měkkým prutem jsem vyvláčel pár štiček a tahal jsem na něj candáty kolem 55 . Nestěžuju si a určitě dokud se s ním nic nestane tak ho ze služby nedám pryč.

                                                                        NCHaP - Profil | Út 25.12.2007 21:55:53

                                                                        mális: jak jseš spokejenej stim prutem Berkley?

                                                                          Nskwor - Profil | Po 24.12.2007 21:53:02

                                                                          Luban: Nacháš splavávat, a když jsi na místě, kde čekáš rybu, tak splávek přidržíš. Nástraha se zvedne a to většinou dravce vyprovokuje.

                                                                            NLuban - Profil | Po 24.12.2007 21:43:39

                                                                            skwor- díkes, jo a s tim splávkem s tou marmiší pohybuju jak, to potom cukam i se splávkem ?? nebo se nechá ject?

                                                                              Nskwor - Profil | Po 24.12.2007 20:01:57

                                                                              Luban: Sice marmyšky používám na okouny, ale něco málo snad napsat můžu. Způsobů jak marmyšku vést je víc (vertikální chytání u podemletého břehu, klasicky poskoky jako twister, nebo pod splávkem). Na háček dávám většinou ocásek z mikrotwistera (občas hnojáka - MP vody). Prut bych použil na UL přívlač, případně picker.

                                                                                NLuban - Profil | Po 24.12.2007 18:02:12

                                                                                Mális-Dík za tip.

                                                                                  Nmális - Profil | Po 24.12.2007 18:00:18

                                                                                  Jinak o lovu s marmiškou by se dalo mluvit celé hodiny je to jedna s těžších technik rybolovu. Doufám že ti tenhle velmi stručnej výklad trochu pomůže . Co si budem povídat chce to pár let praxe.

                                                                                    Nmális - Profil | Po 24.12.2007 17:57:05

                                                                                    Vase zprava

                                                                                      Nmális - Profil | Po 24.12.2007 17:49:01

                                                                                      Lov na marmišku je dost účinná nástraha . Obzvlášť na malých potocích kde jsou pstruzi opatrnější je to prostě bomba. Osobně je používám v létě kdy pstruzi spíše se přikláněj k drobnějším nástrahám např : nymfy. Chce to určitě drobnější cajk - tak že prut zátěž max do 10 gr. Vlasec používám 10 mm. A do lepší navyjáček s velmi dobrou brzdou. Na marmišku se mi povedlo vytáhnou dost pstruhů kolem 40 ale většího jsem na tento slabej vlasec nevytáhl. Možná si říkáš proč tam teda nedám vlasec silnější - je to prosté marmiška už neprucuje tk jak má. Co se mi nejvíce osvědšilo dát na konec marmišky kousíček molitanu - takový proužek - pstruh na to dost reaguje připomíná to malý potěr a chrostíka. Jinak přeji mnoho úspěchu . je to jedna z nejhezčích rybařin