MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak daleko od jezů a zdymadel chytáte?

Rád bych znal váš názor na výklad časti RŘ, viz. cituji:"Lov nesmí být prováděn ... u přehrad, jezů a zdrží, sloužících plavbě nebo výrobě elektrické energie ve vzdá-lenosti 100 metrů od hrázového tělesa nebo jezu, v téže vzdálenosti také od objektu vodních elektráren, čerpacích stanic, od zařízení plavebních, odvodňovacích a závlahových kanálů a plavebních komor, a to i když jsou díla ve výstavbě nebo v prostoru vymezeném bójemi. Nevztahuje se na malé vodní elektrárny místního významu." konec cit.
Např. na Labi jsou zdymadla, na Jizeře jezy. Právě pod jezy nebo v tišinách pod zdymadly (mezi břehem a plavební komorou) ryba je. Zažil jsem, že jsem chytal dle RŘ dál od zdymadla v proudu(bez ryby), kolega chytající v tišině vedle plavební komory nestačil zasekávat (9 kaprů). Nezávidím, ptám se na vaše pojetí RŘ a zkušenosti z praxe.

Autor diskuse: Jan Pokorný ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 5.4.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Patrik - ® St 9.4.2003 21:57:20
Oprava:zdymadla omlouvám se za to"Y"
N Patrik - ® St 9.4.2003 21:56:01
Zdimadla jsou jasná věc.Na Labi třeba v Čelakovicích.Tam je to přímo součástí jezu a o tom asi není pochyb.Ale na spousty jezů jsou plavební komory na Labi úplně mimo jez,takže tam je to úplně v pohodě.
N zubáč St 9.4.2003 8:49:39
V SR je to zase jednoznačné, vzdálenost není omezena 100m, ale vzdáleností označenou tabulí, z hlediska bezpečnosti, osazuje ji správce vodohospodářského zařízení ....
N Jan Pokorný - ® Út 8.4.2003 7:19:14
To: Patrik... Necitoval jsem úplně celý text, o tom omezení vím.
To: all... Zdymadla právě na Labi slouží k plavbě. Mají plavební komory, dle mého názoru tedy jednoznačně platí omezení dle RŘ. Jiný případ je třeba na Jizeře, kde je jez v Otradovicích postaven z důvodu odvádění vody do vodárny Káraný. S tou cedulí, Patriku, se mi to jeví rozumně na menších tocích, pouze na Labi se zdymadly nevím, nevím...
N ivo - ® Po 7.4.2003 8:02:56
V RŘ je "jezů a zdrží, sloužících plavbě nebo výrobě elektrické energie ve vzdá-lenosti 100 metrů od hrázového tělesa nebo jezu" slovíčko sloužících. To znamená že se to vztahuje pouze na toky kde je plavba lodí nebo elektrárny (velké).
N Patrik - ® Ne 6.4.2003 20:47:04
Máš tam chybu.
Nevztahuje se na malé vodní elektrárny,které podle ČSN 736881 mají instalovaný výkon do 10 000kW.A elektrárny na Labi podle povodí Labe jsou malé vodní dílo.A u jezu kde není vysloveně napsáno zákaz rybolovu,tak tam klidně lovím.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Bivak Spider Trio Bivvy 1 Man (SLEVA 56%)

Za 2.999
Další bestseller ze stáje Prologic. Luxusní bivak pro jednoho v exkluzivním designu za neuvěřitelných 2 999 Kč. Skvělá volba na kratší výpravy. Kvalita řady Commander zaručuje vysoký standard.

akce, rybareniLehátko Premium + přepravní taška

Za 2.556
Dodáme za zaváděcí cenu do 24 hodin bez poštovného a balného pokud se přihlásíte dosáhnete na další bonus v podobě 3%.Akční balíček, který se skládá z oblíbeného lehátka Premium a transportní tašky, která je uzpůsobena přesně na toto lehátko.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
TROPIC LIBEREC TROPIC LIBEREC

Liberec, Dr. M. Horákové 11/76