- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Výroba voblerov
zdravím všetkých domácich kutilov. Neskúšali ste vyrábať voblery aj z iných materiálov ako sú balzové a lipové drevo, prípadne epoxid? na internete som našiel rôzne kontakty napr. z PU peny alebo plastu. Zaújma ma hlavne plast, ktorý by sa dal naliať do dvojdielnej formy a dal by sa zohnať aj u nás (nie až zo štátov) a tiež by sa dal spracovávať v domácich pomienkach (nie komerčne). Za info vopred dík.
Autor diskuse: pablo-fish - , 1.2.2007 dravci - domací dílna
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NRybarikkk - Profil | Po 5.2.2007 9:34:17
3stan:bud hustý lak a nebo epoxid, ale spíše ten lak, nerad se patlám s rozděláváním epoxidu, hlavně mi od jara zaschnul a je na vyhození, a stál mě dost peněz
Npablo-fish | Po 5.2.2007 9:18:56
Tak dobre. HomerBond, poprosím čísla 4,9,10,11,12. ďakujem (mail je v karte)
NHomerBond - Profil | Po 5.2.2007 9:09:21
Ja to udelam jinak, napisu sem seznam a oni si vsichni reknou, co chtej, takze, clanky, co muzu poslat a tykaji se wobleru(podotykam ze vsechno to je bud z MRKu, nebo z Chytej.cz nebo z jistych anglickych stranek):
1. Vyroba woblera s supinatym vzorem (autor Karel Melena)
2. Vyroba krabicky na woblery a jine blbosti (autor Michal Kukla)
3. Vyroba plandavky (autor neznámý)
4. Vyroba Poppera (autor Groow)
5. Vyroba woblera z lipoveho dreva (autor Angler)
6. Vyroba woblera - doplnujici clanek s mnoha fotkami (autor BigMike)
7. Vyroba woblera (autor Příchy)
8. vyroba woblera - hlavne text(autor BigMike)
9. Vyroba takehosi zvlastniho rotujiciho woblera (autor Funny Farm - anglicky)
10. Vyroba 3-D oci (autor neznamy - anglicky)
11. Vyroba detailu na woblera (autor neznamy - anglicky)
12. Vyroba penoveho woblera (autor Mike P - anglicky)
13. Vyroba plandavky (autor neznamy - anglicky)
14. Vyroba sitovaneho vzoru na woblera (autor Funny Farm - anglicky)
A pro nadsence mam jeste k privlaci clanek o vyrobe rotacnich trpytek (autor Ing. Milan Rozsypal)
Jezisi, uz to vidim, jak to vseci chcu :-)
1. Vyroba woblera s supinatym vzorem (autor Karel Melena)
2. Vyroba krabicky na woblery a jine blbosti (autor Michal Kukla)
3. Vyroba plandavky (autor neznámý)
4. Vyroba Poppera (autor Groow)
5. Vyroba woblera z lipoveho dreva (autor Angler)
6. Vyroba woblera - doplnujici clanek s mnoha fotkami (autor BigMike)
7. Vyroba woblera (autor Příchy)
8. vyroba woblera - hlavne text(autor BigMike)
9. Vyroba takehosi zvlastniho rotujiciho woblera (autor Funny Farm - anglicky)
10. Vyroba 3-D oci (autor neznamy - anglicky)
11. Vyroba detailu na woblera (autor neznamy - anglicky)
12. Vyroba penoveho woblera (autor Mike P - anglicky)
13. Vyroba plandavky (autor neznamy - anglicky)
14. Vyroba sitovaneho vzoru na woblera (autor Funny Farm - anglicky)
A pro nadsence mam jeste k privlaci clanek o vyrobe rotacnich trpytek (autor Ing. Milan Rozsypal)
Jezisi, uz to vidim, jak to vseci chcu :-)
Npablo-fish | Po 5.2.2007 8:43:40
HomerBond: až teraz som sa dostal k PC (do práce). Ten návod na výrobu z PU peny mám už dávno. Problematické je u nás zohnať dvojložkovú penu, ktorá sa najprz zmieša, potom naleja a forma sa zovrie. Majú iba montážnu v spreji, ale to nie je ono. Problémom tejto peny je silná adhézia k čomukoľvek. Otázku tejto výroby som už preberal z Prichym (na chytej). ďalšou záludnosťou peny je jej mäkkosť- neviem si dosť dopbre prestaviť, koľko vrstiev epoxidu použiť na jeho úpravu, aby nepraskol. Výhobami je však - perfektné plávajúce schopnosti pričom stačí vyváženie spodným trojháčikom a možnosť odlievať do formy. Síce sa mi už podarilo zohnať aj na slovensku takúto dvojzložkovú penu ale je drahá.
Pýtal som sa na ten plast, ale čo som zatiaľ u niektorých výrobcov zistil, tak plast sa väčšinou spracováva vstrekovaním alebo vytlačovaním- teda nič pre domáce pomery
Pýtal som sa na ten plast, ale čo som zatiaľ u niektorých výrobcov zistil, tak plast sa väčšinou spracováva vstrekovaním alebo vytlačovaním- teda nič pre domáce pomery
NRybarikkk - Profil | Po 5.2.2007 8:28:30
HomerBond:no jasně, že mě to zajímá, tak sem s tím, pošli mi to kdyžtak na email, díky
NHomerBond - Profil | Po 5.2.2007 7:45:56
Rybarikkk: jj, je to takovy hatly patly, proto sem si to jen precet a ani sem to neskousel, kdyby te to zajimalo, mam i par jinejch clanku o balsovejch woblerech...za ty pericka diky..
NRybarikkk - Profil | Po 5.2.2007 7:41:29
HomerBond:Díky za ten článek, koukal jsem na to, je to pěkná patlačka, to asi zůstanu raději u té balzy, na tohle je třeba mít pevné nervy a dostatek času:)Jinak to peří na poppery budeš mít nejlepší v muškařských potřebách, tak se dá koupit za tři pětky pár peříček z kohouta, obarené třeba na bílou nebo červenou barvu a nebo marabu.
NHomerBond - Profil | Ne 4.2.2007 21:34:52
Jiřan: Ty asi myslis, prachovku... nechce se mi kupovat prachovku a kvuli peti popperum ji znicit...ale diky za napad...
NJiřan | Ne 4.2.2007 21:26:28
HomerBond - zkus ze smetáčku na prach, myslím takový ten mnohobarevný do jedné ruky. víč co myslím?
NHomerBond - Profil | Ne 4.2.2007 21:18:06
A ted bych neco potreboval ja, delam poppery podle tohoto navodu http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=645&kw=Popper a nevim, z ceho udelat ocasek. Material popisovany v clanku nemuzu sehnat, zkousel sem stetiny ze smetaku, ale ty sou moc tvrde, poradte pls. Diky
Nkipketer - Profil | Ne 4.2.2007 20:54:57
HomerBond mohol by si mi prosim ta poslat ten navod. kipketer@post.sk dakujem
NMeppsko - Profil | Ne 4.2.2007 20:43:17
heej tak aj mne na robonovotny@zoznam.sk a NovotnyRobert@zoznam.sk wopred dakujem!!
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme cestovku
SAF
Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní...












