MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Považujete za potrebné dlhodobo vnadiť pri love kaprov na rieke?

Na rieke lovím kapre asi 5 rokov a domnievam sa, že úplne postačí mierne zakŕmiť pred samotným lovom, pričom dlhodobé vnadenie nie je potrebné, resp. nemá zásadný vplyv na úspešnosť lovu. Aký máte názor?

Autor diskuse: Michal Mišík
Zařazeno do: kaprařina - nástrahy, návnady, 24.4.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N P.J. - ® Pá 25.4.2003 22:34:18
Záleží na šířce řeky,vytypování správného místa,dostatku tvého času/pokud máš možnost se dostat k řece každý den/,zakrmovat nejlépe na 2.místa,jestli-že je to možné.
Takto jsem úspěšně lovil kapry na Odře 6 před 20.lety.Do 10-20minut jsem měl odchytáno velice často,pokud jsem kapra urval či poplašil,přecházel jsem automaticky na záložní stanoviště.Vnadil jsem bramborem,ale chytal jsem na hrách,rohlík.Jinak záleží v jak dlouhém pásmu se kapří hejno pohybuje,což znamená kolikrát můžeš zaznamenat průjezd kaprů třeba za hodinu.
Ale jak píše Michal Mišík ti kapři tam musí být.
Nejlépe je hejno vypozorovat,jaké má zvyky a jak dlouhém úseku řeky se pohybuje,pak vytypovat vhodné místa k lovu a zakrmovat,nejlépe pravidelně
v určitou hodinu.Kapři najíždějí pravidelně na stanoviště plus mínus pár minut/pokud je nic nevyplaší/.Můžeš si podle nich řídit hodinky.
Tyto zásady platí pokud se nezmění počasí,stav vody či stanoviště kde lovíš.
K tvé otázce-dlouhodobým vnaděním urychlíš uspěšnost lovu.
N siro Pá 25.4.2003 6:50:36
Mam podobné zkušenosti jako piškotus.Na Vltave projíždí ryby velkou plochou a než najdou naše místečko tak to chvilku trvá.U menších říček je to o tom najít stanovište.
N Michal Mišík Čt 24.4.2003 20:20:41
Moje skúsenosti sú skôr také, že kapre je potrebné nájsť a potom dlhodobé vnadenie nie je potrebné (samozrejme na tomto mieste nie je ani na škodu). Ak sa na danom úseku kapor nevyskytuje, dlhodobým vnadením ho nestiahnem na svoje miesto.
N Carpion - ® Čt 24.4.2003 9:42:34
Mé poznatky z Dyje jsou:více krmemí a stačí krmit 3dny a pak hurá na ně.
N Piškotus - ® Čt 24.4.2003 6:55:58
Podle mne záleží na velikosti řeky a na hustotě obsádkay.Na větších tocích pravidelným krmením ryby naučíš denňe projíždět krmnou plochu.Stačilo jít o 20m jinam a ryby sem tam nenašel.Jen má zkušenost na Vltavské kaskádě.Na klasické řece jako je třeba Berounka mám však stejnej poznatek jako ty,tudíž po zakrmení cca po 5min braní.Možná je to taky druhem a množstvím krmení.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | nástrahy, návnady ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE Pruty Fox Ranger XTS

Za 2.890
Za mimořádnou cenu od 24.9.2018 pruty Fox 360cm/2,75lb postavené na kvalitním, rychlém a tenkém blanku, se silou při nahazování a lahůdkovém pocitu při zdolávání, pruty co dělají všem jen radost

akce, rybareni20kg tygřích ořechů za SUPER cenu!!!

Za 1.249
Velmi oblíbená a spolehlivá nástraha pro lov kaprů. Mnoho kaprařů dosahuje s tygřími ořechy velké úspěchy! V Ravenu za nejlepší cenu na trhu!!!

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Raven Fishing Brno &#8211; Rybářské potřeby Raven Fishing Brno – Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Raven Fishing Brno nabízejí nejširší sortiment rybářských potřeb a dopravu zdarma při objednávce nad 1 500 Kč! E-shop a...