- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
naviják na feeder
Chci si koupit slušný naviják na feeder a uvažuji o Abu Garcia T1000F nebo T2000F-cena cca 2.800. Máte někdo zkušenosti nebo jiný tip ?
Autor diskuse: slimak - , 19.3.2003 feeder - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
18 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nkiklop - Profil | So 22.3.2003 19:07:01
Tak tedy...ja mam OKUMU-EPIXOR s predni brzdou....10 lozisek...skveli design a taky funkcnost..cena je jenom 2400,-.Proste bomba.Ver mi.
NFugas | Čt 20.3.2003 13:31:06
romrybko: super-x má tušim navíc křížový navíjení. Možná je těch na první pohled neviditelnejch vychytávek víc. V Praze v Gammarusu ti to určitě řeknou přesně, mě taky ukecali:-)).Původně jsem chtěl Saharu, ale nabyla zrovna HS skladem...
slimak: Kde se dá ještě tohle ABU koupit? Mam cardinal Pro T1000F. Jsem moc spokojenej.
slimak: Kde se dá ještě tohle ABU koupit? Mam cardinal Pro T1000F. Jsem moc spokojenej.
Nred.foot - Profil | Čt 20.3.2003 11:18:35
romrybko : museli tam něco narvat, aby zvedli cenu. protože jsou lidi, kteří a priori nevěří levným věcem
NMedeo - Profil | Čt 20.3.2003 9:35:01
Na vystave v Praze jsem videl "novou kolekci" navijaku od Trabuka. Jeden s osmi loziskama + bojovka vypadal velmi dobre. Cena kolem dvou tisic. Kdybych od nich nekupoval feeder asi bych ho vzal.
NPavel Z. | Čt 20.3.2003 9:11:39
romrybko: Odpovím ti jen na druhou část otázky. Ceny na výstavě nebudou nižší.
Nromrybko | Čt 20.3.2003 9:02:39
Vie niekto vysvetliť cenový rozdiel medzi shimanami Sahara a SuperX? (v čom je ten SuperX natoľko lepší pri menšom počte ložísk?). Sú tieto navijáky k dostaniu na výstave v Brne? Za aké ceny? (to je ale otázok, ale presne odpovede na ne teraz potrebujem - ďakujem)
Nslimak | Čt 20.3.2003 6:17:06
Díky za názory a informace všem, já nemusím mít nutně naviják za 3000 Kč, jde mi hlavně o spolehlivost a dobrou citlivou brzdu, která nepulzuje a drží nastavení. Zatím mám Okumy se zadní brzdou a Trabuco Anterru - taky zadní, ale že bych byl nějak extra nadšený, to se říct nedá. Tak chci něco lepšího - pokud ho koupím okolo 1000, tak budu samozřejmě radši.
NŠlehy | St 19.3.2003 21:20:21
Přesně jak tu bylo řečeno.Nutná je okamžitá uzávěra zpětného chodu a kvalitní brzda.Já osobně mám navíc rád rychlejší převod, mělkou match cívku a bojovku (mám Shimano Stradic 3000).Za tu cenu co uvádíš,bych šel do Shimano Sahara 3000HS.
NMany - Profil | St 19.3.2003 12:04:39
Jinak souhlasím s Karlem na feeder není nutný naviják za +1000,ale někdo si potrpí na kvalitnější věci.Je to dost o financích.
NMany - Profil | St 19.3.2003 12:00:41
slimák,já na feeder používám Ticu Venus ajsem zatím spokojen i když v provozu byl jen koncem sezony.Pro feeder je vhodný okamžitý stop,což tato Tica včetně boj.brzdy má.
NIceman | St 19.3.2003 10:36:44
Já bych měl poznámku, že považuji za VELICE důležité, aby měl navijál 100% uzávěrku zpětného chodu. Nedokážu si představit precizní napnutí vlasce s navijákem, kterej tohle nemá. Během lovu podle situace několikrát manipuluji s navijákem a pokud by se protáčel zpět tak bych se nadřel :-)).
mach: bojovku mám taky rád, na Match prutu mě zachránila spoustu ryb, u feederu jí využívám méně, ale přece.
Jinak můj tip je stále stejný Shimano Sahara GTE 3000 (HS). Folpy, se kterým chodím na ryby chytá na Ticu a je spokojenej.
mach: bojovku mám taky rád, na Match prutu mě zachránila spoustu ryb, u feederu jí využívám méně, ale přece.
Jinak můj tip je stále stejný Shimano Sahara GTE 3000 (HS). Folpy, se kterým chodím na ryby chytá na Ticu a je spokojenej.
Nmach | St 19.3.2003 10:05:56
karel: No já mám asi trochu jiný názor, když už tu bojovku mám a dostanu na prut větší rybu, byl bych sám proti sobě abych bojovku nepoužil, proč bych si potom naviják s bojovkou kupovat???? Abych vyhazoval peníze, to asi těžko. Právě při feedru je bojovka velké plus, ne že by se bez ní chytat nedalo, to je blbost, dá se, ale s ní je to pohodlnější ...
Nkarel | St 19.3.2003 9:49:26
Iceman: Myslím, že na feader stačí bohatě naviják za 1.000Kč. Při trochu slušné údržbě musí vydržet roky. Jde o to, aby šla slušně seřídit brzda a to je tak asi všechno. Mám na feaderu naviják s bojovou brzdou, ale prakticky ji nepoužívám, myslím, že je to zcela zbytečné. Daleko podstatnější na feaderu je délka návazce, druh a velikost háčku, vnadění a nástraha. To jsou ale korunové položky a tak pro výrobce rybářských potřeb bude zajimávější přesvědčovat, že 2.800 Kč na feaderový naviják je málo. Takže těch 30.000 Kč je samozřejmě provokace.
NIceman | St 19.3.2003 9:36:27
KAREL: mohl by jsi mě doporučit nějakej vhodnej naviják kolem 30.000 Kč na feeder. Docela mě to bude ladit s prutem za 3000 Kč :-))))
Nkarel | St 19.3.2003 9:33:21
Já myslím, že naviják je na feader tak namáhaný, že nemá smysl kupovat pod 30.000,- Kč.
Nmach | St 19.3.2003 7:05:50
Otázka je co pokládáš za slušný naviják, rozhodne i to jestli ho chceš jen a jen na feeder nebo přemýšlíš i o přívlači nebo jiném zpusobu lovu. Moje rada kup si nějakou 3000, pokud speciál na feeder stačí 2500, já vlastním TICA Condor, ale ještě ji nemám buhvíjak odzkoušenou asi 5x u vody a jeví se dobře, zadní brzda, bojovka, 4 ložiska, 2 hliníkové cívky uvidíme... Cena v SR 1880,-Sk, mám i Esox ETM 3000, cena také okolo 1800,- Sk, zadní brzda, 5 ložisek, 1 cívka potažená titanem, náhradní uhlík ... potom mám ještě Shimano Super aero GTM 3000 s bojovkou, ale to se do tvé cenové relace už nějak nevejde ... Podívej se do otázek na MRKu, tento problém se řešil poměrně často ... Dej si vybrat "naviják" a přečti si odpovědi, tím si možná uděláš obrázek o světu navijáku na feeder...
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
15:38NFeederařina na řece 64349
12:27NPickermánia-ultra light fishing 49077
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...












