- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nákup na Slovensku.
Máte někdo zkušenost s nákupem v SR.(pruty,navijáky...) Plánuju větší nákup tak bych uvítal nějakou radu. Díky všem Michal.
Autor diskuse: migi - , 20.3.2003 všeobecné - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
16 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NPavel Z. | Pá 21.3.2003 13:10:19
Mário: První objednávku budu dělat do 14-ti dnů. Podrobnosti jsme si zatím nevyříkali. Pak napíšu.
NMário | Pá 21.3.2003 13:07:25
red.foot© pri dobierke nebol problem ale bol prtoblem ze to tie firmy nechceli robiť , ked sme sa rozdelili bolo to pre ne vecsie ryziko
Pavel Z. > napis o tom baliku viac ako to funguje to by ma zaujimalo
Pavel Z. > napis o tom baliku viac ako to funguje to by ma zaujimalo
NMário | Pá 21.3.2003 13:04:08
Dan > dlouhý nohy, modré oky ... a nekecam o blbostiach znamenie je "ryba"
Nstandas | Pá 21.3.2003 12:35:51
Na některých přechodech vracejí DPH některé spediční firmy. Jedna je např. určitě v Hodoníně. Samozřejmě si odečtou provizi cca 5%. Nemusíš ale už znovu do prodejny. Samozřejmě si to ale musíš obšlápnout už při cestě na Slovensko abys věděl že ti to opravdu na těch hranicích vrátí. Co je nad 6000 CZK u toho musíš zaplatit clo a DPH České Republice. Pozor u jednoho kusu s cenou nad těch 6000 z celé ceny, nikoliv pouze z částky 6000 CZK převyšující.
Nred.foot - Profil | Pá 21.3.2003 11:41:09
loni tady kdosi tvrdil (při diskuzi o zasílání videokazet), že dobírka do a z SK není možná. jestli se nepletu
NPavel Z. | Pá 21.3.2003 10:43:08
All: Ještě to taky může prodejce poslat dobírkou jako obchodní bylík už bez DPH.
NMário | Pá 21.3.2003 7:53:10
mach > zase rychlejší?! :o)) to je tak ked popri písaní kecám s novou kolegynou :o))
NMário | Pá 21.3.2003 7:51:07
Bořek > ja som zo SR a chodím na podobné nákupy zase k Vám do ČR. A ono to funguje asi takto(priklad): V predajni kde kupim tovar si vypýtam tlačivo na vratenie DPH to treba vyplniť a s bločkom potvrdiť na colnici. Pri druhej návšteve tej predajne dáš predajcovi to potvrdené tlačivo a on ti vyplatí DPH. (do tej predajne si pre tu DPH musíš ale prísť do určitého času tuším 3 mesiace od dátumu predaja) Takto to funguje ked ja Slovač idem nakupovať k vám do ČR. Nevíhoda je že si to musíš ísť znova do tej predajne.
Nmach | Pá 21.3.2003 7:48:23
Bořek: Na celnici ti jen potvrdí vývoz zboží a DPH ti vrátí ten obchod ve kterém jsi nakupoval, musí se dodržet nějaká lhuta, nevím přesně jestli je to do měsíce nebo tak nějak .... Prostě stačí, když někdo známy pojede na SR do té prodejny a vezme ty lejstra s sebou ... V ČR nemusíš nic platit pokud jsi v té finanční hranici, která byla uvedená, pokud ji přešvihneš, platíš clo jen z toho co ji přesahuje .... tak nějak to je ...
NBořek | Čt 20.3.2003 22:46:20
A kde mi to DPH vrátí? Na celnici? Když mi ho na Slovensku někdo vrátí nemusím ho v Čechách zaplatit?
NPeter | Čt 20.3.2003 20:10:07
Este daco k Michalovi_v : Nielen jak co ale aj jak kde. Ja napriklad nepredavam s moznostou vratenia DPH, nakolko nie so jej platcom. Takze najprv si zisti, ci dana predajna vracia DPH.
Nmichal_v | Čt 20.3.2003 8:01:30
Jo je to tak jak píše mach, já to mám od celníků, nákup za víc jak 5000 SK a míň jak 6000 CZK by měl být v pohodě. Po odečtení kurzu a daně to vychází asi tak na polovinu, teda jak co...
Nmach | Čt 20.3.2003 6:51:52
Podívej se na otázky starší asi tak 2-3 týdny zpátky tu něco podobného proběhlo... Takže většina věcí se ti vyplatí koupit v SR, když se vejdeš s cenou do rozmezí pro vrácení DPH ( tuším 5000 - 8000,- Sk ) je to úplně v pohodě ... Pokud chceš ještě větší nákup, ber s sebou celou rodinu, aby se to dalo rozepsat v těchto položkách ...
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
21:07NElektro tříkolka na ryby 40
21:00NLov pod jezem v letních vedrech? 6
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:49NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
Co je nového - všeobecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











