MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybářská organizace

co je potřeba na její založení?

Autor diskuse: Brouk ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 8.1.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Frnda Ne 11.1.2004 17:04:17
Toz Brouku, asi nastal cas na revoluci. Nastartuj lodku a vystrelem svrhni stavajici vedeni.
N Véna S. - ® Pá 9.1.2004 7:47:40
Aby jsi mohl prodávat svazové povolenky, musíš mít MO a členství v ČRS, jako občanské sdružení je nedostaneš. Mám dojem, že existují i MO bez revírů.
N Brouk - ® Čt 8.1.2004 17:25:39
Děkuji za odpovědi
N Brouk - ® Čt 8.1.2004 17:23:51
Jaký je rozdíl mezi občanským združením a místní organizací? Mohu v občanském združení prodávat celsvasové povolenky. V naší MO jsem nespokojen a nejsem sám z mnoha věcmi např. brigádnické hodiny- sami si musíme shánět kde je odpracujeme, celkem 15h, 1h-100kc. Dále kapry které naše MO odchová jde z velké části na prodej a ta malá část do revíru( samozřejmě ty menší)
Při založení Občanského sdružení nebo MO musím mít nějakou vodu k obhospodařování?
N Raďošek - ® Čt 8.1.2004 13:00:17
Tento měsíc jsme jedno občanské sdružení(nerybářské) založili:

Založení Občanského sdružení

Spolky, společnosti, svazy, hnutí (nepolitická), kluby a jiná občanská sdružení (dále jen "sdružení") jsou zakládána za účelem výkonu sdružovacího práva. Na rozdíl od politické strany nebo politického hnutí je občanské sdružení subjekt nepolitický.

Kdo a za jakých podmínek
Založit sdružení mohou nejméně tři občané, z nichž alespoň jeden musí být starší 18 let (přípravný výbor).

Jak a kam se obrátit
Podat písemný návrh na registraci poštou nebo osobně v podatelně Ministerstva vnitra, U Obecního domu č. 3, 112 20 Praha 1.

Co musíte předložit
V návrhu na registraci je třeba uvést jména, příjmení, rodná čísla a bydliště členů přípravného výboru s uvedením zmocněnce (starším 18 let) oprávněným jednat jejich jménem. Návrh musí být podepsán všemi členy přípravného výboru. K návrhu je nutno připojit stanovy sdružení ve dvou vyhotoveních obsahující tyto náležitosti:
w název sdružení, který se musí lišit od názvu právnické osoby, která již vyvíjí činnost na území České republiky,
w sídlo sdružení (to znamená název obce, poštovní směrovací číslo, číslo popisné, popřípadě název ulice nebo náměstí),
w cíle činnosti sdružení,
w práva a povinnosti členů sdružení,
w orgány sdružení, způsob jejich ustavování, určení orgánů a funkcionářů, oprávněných jednat jménem sdružení,
w ustanovení o organizačních jednotkách sdružení (pokud budou zřízeny a pokud budou jednat svým jménem),
w zásady hospodaření (zdroj příjmů, způsob užití příjmů, kontrola hospodaření a podobně).
Tiskopis pro podání návrhu na registraci sdružení neexistuje. Správní poplatek se za podání návrhu na registraci sdružení neplatí.

Lhůty pro vyřízení
w Řízení je zahájeno dnem, kdy Ministerstvu vnitra došel návrh na registraci obsahující výše uvedené náležitosti.
w Nemá-li návrh uvedené náležitosti anebo jsou-li v něm údaje neúplné nebo nepřesné, ministerstvo na tuto skutečnost upozorní zmocněnce přípravného výboru nejpozději do 5 dnů od doručení návrhu na registraci a řízení nebude zahájeno, dokud nebudou případné nedostatky návrhu odstraněny.
w Registraci provede ministerstvo do 10 dnů od zahájení řízení, den registrace se vyznačí na jedno vyhotovení stanov, které se zasílá zmocněnci přípravného výboru. O registraci se nevydává rozhodnutí ve správním řízení. Identifikační číslo (IČO) přiděluje občanským sdružením Ministerstvo vnitra; jejich organizačním jednotkám s právní subjektivitou přidělují IČO registrační pracoviště Českého statistického úřadu v příslušném krajském městě.
w Pokud jsou splněny zákonné podmínky pro odmítnutí registrace, ministerstvo vydá do 10 dnů ode dne zahájení řízení rozhodnutí o odmítnutí registrace, které se zasílá zmocněnci přípravného výboru.
w Není-li zmocněnci přípravného výboru do 40 dnů od zahájení řízení doručeno rozhodnutí o odmítnutí registrace, sdružení vzniká dnem následujícím po uplynutí uvedené lhůty a tento den je dnem registrace.
N zlobil Čt 8.1.2004 11:50:24
Předchozí odpověď se týká jen organizací ČRS nebo MRS. Jinak lze založit rybářskou organizaci nezávisle na ČRS nebo MRS, a to jako občanské sdružení podle zákona č. 83/90 Sb., o sdružování občanů. Stanovy registruje MV ČR.
N brach - ® Čt 8.1.2004 6:52:47
Č1. 9
Struktura a orgány svazu

(k § 6 Stanov)

1) Přípravný výbor zašle žádost o zřízení nové místní organizace na příslušný územní svaz. V žádosti uvede adresu sídla nově zřizova­né místní organizace, jména a adresy funkcionářů oprávněných jednat jménem přípravného výboru. Dále uvede předpokládaný po­čet členů organizace a údaje o nových vodních plochách na nichž bude nová místní organizace vykonávat rybářské právo.

2) Dá-li příslušný výbor územního svazu souhlas ke zřízení místní organizace, určí přípravný výbor termín ustavující členské schůze místní organizace. Nová místní organizace vzniká rozhodnutím ustavující členské schůze a zvolením orgánů místní organizace tj. výboru místní organizace a dozorčí komise.

3) Zřízení nové místní organizace oznámí výbor územního svazu pří­slušnému okresnímu a obecnímu úřadu, Republikové radě s uve­dením adresy sídla místní organizace a adres statutárních zástupců místní organizace.

4) Rozsah územní působnosti místní organizace stanoví výbor pří­slušného územního svazu, který o zřízení místní organizace roz­hodl.

www.rybsvaz.cz - legislativa - jednací řád (stanovy).

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPřístřešek Fox Supa Brolly 60” MK2 Camo

Za 5990
Výprodej přístřešku Supa Brolly 60" MK2 Camo od firmy Fox. Neváhejte poslední 1ks skladem za vynikající cenu. Poštovné zdarma !!!


akce, rybareniFox - Rybářské křeslo R3 Camo Chair

Za 4050
fox - rybářské křeslo r3 camo chair


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Penzion Soroya Penzion Soroya

Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v severnom Norsku. Jedna sa o...