Šnúra na sumce

Máte niekto skúsenosti so šnúrov Sänger Power Line? Prípadne napíšte svoje osvedčené šnúry,nech som vyzbrojený na novú sezonu,dík
Autor diskuse: marko - , 2.12.2006 dravci - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NP!F - Profil | Út 12.5.2015 9:09:18

rybomaniak >> mas to na hojdacke?

    Nj.sladkay - Profil | Út 12.5.2015 8:47:01

    backlead >> to nic neznamena, sumcom nema ake snuram mozno rozumie:)

      NP!F - Profil | Út 12.5.2015 8:41:12

      Robinko15 >> Nejaky mam, ale o typ vobec nejde, navyse nema zmysel to kupovat, bez tuningu nefunguju, su moc lahke, aspon teda na nase podmienky, na stojaku by to asi slo. Normalne zober pol kilove olovo, primontuj k tomu kusky tenkej retaze, na retaz prihod par 5/0 trojhakov s odstrihnutymi spickami, priviaz na pevny spagat a k olovu nejaku karabinu, cim to pripnes o silon, to je vsetko.

        NRobinko15 - Profil | Po 11.5.2015 23:00:46

        P!F >> mas nejaky dobry namysli? :)

          Nbacklead - Profil | Po 11.5.2015 17:47:13

          rybomaniak >> Sumce chyceného nemáš a rozdáváš rozumy ohledně šňůr???

            Nrybomaniak - Profil | Pá 8.5.2015 23:04:35

            zalezi ale taky na jakou vodu jedes, jestli jedes na moravu tak tam vam staci i ne tak dobra snura na druhou stranu nikdy nevite co se na morave muze skryvat za monstra

              Nrybomaniak - Profil | Pá 8.5.2015 23:02:42

              dale take od WFT ale ty uz jsou drazsi

                Nrybomaniak - Profil | Pá 8.5.2015 23:02:06

                nejlepsi snura na svete je HUPROVKA utáhne ti i slona, mam sni nejlepsi zkusenosti, dejme tomu snura na 80 kg,1m = 6 kc

                  NP!F - Profil | St 6.5.2015 17:20:27

                  Robinko15 >> Wobler sa vytahuje uvolnovacom nastrah, nie snurou :)

                    NRobinko15 - Profil | St 6.5.2015 16:43:19

                    P!F >> ano tak nejak... posledny rok ale pustali aj dost vody tak neviem a zas nechcem zakazdym urvat ten wobler, rad by som ho aj obcas vytiahol :)

                      NP!F - Profil | St 6.5.2015 10:04:01

                      Robinko15 >> Takze niekde na kaskade kde to prakticky netecie, kludne mozes nejaku snuru do 0.40mm, realny priemer, treba si to okuknut, napriklad whiplash ktorej udavaju 0.4 ma v reale minimalne 0.6mm.

                        NRobinko15 - Profil | St 6.5.2015 9:23:21

                        P!F >> taketo... a trolling na vahu hlbka priemerne 4,5 - 6 m

                          NP!F - Profil | St 6.5.2015 9:08:58

                          Robinko15 >> 14cm a 55g su co za woby? Nezalezi len od toho, ake woby, dolezitejsie je kde chces chytat, v akej hlbke atd...

                            NRobinko15 - Profil | Út 5.5.2015 19:53:03

                            P!F >> a aku snuru by si doporucil na troling. Woblery mam 14 cm a 55 g.

                              NRobinko15 - Profil | Út 28.4.2015 22:22:29

                              Dalas >> a aku hrubku by si doporucil?

                                NP!F - Profil | St 1.4.2015 9:42:57

                                otoš >> Nene, je to PP8slick.. Fireline ma zmysel len tenka, vo vacsich priemeroch je lepsie skoro vsetko. Spiderka ako ktora, napriklad ultracast ci orange blaze su celkom fajn, az na to, ze maju mega priemer oproti udavanemu.

                                  Notoš - Profil | St 1.4.2015 6:18:15

                                  P!F >> ....doufám, že tou zatracovanou šnůrou není Spiderwire...? :-)))
                                  Ta Stren je dobrá do zarostlých vod (stulíky a vodní tráva), kde má dobré řezací vlastnosti....Mě osobně zklamala Fireline...

                                    NP!F - Profil | Út 31.3.2015 22:44:34

                                    otoš >> To ze je top je tazko povedat, kazdy ma ine priority, napriklad moja najoblubenejsia snura na vlacku je mnohymi ludmi uplne zatracovana, dalsia co sa mi paci je tazko hanena priamo od chlapa co vlastni obchod kde som ju kupoval, jeho oblubena snura mi prisla uplne na houno... Snura je debil, robi problemy.

                                      Notoš - Profil | Po 30.3.2015 23:32:50

                                      P!F >> díky...mam stejné zkušenosti... si myslím, že patří mezi top....at se ti daří...

                                        NP!F - Profil | Po 30.3.2015 22:44:13

                                        otoš >> Ano, dva druhy. A urcite sa ma nepytaj, ake... Mam 0.10 na ostrieze, hodne hlucna snura, na priemer velmi moc odolna aj co sa tyka nosnosti, aj oteru, priemer skoro sedi. K tomu mam udajne 0.35, realne priemer cca 0,50. Drzi ako blazen a je fajn a co sa tyka hlucnosti, ale kupoval som to ako snuru na privlac, nie na trhacku. Doporucujem, ale treba si to najprv kuknut nazivo...

                                          Notoš - Profil | Po 30.3.2015 18:41:28

                                          P!F >> ..čus Pali...zkoušel si pletenku Stren ? A když ano, tak řekni svůj názor. Dík...

                                            NDalas - Profil | Po 30.3.2015 9:57:38

                                            Robinko15 >> jak píše Pif- šňůra špatně, když tak podstatně tenčí

                                              NP!F - Profil | Po 30.3.2015 9:01:08

                                              Robinko15 >> Na troling cele zle, s takou hrubou snurou ti akykolvek wobler nepojde hlbsie nez 2m pod hladinu.

                                                Nvenca1 - Profil | Po 30.3.2015 7:14:48

                                                Robinko15 >> TUFka je placatá, Powerka je dobrá, ale bral bych Huprovku.

                                                  NRobinko15 - Profil | Ne 29.3.2015 23:54:42

                                                  najprv potrebujem snuru na trolling. Myslim ze do najhrubsej nieje vhodne ist preto mi ostali dvaja favoriti tuf-line xp 0.60mm 68 kg a power pro 0.56 75kg. ktoru by ste zobrali? ako je to s priemerom sedi alebo je v skutocnosti vacsi? ktora je silnejsia. dakujem

                                                    NCarlosman - Profil | Po 23.3.2015 9:32:48

                                                    Už jsem našel..

                                                      NCarlosman - Profil | Po 23.3.2015 9:30:24

                                                      Má hupr eshop, nebo objednávat přímo od něj ??

                                                        NRAJA - Profil | Ne 22.3.2015 19:40:11

                                                        čolkař,zloch >> Pokiaľ viem, tak N/mm2 je jednotkou pevnosti v ťahu , alebo napätia.
                                                        Obyčajne sa vyjadruje v MPa. čolkař,zloch to len doplietol. Nebudem Vás ani ja radšej pliesť :-)

                                                          Nčolkař,zloch - Profil | Pá 13.3.2015 7:00:10

                                                          voz >> Pro tebe jako rybáře je nejdůležitější tzv. Fmax.což je hodnota v N(kg),kdy dojde k přetržení nebo k trvalé deformaci-některé monofily se natahují jak žvýkačky do ztracena.To o čem píšeš v podstatě vyjadřuje tzv .poměrná pevnost T/S v N/mm2 což je taky docela zajímavej údaj a pro většinu našich odběratelů ten hlavní.

                                                            Nvoz - Profil | Čt 12.3.2015 22:29:54

                                                            čolkař,zloch >> Jen dotaz. Ta hmotnost by měla s klesjícím průměrem klesat kvadraticky, ne? Důležitá je snad plocha průřezu a ne průměr. ten je ve výpočtu plochy " na druhou" Přeci šňůra o dvojnásobném průměru nební dvojnásobně pevná, ale 4 násobně.

                                                              NP!F - Profil | Čt 12.3.2015 22:18:02

                                                              čolkař,zloch >> V realne snura, co ma pomer 1 k 50 je super. Neries laborku, Dimmu ma v tomto smere fakt pravdu.

                                                                NShaker - Profil | Čt 12.3.2015 20:17:56

                                                                Ono jedna věc je co napíšou a druha co je skutečnost

                                                                  Nčolkař,zloch - Profil | Čt 12.3.2015 20:13:54

                                                                  Dimmu >> ona je otázka,jestli se vůbec nějaké laboratorní testy dělají anebo to prostě obchodní úsek firmy prostě střelí od pasu

                                                                    NSalouš - Profil | Čt 12.3.2015 20:08:08

                                                                    čolkař,zloch >> Dík za reakci. OK jestli do ní půjdu tak ten testík zkusíme a uvidí se. čus.

                                                                      Nčolkař,zloch - Profil | Čt 12.3.2015 20:02:12

                                                                      Salouš >> neznám,ale zatím jsem nenarazil na šnůru,která by měla lepší poměr než 1:100 čili průměr 1mm =100kg(1000N) pevnost v tahu,takže pokud u ní uvádějí na 0,58mm pevnost 93kg,budí to ve mně nedůvěru,většinou hodně nesouhlasí průměr nebo pevnost.Netvrdím,že to absolutně není možné,technologie jdou pořád dopředu a tak pokud ji budeš brát,pošli mi vzorek 1m a já ti ji testnu,samotného mne to zajímá.

                                                                        NDimmu - Profil | Čt 12.3.2015 12:44:36

                                                                        čolkař,zloch >> Čím to je, že se ty "laboratorní" testy tolik rozchází s pevností, kterou ty špagáty mají v terénu? Pro mě jako uživatele je přece rozhodující, kolik to unese u vody, ne na mašině. Zatím jsem teda nepotkal žádnou, která by v obyčejném testu s činkou unesla poloviční zátěž, co je napsaná na špulce. Zatím nejlepší lajna na sumíky co jsem kdy měl byla AHF Leitner Super Cat, ale i tak..

                                                                          NP!F - Profil | Čt 12.3.2015 11:59:02

                                                                          čolkař,zloch >> ja som to uchytaval standardne rovnako na obratlik, ako ked to mam na prute.

                                                                            Nčolkař,zloch - Profil | Čt 12.3.2015 11:45:36

                                                                            P!F >> hele,tyhle amatérský testy co dělal třeba Bachy a další ti sice něco napoví,ale přesné hodnoty jsou úplně jinde,hodně záleží zejména na uchycení vzorku a na vyvinutí rovnoměrného zatížení v průběhu testu,jakékoliv odchylky od standartu ti způsobí značné odchylky.My těch testů podle objemu výroby děláme tak 150-200 denně na profesionálních strojích a i tam se zejména díky obsluhám projeví odchylky pevnosti v řádu 2-3Newtonů.

                                                                              Nčolkař,zloch - Profil | Čt 12.3.2015 11:36:16

                                                                              mizu1505 >> ta se mi do rukou ještě nedostala

                                                                                NPár z odry - Profil | St 11.3.2015 21:46:12

                                                                                P!F >> :-)

                                                                                  NP!F - Profil | St 11.3.2015 21:36:37

                                                                                  čolkař,zloch >> Fakt si nameral tej tuffke tak moc? Ja som testoval uplne amatersky tuffku a PP 200lb, obidve isli do kelu okolo 35kg...

                                                                                    NP!F - Profil | St 11.3.2015 21:35:19

                                                                                    Pár z odry >> Si strasny krutas!

                                                                                      Nmizu1505 - Profil | St 11.3.2015 21:23:58

                                                                                      čolkař,zloch >> prosím ťa netestoval si náhodou aj šnúru catfish master strong od giants fishing? Ďakujem

                                                                                        Nsidla - Profil | St 11.3.2015 20:44:44

                                                                                        c.13 >> to máš teda pěkné kamarády !!!!!! sebral bych vám izolepu min na pul roku a vrátil až na podzim

                                                                                          NPár z odry - Profil | St 11.3.2015 20:32:47

                                                                                          c.13 >> Ty jsi normální trapák,naprosto dáváš najevo své osobní postoje...Kua kolega se ptal na šňůry a né na to s kým kamarádíš a s kým ne!!!!!!! Mimo to !!!! i kdybych nesympatizoval s kýmkoliv z česka nebo moravy,tak bych to sem netahal. raději prodáš debilními plky export,než české zboží, že???? a pokud možno tak olepíš kvadrisku respektivě huprovku lepenkou...

                                                                                            Nčolkař,zloch - Profil | St 11.3.2015 20:28:53

                                                                                            mastrof >> zatím jsem narazil jen na jeden plagiát z velkého balení z navíječky a tak radši kupuju jen originál malá balení,tam nikdy problém nebyl.

                                                                                              Nčolkař,zloch - Profil | St 11.3.2015 20:27:21

                                                                                              Pár z odry >> jasně,proč ne,kvalitní a navíc českej výrobek si to zaslouží.Tady na Labi potkávám sumcařů spousty a těší mne,když si oni Huprovku chválí,letos testnu i ty jeho nové barvené na vláčku.

                                                                                                NPár z odry - Profil | St 11.3.2015 20:12:04

                                                                                                čolkař,zloch >> Tak tak,Já i klidně Huprovi reklamu udělám.je to někdy arogantní chachar,ale šňůry má opravdu kvalitní ....

                                                                                                  Nmastrof - Profil | St 11.3.2015 20:10:21

                                                                                                  čolkař,zloch >>ahoj,poradíš prosím jak poznám originál power pro od neoriginální???

                                                                                                    Nčolkař,zloch - Profil | St 11.3.2015 19:58:09

                                                                                                    Kliknis >> to je běžný-cca 60-75% uváděný pevnosti a větší průměry,jen ta originál Power Pro a hlavně Huprovka téměř přesně sedí.To není žádná reklama pro Hupra,ale protože tyhle šňůry opravdu sedí,chytám jenom je ,i kamarádi na ně přešli když viděli výsledky testů.

                                                                                                      NKliknis - Profil | St 11.3.2015 17:16:00

                                                                                                      čolkař,zloch >> Díky, sakra to je ohromnej rozdíl. :-(

                                                                                                        Nčolkař,zloch - Profil | St 11.3.2015 17:09:55

                                                                                                        Kliknis >> nějakou starší řadu-cca 5-6 let zpět,uváděná nosnost 90kg,reál 63kg a pak novou XP 0,71mm /93kg-reál 69kg.

                                                                                                          NKliknis - Profil | St 11.3.2015 16:12:07

                                                                                                          čolkař,zloch >> Testoval jsi Tuf line ?? Ta by mě celkem zajímala...

                                                                                                            Nčolkař,zloch - Profil | St 11.3.2015 15:14:59

                                                                                                            koubic >> souhlas,většina výrobců pletenek lže jak když tiskne,k uváděným údajům se jen lehce blíží originál Power Pro a docela slušně 6 různých průměrů Huprovky které jsem testoval.Dokonce i tak solidní výrobce jako je Climax švindluje-dnes jsem testoval Haruna Seamaster Leader uváděný průměr 1,2mm-skutečný 1,314mm,pevnost v tahu 95 kg,skutečná 83,25kg.

                                                                                                              NKliknis - Profil | St 11.3.2015 15:08:03

                                                                                                              čolkař,zloch >> Jo, máš pravdu, mají to špatně napsaný.

                                                                                                                Nčolkař,zloch - Profil | St 11.3.2015 15:04:17

                                                                                                                Kliknis >> když si klikneš na dole uvedený odkaz,otevře se ti to co jsem sem zkopíroval

                                                                                                                  NP!F - Profil | St 11.3.2015 13:57:01

                                                                                                                  voz >> Priemer je tak 0,45 a nosnost nie je polovicna ani nahodou, je to menej :o) Ale nosnost by mala stacit.

                                                                                                                    Nvoz - Profil | St 11.3.2015 13:53:56

                                                                                                                    čolkař,zloch >> ten průměr celkem sedí, ale ta nosnost je zhruba poloviční

                                                                                                                      Nkoubic - Profil | St 11.3.2015 13:47:04

                                                                                                                      c.13 >> neměl jsi problém u toho Strongu po delším používání s odolností vůči oděru? já ho používal v Norsku a tam se mi osvědčil, ale při vláčce v ČR mi to při menším kontaktu o překážku praskalo

                                                                                                                        Nkoubic - Profil | St 11.3.2015 13:45:02

                                                                                                                        čolkař,zloch >> ty čísla jsou úplně mimo, chytal jsem se slabšíma průměrama a ani u nich to neodpovídalo

                                                                                                                          NKliknis - Profil | St 11.3.2015 13:17:13

                                                                                                                          čolkař,zloch >> Myslim, že se mýlíš, ten průměr je opravdu 0,39 mm. Pak mají ještě 0,70 mm na 120kg a 0,85 na 150kg

                                                                                                                            Nčolkař,zloch - Profil | St 11.3.2015 13:08:38

                                                                                                                            c.13 >> žádná pletenka nemá v průměru 0,39mm pevnost 67kg,to je nesmysl.
                                                                                                                            Edit-už to vidím chybně zadané na jejich stránkách:
                                                                                                                            WFT KG STRONG 0,39mm/67,0 kg/1000m/zelená

                                                                                                                            Průměr šňůry KG Strong 0,67mm

                                                                                                                              NP!F - Profil | St 11.3.2015 9:08:03

                                                                                                                              c.13 >> kurna neni to moc tenke? Tu mam pred sebou na stole, trochu sa jej bojim...

                                                                                                                                Nmárty69 - Profil | Út 10.3.2015 20:23:19

                                                                                                                                Ahoj, za mě tuff line používám je 6 let a žadnej problem