Nejlepší picker

Pořád se tady probírají feedry, ale co pickery /winklepickery, quivery/? Kdo má jaký? a jak je spokojen? Poradili by jste mi nějaký do 2000,- Kč v délce asi 2,40? Uvažuji o CORTECU od Cormoranu - co vy na tento prut/značku?
Autor diskuse: JenikKolar - , 1.7.2003 feeder - náčiní, doplňky

Nnumen - Profil | Po 9.11.2015 18:25:51

vašpiv >> né u všech jsou špičky tenoučké a jemné. Mám i pickery které mají citlivé špičky ale špičky mají dot silný průměr. pak ta špičky vydrží ledacos. chce to vedět co od něho chceš a jak s ním budeš chytat. podle toho vybrat.
Na malé krmítka a jemné chytání to chce jemnou a klidně slabší špici,ale pokud chceš s pickerem chytat spiše jak s krátkým feederem chce to něco co vydrží hrubší zacházení.

    Nfheavy - Profil | Ne 8.11.2015 20:46:28

    Knecht >> ja treba narozdil od vetsiny kolegu co znam zasadne nevozim feeder pruty navazane,spodni dil mam s navijakem,ale zbyle dva mam vedle v origo obalu a to vsechno jeste v dvoukomorovem futrale/tvrdem/od sportexu,kdyz ten futral zahodim i s udicemi tak se jim nic nestane.

      NKnecht - Profil | Ne 8.11.2015 20:31:34

      fheavy >> neberu to ve zlem...jsem asi trosku "divocejsi" ci co...
      povedlo se mi zlomit i Bando Surfmaster 3.9m! ale to jsem mel jeste vlasy a straaasnou silu ;)
      nicmene ty jemne spicky lamu i ve futralu...az jsem kvuli tomu zacal sundavat montaze...hruuuza!

        Nfheavy - Profil | Ne 8.11.2015 19:58:46

        Knecht >> neber to ve zlym,ale podle jinych diskuzi jsi zlomil i silnejsi baldy ne?

          Nskroby - Profil | Ne 8.11.2015 19:53:07

          Já bych omrknul shimano aernos picker, mám médium 3,6 a za ty peníze je povedené,není to klasická shimano "zvejka"

            Nvašpiv - Profil | Ne 8.11.2015 19:47:00

            Knecht >> Já bych se zas tak nepodceňoval. U pickerů jsou holt špiky velmi jemné a občas se prostě zlomí. Zatím se mi podařilo zlomit dvě, u TR10 a u esoxu, v obou případech ty nejjemnější. Ale třeba u pickeru vengeance mi přijdou nezlomitelný, tak bych zkusil jít třeba do něj.

              Nfheavy - Profil | Ne 8.11.2015 18:09:53

              Knecht >> to je" pjekerní " situace,treba u sportexu jsem spicku sice nezlomil ale jednu na xh dokupoval/2oz/protoze zacinaji az od 2,5 oz a heavy ma stejny prumery jak xh tak jsem bral navic tu k heavy-350 kc cekao jsem asi mesic u vyhradniho dovozce mavep prerov,bez nejakych problemu ale neoriginalni spicku bych na takovej prut proste nedal,pokud ty spicky doopravdy tak casto lames tak si beze srandy porid prut typu barbel/parmovy/minimalne 2lb bez feederove spice ,ale ve tvem pripade je feeder spatna volba,nektere cinnosti nejsou pro kazdeho.

                NKnecht - Profil | Ne 8.11.2015 17:16:27

                fheavy >> co k tomu dodat? zel, stale plati smutny fakt, ze az na vyjimky vyrobci tohle nevidi, neslysi, nevnimaji... a zel to asi nejde resit ani nakupem levnych cinskych kopii :(
                proto budu vdecny, pokud by nekdo vedel, ze by poradil ;)

                  Nfheavy - Profil | Ne 8.11.2015 16:01:58

                  Knecht >> nedovedu si predstavit treba u shimana origo spicka na aernose 540 kc,na sportex 350 kc,na hardyho to ani nechcu vedet,a na prestona ani nevim jestli jde sehnat,jiny spicky nez origos nepouzivam.dobrusovat spicku to jsem kdysi zkousel a slo to ale na prutu do 1500 a ne za 5 a vic tisic.to bych se radeji vratil ke klasicke kaprarine

                    NKnecht - Profil | Ne 8.11.2015 14:28:03

                    fheavy >> ja se samozrejme jinym technikam venuji, zel nekdy se bez pickeru nejak neobejdu (posledni dobou hur vidim na dalku) a tak platim dan za neopatrnost, zbrklost a obcasne chybicky...jen mne stve, ze je ta dan tak vysoka a nejen financne. Shaneni neceho, co ma byt bezne k sehnani...an neni?

                      Nfheavy - Profil | So 7.11.2015 20:09:28

                      Knecht >> nejsu zas uplne vzor sikovnosti ale odpal pouzivam jedine pri extremu/parkrat do roka/takze uzliky na kmenu zadny nemivam.kdybych se mne to stavalo jak tobe tak bych asi prestal chytat na feeder,a venoval bych se jinymu stylu/bez uražky/

                        Nfreddys - Profil | So 7.11.2015 19:24:28

                        Knecht >> Mrknu se tam příští víkend a dám ti vědět.

                          NKnecht - Profil | So 7.11.2015 18:58:45

                          fheavy >> jsi proste sikovny!
                          ja je nejcasteji lamu, kdyz zapomenu na nejaky uzlik na kmenu a pak s nejakym bincem se mi to kousne pri stahovani o koncove ocko a....lup!
                          jednou jsem za jednu vychazku oddelal 4! proste obe ruce leve...

                            NKnecht - Profil | So 7.11.2015 18:55:23

                            freddys >> pokud bys je nekde potkal za tyhle penize tak jen dej vedet, ze jsou - nejlepe pres soukromou zpravu. Rad se vyzasobim :);)

                              Nkulicka69 - Profil | Pá 6.11.2015 21:41:04

                              Nevím čim to je,ale na 1 fedru špičku nezlomím a na jiném jo,asi to bude výrobcem.Nejsem žádný znalec jak to má vydržet.

                                Nfheavy - Profil | Pá 6.11.2015 19:27:31

                                Knecht >> chytam na feeder cca 10 let a zlomil jsem jednu spicku,a to jeste diky tomu ze mne po zdolane parme pred podebranim skocil sumec a ja jsem cukl rukou instinktivne kousek za sebe,chytam light medium heavy xheavy ,zhruba 80-120 dochazek za rok,z toho 90% feeder a spicku mam mozna jednu odrenou z venku o vetev a na jedne barvu od aplikace drzaku na svetylko,co s tema spickama delas?

                                  Nfreddys - Profil | Pá 6.11.2015 18:48:14

                                  Knecht >> Ahoj, nějak se mi to nechce číst...ty hledáš špičky, který by měly mít stejný průměr jako na pickery od Byronu? Já sem před rokem u nás kupoval zapomenutý náhradní na Byron WP. Jestli to je ono (napiš průměr), zajdu se ti tam zítra podívat, jestli tam ještě nějaký kousky nemaj...stály cca 100 Kč/kus.

                                    Nvašpiv - Profil | Pá 6.11.2015 11:30:55

                                    Ryben >> Od prodejce, kde jsem tento prut koupil, tohle slycham asi 2 roky. Nastesti jsem si poradil jinak. Ale stve me to. Nechapu jaky je problem vyrobit tech spicek vicero. Pokud opravdu dorazi, tak budu rad.

                                      Nvašpiv - Profil | Pá 6.11.2015 11:26:05

                                      sven >> no, on je to klon pickeru od byronu (xt, tr10) Takze spicky do byronu tam taky pasuji. Spis nechapu, ze esox pusti na trh spousty techto proutku, ale spicky neresi. To me stve.

                                        NRyben - Profil | Pá 6.11.2015 10:54:07

                                        vašpiv >> teď jsem mluvil s dealerem, teoreticky na začátku prosince bych špičky měl mít skladem. Je to sice dost času,ale hlavně,že budou ;-)