- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Novy rybářský řád
Kdo by souhlasil se zvýšením zákonné míry kapra na 42cm, a možnost odnést si jednoho kapra týdně a max. 20 za rok. Lidi pouštějte co nejvíc kaprů vždyt odnést si rybu domů je hezké,ale likvidovat revíry je prasečina. Já si ročně odnesu tak 2 - 3 kapry a bohatě to stačí(chytnu jich X-krát tolik)
je to na vás, ale myslete na budoucnost. Chcete chytat ryby a nebo se přecpávat. P.S. Vepřový je vepřový.
je to na vás, ale myslete na budoucnost. Chcete chytat ryby a nebo se přecpávat. P.S. Vepřový je vepřový.
Autor diskuse: Shearer - Profil , 27.8.2002 všeobecné - RŘ, MO, svazy
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NKoťón - Profil | St 28.8.2002 12:09:47
Milan: Hlava se ti točit nemusí, protože se to nikdy nestane, ale děkuji všem pánům rybářům který tak činí alespoň občas.
NMilan | St 28.8.2002 11:25:19
Při představě že všichni všechny kapry vrátíme vodě se mi trochu točí hlava z toho jak postupně dojde k přerybnění tímto druhem.Tyto představy se mi zdají velmi laciné a vykazující určitou deformaci.Se zvýšením míry samozřejmě souhlas.
Nrastic - Profil | St 28.8.2002 10:31:27
Marty > kapor nie je v Europe povodny druh??? Dunajsky sazan - to je podla teba co? Trebonsky kapor, lysce a tieto slachtene druhy pri tych sa o povodnosti ozaj neda rozpravat.
A ze kapor nebojuje? Z ostatnych druhov - hlavne tie liene...
Kapor je v Cechach a na Slovensku proste fenomen - podla neho sa prakticky posudzuje voda.
K otazke : zvysnie minimalne na 40 je podla mna na mieste. Aj stanovit tyzdenny a sezonny limit. Panvickova velkost je aj tak takych 45-70cm. A hlavne trochu to aj kontrolovat. Este som nemal tu na Prazskych reviroch kontrolu - je to vacsia bieda ako na Slovensku. Ja sice vsetky rybky pustam, ale to len preto, ze sa mi nedari s uhormi :-((( a ako tak nad tym rozmyslam, celkom som dostal chut na kaprika, candatika, pstruha alebo stucku... Asi skocim do Tesca :-)))
A ze kapor nebojuje? Z ostatnych druhov - hlavne tie liene...
Kapor je v Cechach a na Slovensku proste fenomen - podla neho sa prakticky posudzuje voda.
K otazke : zvysnie minimalne na 40 je podla mna na mieste. Aj stanovit tyzdenny a sezonny limit. Panvickova velkost je aj tak takych 45-70cm. A hlavne trochu to aj kontrolovat. Este som nemal tu na Prazskych reviroch kontrolu - je to vacsia bieda ako na Slovensku. Ja sice vsetky rybky pustam, ale to len preto, ze sa mi nedari s uhormi :-((( a ako tak nad tym rozmyslam, celkom som dostal chut na kaprika, candatika, pstruha alebo stucku... Asi skocim do Tesca :-)))
NMates | St 28.8.2002 9:36:06
šídlo:V tobě něco je!Chválim......i když obsahově chudé....:-(
PS:Ja je taky nemusim chytat,ale nechme kapra žít.Je to taky ryba i když blbá.
PS:Ja je taky nemusim chytat,ale nechme kapra žít.Je to taky ryba i když blbá.
NKoťón - Profil | St 28.8.2002 7:20:13
TomL: máš pravdu v tvém příspěvku vůbec nepíšeš o žraní kapřích děcek. Vycítil jsem nesouhlas s mím názorem a nevěděl jsem, že nesouhlasíš hlavně s tím přirovnáním. Zařadil jsem tě hold do špatné škatulky a proto to žraní kapřích děcek. Tak tedy - omlouvám se ti.
NŠlehy | Út 27.8.2002 21:25:22
Je pravda,že kapři jsou za účelem sežrání vysazováni.Počet ryb bych osobně neměnil.Takovejch masařů co si každej den dva odnesou moc není a těm co si jich vezmou za jednu vycházku více je to jedno,kolik si jich můžou podle řádu nechat,budou to dělat furt.To zvýšení míry s tím ale souhlasím.Alespoň 40 min.míra a ještě zavést max. míru ,tak asi bych byl pro 60cm.Mimochodem,loni jsem si ponechal 3ks kapra(rožnění na Hracholuskách) a letos 1ks(chtěl jsem udělat rodičům radost).
Měli bychom se starat ale i o jiné ryby,jak napsal Rici na začátku.Namátkou třeba vezmu lína.Řeknu vám,že zdolat a vylovit lína skoro 50cm pro mě byl větší zážitek,než takovej kapr 80cm.A takových ryb je mnoho druhů.
Měli bychom se starat ale i o jiné ryby,jak napsal Rici na začátku.Namátkou třeba vezmu lína.Řeknu vám,že zdolat a vylovit lína skoro 50cm pro mě byl větší zážitek,než takovej kapr 80cm.A takových ryb je mnoho druhů.
NJaromír - Profil | Út 27.8.2002 20:52:59
Jsem pro úpravu dolní i horní hranice ryb vůbec, nejen kaprů - "nejběžnějšího úlovku" řady rybářů. Myslím si, že zákonná míra + 10 cm je minimum. Uznávám a mnohdy praktikuji C&R, ale rovněž si rád někdy pěknou rybu odnesu. Ale určitě ne "podvyživenou".
NMarty | Út 27.8.2002 20:43:26
Jsem pro vychytavani kapru,samozrejme v souladu s RR,nasazuji se jich rocne sta metraku,jen pro to,
aby se vychytali.Je to ryba v Evrope nepuvodni a
vytalacuje puvodni druhy a hlavne DRAVCE-osobne nevidim v chyceni kapra ani umeni ani zazitek,podobne jako prase ho lze pravidelnym vnazenim prilakat kam chci a lapnout,popripade sezrat.A o nejakem boji/snad s vyjimkou jemne plavane a ricnich kapru/nemuze byt ani rec.
aby se vychytali.Je to ryba v Evrope nepuvodni a
vytalacuje puvodni druhy a hlavne DRAVCE-osobne nevidim v chyceni kapra ani umeni ani zazitek,podobne jako prase ho lze pravidelnym vnazenim prilakat kam chci a lapnout,popripade sezrat.A o nejakem boji/snad s vyjimkou jemne plavane a ricnich kapru/nemuze byt ani rec.
NPetr | Út 27.8.2002 19:38:50
Stekne se budou odnaset i podmiraci, at si to zevednou na kolik chteji, tomu nikdy nezebrani, trofejni kousky se stejne nedaji sezrat, tak ty at si pousti kdo jak chce, mne s nima staci foto. A jsem celej stastnej cistit 15ti kilovyho supinace. Tyhle uvahy nemaji zadnej smysl...
Nnoe | Út 27.8.2002 19:11:51
proto na jednom rybníku 3 - 4 ha, bylo dříve dost pěkných ryb, candátů, štik, velkých okounů a jiných ryb, jen kapra málo vůbec se do této vody nic nevysazovalo, jeden rok zde místní organizace vysadila asi 3000 kapříků a ostatní ryby se začínají strácet, proto fuj kapr ten patří do nějakých větších vod, ale v malé míře......
Nnoe | Út 27.8.2002 19:09:21
kapr je všude, na pstrihovce říčka s průtokem v létě pár litrů šířka 2 - 4 m a na mušku kapři, kolega minule na této pstruhovce udolal kapra 55 cm, říkal že kdybi toho kapra nevytáhl tak si myslel že vodí pstruha nadživotní velikosti..... kapra samozřejmě hodil naspátek......
NFery | Út 27.8.2002 18:34:56
SDF:Tobě nestačí pro vlastní potřebu 1-2 kapři za týden,vždyť to máš přes 50 kaprů za rok.
NFery | Út 27.8.2002 18:30:56
Jestliže chceme chytat velké exempláře jakýchkoliv ryb,tak musíme taky ty malé pouštět aby měli šanci dorůst nemyslíte?
NSupa Dupa Fly - Profil | Út 27.8.2002 18:28:16
ja nevim ze porad upirate to co na co ma kazdy pravo nevidim duvod proc platit nekrestansky penize za povolenku a pak si nesmet odnest ani rybu (kdyz na ni ja dostanu , neuznavam rozdavani ryb znamim ale provlastni potrebu klidne
Nsidlo | Út 27.8.2002 15:58:25
Martan> bavi! to masicko je takovy ruzovoucky jako (cenzurovano M.M.) no proste lahudka. na stary kosti nejsem zvedavej.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:40NRybáři vs ochránci přirody 83
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












