- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Muškařská šňůra
Doufám,že se nestanu terčem vtípků zkušených muškařů,ale nevím jakou šňůru si jako začátečník pro výuku koupit.Jinak mám v nářadí celkem jasno,ale nevím jestli šňůru WF nebo DT.Rád bych se s tím naučil zacházet a nevím,která bude pro moje začátky vhodnější(MP revíry se suchou muškou a nymfou).
Autor diskuse: Šlehy - , 22.11.2001 muškaření - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
NG. Moolis | Ne 25.11.2001 12:18:31
JVC: mám nějaký reference, že ta Laserovka taky vydrží tak jednu sezonu (mínˇnež ta růžová). Ruku na srdce, není pak už lepší přidat si těch 600 stvek a mít pět let záruku na popraskání od Airflo?
Pokud se může někdo další ke Cortlandkám vyjádřit, budu rád.
Pokud se může někdo další ke Cortlandkám vyjádřit, budu rád.
NŠlehy | Ne 25.11.2001 12:14:27
Já jsem na mouchu v životě nechytal a už jenom ze čtení příspěvků a článků tady na Mrku začínam bejt pěkně nažhavenej.Dokonce jsem se rozhodl během dlouhých zimních večerů vyzkoušet vázání mušek.
Nmedvěd | So 24.11.2001 22:19:17
Šlehy:to je dilema co?Dnes jsem byl s Piškotem na rybách,jen tak jsem se koukal.Chytil pár lipanů,nějaký potočáky a já se začal těšit na pstruhařskou sezonu.Ale nevím,jëstli bych to dokázal úplně vyměnit za děličku.Co ji mám tak jsem skoro jinak nechytal,tedy alespoň na řece.Zatím si vážu mouchy,ale určitě to má něco do sebe
NJVC - Profil | So 24.11.2001 21:25:14
Zakladni otazkou je kam chces chodit. Pokud to budou reky typu Svratka, Loucka. Tak ti DT staci. Na vetsi reky typu Vltava, Ohre kde je potreba hazet dal je lepsi WF. Ja osobne mam 5-ku DT a 7-ku WF. Pak samo stojaky typu Skalicka, Policka je naprosta nutnost WF protoze tam kdo nehaze daleko nechyta. Docela dobra je od Cortland Laser. Bohuzel stoji neco okolo 1500 stovek. A ty 3000-ky od Airfla. Ja ma od nich zatim jen intermidu. Za 800 korun je naprosto super. Ze zacatku nez se poradne namoci ale strasne "vrze" v ockach. Kamarad ma i suchou je s ni naprosto spokojenej.
NHonza H. - Profil | So 24.11.2001 20:01:38
slehy>spis te to zacne bavit.Ja( a moji kamaradi) jsem se zacal vybavovat taky tak abych toho mohl nechat,ale kdyz mi sebral prvni pstruh suchou mouchu tak bylo jasny,ze uz me to nepusti.
NG. Moolis | So 24.11.2001 16:28:17
Nač ta falešná skromnost v otázce?? Kup si WF nebo DT, je to úplně fuck.
nekupuj šnůru za 400 babek, kup si radši dražší.
Pokud mohu poradit, nekupuj růžovou Cortland 444, tu jsem já i několik mých kolegů zničili za sezonu. Popraskaly, i když jsem je čistil. zase záleží na tom, jak často jezdíš.
Za 800 dělá Airflo dobrý šňůry řady 3000. Jsou trochu tužší, ale zatím drží.
nekupuj šnůru za 400 babek, kup si radši dražší.
Pokud mohu poradit, nekupuj růžovou Cortland 444, tu jsem já i několik mých kolegů zničili za sezonu. Popraskaly, i když jsem je čistil. zase záleží na tom, jak často jezdíš.
Za 800 dělá Airflo dobrý šňůry řady 3000. Jsou trochu tužší, ale zatím drží.
NŠlehy | So 24.11.2001 13:23:26
S tím druhem šňůry jsem stejně zmatený,jako kdybych se nezeptal.Vypadá to teď na dvě cívky k navijáku a na jednu DT a na druhou WF.U vody se pak uvidí.
NŠlehy | So 24.11.2001 13:19:49
Medvěd:Již delší dobu maturuju,co si nadělit k vánocům.Plavačkovou děličku nebo výbavu na mušku.Obojí mi vyjde cenově tak na stejno.Pro mušku jsem se už rozhodl,ale stejně doufám,že si nadělím obojí.
Nmedvěd | So 24.11.2001 8:16:42
Šlehy:mimochodem mám stejný dilema a navíc se to netýká pouze šňůry.Prut a naviják už mám.
NPiškot | So 24.11.2001 7:52:20
Já používám WF a jsem spokojenej.Z vlastní zkušenosti to sice nevím,ale slyšel jsem,že DT stejně nakonec neotočíš,protože po ročním pobytu v navijáku je druhej konec tak zmačkanej,že je stejně na ho...!
NPacific | Pá 23.11.2001 22:49:13
WF přesnější a delší hody.Doporučuji jesli chytáš na dlouhou těžkou nymfu.Jde to s WF určitě líp.S DT jde valivý hod, který je s WF celkem neuskutečnitelný(jak se kdo snaží).Myslím,že pro začátek je lepší WF víc se naučíš a má širší použití.Kup si drahou s kratší životností a lepšími vlastnostmi, nebo levnou s vlastnostmi horšími a životností delší.(tak to prostě je!)
NŠlehy | Pá 23.11.2001 20:31:20
Vypadá to na DT.Hlavně z důvodu toho otočení.Podle mě,jak se znam, ten jeden konec zničim za chvíli.
Medvěd:Rozhodl jsem se,že vyzkouším všechny způsoby.Už teď mám sice problémy si vybrat s čím a jak na ně,ale muškařina je nazývána královnou rybařiny a to mě láká.Třeba mi to nakonec začne bavit a nebo taky ne a uložím nádobíčko do kouta k ostatním starším prutům.Na jaře se uvidí.
Medvěd:Rozhodl jsem se,že vyzkouším všechny způsoby.Už teď mám sice problémy si vybrat s čím a jak na ně,ale muškařina je nazývána královnou rybařiny a to mě láká.Třeba mi to nakonec začne bavit a nebo taky ne a uložím nádobíčko do kouta k ostatním starším prutům.Na jaře se uvidí.
NLEVIT - Profil | Pá 23.11.2001 20:23:08
S DT se dělají snazší a delší valivé hody. Já mám #6WF a na učení to nebylo zlý. Ale na příští sezonu plánuju #4DT na suchou a #7WF na streamery.
NHonza H. - Profil | Pá 23.11.2001 19:19:45
ja teda muskarim jenom rok mam DT a dohodim s ni kam potrebuju.Urcite to ma tu vyhodu,ze ji budu moct otocit.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - muškaření
21:47NO muškách, umělých 34433
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
PáNPovídání JEN o vázání a muškách 22019
PoNPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73














