- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rousňáci
Čím mám krmit rousňáky? Díky moc
Autor diskuse: radlow - Profil , 14.6.2007 všeobecné - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
10 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NMartin M. - Profil | Po 18.6.2007 22:26:47
souhlasim s vyzdimanyma novinama, nic jineho, zadna hlina, zadny mech ci trava. pripadne lze noviny nahradit jinym papirem, treba lepenkou z krabic. v pohode v tom vegetujou a zerou papir (celulozu). vydrzi mnoho mesicu.
Nkocure - Profil | Po 18.6.2007 21:54:03
daj im rozdrvenú (v ruke) uvarenú mrkvu z polievky, odmočené (cca 24 hod) a dobre vyžmýchané noviny, roztrhané na kúsky, starú "spráchnivenú slamu (tou som krmil tohto roku celú zimu a pohode prežili, mám ich v zemine odkiaľ som ich vyhrabal (pri starom stohu so slamou)
NPLCH - Profil | Čt 14.6.2007 15:16:02
To prechovavani je celkem na prd... sam je prechovavam a je mi to na nic ,protoze kdyz chcu tak si je vecer muzu nazbirat , pac jich je cela zahrada, navic je s tim celkem starost tet mi skoro vseci vychcipali:- (((
Ncandos - Profil | Čt 14.6.2007 14:48:19
Dej tam drny hliny a toaletni papir a zkus tam dat taky soc z kavy po kterem budou zizaly hodne zive
NEl Duffus - Profil | Čt 14.6.2007 10:55:26
Jak Ti psal profo, já jsem hlínu vynechal úplně, noviny jsem natrhal na kusy a spařil horkou vodou, po vychladnutí jsem z nich udělal koule- při tom jsem z nich vyždímal část vody, z tohoto vrstvu tak 15-20cm, vydrží dlouho, jednou za delší dobu je třeba doplnit noviny protože je skonzumujou
NJiří 22 - Profil | Čt 14.6.2007 8:35:26
Před lety jsem přechovával obdobně jako kolegové přes zimu. Protože na Labi šli jen na ně. Doporučím několik věcí.
1. čím větší nádoba, tím lepší s ohledem o jak velké množství uchovávaných žížal se bude jednat.
2. Hlínu dát sušší, to prolévání je blbost. Žížaly fungují jako komposterky a mají tendenci půdu prokypřovat a zavlažovat a až budete hlínu měnit, zkuste ji přidat k rostlinám uvidíte jak se jim začne dařit. Moc vláhy slouží k množení virů, které rousňáky hubí.
3.Doporučuji na vrch dát mech a krmí se slupkami od brambor, listy salátu a dost dobré je lógr od kafe. Ta sedlina-vyzkoušejte. No a bednu je dobré zakrýt jutovým pytlem, kvůli klima. No a nejlepší je dát do chladného sklepa.
Další dobrý způsob je vysadit je na zahradě. Nasbírat a normálně nasypat do trávy. Večer po setmění vždy proleju konví s vodou plac a při baterce si je opět nasbírám. To co mi stačí. A odpadá ta starost s výměnou hlíny a hlavně uhynulými. Navíc je to přirozený ekosystém a za pár let uvidíte, co jich budete mít k dispozici. Teď už je nechovám a jen sbírám, kolik upotřebím.
1. čím větší nádoba, tím lepší s ohledem o jak velké množství uchovávaných žížal se bude jednat.
2. Hlínu dát sušší, to prolévání je blbost. Žížaly fungují jako komposterky a mají tendenci půdu prokypřovat a zavlažovat a až budete hlínu měnit, zkuste ji přidat k rostlinám uvidíte jak se jim začne dařit. Moc vláhy slouží k množení virů, které rousňáky hubí.
3.Doporučuji na vrch dát mech a krmí se slupkami od brambor, listy salátu a dost dobré je lógr od kafe. Ta sedlina-vyzkoušejte. No a bednu je dobré zakrýt jutovým pytlem, kvůli klima. No a nejlepší je dát do chladného sklepa.
Další dobrý způsob je vysadit je na zahradě. Nasbírat a normálně nasypat do trávy. Večer po setmění vždy proleju konví s vodou plac a při baterce si je opět nasbírám. To co mi stačí. A odpadá ta starost s výměnou hlíny a hlavně uhynulými. Navíc je to přirozený ekosystém a za pár let uvidíte, co jich budete mít k dispozici. Teď už je nechovám a jen sbírám, kolik upotřebím.
Nprofo - Profil | Čt 14.6.2007 8:12:58
Mám je v kýblu s trochou hlíny a novinama. Noviny namočit a zmačkat. Je jim v tom dobře a držej tak 3-4 měsíce. Je potřeba je po týdnu kontrolovat a po cca 14 dnech měnit hlínu a noviny..;-)
Nxjrboy - Profil | Čt 14.6.2007 7:31:34
cau hele ja jsem je mel v kyblu,hlinu jsem menil kazdy tyden za novou,na vrch jsem dal mech a kazdy den jsem je pokropil vodou.A muzu ti ric ze me vydrzeli asi tak 3 az 4 mesice(na balkone) :-)))
Nkonasek14 - Profil | Čt 14.6.2007 6:49:37
Vyzkoušel jsem toho opravdu hodně,jak a v čem je přechovávat.Mám je v řeznický přepravce ve vrstvě hlíny.Krmim je listama od hlávkového salátu,stačí natrhat dva tři listy.Každý týden obsah přepravky vysypu,rousnice vyberu,hlínu vrátim zpět a navrch dám posbíraný rousky.Ty který se nezavrtaj vyhodim,protože jsou mrtví.To se dělá proto,že jak se mrtvola začne rozkládat otráví tím ostatní rousky.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
7:06NPENN TIDAL XT Long Cast - Naviják 118
5:43NRybáři, plaťte alimenty, nebo přijdete o lístek! (Bleskovka) 7
5:16NZákaz olova se blíží: V obchodech už ho nekoupíme, u vody ale (zatím) zůstává (Bleskovka) 30
3:04NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 114
0:38NDokumenty z přírody kolem vody 614
NeNPivo- craft beer 678
NeNNepromokavá bunda na boat a brození 25
NeNRybáři a vinařství 910
NeNOprava navijáku Shimano Biomaster 4000 3
NeNVypínač k motoru 20
NeNZabezpečení člunu proti krádeži 26
NeNDržák echolotu na člun 21
NeNVčelaření a rybolov 902
NeNJak vybrat rodinný bivak 13
NeNDrsný sever Čech: candát schovaný v tašce a lov v zákazu (Bleskovka) 1
Co je nového - všeobecné
NeNBleskovka: Drsný sever Čech: candát schovaný v tašce a lov v zákazu
SoNBleskovka: Rybáři, plaťte alimenty, nebo přijdete o lístek!
SoNBleskovka: Zákaz olova se blíží: V obchodech už ho nekoupíme, u vody ale (zatím) zůstává
ÚtNBleskovka: Dva Češi zahynuli na rybářském zájezdu v Norsku
ÚtNBleskovka: V Blansku vysadili krále řeky. Ve Svitavě pluje dvanáct set dvouletých lipanů.
. . . NBleskovka: Z Nechranic odtéká minimum vody. Důvod potěší rybáře.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
23.5.Rybářské závody Hradčany u...
23.5.78mé rybářské závody na rybníce...
23.5.Rybářské závody v Nové Pace...
23.5.rybařské závody bagr náchod
23.5.Rybářské závody Ctidružický...
23.5.Rybářské závody na rybníku v...
23.5.Kolovratské rybářské závody...
24.5.Dětské rybářské závody
29.5.Malé Sedlo Petřvald Čvachta Carp...
30.5.Celosvazová povolenka na háčku v...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











