MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Bójka, která není součástí udice.

V RŘ MRS v oddílu V.Zakázané způsoby lovu je odstavec e) kde stojí : lov na bójky, které nejsou pevnou součástí udice. Jak toto nařízení chápete? Myslí se jen zákaz bójky, na které je nástražní ryba a slouží k lovu, nebo se jedná např.i o bójku, kterou použiji k označení krmného místa (dopravím ji na místo prutem, ne zavezením) a nelovím na ni.

Autor diskuse: Honzas
Zařazeno do: všeobecné - techniky lovu, 11.8.2002

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Goba Po 12.8.2002 8:22:26
u nás se objevuje věta: "zákaz umisťování bójí označujících krmná místa" - opět si za to asi můžou sami rybáři, když zůstávali na vodě PET lahve na prádelní šňůře a dole cihla (prostě to po sobě už nevyndali z vody)
kde tato věta není, klidně si bojku dej, protože na ní nelovíš....:o))
tam byla myšlena bojka na sumce bez spojení s prutem - prostě se nechá na vodě, až začne jezdit, je tam oběšená ryba - toto je opravdu zakázáno a asi zamýšleno tím co jsi se dočetl.
N Honzas Po 12.8.2002 8:11:50
Brach : Takže bójku na označení krmného místa bych podle RŘ mohl použít a nic tím neporuším. Kromě revírů, kde je to v popisu k těmto vodám zakázáno, např.pro Dyji 5 - NM, kde je napsáno: Zákaz instalace bójek, které neslouží k lovu dravých ryb.
N brach Ne 11.8.2002 14:20:38
Hlavně bójka na sumce, která je pevně nebo průběžně přidělaná na udici. Vím, že se používaly bójky, které se po záběru sumce od udice oddělily. Na bójku, kterou použiješ k označení krmného místa, přece nechytáš.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | techniky lovu ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDaiwa Crosscast X 5500

Za 3.575
Daiwa za skvělou cenu. Převody zajišťuje šnekový hřídel pro perfektní uložení vlasce. Díky převodovému poměru 5,1:1 je tento naviják ideální pro daleké vyvážky i nahazování. Velkým plusem je rychlá QD brzda

akce, rybareniNovinka 2018 Daiwa Crosscast Carp SP QD

Za 2.797
Nový špičkový naviják na kapry. Naviják Crosscast Carp SP 5000LD přesvědčí rybáře svým hedvábně hladkým chodem a velkou silou.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING

Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře za ostrovem Sal je...