Pstruh a Marmiška

Ahoj, jaké máte zkušenosti s lovem pstruhů na marmišku, jak chytáte, jak s ní nahazujete atd..? Chtěl bych chytat na potoce o šíři pěti metrů. Předem dík.
Autor diskuse: Luban - Profil , 24.12.2007 dravci - nástrahy, návnady

NLuban - Profil | St 26.12.2007 20:04:08

CHaP- díkes
S tim podběrákem to neřešim, nepoužívam ho když jdu okolo vody.

    NCHaP - Profil | St 26.12.2007 19:48:51

    Luban: no můžeš normálně,nebo prostě stim budeš pocukávat!(jinak nato si musíš přijít sám!) a další výhoda je že rybu můžeš podebrat do podběráku!(vubec se to doněj nezamotá):-D

      NLuban - Profil | St 26.12.2007 19:38:35

      CHaP- taky dobrá možnost, dík za tip.
      A ještě táhneš to jako při přívalači nebo s tim děláš psí kusy jako třeba s tou marmiší??
      Dík.

        NCHaP - Profil | St 26.12.2007 19:30:17

        Luban: no já chytám pstruhy na strýmry, navážu strýmra(zamačkám protihroty) a dám předněj težší brok,aby to letělo alespon 10m;-)

          NLuban - Profil | St 26.12.2007 19:22:55

          Japčák- když sem to slyšel poprvé tak se mi to taky nějak nezdálo, ale pak sem slyšel že to jde dobře a je to k pstružkum šetrnější něž trojhák, a prej to ani moc nepolikaj....
          Právě to mě na tom oslovilo nevíc, je to bezpečnější než normálka přívlač s rotačkou a trojhákem a muškařit se mě nechce :o))

            NZajda - Profil | St 26.12.2007 18:54:22

            Japcak:Naposledy jsem byl na Vranove v roce 2001.Ale motal jsem se od Cornstejna az po Babu...

              NJapčák - Profil | St 26.12.2007 18:43:28

              Zejda - no, víme svoje, mluvím za sebe já ty ryby nějak už Tam nevytipuji:-)))
              Poslední šance bylo kdysi Podhradí... Byl jsi Tam vůbec v poslední době ?
              Vše je jinak v pohodě.

                NCHaP - Profil | St 26.12.2007 18:22:56

                zajda : já jsem mladej!!:-D


                A na marmišku chytám jenom nástražný rybky na štiku(převážně jenom okouni a plotice) Ale kámoš na ni vytáhl kapra 54cm a 50cm;-)

                  NZajda - Profil | St 26.12.2007 18:19:36

                  Japcak:A hlavne byly za rozumnou cenu. A na Vranove opravdu bomba. pod kazdou zaparkovanou lodi okounu, ze az oci prechazely. Kde jsou ty casy, to jsme jeste byli mladi a krasni..:-)

                    NJapčák - Profil | St 26.12.2007 17:21:47

                    Luban - pstruzi na marmišku - fakt nevím připadá mi to nějaké divné, možná proto že lovím většinou na malinkých potůčcích - nevím, Tam to asi moc dobře nejde.
                    Na MP vodách je to někdy jediná přívlačová fungující metoda ale s tím že na háček se ještě něco živočišného nainstaluje.
                    Nevím, ale mě se osvědčily plavačkové kolky co nejdelší - gramáž - podle váhy ...ruská marmiška má i 35 g a tu mám, určitě jsou i těžší :-)
                    Omlouvám se ale tak nějak jsme lovili na Vranově před 20lety a byl To opravdu lov !
                    Co vím tak za bolševika se daly marmišky běžně sehnat, a sortiment byl dosti veliký, že by stranický příkaz z Kremlu nevím,ale kupodivu byli.

                      NCHaP - Profil | St 26.12.2007 16:46:07

                      mális: no já ho mám taky ,ale má trvtčí špičku,a to mám nejratči, já naněj vytáhl i kapra 56cm:-D

                        Nmális - Profil | St 26.12.2007 15:50:51

                        Chap : narovinu není to žádná bomba za tisíce ale za tu cenu neseženeš nic lepšího . Koupil jsem si ho když se začal objevovat na trhu 4 roky spátky. A nemám s ním žádnej problém. Je to měkej proutek který má zátěž 4 - 10 gr a vytáhl jsem s ním veliký pstruhy spousta přes 40 a jednoho 52 . Dokonce i takhle s měkkým prutem jsem vyvláčel pár štiček a tahal jsem na něj candáty kolem 55 . Nestěžuju si a určitě dokud se s ním nic nestane tak ho ze služby nedám pryč.

                          NCHaP - Profil | Út 25.12.2007 21:55:53

                          mális: jak jseš spokejenej stim prutem Berkley?

                            Nskwor - Profil | Po 24.12.2007 21:53:02

                            Luban: Nacháš splavávat, a když jsi na místě, kde čekáš rybu, tak splávek přidržíš. Nástraha se zvedne a to většinou dravce vyprovokuje.

                              NLuban - Profil | Po 24.12.2007 21:43:39

                              skwor- díkes, jo a s tim splávkem s tou marmiší pohybuju jak, to potom cukam i se splávkem ?? nebo se nechá ject?

                                Nskwor - Profil | Po 24.12.2007 20:01:57

                                Luban: Sice marmyšky používám na okouny, ale něco málo snad napsat můžu. Způsobů jak marmyšku vést je víc (vertikální chytání u podemletého břehu, klasicky poskoky jako twister, nebo pod splávkem). Na háček dávám většinou ocásek z mikrotwistera (občas hnojáka - MP vody). Prut bych použil na UL přívlač, případně picker.

                                  NLuban - Profil | Po 24.12.2007 18:02:12

                                  Mális-Dík za tip.

                                    Nmális - Profil | Po 24.12.2007 18:00:18

                                    Jinak o lovu s marmiškou by se dalo mluvit celé hodiny je to jedna s těžších technik rybolovu. Doufám že ti tenhle velmi stručnej výklad trochu pomůže . Co si budem povídat chce to pár let praxe.

                                      Nmális - Profil | Po 24.12.2007 17:57:05

                                      Vase zprava

                                        Nmális - Profil | Po 24.12.2007 17:49:01

                                        Lov na marmišku je dost účinná nástraha . Obzvlášť na malých potocích kde jsou pstruzi opatrnější je to prostě bomba. Osobně je používám v létě kdy pstruzi spíše se přikláněj k drobnějším nástrahám např : nymfy. Chce to určitě drobnější cajk - tak že prut zátěž max do 10 gr. Vlasec používám 10 mm. A do lepší navyjáček s velmi dobrou brzdou. Na marmišku se mi povedlo vytáhnou dost pstruhů kolem 40 ale většího jsem na tento slabej vlasec nevytáhl. Možná si říkáš proč tam teda nedám vlasec silnější - je to prosté marmiška už neprucuje tk jak má. Co se mi nejvíce osvědšilo dát na konec marmišky kousíček molitanu - takový proužek - pstruh na to dost reaguje připomíná to malý potěr a chrostíka. Jinak přeji mnoho úspěchu . je to jedna z nejhezčích rybařin