Nejlepší picker

Pořád se tady probírají feedry, ale co pickery /winklepickery, quivery/? Kdo má jaký? a jak je spokojen? Poradili by jste mi nějaký do 2000,- Kč v délce asi 2,40? Uvažuji o CORTECU od Cormoranu - co vy na tento prut/značku?
Autor diskuse: JenikKolar - , 1.7.2003 feeder - náčiní, doplňky

NKnecht - Profil | Pá 6.11.2015 7:56:51

sven >> dik za snahu...ale Trabuco v tomhle prumeru je take nesehnatelna polozka.
Ja to zatim resil Mayhemackymi spickami 1/4oz, ktere sehnat umim (KS Fish), ale 500 za kus je podobny hardcore jako predrazene Shimano. A pri me spotrebe je to fakt problem. Limit ceny dostupne spicky je 250,-! Coz zatim pochopili jen Mivardi a Sema. mmch i Mivardi ma kompatibilni spicku, ale i ta je nedostupna a stala 350.
Je to proste problem.. :(

    Nsven - Profil | Čt 5.11.2015 20:54:14

    Knecht >> Pak ještě Trabucco Sygnum MRX - 2,18mm

    http://www.mrk.cz/Data/Pics/2013/330/962932_86f50.j​pg

      Nsven - Profil | Čt 5.11.2015 20:43:10

      Knecht >> aha, tak toho jsem si nevšiml...
      Kdysi jsem je tam kupoval do géčka. Teď už tenhle průměr nepoužívám.
      Nejblíž je pak Shimano AX Tip 2,28. Ale mám pocit, že i nějaké Trabucco

        NKnecht - Profil | Čt 5.11.2015 20:27:52

        sven >> jjj. zel v realite - nedostupne-nejsou-vyprodano :((
        strasne se tesim, ze si nekdo uvedomi, ze tenhle spotrebak proste je a BUDE potreba! zatim zel - marnost nad marnost 0.5oz prakticky nesezenes :(((

          Nsven - Profil | Čt 5.11.2015 19:43:36

          vašpiv >> V současnosti zřejmě nedostupné budou ale ne nenahraditelné :-)
          Po nepatrné úpravě, pasují do Esoxu špice Daiwa SR3 .
          http://www.hanackyrybar.cz/www-centrum-rybareni-cz/​eshop/34-1-PRUTY/838-3-NAHRADNI-SPICKY-K-PRUTUM

            Nvašpiv - Profil | Čt 5.11.2015 19:24:10

            Ryben >> Prut je moc peknej. Ale ma jeden velky problem. Nedostupnost nahradnich spicek. A to je moc moc velka skoda.

              NJarda Š. - Profil | Po 2.11.2015 20:00:53

              Pellets >> Daiwu Megaforce mám v délce 2,8 m na tahání gum a vláčecích twisterů. Jako picker by se dala využít (kolega od kterého jsem jí koupil, jí prý tak používal), ale vzhledem k tomu, že (jak píše Éčko:-), není to na těžší krmítka a na lehká je ta špička přece jen už dost tvrdá.

                NPellets - Profil | So 31.10.2015 13:04:28

                Éčko:-) >> tvůj názor respektuju. V obchodě kde jsem ho měl v ruce,je možnost si jít díky ochotě obchodníka a 30 m k vodě jít s prutem zaházet.
                Jestli ho koupím,dám vědět jak mi to z něj lítá.
                Jednu sezonu jsem odchytal s šestkou bolo.
                Vadilo mi jen kroucení u ryb 70+ a manipulace při podebírání. Dávala 50-60 krmítka i s futrem:-)

                  NÉčko:-) - Profil | So 31.10.2015 12:14:14

                  Pellets >> tu daiwu mám rok na vláčku, na krmítko bych ho nebral. Ten prut nemá sílu odhodit větší zátěž. Stahování 10 gramové hlavy už je mimo špici, prut je citelně mimo. Odhodit s tím naplněné krmítko si nedovedu představit. prostě nedovedu. Abys nešlápl vedle. 5gr + 3 palcové kopyto je strop citlivosti na vláčku a to už ten prut má znatelně dost a nemá moc sil na zásek. Tahám většinou max 3gr a 2 kopyto. To jen aby sis to představil.

                    NSlavík - Profil | So 31.10.2015 11:49:39

                    Dnes jsem měl v ruce tenhle klacík a celkem mě překvapil, neznam ani značku a už vůbec né tenhle model s dvěma špičkama na šprcce :)) to bych tedy asi moc nevyužil ale jako klasickej tvrdčí picker by se mi to celkem zamlouvalo
                    .
                    http://www.angelzentrale-herrieden.de/_feeder-shop/​-37/jenzi-artini-powerise-multi-casting-300m-30-75g​.html

                    Nemá někdo náhodou zkušenost s něčim podobnym když né stejnym, házet daleko nepotřebuju a jezdim menší vody jen občas Vltavu kolem břehu a tohle by mohlo snést i těší krmidlo. Díky

                      Nfheavy - Profil | Út 27.10.2015 18:08:00

                      Pellets >> v obchodech neni /bohuzel/zavazna objednavka v sarfixu,rychlej feedrik,nevim s cim bych ho porovnal treba hardy light 330 preston ma vetsi ocka a nema tak tuhej spodek jako ten hardy,rekl bych ze je takovej akoratni, neni to asi vylozene picker chce to zkusit/ ja vim neni kde/

                        Nstandas - Profil | Út 27.10.2015 15:33:34

                        Mám tento pikřík ve 3. metrech a ve 2,40 musí být taky super. :-) http://www.podberak.cz/rybarske-pruty/prut-browning​-commercial-king-wand-f1-2-45m-2-4lb.html

                          NPellets - Profil | Út 27.10.2015 15:20:48

                          Měl jsem chvíli se stavit v obchodě a porovnat tři adepty na picker. Potěžkal jsem megaforce,k němu dal esox a po regálu s Cormoranem ( těžší )
                          zůstala Daiwa Megaforce 2.4 a Esox winclepicker 2.5. Pruty jsou pocitově stejně slabé v průměru nad rukojetí a mají stejně dlouhou špičku. Daiwa je fantasticky rychlá,při prošvihání se ohýbá jen velmi jemná špička. Esox je ,,gumovější". Daiwa má až po vlepenou špičku o chlup větší očka,na špičce jsou stejně velká ale je jich míň. Na špičce i na prutu tuším celkem o čtyři méně než na Esoxu,ale nazapsal jsem si to. Po nasazení ,,dětského " navijáku se shodným vlascem to na akci překvapivě vyhrála Daiwa. Naprosto plynulá akce až do spojky ,potom prut ztuhne . Esox skončil s akcí dřív,asi 30cm před spojkou.
                          Takže pro mě jednoznačně Daiwa,rychlejší blank a méně větších oček pro přesnější a delší náhozy. Víc akce na zdolávání se slabými vlasci a pocitově plynulejší akce. Snad jsem někomu pomohl.

                            NRyben - Profil | Út 27.10.2015 9:35:34

                            mám na krámu Esox Winclepicker, krásná práce za velice solidní peníz (do 1500). Dvoudíl, tři špičky, 2,5m, 3-12g.

                              NPellets - Profil | Út 27.10.2015 7:15:13

                              fheavy >> je v obchodech ke zkouknutí ? Jestli mám objednávat prut na slepo,tak do 15 stovek. Mám tyhle univerzály s progresivní akcí, schopný vytáhnout cokoliv rád. Ať už jim obchodníci říkají bomb,commercial,chvějivka nebo třeba mini carp :-) Jen nevím ,jestli je ten,kdo má rád plnou parabolu třeba se slušným karasem ocení.

                                Nfheavy - Profil | Út 27.10.2015 4:35:48

                                Pellets >> preston mini carp 9 ft,10 ft, mam ten 3 metr a stoji to za zvazeni..hodne dobrej proutek.

                                  NPellets - Profil | Po 26.10.2015 23:14:51

                                  E.T. >> Díky za tip . Nedělají ho i v 9 ft ? Na některým parádních místech je na mě třímetr dlouhej.

                                    NPellets - Profil | Po 26.10.2015 23:10:02

                                    speed641 >> zkoušel jsem i 2.40 proutek ,ale s navigací na Labi si nerozuměl. Na Jizeru,Berounku,Sázavu by byl fajn. 2.70 je pro mě univerzál ,kterým můžu i nahodit i dál. Když potřebuju.

                                      Nspeed641 - Profil | Po 26.10.2015 20:20:58

                                      Délka akorát,jen ta jemnost už tam asi nebude taková.Ten odhoz už je vysoký.Mám BM lichta.multi a možná to bude stejné,nebo hodně podobné...Těžko říct.Musel bych ho mít v ruce...:-)