Novy rybářský řád

Kdo by souhlasil se zvýšením zákonné míry kapra na 42cm, a možnost odnést si jednoho kapra týdně a max. 20 za rok. Lidi pouštějte co nejvíc kaprů vždyt odnést si rybu domů je hezké,ale likvidovat revíry je prasečina. Já si ročně odnesu tak 2 - 3 kapry a bohatě to stačí(chytnu jich X-krát tolik)
je to na vás, ale myslete na budoucnost. Chcete chytat ryby a nebo se přecpávat. P.S. Vepřový je vepřový.
Autor diskuse: Shearer - Profil , 27.8.2002 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NKoťón - Profil | St 28.8.2002 12:09:47

Milan: Hlava se ti točit nemusí, protože se to nikdy nestane, ale děkuji všem pánům rybářům který tak činí alespoň občas.

    NMilan | St 28.8.2002 11:25:19

    Při představě že všichni všechny kapry vrátíme vodě se mi trochu točí hlava z toho jak postupně dojde k přerybnění tímto druhem.Tyto představy se mi zdají velmi laciné a vykazující určitou deformaci.Se zvýšením míry samozřejmě souhlas.

      Nrastic - Profil | St 28.8.2002 10:31:27

      Marty > kapor nie je v Europe povodny druh??? Dunajsky sazan - to je podla teba co? Trebonsky kapor, lysce a tieto slachtene druhy pri tych sa o povodnosti ozaj neda rozpravat.
      A ze kapor nebojuje? Z ostatnych druhov - hlavne tie liene...
      Kapor je v Cechach a na Slovensku proste fenomen - podla neho sa prakticky posudzuje voda.
      K otazke : zvysnie minimalne na 40 je podla mna na mieste. Aj stanovit tyzdenny a sezonny limit. Panvickova velkost je aj tak takych 45-70cm. A hlavne trochu to aj kontrolovat. Este som nemal tu na Prazskych reviroch kontrolu - je to vacsia bieda ako na Slovensku. Ja sice vsetky rybky pustam, ale to len preto, ze sa mi nedari s uhormi :-((( a ako tak nad tym rozmyslam, celkom som dostal chut na kaprika, candatika, pstruha alebo stucku... Asi skocim do Tesca :-)))

        NMates | St 28.8.2002 9:36:06

        šídlo:V tobě něco je!Chválim......i když obsahově chudé....:-(
        PS:Ja je taky nemusim chytat,ale nechme kapra žít.Je to taky ryba i když blbá.

          NTomL | St 28.8.2002 8:07:58

          Koton - OK, na srazu to probereme.

            NKoťón - Profil | St 28.8.2002 7:20:13

            TomL: máš pravdu v tvém příspěvku vůbec nepíšeš o žraní kapřích děcek. Vycítil jsem nesouhlas s mím názorem a nevěděl jsem, že nesouhlasíš hlavně s tím přirovnáním. Zařadil jsem tě hold do špatné škatulky a proto to žraní kapřích děcek. Tak tedy - omlouvám se ti.

              NPrca | St 28.8.2002 7:03:26

              >>Marty a kde je původní?

                Nmedvěd | Út 27.8.2002 21:52:59

                tato debata je zde opravdu po tisící

                  NŠlehy | Út 27.8.2002 21:25:22

                  Je pravda,že kapři jsou za účelem sežrání vysazováni.Počet ryb bych osobně neměnil.Takovejch masařů co si každej den dva odnesou moc není a těm co si jich vezmou za jednu vycházku více je to jedno,kolik si jich můžou podle řádu nechat,budou to dělat furt.To zvýšení míry s tím ale souhlasím.Alespoň 40 min.míra a ještě zavést max. míru ,tak asi bych byl pro 60cm.Mimochodem,loni jsem si ponechal 3ks kapra(rožnění na Hracholuskách) a letos 1ks(chtěl jsem udělat rodičům radost).
                  Měli bychom se starat ale i o jiné ryby,jak napsal Rici na začátku.Namátkou třeba vezmu lína.Řeknu vám,že zdolat a vylovit lína skoro 50cm pro mě byl větší zážitek,než takovej kapr 80cm.A takových ryb je mnoho druhů.

                    NJaromír - Profil | Út 27.8.2002 20:52:59

                    Jsem pro úpravu dolní i horní hranice ryb vůbec, nejen kaprů - "nejběžnějšího úlovku" řady rybářů. Myslím si, že zákonná míra + 10 cm je minimum. Uznávám a mnohdy praktikuji C&R, ale rovněž si rád někdy pěknou rybu odnesu. Ale určitě ne "podvyživenou".

                      NMarty | Út 27.8.2002 20:43:26

                      Jsem pro vychytavani kapru,samozrejme v souladu s RR,nasazuji se jich rocne sta metraku,jen pro to,
                      aby se vychytali.Je to ryba v Evrope nepuvodni a
                      vytalacuje puvodni druhy a hlavne DRAVCE-osobne nevidim v chyceni kapra ani umeni ani zazitek,podobne jako prase ho lze pravidelnym vnazenim prilakat kam chci a lapnout,popripade sezrat.A o nejakem boji/snad s vyjimkou jemne plavane a ricnich kapru/nemuze byt ani rec.

                        NPetr | Út 27.8.2002 19:38:50

                        Stekne se budou odnaset i podmiraci, at si to zevednou na kolik chteji, tomu nikdy nezebrani, trofejni kousky se stejne nedaji sezrat, tak ty at si pousti kdo jak chce, mne s nima staci foto. A jsem celej stastnej cistit 15ti kilovyho supinace. Tyhle uvahy nemaji zadnej smysl...

                          Nnoe | Út 27.8.2002 19:11:51

                          proto na jednom rybníku 3 - 4 ha, bylo dříve dost pěkných ryb, candátů, štik, velkých okounů a jiných ryb, jen kapra málo vůbec se do této vody nic nevysazovalo, jeden rok zde místní organizace vysadila asi 3000 kapříků a ostatní ryby se začínají strácet, proto fuj kapr ten patří do nějakých větších vod, ale v malé míře......

                            Nnoe | Út 27.8.2002 19:09:21

                            kapr je všude, na pstrihovce říčka s průtokem v létě pár litrů šířka 2 - 4 m a na mušku kapři, kolega minule na této pstruhovce udolal kapra 55 cm, říkal že kdybi toho kapra nevytáhl tak si myslel že vodí pstruha nadživotní velikosti..... kapra samozřejmě hodil naspátek......

                              NFery | Út 27.8.2002 18:34:56

                              SDF:Tobě nestačí pro vlastní potřebu 1-2 kapři za týden,vždyť to máš přes 50 kaprů za rok.

                                NFery | Út 27.8.2002 18:30:56

                                Jestliže chceme chytat velké exempláře jakýchkoliv ryb,tak musíme taky ty malé pouštět aby měli šanci dorůst nemyslíte?

                                  NSupa Dupa Fly - Profil | Út 27.8.2002 18:28:16

                                  ja nevim ze porad upirate to co na co ma kazdy pravo nevidim duvod proc platit nekrestansky penize za povolenku a pak si nesmet odnest ani rybu (kdyz na ni ja dostanu , neuznavam rozdavani ryb znamim ale provlastni potrebu klidne

                                    Nsidlo | Út 27.8.2002 15:59:14

                                    Mates> ...na taliri jak se mas?....

                                      Nsidlo | Út 27.8.2002 15:58:25

                                      Martan> bavi! to masicko je takovy ruzovoucky jako (cenzurovano M.M.) no proste lahudka. na stary kosti nejsem zvedavej.

                                        NMarťan | Út 27.8.2002 15:16:42

                                        Minimální míra kapra by měla být 40cm.Jinak 4kusy ušl.ryb za tejden je víc než dost. sidlo,robert > "vysazení kapříci by se měly sežrat" BAVÍ VÁS ŽRÁT KAPŘÍKY 30-35cm???Mě ne.