MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Feeder - chytáte na jeden nebo dva pruty

Ahoj, chtěl bych znát vaše zkušenosti, jak a zda stíháte: chytáte na dva feedery nebo pouze na jeden. Nebo jeden feeder a druhý na klasickou položenou. Nebo někdo stíhá 1. na feeder a 2. na plavanou? Já totiž stojím před dilematem, zda koupit ještě druhý feeder prut, jestli to může člověk stíhat. Zkoušel jsem feeder a klasickou položenou, ale nestíhal jsem kvůli položení prutů koukat na oba. Zkoušel jsem též feeder a plavanou, ale to bylo ještě horší. Jaká je tedy podle vás ideální kombinace? Co jde stíhat a co jde těžko? Díky za vaše odpovědi.

Autor diskuse: Meloun
Zařazeno do: feeder - techniky lovu, 11.9.2002

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 8 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N kulicka69 - ® Pá 6.11.2015 21:54:41
standas >> Tak to ti závidím,ani na osvědčeném revíru jsem nemohl nic dostat na žížalu,to tam i peletu nasál cejn velký jak dlan,samozřejmě přeháním.At se daří
N fheavy - ® St 4.11.2015 20:32:14
Fems >> to mas svatou pravdu spravne chytani jeste nezarucuje pozitivni vysledek,tech faktoru je k tomu potreba vic
N Fems - ® St 4.11.2015 20:28:02
fheavy >> řek bych že správné chytání na feeder nebo obecně chytání v rybařině, se dá určit jen podle výsledku a aby byl výsledek, je ještě potřeba nějaká dávka štěstí.
N fheavy - ® St 4.11.2015 19:53:19
Bacha >> nic proti tobe,ale na to "spravne"chytani na feeder bych odpovedel citatem jednoho starsiho kolegy s prace - je 100 zpusobu jak to udelat ale jenom jeden je spravny- tenMÚJ,to co povazujes ty a hromada dalsich za spravne chytani na feeder uz davno neni pravda to moje je taky spravny ale podle toho jak chcu ja a ne jak to vymyslel nekdo jiny.
N Fems - ® St 4.11.2015 19:51:34
Bacha >>Jo kdo jak si to chce užít, to je přesně ONO! :-)
N Bacha - ® St 4.11.2015 19:43:07
Fems >> Pravda, nepíšeš za všech okolností...omluva:-) Jinak, moje vyjádření nebylo ani tak měřitelné, jako odměřené:-) To byla reakce ne na něco, ale na někoho, kdo chtěl mermomocí jednoduchou odpověď. Ale ruku na srdce, to stíhání a nestíhání závisí na tom, jak kdo na ten feeder chytá a jak si to chce užít. Nikdy jsem nebyl, ani jako divák, na feederových závodech. Zajímalo by mě, na kolik prutů chytají.
N Fems - ® St 4.11.2015 19:26:25
Bacha >> ano správně jsi to napsal: debata o něčem co je neměřitelné, proto jsem reagoval na tvoje slova (nelze uhlídat 2 pruty) zněli v tom příspěvku dost měřitelně. Kdyby někdo napsal: že je tak dobrej ať se hne kamkoli, kdykoliv berou jedna za druhou, pak to nelze uhlídat, to souhlasím.
Kde si vzal že mám důvod tvrdit že za VŠECH OKOLNOSTÍ stíhám dva feedrové pruty, to je trochu záhada.Na zadavatele jsem nezapomněl už jsem psal příspěvek na počet.
N Méďa cl - ® St 4.11.2015 19:09:12
Ahoj dělám to jako tady píše standas jeden na jemnou 0,10 fluorcarbon a červík a druhý na peletku miniboilí rohlíkáč docela to jde stíhat
N standas - ® St 4.11.2015 18:06:46
Letos jsem v těch největších vedrech nestíhal pomalu na jeden:-) Vůbec jsem to nechápal ale ryby šly jak blázen. Jinak druhý prut dávám jen se selektivní nástrahou - PELETY , RYBKY atd
N Bacha - ® St 4.11.2015 17:58:41
Fems >> Co je na tom subjektivního? Pokud dáš na feedrové pruty pod háčky dvě dvacítky koule, jak uváděl kolega, tak je naprosto jasné, že uhlídáš. Pokud ale máš dobře rozkrmený flek na řece, chytáš na bíláky a ryby berou, tak bych si tu stíhačku, s dovolením, nechal ukázat. Jinak to je akademická debata o něčěm co je neměřitelné. Navíc jem psal, že je to můj názor vycházející z mých zkušeností. A to, že někdo stíhá a druhý nestíhá je zrovna tak subjektivní, jako jestli je někdo víc nebo míň inteligentní.....dokud si to IQ nezměří. Když si sedneš na kolo a já na mašinu tak kdo bude stíhat?
Když máš důvod tvrdit, že za všech okolností stíháš dva feedervé pruty, tak nereaguj na mě, ale doporuč zadavateli, ať si pořídí druhý feeder. Je to velice jednoduché. Já mu to doporučovat nebudu, protože tomu prostě nevěřím.
N RK - ® St 4.11.2015 15:28:35
xDanielS >> Ahoj, je to pořád dokola. Chceš chytat na feeder blízko břehu, extra daleko, na řece, na stojáku, na koule, pelety, rohlík? Vše je dovoleno. Tomu se říká univerzál:-) Opakem jsou speciálky. Pro mne z toho plyne, že když můžu, tak sáhnu po speciálu-(at je to prut, nebo rybolovná technika) V praxi to znamená vyhnout se feederu, jak to jen jde. A když to nejde, tak je ten feeder skvělej a je namístě s nim chytat. Přeloženo na nějaký příklad. Proč chytat s feederem na 150m dálky, nebo naopak dva metry od břehu na stojáku? Nebo s kaprařskými montážemi při zavážení? Trošku jsem to zveličil, ale je tam ještě mraky mezistupňů.
Prostě ta univerzálnost je slabina, ale zase je to pro masy-o tom žádná:) U člověka by to znamenalo, umí všechno, ale nic dokonale........................
N xDanielS - ® St 4.11.2015 14:44:15
Bacha >> Můžeš, ale můžeš použít stejně jemnou montáž, budeš mít stejnou signalizaci záběru /dobře, u předšpičáků ano/ a stejnou signalizaci o pohybu ryb na zakrmeném fleku?
N xDanielS - ® St 4.11.2015 14:41:05
Bacha >> OK, to už je několik věcí a názorů dohromady. Znovu tedy. To co rozporuji je názor, že s feedrem se má chytat jen na jemno a s košíkem /zjednodušeně a zkráceně řečeno/, veškeré ostatní chytání s feedrem je špatně. S tímto názorem nesouhlasím a kolem něj se debata motala a na to reaguji. Další příspěvky se týkaly jiných věcí.
N Fishky - ® St 4.11.2015 13:44:38
Fems >> Souhlas, super názor. Mě to na feeder třeba bralo i na dva pruty míň, než MM ve videích na jeden, takže jsem je uplně v pohodě uhlídal a stíhal i svačit a tak.
N Fems - ® St 4.11.2015 13:21:04
Bacha >> nesouhlasím s tím že nelze uhlídat 2 pruty, je to hodně subjektivní, někdo stíhá víc někdo míň, tam kde jeden už nemůže, druhej to dá z přehledem to je obecně ve všem.
N FilipVydra - ® St 4.11.2015 11:16:52
Bacha >> někdy se lidé nechají unést..:D
N FilipVydra - ® St 4.11.2015 11:15:22
Roman 7 >> my jsme Grut :D
N Roman 7 - ® St 4.11.2015 11:13:19
FilipVydra >> Já jsem Grut :)
N Bacha - ® St 4.11.2015 11:06:17
FilipVydra >> Máš recht, všechny vyhrocené debaty, tedy alespon většina, jsou způsobeny takovýmto postupem. Nesprávnou argumentací. Ale pozor, nesprávná ještě neznamená, že je ve své podstatě chybná. No, a pak se lehce sklouzne k osobním atakům, či vulgaritám....myslím obecně:-)
N FilipVydra - ® St 4.11.2015 11:01:08
Bacha >> ale tak je to od začátku... jedni řikají, co je to feeder a druzí jak lze chytat feeder...poř.:jak lze chytat s feederovým prutem...
N Bacha - ® St 4.11.2015 10:56:21
FilipVydra >> Ale nic nevyvrací, má s těmi pruty pravdu, jenže to o těch prutech prostě nebylo. Vím o co Ti jde, mně koneckonců taky, protože mám na to stejný názor, jenom kolega vytáhl jiný problém, kterému také rozumím, ale je to prostě jiný problém. Jeden o voze, druhý o koze:-)
Dá se to otočit. Kaprovou děličkou mohu přeci normálně lovit echt feederovou metodou. Jen nebudu mít tu barevnou špic. Je to jen o filozofii lovu.
N Bacha - ® St 4.11.2015 10:51:26
xDanielS >> A jestli to tedy chceš slyšet natvrdo (nerad to dělám přes web), Tvoje osobní reakce byly poněkud mimo, protože jsi obhajoval využití prutů, kdežto jádro problému leželo ve způsobu lovu, a to bylo i pro mě naprosto zřejmé a Filip Vydra měl v tomto případě pravdu zrovna jako Ty, protože jste se bavili o dvou různých problémech. Tak o čem je vlastně řeč? Pokud se bude chytat metodou feeder, tedy tou "správnou", nelze uhlídat dva pruty a to je podstatou zadání. Nechci mít poslední slovo za každou cenu. Je to služba zadavateli diskuze, takže pokud nic konkrétního, nebudu už reagovat.
N FilipVydra - ® St 4.11.2015 10:47:15
Bacha >> Jenže to jsme řikali už tři a xDanielS to vyvrací pořád stejnou nelogickou tezí.
N Bacha - ® St 4.11.2015 10:28:35
xDanielS >> Dobře, feedrerový prut byl dle mého vytvořen pouze pro lov feederovou metodou, to znamená, že správné chytání na tanto prut je krmítko a signalizace špičkou. Vše ostatní jsou nějaké osobní odvozeniny s feedrem nemající mnoho společného. Stačí???
Jestli ale feederový prut takto někdo przní je mi šumák.
N xDanielS - ® St 4.11.2015 10:12:43
Bacha >> Nečteš co píšu, nebo nerozumíš, nebo nechceš rozumět, nebo si nečetl celou debatu, nebo nevím. Přečti si celou debatu, na co jsem reagoval. Jediné, co mi vadilo, právě byla ona definice, že správné chytání s feedrem je pouze to jedno, vše ostatní je špatně. Nikde nic za každou cenu nevidím, jak si si všechno otočil naopak.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 8 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | feeder | techniky lovu ]

Co je nového - feeder + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniZfish Stojan Rod Pod Striker

Za 2.490
Zfish přichází s moderním a všestranným stojanem Striker. Tento stojan je především velmi kvalitní, stabilní, skladný a nabízí širokou škálu možností polohování. Stojan je určený pro tři pruty.

akce, rybareniNash Magnetický držák do bivaku Magnetic Bivvy Hook

Za 297
Praktická pomůcka, díky které si snadno vytvoříte věšák na různé věci uvnitř bivaku. Můžete ho upevnit kamkoli do bivaku. Magnet je dost silný na to, aby udržel i mokré oblečení, které tak bude rychleji schnout. Karabina není součástí balení.

Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING

Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře za ostrovem Sal je...