- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pstruh potoční - chráněný druh ?
Názory se liší, a to jak lokálně , tak i dle přístupu ke změnám v dosavadním způsobu obhospodařování P vod...
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NVýr - Profil | Po 6.8.2007 12:20:19
Nmacek - Profil | Po 6.8.2007 12:08:26
dneska je to o tom, že všechny druhy ryb mají z pohledu svazu stejnou hodnotu. takhle bys mohl kromě jiného skrz cenu motivovat rybáře třeba k tomu, aby víc pouštěli dravce nebo toho potočáka a lipana, protože jejich cena by byla oproti duhákovi dejme tomu x-násobná. nechal bych MO do jisté míry volnost při tvorbě toho ceníku, aby to odpovídalo konkrétním podmínkám.
netvrdím, že je to věc, která by to spasila, těch změn musí přijít víc, ale tohle by podle mě mohla být cesta, jak motivovat lidi k tomu, aby odnášeli míň ryb než dneska, a aby C&R nemuseli na masařky doplácet. chceš si brát ryby? - plať!
a to co píšeš o postizích a benevolenci ze stran MO - to je dost pofidérní, protože na jednu stranu jsou lidi, kterým prochází prakticky všechno, a na druhé straně jsou lidi, co si za zcela banální přestupky 3 roky nezachytali. tohle je v lidech a bude hodně těžký s tím něco udělat. za pytláctví bych bez milosti vylučoval až nadosmrti.
NPike - Profil | Po 6.8.2007 12:07:23
Ndrozďák - Profil | Po 6.8.2007 11:53:06
Tohle si musí ohlídat osoba(y) přímo závislé na výslédcích své činnosti a hospodaření. Je jedno, zda-li to je soukromník nebo MO.
Proto tvrdím, že lék je pouze jasně dané schéma koloběhu peněz. Rybář konzumuje, provozovatel inkasuje a z toho taky platí všechny náklady. Nazdar bazar. Žádný zkurvený redistribuce a podobný píčoviny. To je vždycky jenom černá díra. Nic jiného.
Nmacek - Profil | Po 6.8.2007 11:32:11
Ndrozďák - Profil | Po 6.8.2007 11:29:43
A stejně i pro něj je to problém, jak sám přiznává.
Takže to v reálu bude jinak...
Navíc dodávám, že stoják není řeka. Na řece je hospodaření ještě daleko složitější.
Nmacek - Profil | Po 6.8.2007 11:26:57
Ndrozďák - Profil | Po 6.8.2007 11:25:41
Holedbal jsem se vždy tím, že soukromník si to ohlídá. Akorát kulový, protože i soukromníci na P stojácích už na kontroly docela běžně serou.
Proti centrálnímu řízení a hospodaření to má ale stejně výhodu. Když se jim rozmůže na revíru šlendrián a pytláctví, přímo to tvrdě pocítí oni sami. Není tady žádný Svaz, který ztráty takto způsobené nějak zaonačí či pokryje z "jiných" zdrojů....
A to je zásadní rozdíl, samostatný subjekt se nemá za co schovat
Nmacek - Profil | Po 6.8.2007 11:24:22
na zapisování ryb dohlíží RS, a tohle jsou btw. prostředky z níž by se dala platit. nezapíšeš rybu - letíš jak špinavý prádlo - doživotně bez papírů.
NZN - Profil | Po 6.8.2007 11:17:10
ono by stačilo, kdyby do všeho nestrkal ten slavný svaz svůj dlouhý nos. Jednotlivé organizace by si cenu stanovily sami, dle místních podmínek. A žádný placení na konec, pěkně zrovna. Chceš si vzít případně chycenou rybu, tak zaplať. Nechceš, zaplatíš jen za možnost si zachytat. Nic světoborného, na soukr.stojácích běžná věc.
Nbrach - Profil | Po 6.8.2007 11:13:26
NPike - Profil | Po 6.8.2007 11:11:32
Nmacek - Profil | Po 6.8.2007 11:09:11
na začátku sezony by se stanovil ceník jednotlivých druhů ryb. člen by si koupil povolenku, ponechané ryby by zapisoval do sumáře, a při vracení povolenky na konci sezony by ponechané ryby pěkně zacvakal.
co je na tom tak složitýho?
NVýr - Profil | Po 6.8.2007 10:58:30
A hlavne k téme: TAK ČO TU ĎALEJ RIEŠIME KEĎ VIEME ŽE PROBLÉM JE V CENE ??? ...máme cenu svazovou :-D ? Ak je nesprávna TAK JU ZMEŇME ....stanovme LIMIT lososovitých rýb na povolenku podľa je ceny tak aby to vychádzalo .... ČO CHCEŠ EŠTE "RIEŠIŤ" ....buď chceme alebo NECHCEME...keď nechceme -tak máme čo CHCEME !
NCottus - Profil | Po 6.8.2007 10:22:20
Jenže my tu máme cenu svazovou,která ještě navíc neuznává kvalitu!
Takže jsme odkázáni na mražené i podchlazené pstruhy za stejnou cenu....ale jak se mám dostat k těm podchlazeným,když mražené nejdou slušně konzumovat??
Jako hospodář jsem několikrát zažil situaci s nekvalitním plůdkem,který musel být svazově odebrán,aby se vlk nažral....
NMRKnato - Profil | Po 6.8.2007 9:57:02
Nmalamut - Profil | Po 6.8.2007 9:42:49
NMRKnato - Profil | Po 6.8.2007 8:48:13
V P rybařině není jedno jestli si povolenku koupí 50000 rybářů za 1000Kč, nebo 15000 rybářů povolenku za 3333Kč, jelikož v tom druhém případě nemusíš tak silně řešit počet odnešených ryb....
Nmedvěd - Profil | Po 6.8.2007 8:47:04
Kde to žije - muškaření
21:47NO muškách, umělých 34433
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
PáNPovídání JEN o vázání a muškách 22019
PoNPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...













