Nejlepší picker

Pořád se tady probírají feedry, ale co pickery /winklepickery, quivery/? Kdo má jaký? a jak je spokojen? Poradili by jste mi nějaký do 2000,- Kč v délce asi 2,40? Uvažuji o CORTECU od Cormoranu - co vy na tento prut/značku?
Autor diskuse: JenikKolar - , 1.7.2003 feeder - náčiní, doplňky

NE.T. - Profil | Po 26.10.2015 20:09:01

    Nspeed641 - Profil | Po 26.10.2015 19:29:59

    Pellets >> Pravda,ve 3 metru by byl super,ale i na tuto délku se dá chytat...Píchneš si ho,pěkně-do držáku na křesle...A už to lítá...
    Já,třeba na zimu-zvláště na řeku,mezi stromy-křoví mám raději kratší...

      NPellets - Profil | Po 26.10.2015 19:22:02

      speed641 >> jestlí sedí váha,tak to bude lahůdková špejle. Na mě je bohužel krátkej.

        Nspeed641 - Profil | Po 26.10.2015 19:17:38

        Pellets >> No-to by byl pěknej dárek...Těhle prutů mám-několik i ty starší modely a mám je moc rád...:-)

          NPellets - Profil | Po 26.10.2015 19:08:22

          Tip pro ježíška:-)
          http://www.yellowfish.sk/Beastmaster-CX-Picker-Comm​ercial-8-d1742.htm

          Mobil mi bohužel nenašel žádný domácí shop.

            Nsven - Profil | Ne 25.10.2015 18:37:50

            speed641 >> omlouvám se, že jsem hned neodpověděl. Už jsem odjížděl na rybky a teprve před chvílí jsem dorazil. Máš SZ.

              NPellets - Profil | Ne 25.10.2015 14:32:39

              Těch chvějivek je mrak v různých gramážích i akcích,jen se po internetu špatně hledají. Často ta vlepená špička v popisu vůbec není. Mám celoročně catanu super sensitive BX 270 MH . To je blbuvzdorný prut se skvělou akcí. Na zimu chci jemnější a lehčí hračku ( váží 180g)

                Nspeed641 - Profil | Ne 25.10.2015 14:21:05

                speed641 >> Vlastnosti té UL - chvějivky by měly být asi schodné,jako u pickeru,vid...Nebo - můj názor-ta chvějivka by měla být spíše rychlejší,-záleží na akci.Jestli je to - Tip-flex,nebo - poloparab.či plná parabola...Ale plná par. asi určitě ne...Ta se mi osvědčila jen na lodi-člunu.Tam je to super-zdolávačka,jako víno......Jinak se s tím hůře háže,na delší vzdálenost...

                  Nspeed641 - Profil | Ne 25.10.2015 14:12:34

                  sven >> Zdar,koukám na ten Esox - nevypadá věru zle...
                  ALE- Tuto firmu sice znám,ale nic od nich nevlastním.
                  Mám jen Sportex,Byron,Shimano,Abu,Berkley,ST.Croix a Orvisy.
                  Jak na tom jsou-kvalitativně...Nemám šajn...Písni... / odpovídá ten odhoz skutečnostem,nebo je to opět jen marketing.../

                    Nspeed641 - Profil | Ne 25.10.2015 14:01:51

                    Pellets >> Ahoj-docela dobrý nápad...Myslím,že by to mohlo fungovat...Ta Daiwa - 2.40m vypadá moc pěkně-odhoz - AKORÁT....Díky...R.

                      Nspeed641 - Profil | Ne 25.10.2015 13:01:34

                      sven >> OK - nechám tomu nějaký ten ,,čásek,, a pak bych šel do těch SH BM.

                        Nsven - Profil | Ne 25.10.2015 12:52:15

                        Knecht >> ahoj. Ten e-shop už neexistuje.
                        Ten odkaz v diskusi byl z roku 2009 :-)))
                        Dneska Ti neporadím. Ale měly by tam pasovat špice z pickeru Esox, což je klon Byrona http://www.rybina.cz/rybarsky-prut-esox-winkelpicke​r-2-5m-3-12g/

                          Nsven - Profil | Ne 25.10.2015 12:48:19

                          speed641 >> ahoj.
                          Už je dávno nemám, vyměnil jsem je za 40g šíma Nexave :-)
                          Jestli Ti můžu poradit sežeň si Nexave Cx nebo starší BX .-CX jsou ještě k mání. Mají korkovou rukojeť
                          a špice 0,5, 1, a 1,5 oz.

                            Nspeed641 - Profil | Ne 25.10.2015 12:35:21

                            sven >> Právě začínáme s pickerem.N feedery chytáme běžně-mámě pouze Shimana BM Medium multi a Licht - starší verze - vínové blanky a super,bez výhrad,spokojenost...

                              NKnecht - Profil | Ne 25.10.2015 12:34:07

                              sven >> ciste ze zvedavosti...kdepak se ti povedlo sehnat tu Byronackou sadu nahradnich spicek?
                              dik za info....i komukoli, kdo bz vedel, kde lacino splasit spicky s prumerem, co by pasovaly do garba.

                                NPellets - Profil | Ne 25.10.2015 12:29:33

                                Dopuručuju chvějivku . Jedna candátová už mi nahradila light,medium i heavy feeder a pořád spokojenost. Na zimu hodlám pořídit jemnějšího mazla,přece jenom desetikiláči tolik neobtěžujou. Koukám třeba na toto
                                http://rybarina.mellor.cz/eshop//rybarina/pruty/pru​ty-privlac-ultra-lehke-,k70/daiwa-megaforce-jiggers​pin-2,4m

                                  Nspeed641 - Profil | Ne 25.10.2015 12:14:28

                                  sven >> Ahoj,zajímavé...Mě se ty Byrony moc zamlouvají...Mám od nich i jiné proutky-jsou to tahouni-některé serie,dost předimenzované-vydrží hodně...I malinko horší zacházení -které u mě ale nepřichází v úvahu.../ nejsou tak vyšponované,jako jiné,prestižní značky. / tukneš někde o větvičku a je po něm...
                                  Myslíš tady,že to není dobrá volba-nebo ano.Nebo jaký picker bys mi doporučil-na jemnoučké chytání...Abych zvládnul i lepšího kapříka-na to je brzda a zásoba vlasce.
                                  Nebo-neprodal bys mi - třeba - nějaký - úvaha...Nebo se zkus ,,pozeptat,, kámošů - třeba.
                                  Dal jsem mraky inz.-Uvidíme...

                                    Nsven - Profil | Ne 25.10.2015 11:59:23

                                    speed641 >> četl jsem Tvůj inzerát v bazaru.
                                    Tedy abys nebyl zklamaný.... věci nejsou tak, jak se zdají....
                                    Gramáž 3 - 12 g neodpovídá realitě ani náhodou. Je to pouze reklamní tah výrobce.
                                    Před časem jsem hledal náhradu za špice do Garbolína Freestyle a použil jsem tyto byroňácké, které pasovaly průměrem a celá sada stála cca 500,- tedy stejně, jako jeden kus do géčka...
                                    Freestal deklaroval své špice 25 -70 g.
                                    Špice jsem tedy navzájem poměřil tak, že jsem je všechny postupně zasunul do posledního dílu Garbolína a zaznamenal křivku ohybu, použitím stejné zátěže.
                                    S tímto výsledkem, od nejměkčí k nejtužší:

                                    Garbolíno - G
                                    Byron - B
                                    (obě sady s výrobcem deklarovanou gramáží )

                                    1. G - bílá - 25g
                                    2. B - žlutá - 3g !!!
                                    3. G - červená - 45g
                                    4. G - zelená - 70g
                                    5. B - zelená - 9 g ? !!!
                                    6. B - červená - 12g !!!

                                    Podle mého odhadu má nejsilnější špice od Byronu cca 100g !,

                                    http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=614152&page=14#bot​tom

                                    Nic to nemění na tom, že Byron byl hodně povedený kousek za hodně mírný peníz.
                                    Rukama mi prošlo dost fedrových a pickerových prutů, včetně dvou pickerů od Byronu abych si to troufl objektivně posoudit..

                                      Nspeed641 - Profil | Ne 25.10.2015 11:32:41

                                      E.T. >> Tak,pokud jich máš víc,tak jeden pust...Stejně,nechytáš na všechny...
                                      Udělal bys nám radost - takhle,v neděli v poledne...:-)))

                                        NE.T. - Profil | Ne 25.10.2015 11:26:50

                                        speed641 >> to jsem zvědavej kdo ti ho prodá. Já nějaké X12T vlastním a neprodal bych ani jedno. Ale třeba se zadaří.......