Vylovovací kleště

Používáte v našich vodách při přívlači vylovovací kleště? Co si myslíte jsou dostatečně šetrné vůči rybám? Dájí se v našich podmínkách vůbec použít?

Nsliver - Profil | Út 21.10.2008 16:45:39

Jirka_K - tak příště nepiš, že v našich podmínkách jsou zbytečné. Měl jsi napsat, že v podmínkách, které máš ty.

Lazar - jen jestlis pečlivě kousal při obědě. Aby ti pak nemuseli na ORL tahat kleštěmi kus řízku.

    NLazar - Profil | Út 21.10.2008 16:24:13

    pro ty s těma kleštěma:šetrné je používat jednoháček,vyháčkovat ve vodě,nebo týlní hmat,unavit rybu tak,aby sebou nemlela,podběrák jen v krajních případech.Chápu,když chceš fotku,tak rybu vyndám z vody,ale jen tímto způsobem.Kleště mě fakktz netrápí,nepovažuju to fér.ještě něco.Rybu jsem v životě nezvedal přímo z vody,beru jen do ruky s rukavicí,kterou jsem si nechal ušít z materiálu podložky na ryby. Nis šetrnějšího neznám.A trojhák? bude mít tři díry po něm a ještě jde do kleští.No to mně tedy poser.Jdu se z vás vyblejt.A už se nehádejte.

      NJirka_K - Profil | Út 21.10.2008 15:57:31

      sliver: věřím a nepochybuju. Ale nástrahu s víc háčky už jsem nepoužil hodně dlouho. A na vodách kde obvykle chytám se, bohužel, moc metrovek nevyskytuje.

        Nsliver - Profil | Út 21.10.2008 15:49:04

        Jirka_K - zeptej se Stanďoura, má čerstvý zážitek.
        Jinak jsem přesvědčen, že velká štika nebo sumec , když ti vetne volný hák např. za nehtové lůžko, tak tě může stáhnout třeba z loďky, protože to strašně bolí. Osobně mi pouze proklouzla dlaní tak pětašedesátka, vetla mi hák mezi palec a ukazovák a pořád visela na druhém. Fuj, už nikdy.

          Nboyscout - Profil | Út 21.10.2008 15:47:33

          sliver>jo to je absolutní pravda. O těch trojhácích bych mohl povídat. A to ani nemusí být životní štika.´Uplně stačí když je nasraná. A to vlastně jsou všechny když je dotáhneš ke břehu. No a já se jim vlastně ani vůbec nedivím :-)

            NJirka_K - Profil | Út 21.10.2008 15:41:25

            sliver: v tom máš pravdu. Přes metr jsem se ještě nedostal

              Nsliver - Profil | Út 21.10.2008 15:36:17

              Jirka_K - to si jenom myslíš.

                NJirka_K - Profil | Út 21.10.2008 15:32:59

                sliver: mě ne, páč co držim, to nepustim. A navíc používám barbless jednohák only, takže případná polní mikrooperace nebude zas takovej problém.

                  NStanďour - Profil | Út 21.10.2008 15:29:59

                  sliver: Výstižně řečeno.

                    Nsliver - Profil | Út 21.10.2008 15:22:46

                    Jedna nasraná životní štika vás vyléčí z teorií o přidržování rukou. A to nemluvím o trojháčcích, co se kolem té ruky motají. Menší ryby beru ve vodě přímo kleštěma za trojhák a lehkým vytočením, popř. škubnutím je volná.

                      NJirka_K - Profil | Út 21.10.2008 14:49:24

                      Podle mě jsou v našich podmínkách kleště zbytečné. Nejšetrnější cestou je pro mě přidržení ryby mokrou rukou přímo ve vodě. Pokud na ni nejde dosahnout, tak podběrák s kvalitní síťkou bez uzlů.

                        NVsetinek - Profil | Út 21.10.2008 14:29:11

                        Lazar: nemůžeš se chytit hned první věci co šeptal napíše a to že jednu rybu poškodí....dívej se na tu druhou část, že to je jedna z mnoha vylovených ryb. Ať každý napíše kolik ryb poškodil podběrákem...já jsem jednu štiku v podběráku zasekl ještě volným trojháčkem za hřbet. Dneska když bych použil kleště, tak by se jí to nestalo. A to nemluvím o nepoměrně delším čase ryb, který jsou z vody, když dostávám rybu s woblerem z podběráku.

                          NVsetinek - Profil | Út 21.10.2008 14:25:35

                          Stanďour...svatá pravda. Nejlepší je nechytat ryby vůbec a potom není problém s vyháčkováním :-)

                            NStanďour - Profil | Út 21.10.2008 14:21:58

                            Lazar: Je jen jeden ,,čestnější způsob" - odháčkovat ve vodě. To ale dost často nelze. Proto by se tyhle pomůcky - kleště, podběrák apod. měly používat jen tehdy, když si to situace bezpodmínečně žádá. A nejčestnější je nechytat ryby.

                              Nšeptal - Profil | Út 21.10.2008 14:20:26

                              Lazar: Kolik jsi poškodil ryb v podběráku? Kolik ryb jsi vyzvedl z vody rovnou na vlasci? Prostě chyba se může vloudit, ale nesmí se z toho stát pravidlo.

                                NLazar - Profil | Út 21.10.2008 14:13:41

                                šeptal:no vidíš,povedlo se ti to hned na začátku,že si tu štiku poničil.Píšeš,tvojí blbostí.A dokážeš si představit,že se to může přihodit každýmu,co to maj poprvý v ruce? Dokonce se to některyý rybáři nenaučí nikdy.To znamená,že jich poraněj víc.No dofám,že jim to aspoň nebude brát,když už si takový nesmysl kupujou.Já osobně bych si to nikdy nevzal,znám čestnější způsoby.Moc sem jich teda nikdy nechyt.Proti gustu žádnej dišputát.Chce to ale velmi a velmi opatrně.

                                  Nšeptal - Profil | Út 21.10.2008 13:34:22

                                  Jozka: Nevím. Podle mě je důležitý nepáčit. Prostě nechat viset za ten rantl na čelisti. A myslím, že drtivá většina kritiků ten bazmek ani neměla v ruce. :o)

                                    NJozka - Profil | Út 21.10.2008 13:29:57

                                    šeptal - ®:děkuji za odpověď.Myslíš si ,že,ten kámen úrazu je v tom,že to ostatní nedávaj těsně za zuby a proto to projde štice skrz??Je to možné??

                                      Nšeptal - Profil | Út 21.10.2008 13:25:24

                                      Jozka: Mám podobný typ jak má na fotce v příspěvku Vsetinek - ® Po 20.10.2008 19:32:15. Jinak v Amazonii jsem používal klasický bogagrip, který má trochu jiný mechanismus ovládání těch čelistí, ale jinak princip úchopu a tvar čelistí jsou shodné. Jde o to nasadit ty kleště dostatečně zdolané rybě těsně "za hrot" spodní čelisti. A nepáčit, ale zvedat prostě tahem. Takhle uchopené ryby vždycky držely bez problémů. Jednou jsem nasadil kleště štičce poněkud stranou a jak se mrskla, vahou se svezla a tu tlamu si dost pošramotila. Bylo to díky mé blbosti a byla z toho kvanta ryb skutečně jediná.

                                        NJozka - Profil | Út 21.10.2008 9:40:54

                                        šeptal - ® Ahoj prosím Ťě můžeš mi napsat jaké klešťě máš??Děkuji.Napiš prosím Ťě rybářům,který s klešťěma trhaj štikám držku jak správně vylovovat s klešťěma.Já je sice nepoužívám,ale dost možné,že Ty lidi co psali na začátku,že jsou na nic,že trhaj tlamy tak jen neví jak je správně použít.Soudím,že to umíš z Tvého příspěvku,kde píšeš,že si jedný roztrh,ale Tvojí vinou.Nad klešťěma jsem taky uvažoval,ale nekoupím si je pokud bude polovina lidí tvrdit,že trhá tlamy.Děkuji Jozka