MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Záznam o docházce a přehled o úlovcích

Mám dotaz ohledně zápisu docházky k vodě. Nikde jsem se nedozvěděl zda je povinné zapsat i návštěvu vody bez odnesení úlovku. Z mých známých "rybářů" má každý jiný názor, takže se ptám vás. Dík za odpověď.

Autor diskuse: Dlouhán ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 8.1.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N pavel So 17.1.2004 12:10:02
brach: samozřejmě, že do statistiky píšu čísla revírů. To je bez pochyb. Ale když přijedu k vodě a nepamatuju si číslo, tak napíšu jen název a číslo dopíšu doma. To je přece logický, ne?
N brach - ® Čt 15.1.2004 6:52:09
Statistika, která vychází ze sumářů, nepotřebuje názvy revírů, nýbrž číselné označení revírů - je to logické.
Dost se divím, že o tom někteří rybáři nevědí. U nás je systém vyplňování sumáře opakován na každé výroční schůzi a noví členové na to jsou upozorněni při testech.
N Kataban - ® St 14.1.2004 15:56:39
Zapsání revíru v MRS před započetím rybolovu a proškrtnutí příslušného řádku po ukončení lovu pokud se nic nebere má ten důvod, aby někdo zpětně nedopisoval úlovky do předcházejících dnů, které chytl např. dnes. Částečně to zabraňuje větší masařině.
N pavel So 10.1.2004 20:01:32
A jak je to s čísly a názvy revírů? Hlavně na pstruhovce jsem měl psané jen názvy (např. Vltava 22) a čísla dopisoval až doma. RS mi to vytkla. Je na tom něco špatného? Vždyť názvem je revír jednoznačně určen a číslo kvůli statistice můžu napsat později.
N Petr_S Pá 9.1.2004 15:21:22
boyscout: Já osobně proškrtávám i v Praze, ale je fakt, že to nikde není napsáno...
N Kacula the Great - ® Pá 9.1.2004 13:30:08
No uvidim jak to dopadne kazdopadne se mi to nelibi protoze budu muset svoji genialni aplikaci do excelu zase predelavat aby to pristi rok bylo v poradku.
N doskok Pá 9.1.2004 13:04:21
boyscout> Pokud v MRS musíte kolonku proškrtnout, pak to může mít smysl. Ale na pražských vodách se mluví pouze o zapsání docházky k vodě před započetím rybolovu, o proškrtávání ani slovo.
N Jakub - ® Pá 9.1.2004 12:31:19
V Praze musím psát každou docházku k vodě, ještě před započetím lovu. Ať beru nebo neberu. V sumáři jsem pak vyplňoval i revír, kde jsem nebral a uvedl v součtu 0 ryb, 0 kg, 5 docházek. Tak to stojí v řádu, tak jsem učinil a byl pochválen za vzorné vyplnění přehledu :-)(zatím jen pro syna)
N boyscout - ® Pá 9.1.2004 11:59:39
brach>dobrá otázka:-) Ale my to na MRS máme povinně tak to snad nějaké využití má. napadá mě i jedno mimostatistické, když se to psát nemuselo a masařilo se a někdo chytl třeba 5 kaprů, všechny je vzal a rozepsal např. na tři dny, jako že tam byl. Někdo tam i byl, je spousta lidí kteří v létě chytají třeba celý víkend. Tohle už teď naštěstí nejde protože musíš po ukončeném lovu kolonku proškrtnout.
N brach - ® Pá 9.1.2004 11:36:30
Proč psát docházky (MP-voda), když neberu rybu?
Proč sledovat návštěvnost revírů?
N Petr_S Pá 9.1.2004 10:56:40
KtG Samozřejmě ano!!! To, že v Praze zapisujeme docházky i na MP revírech je za účelem sledování návštěvnosti revírů. Když to nepřepíšeš do sumáře, tak to někdo bude muset počítat za Tebe, nabo-li to celé ztratí smysl.... Je to úplně něco jiného, než na P revírech - tam jde zejména o dodržování stanoveného počtu docházek a zvoleného způsobu lovu, na pražských MP jde jen o statistiku, neboť tam samozřejmě můžeš chytat 7 dní v týdnu a všemi povolenými způsoby v jeden den....
N BigSteak - ® Pá 9.1.2004 9:58:44
KtG: ano, zapisuji je tam, jestliže musím zapisovat docházky do soupisu, přijde mi logické, abych je v sumáři poté vyhodnotil.
N Kacula the Great - ® Pá 9.1.2004 9:43:23
To co neni jasne me je zda u prazskych reviru zapisovat tvz liche navstevy do sumare, podle toho jak ja pochopil to co je v soupisu a v radu tak ne, ale setkal jsem se i z opacnym nazorem.
N brach - ® Pá 9.1.2004 5:51:04
Svaky - samozřejmě by měli být uvedeny v soupise revírů (RŘ).
Příkladem ve Vč.kraji je právě naše organizace
Revír 451 075 (Stěnava 1) tvoří nádrže:
Katovna 01
Kolonie 02
Punerův 03
Vepřín 04
Předehřívárna 05
Šlégl 06

Takže logicky je podrevírem je rybníku (bohužel malá kolonka), takže se do ní uvádí označení rybníků 01, 02, 03 atd.
Vysvětlení, jak postupovat, jsem nechal doplnit do textové části.
A znovu a znovu musím opakovat - pokud někam jedu, předem si zjistím, co všechno tam můžu provádět.
N mirmen - ® Čt 8.1.2004 20:13:47
Svaky: množina= revír, podmnožina = všechny ramena,louže,vodní plochy v územním celku jako revír označeném. Měly by být označeny na viditelném místě( u komunikace, cesty,která přivedla k vodě) tabulkou s číslem revíru/číslem podrevíru. Žel, mnohé tabulky i přes snahu MO vezmou díky vandalům brzy za své.
Taky by se dalo ( např. v souvislosti s tázkou BRIGÁDY - nedostatek pracovník příležitostí pro mnohé) navrhnout na schůzi MO, aby si značení vzalo pár lidí na starost a třebas v intervalu 2-3 měsíců byla přítomnost značení ověřována,či obnovována.
N Urbo - ® Čt 8.1.2004 19:36:30
A pak se člověk divý, že se konflikty s rybářskou stráží jenom množí,když se nedokážem ani dohodnout jak zapisovat docházku.
N Svaky - ® Čt 8.1.2004 19:27:39
Prosím, muže mi někdo vysvětlit co je to ten podrevír a kde ho zjistím??
N Petr_S Čt 8.1.2004 12:40:15
Je třeba pozorně číst v soupisu revírů, a to nejprve dodatky k RŘ platné pro celý kraj (například Praha má povinnost docházky zapisovat) a pak ještě popis konkrétního revíru, neboť na některých je dána povinnost zapsat ihned každou ponechanou rybu, tedy nejen "ušlechtilou" (mimochodem to dělení na ušlechtilé a ostatní se mi dost příčí, ale to je osobní názor...). Neexistuje tedy obecné pravidlo, je třeba pozorně číst v soupisu revírů, který je za tímto účelem každý rok vydáván a já osobně jej vozím stále s sebou, neboť jsem se setkal i s tím, že někteří členové RS změny nezaznamenali a musel jsem je přesvědčova až textem soupisu...)
N Marin Čt 8.1.2004 10:30:17
michal: ohledně MRS - píšu všude název včetně podrevíru např.Žďárná 1/5, podrevír totiž podle čísla není poznat, ale asi to není povinnost psát podrevír, ale potom nechápu podle čeho se rozděluje násada, když někdo píše jen číslo, tedy hospodář neví, z kterého konkrétního rybníka se odnesli ryby.
Ale už jsem i slyšel,že v MRS se zarybňuje právě podle docházek, a proto se píše i pouze docházka,né jen ryby.
N Michal Čt 8.1.2004 8:50:39
A ještě jedna nesrovnalost: Na MRS zapíšu před započetím lovu NÁZEV revíru. Například na ČRS ÚSMP zapisuji ČÍSLO revíru a do kolonky PR číslo podrevíru. Zaprvé kolonku PR v povolence vydanou MRS vůbec nemám, ale asi by to šlo nějak dosmolit do kolonky název. Ale někde tedy psát název a někde číslo podle toho co kde platí?
N Michal Čt 8.1.2004 8:47:01
Zrovna teď jsem smolil otázku na podobný téma ohledně celorepublikový povolenky (mám ji poprvé). Tímto se tedy omlouvám a prosím MRK o zrušení tohoto dotazu. Takže pokud chytám třeba na MRS píšu každou docházku, pokud chytám tam kde se každá docházka nepíše tak ji nepíši? Tyto docházky ale budou chybět v sumáři (odevzdávám MRS) kde po mně chcou i docházky kdy jsem nic neulovil.
N pike Čt 8.1.2004 8:13:51
Na revirech Prahy treba pises kazdou dochazku k vode. Doporucuju tedy precist rybarsky rad
N Ivo Kocich Čt 8.1.2004 8:04:37
Povinnost zápisu docházky na MP vodách stanovuje podle mě individuálně každý krajský výbor ČRS v dodatku k RŘ. Povinnost zápisu na MP před započetím lovu platí i na Severní Moravě a ve Slezsku.
N Véna S. - ® Čt 8.1.2004 7:59:40
doplnění: není povinnost na MP, na P samozřejmě ano.
N Véna S. - ® Čt 8.1.2004 7:56:15
Již to napsali brach a mirmen. Povinnost zapsat docházku není stanovena všude, u nás tj. ZČ, tato povinnost není. Na cizí vodě je dobré se před započetím rybolovu podívat do popisu revíru a RŘ příslušného územního svazu (bývají rozdíly), co se může a hlavně co se musí. Ušetříš si tím někdy dost nepříjemností.
N mirmen - ® Čt 8.1.2004 7:07:01
brach:nemůžu, mám-li noční:-)
N brach - ® Čt 8.1.2004 7:05:40
Mirmene - ty snad nespíš :o)
Doplněk - Vyjímky proti RŘ jsou uváděny v soupisu revíru u jednotlivých revírů - např. na Rozkoši: "Lovící na tomto revíru je povinen před započetím lovu zapsat do Přehledu o úlovcích datum a revír a po ulovení každé ušlechtilé nebo lososovité ryby a po jejím ponechání zapsat druh a míru této ryby".
Pokud se tato věta neobjeví u jiných revírů, nemusíš před započetím lovu provést zápis.
Pozor, mluvím o mimopstruhových revírech Vč. kraje!!
Na P - revírech zapisuješ vždy před započetím lovu, protože musíš vyznačit způsob lovu.
N mirmen - ® Čt 8.1.2004 0:49:47
brach umístil do downlandu Rybářský řád platný pro revíry ČRS, takže:
a)MP vody-odstavec IV : evidují se úlovky, nikoli zápis docházky před započetím lovu
b)P vody - odstavec VII : povinnost zapsat docházku před započetím lovu

Jakákoliv jiná forma zápisu je v rozporu s RŘ.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFOX Tepláky Limited Edition Camo LIined Joggers

Za 1.620
Nejnovější tepláky z kolekce Fox Chunk Camo skladem ve všech velikostech.Limitovaná edice!

akce, rybareniSumcové pruty Deluxe Catfish

Vysoce výkonné sumcové pruty Giants Fishing Deluxe Catfish, které byly vyvinuty a testovány ve spolupráci s evropskými specialisty na lov sumců.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA RYBOLOV NORSKO CA RYBOLOV NORSKO

Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP, KVALOYA. Nezabýváme se...