Nejlepší picker

Pořád se tady probírají feedry, ale co pickery /winklepickery, quivery/? Kdo má jaký? a jak je spokojen? Poradili by jste mi nějaký do 2000,- Kč v délce asi 2,40? Uvažuji o CORTECU od Cormoranu - co vy na tento prut/značku?
Autor diskuse: JenikKolar - , 1.7.2003 feeder - náčiní, doplňky

Naleš vavřina - Profil | Út 16.2.2016 14:28:11

Shimano 2,7m Nexave BX winklepicker - absolutně top záležitost - kapříci kolem 65-68cm zcela bez problému, stejně tak i dálkové náhozy s krmelcem při horní hraně vrhačky. Dnes již bohužel nesehnatelná záležitost.

    Nfheavy - Profil | Út 16.2.2016 14:10:22

    milanpindryc >> jo muze byt klidne lepsi,ja mam pouze ten nexave takze nemuzu hodnotit ten byron,zeptej se v dskuzi pickermanie ultralight..

      NxDanielS - Profil | Út 16.2.2016 14:04:07

      malenak >> Mám je ve 270ti, jsou spíš na kapříky :-)

        Nmalenak - Profil | Út 16.2.2016 13:58:37

        Já mám Daiwa windcast picker a lepsi jsem v ruce neměl!
        Mám 3m, ale dělá se i kratší
        http://www.uhabakuka.cz/index.php?ma=artdet&de=3392​
        Na to, jak má tenký blank a jeho citlivost má neuvěřitelnou sílu, plné 40ti gramové kramové krmítko není problém.
        Dneska jsem s nim vytáhnul 47cm kapra jako fík.
        Když budeš chtít, můžeme se rozepsat :)

          Nmilanpindryc - Profil | Út 16.2.2016 13:47:28

          fheavy >> hodne tady na mrku zas chvali ten starsi byron...tak sem si rikal ze ten novej by mohl byt jeste lepsi?

            Nfheavy - Profil | Út 16.2.2016 13:21:03

            milanpindryc >> ten nexave 240 je von.

              Nmilanpindryc - Profil | Út 16.2.2016 13:02:16

              Ahoj premyslim o pickeru na zimni chytani. Feeder mam beastmaster medium a vyhovuje me. Chtel bych neco s podobnou akci ale na 0.10 -0.12 navazce. Budu chytat pod stromama do 10m takze uvazuju o necem kolem 2.5m.
              BYRON COARSE TEAM WINCKLEPICKER CT WP 250
              Shimano Nexave BX Winkle Picker 240
              ?

                Nsven - Profil | Út 10.11.2015 21:12:47

                vašpiv >> Já ty kluky jemností netrápím vůbec. Na shimano 270 dám 0,25 a běžný kapřík do 60cm, jede z vody jak namydlenej blesk... :-)
                I když je to prut do 40 g, má i při tomto způsobu ještě velké rezervy. Pro mě je picker krátký feeder :-)

                  Nvašpiv - Profil | Út 10.11.2015 21:03:13

                  fheavy >> No a v tom je to skvělý, že si každý může vybrat, co mu sedí a potřebuje na své oblíbené revíry. Já jsem naopak dospěl postupně přez medium feeder, pikrů od byronu až právě k shimanu v 2,7m a s tím si vystačím při většině lovů s krmítkem na svých oblíbených revírech. Pravda ale je, že jsem kvůli kapříkům letos dokoupil 3m light feeder, abych je kluky tou jemností moc netrápil.

                    Nfheavy - Profil | Út 10.11.2015 19:29:05

                    vašpiv >> ja nejvic chytam heavy pruty ale v tuhle dobu uz se pouzivam jemnejsi pruty ,nazev picker ma dnes podle oznaceni vyrobcu docela sirokej rozsah,ja nemuzu rict ze bych mel vylozene "picker"ale mam neco podobnyho s oznacenim mini carp 10 ft,dve spicky ryclej dobra zdolavacka proste ok,ty 3 metry je nejkratsi co pouzivam ve feederu,mam treba winklpicker 240cm/nexave/ale to je proti tomu 10ft uplna zvejkacka a jeste kratoucka,absolutne mne nesedi.

                      Nvašpiv - Profil | Út 10.11.2015 19:13:57

                      fheavy >> Ja nejsem zadny velky znalec. Jen rad chytam jemne a lov na pikrik mi prijde jako skvela zabava a pritom staci troska krmeni, par krmitek, dat do kapsy cerviky, housku a vyrazit.

                        Nfheavy - Profil | Út 10.11.2015 18:56:12

                        vašpiv >> kdyz pises o tech spickach tak treba hardy v lightu nema spicky uplne tenky,u spodu spis silnejsi ale duty a signalizace zaberu je temer bezkonkurencni,a jak pises zpracovani je perfektni

                          Nstandas - Profil | Út 10.11.2015 18:35:12

                          Dnes to můj NEJLEPŠÍ pikřík nestíhal. Cejnů mrak a Kapr 54 jako třešnička na dortu :-))

                            Nvašpiv - Profil | Út 10.11.2015 16:02:36

                            numen >> Tomu verim. Vzdy moc dobre vedi, co delaji. Co se tyce tech spicek , tak si myslim, ze za ty prasule stoji.

                              Nnumen - Profil | Út 10.11.2015 12:44:00

                              vašpiv >> anglani jak ba 369 tak.pickery chytali plotice do 25 cm. Zbytek světa byl divákem. Měli to zmakle..

                              Špičky od shimana to je trochu jiná káva,za jiný prachy.

                                Nvašpiv - Profil | Út 10.11.2015 12:30:02

                                numen >> jojo, s tim souhlasim, vzdyt jsem psal, ze pro nekoho muze byt picker pickrem kvuli delce. Ono v ty Anglii by se jim ti kaprici tezko capali na nejakou velkou jemnotu a hlavne by to postradalo smyslu. Z duvodu velke cetnosti kapriku na rybnikach v okoli meho domova jsem taky presel, i presto ze miluju jemnotu, na light feeder ve 3m.. Co se tyce tech spicek, tak si myslim ze je vcelku jedno,, jestli je jeji prumer 2, 2,8 ci 3,8, protoze se vetsinou lamou z druhe strany a dulezite je jejich ujimani. A i proto si myslim, ze zpracovani je to nejdulezitejsi. Zatim se mi nepodarilo zlomit spicku na zadnem pickeru od Shimana a to jemnosti a prumerem pripominaji treba ten Esox.

                                  Nrybomil - Profil | Út 10.11.2015 10:05:14

                                  Pellets >> zajímavý přístup. postupuji zcela opačně, u pickeru Byron XT 12 ( taky blbuvzdorný ) nechám přestavět špice na vláčkový speciál - chvějivku s výměnnou špicí.

                                  Nedovedu si ani dost dobře představit pickerování s prutem o dílce 2,18 - 2,40 m

                                    Nnumen - Profil | Út 10.11.2015 7:11:09

                                    Jinak když vezmu tenhle proutek, a vezmu byron XT, který považuji za extra jemný, tak když si ten.tvrdý umím dobře připravit.budu mít správnou špičku.do větru a vln tužší aby mi pracovalo posledních 10-15 cm. Do ideálních podmínek parabolickou tak budu chytat na oba stejně. Při horších podmínkách více. Na byron neseženu větší výběr špiček.....

                                    Ale nikomu nevnucuji tenhle způsob. Jen jsem napsal svůj názor.
                                    Mam to tak vyzkoušeno.,nauceno.

                                      Nnumen - Profil | Út 10.11.2015 6:50:48

                                      vašpiv >> picker znamená i v Anglii krátký feeder. Ale to je jedno.
                                      Zpracování špičky je důležité, ale pokud máš špičku 2-2,4 a třeba 2,8 a více je veliký rozdíl. Pokud uděláš chybu tak ty slabší nepřežijou,ty silnější ano,když jsou kvalitní.
                                      Na jemnost a citlivost při záběrech nemá akce prutu žádný vliv,pouze špička.
                                      Já používám tvrdší picker pro abych byl přesnější při nadhozu a rychlejší při zaseku. A mohl rybu zdolávat, nemam rad hadice.

                                        Nvašpiv - Profil | Po 9.11.2015 22:45:54

                                        numen >> Diskuze je o pickerech, o jemnych proutcich a jemnem lovu. Prut, ktery ma na sobe napsano picker, ale s jemnosti se nekamaradi, dle meho neni picker, at si vyrobce pise na prutu, co chce. Ale pravdou je, ze kriteriem pro picker pro druheho muze byt treba zase delka prutu.. Nejsem zadny velky odbornik, ale prijde mi, ze na trvanlivosti a odolnosti spicek ma nejvetsi vliv zpracovani.